Niemcy chcą obrabować Polske na 1000 mld. EUR

Niemcy zmuszają Polskę do przyjęcia EUR-o, tylko ten … PiS. Na wprowadzeniu EUR-o skorzystały wyłącznie Niemcy i Holandia, ale to nie wszystko. Po drodze jest tzw. mechanizm ERM2.

Postaram się prosto wytłumaczyć na przykładzie Grecji, bez wnikania, co to siła gospodarki … itd. Grecy byli zachwyceni, bo przewartościowana Drachma, w momencie konwersji na EUR, dawała wyższe płace, emerytury, zdolność kredytową. Zapomnieli jednakże, że równanie w matematyce ma drugą stronę. Przede wszystkim wyższe zarobki, to wyższe koszty, tak samo inne składniki majątku firm – amortyzacja od budynków i maszyn dała szaleńczy, wręcz skokowy wzrost kosztów. W skutek tego wszystko, co wyprodukowane za granicą, było tańsze. Do tego branża turystyczna zanotowała istotny wzrost cen, bo cena w Drachmach ta sama, ale po przeliczeniu na EUR-o, wzrost.

Przyjęcie Euro, to tak, jak z czarno-białym zdjęciem. Jak ktoś był na nim mały, taki też na nim jest. W tym swoistym zdjęciu są „zaszyte” niskie zarobki i jak są one małe, w relacji do Nimców, takie też będą dalej.

Dochodzimy do sedna, czyli do mechanizmu ERM2. Słowacy musieli trzykrotnie dokonywać aprecjacji Korony (w trakcie ERM2), pomimo wcześniejszej obrony i olbrzymich kosztów obrony. Polska ma rynek walutowy znacznie większy, niż Brazylia (mówił o tym m.in. M.Belka), a więc w ramach obrony parytetu +/-15% i kolejnych aprecjacji, zachodnie, głównie niemieckie banki i instytucje finansowe itp. wyprowadziłyby z Polski ok. 1 bln. EUR-o. Kolejne aprecjacje sprawiłyby, że polskie firmy utraciłyby jakąkolwiek konkurencyjność, na czym znowu skorzystałyby gospodarki Niemiec i Holandii. To jest jedyne prawdziwe wytłumaczenie, dlaczego chcą obalić ten rząd, m.in. poprzez „badania” praworządności.

Bezrobocie w Polsce byłoby w granicach 50-70%, a więc Niemcy mieliby pracowników za przysłowiową miskę ryżu – w ten sposób zrealizowaliby plan Bismarcka: https://naszeblogi.pl/46196-scisle-jawna-tajemnica-niemiec-jadro-polityki . Wyludniliby Polskę, a potem zajęliby resztę. Takie plany miał Hitler i polecam słowa H. Frank'a (https://pl.wikiquote.org/wiki/Hans_Frank), generalnego gubernatora (celowo małą literą): "Kraj ten powołany jest do spełniania roli rezerwuaru robotników na wielką skalę. Mamy tu jedynie gigantyczny obóz pracy, w którym wszystko, co oznacza siłę i samodzielność, jest w rękach Niemców".

Tusk z Rostowskim usiłowali doprowadzić do krachu Polski, a pytanie tylko, czy świadomie (por. https://naszeblogi.pl/62799-tusk-i-rostowski-przed-trybunal-stanu-dowody-oskarzenia ).

Napisałem wiele artykułów o EUR-, więc powyższy jest bardzo powierzchowny (jeden z wielu: https://naszeblogi.pl/37313-eur-o-w-polsce-nie-wczesniej-niz-za-30-lat ).

Piotr Solis
P.S. Do powyższej kwoty należy doliczyć 1 bln. USD, które Niemcy muszą zapłacić Polsce, w ramach reparacji wojennych (https://naszeblogi.pl/59328-niemcy-chca-zniszczyc-pis-chodzi-o-1-bln-usd). Obu tym celom służą współcześni targowiczanie, którzy odmawiają nam Polakom prawa do reparacji wojennych, jak i chcą szybkiego wprowadzenia EUR-o w Polsce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-04-2019 [23:48] - krzysztofjaw | Link:

Dziękuję za przybliżenie tematu. Dobrze też, że na razie krótko in treściwie. Ja też jestem ekonomistą i wiem o czym Pan mówi, tyle tylko, że wykształcenie ekonomiczne Polaków (studentów obecnych ekonomii również) jest mierne. Trzeba tłumaczyć łopatologicznie z odnośnikami do tekstów źródlowych, ale dobra robota. Cyfry przemawiają. 
Ja jestem po chorobie, więc jeszcze w okresie rekonwalescencji, więc muszę dojść do siebie, ale też na ten temat napiszę.
Pozdrawiam
P.S. Totalniacy to wszystko wiedzą. Stąd teraz akurat o Euro nie mówią, ale zrobią "laskę" Niemcom zawsze (ta laska to za Sikorskim z innym kimś...)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

16-04-2019 [06:43] - zbieracz śmieci | Link:

Jako pierwsze państwo które wprowadziło VAT to była Francja a Niemcy akurat w tym przypadu woleli im oddać palmę pierszeństwa co jest zrozumiałe !