Komorowski oskarżony o plagiat

I znów ten Komorowski...

Nie ucichły jeszcze oszczercze pomówienia o fałszowanie wyników wyborów, a do opinii publicznej zaczęły docierać nowe, skandaliczne oskarżenia dotyczące samego prezydenta, który ma być rzekomo zamieszany w nikczemny proceder plagiatu.

Rzecz dotyczy plagiatowania przez kancelarię prezydencką rocznicowych wydarzeń patriotycznych. Wśród wielu zarzutów, wyróżnia się szczególnie jeden.

Czy marsz prezydencki to plagiat autentycznej wersji patriotyzmu?

Czy wszystkie listopadowe marsze niepodległości były autentyczne, czy może jeden z nich został podrobiony przez Kancelarię Prezydenta? To odmęty szaleństwa, odpowiada Bronisław Komorowski.

Zgodnie z oceną ekspertów Marsz Niepodległości nie został podrobiony, ponieważ prezydencka wersja różni się diametralnie od oryginału. Po pierwsze, oba marsze podążają w przeciwnych kierunkach. Marsz prezydencki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych bliskich i dalszych sąsiadów, siłą rzeczy posuwa się w stronę przeciwną, czyli od niepodległości. Po drugie, obydwa marsze różnią się nie tylko ekspresją swoich uczestników, ale także ich liczbą.

Na pewno nie można mówić o żadnej podróbce, a jedynie o lekkiej, lecz wyrazistej  przeróbce w kierunku nowoczesności – mówi zastępca szefa działu europejskiego. – Dziś patriotyzm pojmujemy inaczej. Nasza inicjatywa to dowód na to, że można budować alternatywne wizje patriotyzmu – zaznacza. – Bo bycie Polakiem nie wymaga przywiązania do tradycji, śpiewania hymnu ani wymachiwania biało-czerwoną flagą.

Czy w takim razie zarzut plagiatowania uroczystości patriotycznych w stosunku do Bronisława Komorowskiego jest bezzasadny?

Absolutnie tak. Jestem przekonany, że wyborcy Bronisława Komorowskiego mają już szczerze dosyć niepodległości w wersji radykalnej. Potrzebna jest każda próba wyrwania patriotyzmu, a potem i samej niepodległości, z rąk radykałów.

Dziś nie wystarczy być patriotą. Tolerancja to również za mało, dlatego należy aktywnie przełamywać stereotypy i budować bez krępujących barier oraz granic. Już niedługo, jak się uda, bez granic zachodnich, a w przyszłości – wschodnich.

(…)

Na razie aktualna mądrość etapu ogłosiła krótkotrwałą nieprzyjaźń na odcinku rosyjskim… Wydaje się, że nieustanne ataki na Bronisława Komorowskiego wynikają przede wszystkim z braku akceptacji patriotyzmu w jego nowoczesnej, genderowej formie.
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-03-2015 [10:04] - NASZ_HENRY | Link:

Nieustanne ataki to są na Kaczyńskiego i obecnie Dudę. Komorowski to pieszczoch ruskich i POlskojęzycznych ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

05-03-2015 [15:46] - CzarnaLimuzyna | Link:

@NASZ_HENRY
"Nieustanne ataki to są na Kaczyńskiego i obecnie Dudę".
A co? Nie należą się im? Taki Kaczyński nie wszedł by na fotel w Parlamencie Japonii, bo to nieudacznik jest !

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-03-2015 [15:50] - NASZ_HENRY | Link:

@CzarnaLimuzyna
Sake też POpróbowałeś ;-)

Obrazek użytkownika ankal75

05-03-2015 [13:04] - ankal75 | Link:

No, poza wyjątkowym patriotyzmem odznacza się równie wyjątkowo znajomością protokołu dyplomatycznego.
A znajomość kultury Wschodu wprawia w osłupienie.Nawet Japończyków :
http://www.newsonjapan.com/htm...
To co tu zmieniać? Kto np. wskoczy z butami na krzesło Sekr.Gen.ONZ? Tylko on jeden może to zrobić.
On nie "plagiatuje" .On wytycza kierunki.Jeden już nam wytyczył kierunek: Bruksela to jest normalność.Czekam na dalsze "kierunkowskazy"
I to by było na tyle.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

05-03-2015 [15:42] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ankaI75
no, cóż... genderowy polityk z niego, przekraczający granicę