Chiny chcą wyprzeć wpływy USA i Niemiec z Ukrainy

„Paweł Kukiz ocenzurowany przez Google? Kandydat na prezydenta „znika” z wyszukiwarki…”...(źródło )

Chińska firma CITIC ConstructionCo dostarczy Ukrainie pożyczkę o wartości 15 mld USD na sfinansowanie budowy tanich mieszkań, informuje portal ukrinform.ua.”...”Memorandum w tej sprawie zostało podpisane w Kijowie w czwartek przez upoważnionych przedstawicieli chińskiej firmy i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i  Mieszkalnictwa. „...”CITIC będzie występować jako generalny wykonawca i klient w realizacji tych projektów.Memorandum przewiduje rozwój polityki mieszkalnictwa, tanich mieszkań, tworzenie mieszkań socjalnych, udzielanie kredytów mieszkaniowych młodzieży oraz realizację projektów infrastrukturalnych.”...(źródło )

George Soros, Bernard-Henri Lévy „....”Natalia Jaresko, nowa minister finansów Ukrainy, a dawniej bankier inwestycyjny, obecnie pracuje za kilkaset dolarów miesięcznie „...”Słabym punktem obecnej sytuacji jest to, iż nowa Ukraina to dobrze strzeżony sekret, nie tylko przed resztą świata, ale i przed ukraińskim społeczeństwem. Radykalne reformy są w przygotowaniu, ale nie zostały jeszcze wprowadzone w życie. „...”Ukraina będzie się broniła środkami wojskowymi, ale potrzebuje pilnej pomocy finansowej. Najbardziej palące potrzeby szacuje się na 15 miliardów dolarów. Jednak aby zagwarantować przetrwanie Ukrainy i zachęcić prywatnych inwestorów, siły Zachodu muszą podjąć polityczne zobowiązanie udostępnienia dodatkowych kwot, w zależności od rozmiarów rosyjskiego ataku i sukcesu ukraińskich reform.
Aby uniknąć wycieku środków typowego dla starej Ukrainy, reformatorzy sami chcą bezpośrednio ponosić odpowiedzialność za faktyczne wydatki. Uchwalają obszerne prawodawstwo, ale zależy im również na tym, aby MFW nadal sprawował kontrolę.” ….(więcej )

Balcerowicz szykuje terapię szokową dla Ukrainy? Poroszenko zaprosił polskiego ekonomistę do udziału w procesie reform”...”Polska jest wzorem państwa, które z sukcesem zreformowało swoją gospodarkę i stało się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Ukraina, która wkroczyła na drogę reform, jest zainteresowana doświadczeniami Polski, na przykład w dziedzinie samorządu lokalnego
—powiedział Poroszenko podczas spotkania z przebywającym na Ukrainie Balcerowiczem.”...”Mamy dziś rząd o najwyższym potencjale, bardzo profesjonalny i proeuropejski. Mamy wyjątkową możliwość przeprowadzenia w państwie reform „...” Balcerowicz podkreślił w rozmowie z ukraińskim prezydentem, że bardzo ważne jest, by władze w Kijowie zaświadczyły o swym oddaniu sprawie reform, przede wszystkim zaś zwróciły uwagę na reformowanie budżetu, rezygnując z wszelkiego subsydiowania, lecz jednocześnie ochraniając najbardziej potrzebujące grupy społeczne.
Zaznaczył, że w Polsce konieczne ograniczanie deficytu budżetowego odbywało się także drogą zmniejszenia wydatków emerytalnych poprzez podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat.”...”Jeśli Ukraińcy wprowadzą zalecenia Balcerowicza Ukraina niebawem zamieni się w neokolonię UE i USA, pozbawioną przemysłu, czyli kolejny rezerwuar taniej siły roboczej. „.(więcej )

„Krzysztof Jaw „. W latach 1989-1991 wprowadzano w Polsce tzw. Plan L. Balcerowicza (w momencie wprowadzania swojego planu jedynie doktora nauk ekonomicznych!). Plan L. Balcerowicza był wierną kopią tzw.Konsensusu Waszyngtońskiego, który początkowo miał mieć zastosowanie w krajach Ameryki Łacińskiej. Od 1986 (1987) roku (po deklaracji Gorbaczowa iż zgodzi się w przyszłości na Zjednoczenie Niemiec... a więc de facto na upadek komunizmu) plan ów (którego głównymi współtwórcami byli G. Soros i J. Sachs oraz po trosze J. Wiliamson) postanowiono zastosować go w krajach postkomunistycznych. Wybrano jako cel eksperymentu Polskę (sic!) posiadającą największy majątek do oddania ze wszystkim krajów "postkomunistycznych", będącą największym i najbardziej znienawidzonym oraz "krnąbrnym" krajem postsocjalistycznym oraz mającą służyć jako przetarcie drogi włączenia tychże krajów do planu globalizacji światowej.   Doradcami L. Balcerowicza we wdrażaniu owego planu byli m.in.: J. Sachs i... "nasz" Jan Jacek Antony Vincent-Rostowski. W tym czasie też Vincent Rostowski był też wykładowcą w UCL School of Slavonic and East European Studies, University of London, „...(więcej )

„Żurawski vel Grajewski: Proamerykanizm to pragmatyzm, a nie naiwność polityczna”...”Reguła jest dość prosta: im bardziej ktoś czuje się zagrożony przez Moskwę, tym chętniej ogląda się na jedyne źródło siły militarnej, które jest w stanie Rosję wiarygodnie odstraszyć „...”Francja swoją wiarygodność straciła w 1939 roku i już jej nie odzyska „....”— mówi prof. Żurawski vel Grajewski i dodaje, że relacje Polsków do USA też stopniowo się zmieniają.Zmienia się w większą niechęć do USA. Nie wynika z jakiejś głębszej analizy strat i zysków, ale wchodzenia w życie polityczne ludzi, którzy nie pamiętają PRL. Czasów, gdy ekipa Reagana i USA byli liderem wolnego świata, głównym wrogiem ZSRR i komunizmu.”...”Czysto militarnie to nie równoważy manewrujących wojsk rosyjskich, ale stanowią dostateczny czynnik odstraszania. Tak samo garnizon amerykański w Berlinie Zachodnim nie był w stanie przeciwdziałać siło sowieckim rozmieszczonym w NRD. Próba zajęcia Berlina oznaczałaby jednak konieczność otworzenia ognia do Amerykanów, czyli trzecią wojnę światową „...(źródło )

Jerzy Targalski „ Jeżeli Władimir Putin jest ciężko chory, to jest to jego koniec. Dla Polski oznacza to katastrofę, ponieważ pojawi się nowy car, a wówczas zarówno rozkwitnie polityka resetu i miłości Ameryki do Rosji w celu zneutralizowania jej w konflikcie chińskim (USA będą płaciły interesami naszego regionu), jak i stan miłości między kanclerz Angelą Merkel a następcą Putina, który osiągnie takie apogeum, że z Polski nic nie zostanie. Jeżeli ten scenariusz by się ziścił, to może się okazać, że nawet rząd suwerennej Polski nie będzie miał pola manewru i że Polacy jak zwykle przespali okres koniunktury, że nie chcieli niepodległości, bo wybrali los służalców i nimi pozostaną. Jedyna nadzieja w tym, że Putin nie jest ciężko chory, że wróci, skróci kilku bojarów o głowę, pójdą w ruch nahajki, żeby każdy w imperium wiedział, że panuje porządek i kto ma władzę.  „...(więcej )

Statystki obrazujące rozbrojenie Polaków. Polska jest na 142 miejscu, jeżeli chodzi o ilość egzemplarzy broni w rękach cywilnych posiadaczy, w przeliczeniu na 100 mieszkańców. Przed nami niemal cały świat!  „...(źródło )Naukowcy: Homoseksualiści będą mieli własne dzieci”...”„Amerykański lekarz zapewnia, że już wkrótce nauka pozwoli homoseksualistom na posiadanie własnych, spokrewnionych z całą parą, dzieci. „...(źródło )

Monarchie arabskie pod wodzą Saudyjczyków włączyły się w konflikt w najbiedniejszym kraju regionu. Z obawy przed Iranem. „...”Gotowa do walki jest jednak cała saudyjska armia – 150 tysięcy żołnierzy. Poinformowała o tym telewizja Al-Arabija nadająca z Dubaju, ale posiadająca większościowy kapitał saudyjski. Według tego samego źródła w Jemenie interweniuje nie sama Arabia Saudyjska, ale koalicja monarchii arabskich, w której są też Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Bahrajn, Kuwejt, Maroko i Jordania. Gotowość wysłania wojsk do operacji lądowej zgłosiły Egipt, Jordania i Sudan, a nawet Pakistan (kraj muzułmański, ale nie arabski). „...(źródło )

„Szefowie dyplomacji państw Ligi Arabskiej, którzy spotkali się w Egipcie w Szarm el-Szejk, przyjęli projekt rezolucji zezwalającej na powołanie wspólnych sił szybkiego reagowania - poinformowała egipska telewizja państwowa. „...”Decyzja o utworzeniu wspólnych sił szybkiego reagowania zapadła w dniu, w którym samoloty bojowe Arabii Saudyjskiej i jej arabskich sojuszników zaatakowały w Jemenie pozycje szyickiej milicji Huti, walczącej o obalenie prezydenta Abd ar-Rab Mansura al-Hadiego. Jak komentuje agencja AFP, operacja w Jemenie przyśpieszyła decyzję o powołaniu arabskiej formacji. „...”Reuters podkreśla, że Arabia Saudyjska zainicjowała operację w Jemenie bez militarnego wsparcia swego ważnego sojusznika, czyli Stanów Zjednoczonych. „..(źródło )

„Wcześniej Essar porozumiał się z Rosnieftem o zakupie ropy naftowej płacąc Rosjanom 500 mln $ rocznie w ciągu kilku lat. Koszt jednej  baryłki oszacowania na kwotę do 60 $.
Indie wchodzą do piątki największych klientów importujących ropę naftową (około 170 mln ton tocznie, produkcja własna z kolei to około 50 mln ton). Głównymi dostawcami dla Indii są: Iran, Arabia Saudyjska oraz Nigeria.W listopadzie zeszłego roku Minister ds. ropy naftowej i gazu, Dharmendra Prahdan, zauważył, że Delhi jest w stanie zdywersyfikować dostawy ropy naftowej zza granicy.  Dla obniżenia ryzyka geopolitycznego państwo szuka możliwości importu ropy z Rosji oraz Południowej Ameryki. .”..(źródło )

Hinduska grupa Mahindra&Mahindra chce kupić włoskiego projektanta nadwozi Carrozzeria Pininfarina, ale nie doszło jeszcze do umowy - potwierdziła firma z Trofanello pod Turynem „...”Osoby znające temat podały, że hinduski gigant prowadził rozmowy o kupnie większościowego udziału w firmie słynnej z sylwetek aut sportowych (Ferrari) i wielu innych luksusowych dla gwiazd Hollywoodu i dla najbogatszych ludzi świata. „...(źródło )

Justyna Gotkowska „ Wypowiedzi Jeana-Claude’a Junckera na temat stworzenia „armii europejskiej” z 8 marca br. zostały w zeszłym tygodniu podchwycone przez niemiecką minister obrony, Ursulę von der Leyen. Niemcy zamierzają wykorzystać postulaty Junckera do rozpoczęcia debaty na temat zacieśnienia współpracy wojskowej w UE.
Posługując się retoryką o „armii europejskiej”, RFN będzie chciała wspierać własne pomysły rozwoju współpracy politycznej, wojskowej i przemysłowej w Europie. Niemieckie koncepcje mają niewiele wspólnego z armią europejską rozumianą jako ponadnarodowa struktura stworzona na wzór armii narodowych. Niemcy będą dążyć w UE do wdrożenia koncepcji państw ramowych przedstawionej już przez nich w NATO. W tej koncepcji chcą być państwem integrującym siły zbrojne mniejszych partnerów z Beneluksu, regionu nordycko-bałtyckiego czy Grupy Wyszehradzkiej. Podstawowym problemem koncepcji jest nacisk na integrację i tworzenie struktur wojskowych, a nie na ich użycie – ze względu na sceptycyzm RFN co do wykorzystania sił zbrojnych jako instrumentu polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Ponadto pełna realizacja niemieckiej koncepcji państw ramowych może średnio- i długoterminowo powodować wojskowe, a tym samym polityczne uzależnienie mniejszych partnerów z niemieckiego „klastra” od decyzji politycznych i wojskowych RFN. Niemcy, tworząc regionalnie zintegrowaną strukturę, nie są gotowi do oddania części suwerenności i wyrażenie zgody na udział partnerów w podejmowaniu decyzji o wysyłaniu niemieckich żołnierzy poza granice kraju, która wymaga każdorazowej zgody Bundestagu.”...”Proeuropejska retoryka w polityce bezpieczeństwa wpisuje się w niemiecki dyskurs polityczny, w którym ze względów historycznych i wewnątrz politycznych wypada pozytywnie wypowiadać się o integracji europejskiej w tym obszarze. Obecna minister obrony RFN, Ursula von der Leyen (CDU), poszła jednak o krok dalej i na konferencji Brussels Forum (20 marca) zapowiedziała, że utworzenie „armii europejskiej” jest długofalowym celem RFN. „..”Niemieckie pomysły mają jednak niewiele wspólnego z armią europejską rozumianą jako ponadnarodowa struktura stworzona na wzór armii narodowych, o której użyciu decydowałaby Komisja Europejska czy Rada UE przy ew. współdecydowaniu Parlamentu Europejskiego. Tym samym na obecnym etapie nie jest to projekt mający na celu tworzenie konkurencyjnych do NATO struktur. Pod hasłem tworzenia „armii europejskiej” RFN chce w ramach UE instytucjonalnie wspierać własne pomysły rozwoju współpracy polityczno-wojskowo-przemysłowej w Europie. Chodzi o koncepcję państw ramowych (Framework Nations Concept), którą RFN przedstawiła w 2012 roku i która została formalnie przyjęta przez NATO na szczycie w Newport we wrześniu 2014 roku, choć nie spotkała się z dużym entuzjazmem sojuszników. Koncepcja zakłada, że rozwój zdolności wojskowych w Europie przebiegałby w wielonarodowych klastrach. W ramach klastrów mniejsze państwa rozwijałyby zdolności we współpracy i integracji z dużym państwem ramowym, de facto kreując trwałe uzależnienie w ramach jednego „klastra”. W koncepcji tej Niemcy postrzegają się jako jedno z państw ramowych – z Bundeswehrą jako trzonem regionalnie zintegrowanych struktur wojskowych. „...”Koncepcja państw ramowych jest pochodną reformy Bundeswehry wprowadzanej od 2011 roku w myśl zasady Breite vor Tiefe. Zgodnie z nią Bundeswehra rozwija zdolności do pełnienia funkcji państwa ramowego, inwestując w kluczowe obszary, jak rozpoznanie, dowodzenie, transport strategiczny, logistyka. W wielu dziedzinach zdolności operacyjne liczebnie i sprzętowo zmniejszonej oraz relatywnie niedofinansowanej Bundeswehry muszą być jednak wzmocnione i uzupełnione – przez (mniejszych) sojuszników. Realizacja koncepcji państw ramowych ma też utrzymać istniejącą infrastrukturę wojskową w RFN dzięki jej większemu wykorzystywaniu przez mniejszych partnerów (np. centra szkoleniowe). Projekt ten jest też istotny z punktu widzenia przekształceń przemysłu zbrojeniowego w Europie. Ma bowiem na celu wzmocnienie i skonsolidowanie przemysłu zbrojeniowego wokół państwa ramowego, w tym przypadku RFN. Ponadto Niemcy zdają sobie sprawę, że integracja w sferze bezpieczeństwa i obronności w Europie z jednoczesnym udziałem Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec jest mało prawdopodobna ze względu na różne kultury strategiczne i wykorzystywanie sił zbrojnych jako instrumentu polityki bezpieczeństwa i obronnej. RFN preferuje więc projekty integracyjne z mniejszymi i średnimi partnerami z sąsiedztwa i promuje się jako państwo ramowe dla państw Beneluksu, regionu nordycko-bałtyckiego czy Grupy Wyszehradzkiej, gdzie jest silniejszym partnerem i może nadawać ton współpracy. „...(źródło )

---------
Mój komentarz

Gówniany socjalistyczny zachód się wali. Być może Chiny dogadały się z Rosją co do uspokojenia konfliktu na Ukrainie w zamian za co pomogą Rosji wyprzeć wpływy Niemiec i USA z Ukrainy . Nagle Chiny oferują gigantyczne pieniądze i to nie złodziejom z ukraińskiego rządu jak chce zrobić kontrolowany przez lichwiarstwo MFW , ale na budownictwo mieszkaniowe i infrastrukturę.

A to zapewne dopiero początek inwestycji chińskich na Ukrainie. Da to Poroszence i innym skupionym wokół niego silniejszą pozycję negocjacyjną z USA i Niemcami . I pewnie skłoni Ukrainę do nie wchodzenia do chorej socjalistycznej i homoseksualistycznej Unii Europejskiej .

Warto uzmysłowić sobie,że co roku gospodarka Chin wzrasta o prawie dwie całe Polski . To gigant ekonomiczny, finansowy i polityczny ,którego potęga polityczna będzie skokowo rosła z roku na rok.
Jeśli rzeczywiście Rosja weszła w sojusz strategiczny z Chinami w którym jest na słabszej pozycji to zmienia to całą strukturę geopolityczną w Europie .
Czy to jest dla Polski korzystne. Czy starcie się wpływów chińskich z amerykańskimi niemieckimi an Ukrainie jest dla Polski korzystne . Chyba tak. Amerykanie będą musieli dbać aby Ukraina nie wpadła w ręce Rosji z jednej strony, a z drugiej Ukraina nie stanie się kolonia lichwiarstwa i oligarchów zachodnich . No i Polska stanie się niezbędnym dla USA sojusznikiem w Europie . Jeśli Ukraina mająca wsparcie gospodarcze i finansowe Chin przeprowadzi modernizację gospodarczą i polityczną na wzór chiński to za chwilę będziemy mieli błyskawicznie rozwijającego się gospodarczo sąsiada ,co da asumpt do modernizacji socjalistycznego polskiego kołchozu pańszczyźnianego.
Powoli państwa arabskie , a raczej oligarchowie arabscy dojrzewają do stworzenia jakiejś formy unii co skończy się zaprowadzeniem porządku na całym tym obszarze wypierając tym samy wpływy USA , być może zresztą za aprobatą USA, dla których blok arabski będzie jakąś zaporą na drodze Chin .

Europa na naszych oczach staje się zdychającym obszarem kolonizowanym przez Afrykańczyków i Azjatów . Musimy obalić socjalistyczny kołchoz w Polsce, bo bez tego wyzdychamy jak Indianie w Ameryce Północnej .

Lichwiarstwo amerykańskie stało się ofiarą własnej polityki niszczenia zdolnych niezależnych intelektualnie naukowców . Kontrolując wszystkie uczelnie w USA lichwiarstwo stosowało selekcje negatywna eliminują wszystkich, którzy kwestionowali model społeczno ekonomiczny w której rodziny oligarchów finansowych i przemysłowych byli warstwą panująca .

Dlatego pozostali głupcy z tytułami profesorskimi i nagrodami Nobla w kieszeni nie byli w stanie zrozumieć zmieniającej się ekonomi i usypiali czujność swoich ponów twierdząc że model chiński ekonomi i gospodarki musi upaść . Przykładem takiego kretyna jest noblista Krugman , który co dwa lata naukowo udowadniał jak już za chwilę Chiny wpadną w kryzys i się załamią .

Szczególnie teraz widać intelektualny niedowład Zachodu , który jest co chwila zaskakiwany przez Chiny . Condoleza Rice dwadzieścia lat temu twierdziła ,że Chiny staną się wyzwaniem dla USA w 2030 – 2050 roku . Twierdziła że do tego czasu, czyli 2050 roku liczna ludności USA wyniesie 500 milionów.

video Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta ocenzurowany przez Google !
video O stosunkach amerykańsko-chińskich na trzecim spotkaniu z cyklu „Chiny - nowa potęga"
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 
Serdecznie dziękuję za pierwsze trzy darowizny w wysokości 200 złotych , 100 złotych i 30 złotych. Wpłynęły kolejne darowizny . 50 zł, 15 zł , 30 zł 30 zł ,30 zł 30 zł . Postaram się zrobić oddzielną stronę . Wszystkim Państwu jeszcze raz dziękuję. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anonim

27-03-2015 [19:06] - anonim | Link:

Witam Pana
Pisze Pan w swoich przemyśleniach o rosnącej potędze Chin - i trudno się z Panem nie zgodzić.
Czy uważa Pan, że Chiny są w stanie do tego stopnia przejąć światową gospodarkę by ich język stał się
tak ważny, jak dzisiaj język angielski?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

27-03-2015 [20:16] - Marek Mojsiewicz | Link:

Już ponad 30 państw – m.in. Wielka Brytania i Niemcy – chce przystąpić do Azjatyckiego BankuInwestycji Infrastrukturalnych. Organizowana przez Chiny nowa instytucja finansowa to konkurencja dla zdominowanego przez USA Banku Światowego. Chińska ofensywa trwa, gdyż w środę w Londynie ruszył pierwszy w Europie denominowany w juanach fundusz rynku pieniężnego.".. http://niezalezna.pl/65508-chi...

Obrazek użytkownika PDP

28-03-2015 [00:17] - PDP | Link:

Skąd w chińskim systemie bankowym w ciągu 5 lat pojawiło się 15 bilionów dolarów? Suma z kosmosu.
Dlaczego długi rosną dwa razy szybciej niż PKB?

Czyżby Chiny zamierzały popełnić wszystkie grzechy Zachodu tylko z jeszcze większym rozmachem?

http://www.telegraph.co.uk/fin...

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

28-03-2015 [11:06] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam
To jest  tylko zwykła prymitywna  propaganda  
O czym najlepiej świadczy fakt że przytoczony przez pana tekst jest z lutego 2014 roku . I od tego czasu system finansowy Chin  jakoś się nie załamał,a wręcz odwrotnie, I o załamaniu ma świadczyć jakieś 300 milionów  nietrafionych inwestycji  gigantycznego banku ,  które w odróżnieniu od Polski zwrócił pieniądze . Media propagandowe  lichwiarstwa , a warto wiedzieć że taki The Economist należy bezpośrednio do rodziny Rothschildów , najpierw biły na alarm  ze ceny mieszkąń  rosną , a kiedy rząd chiński nie dopuścił do spekulacji te same media  biją na alarm że ceny mieszkań nie rosną, co dobije rynek nieruchomości.

Pisałem w tekście o nobliście Krugmanie To nie jest naukowiec , to oficer propagandy , który za każdym razem się myli . Nawet małpa by czasem trafiła ze swoją ocena sytuacji . A on jakoś nigdy