Lekarstwo na samorządowców, udzielnych księciuniów

Starodawna zasada medycyny głosi, że tam, gdzie choroba, tam lekarstwo. Główną przyczyną ciągot do zostania udzielnymi księciuniami jest władza od kilku i więcej kadencji.

Jakby tu zrobić, aby do wybieralnego urzędu prezydenta miasta dorzucić tytuł udzielnego księciunia, pana na włościach? Wtedy wybory będą niepotrzebne, a tytuł księcia dożywotni i dziedziczny. To nie upały i nadmiar wody sodowej, a właśnie władza jest źródłem choroby. Należy zrobić małą korektę prawa wyborczego i zastrzec, że prezydent/wójt może ubiegać się o mandat posła/senatora, ale wcześniej musi się zrzecz sprawowanego urzędu. Do tego kampania wyborcza miałaby się zacząć przed wyborami parlamentarnymi, a wybory prezydenta/wójta odbywałyby się tydzień po parlamentarnych.

Pomijam już to, że osoby niedawno wybrane, tak po chamsku traktują wyborców, zachowując się niepoważnie. Jak jeden z drugim chcą zostać udzielnymi księciuniami, ... szkoda gadać.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

07-06-2019 [19:28] - Zunrin | Link:

Ale po co dwa terminy wyborów? Jednocześnie z parlamentarnymi zrobić wybory do władz miasta.

Obrazek użytkownika xena2012

07-06-2019 [21:22] - xena2012 | Link:

Nasi prezydenci zwłaszcza dużych miast chyba zapomnieli do jakich zadań zostali powołani.Rozpolitykowane towarzystwo nie zważa na problemy miasta,na dziurawe ulice,psujący sie tabor miejski i klopoty komunikacyjne -czas poswiecając na parady równości i walkę z PiS-em.Najlepszym lekarstwem jest sprowadzenie tych niekompetentnych włodarzy na ziemię ,bądź wprowadzenie referendum odwołujące ich z funkcji.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

08-06-2019 [08:50] - piastolsztyn | Link:

Referendum to dlugotrwala procedura, a ćwiczyliśmy ja w Olsztynie. Rozwiązanie jest potrzebne tu i teraz. Skoro ktoś chce zrezygnować z funkcji, trzeba mu pomóc. Kampania o korytko takiego kogoś dodatkowo działałaby na niekorzysc takiej persony. Ponadto prawo zabrania łączenia wyborow samorządowych z parlamentarnymi. Mozna mój pomysł ulepszyć, co oczywiste, bo napisałem go w 5 minut. Czas nagli i musi to być projekt poselski.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-06-2019 [10:36] - Zunrin | Link:

Każde prawo można zmienić.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-06-2019 [09:19] - Czesław2 | Link:

Ale nie każdy może to zrobić. Poza tym, prawie na całym świecie jest zasada, aby był paragraf na każdego.