Czemu rutynowany bloger winien czasem prowokować?

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?...

Ja osobiście sens rzetelnego, uczciwego i bezstronnego politycznie blogowania upatruję głównie w tym, że blogerzy oraz ich komentatorzy mogą swobodnie i otwarcie wymieniać miedzy sobą poglądy i opinie, - czego z oczywistych względów nie mogą robić partyjni politycy.

Powiem więcej, w przeciwieństwie do polityka, celem wysondowania rzeczywistych nastrojów i opinii społecznych, rutynowany blogerski wyjadacz od czasu do czasu może, a nawet powinien intencjonalnie prowokować, a nawet rozdrażniać komentatorów. Dlaczego? Bo tacy rozgrzani do białości komentatorzy ogarnięci emocjami odkrywają swoje prawdziwe oblicza i piszą to, co naprawdę myślą i czują. To jest właśnie ten bezcenny komfort niezależnego od nikogo i bezstronnego politycznie blogera, na który nie mogą sobie pozwolić uzależnieni od swych partii politycy, którzy z tego właśnie powodu blogerów nie lubią starając się ruch blogerski ostentacyjnie ignorować, a co zdolniejszych blogerów okrywać ostracyzmem i zmową milczenia. 

Na szczęście ludzie  mogą czytać w Internecie to, co piszą blogerzy i dzięki temu wyrabiać sobie na określone tematy własne zdanie, niezależne od tego, co im kontrolowane przez polityków i załgane propagandowo media zarówno meinstreamowe jak opozycyjne do skołatanych głów od rana do nocy wciskają.

Pójdę jeszcze dalej i powiem, że w przeciwieństwie do obłudnych, zakłamanych i kunktatorskich z racji swego zawodu polityków, taki prowokujący bloger może bez większych konsekwencji „wziąć na klatę” huraganowe ataki owych sprowokowanych Internautów, co nie jest przyjemne i miłe, bo zmanipulowani przez „swoje” media komentatorzy są często tak zaślepieni, iż nie widzą, albo, co gorsze nie chcą widzieć błędów partii, z którymi sympatyzują, a uczciwie wytykającego te błędy blogera odżegnują od czci i wiary, obrzucając go inwektywami, a nierzadko posuwając się do insynuacji, łącznie z posądzaniem o przekupstwo i zdradę. Nie jest też łatwe dyscyplinowanie szowinistycznych komentatorów dopuszczających się w dyskusji wulgarnych obelg o cechach hejterskich , lecz na szczęście na Salonie24 jest opcja blokowania komentatorów, z której blogerzy dbający o kulturę dialogu na swoich blogach korzystają, będąc niesłusznie oskarżani o cenzurowanie komentarzy. Lecz cóż, taka już jest cena uczciwego blogowania.

Ale nagrodą dla odważnych i prawdomównych blogerów jest ich świadomość, że komentarze sprowokowanych przez niech Internautów są kopalnią przebogatej wiedzy socjologiczno politologicznej odnośnie rzeczywistych nastrojów społeczeństwa. A co więcej, takie szczere, bo emocjonalne komentarze są dla śledzących blogosferę potencjalnych wyborców bezcenną informacją o rzeczywistej wartości oraz mentalności elektoratów partii tworzących polską scenę polityczną, ich kulturze, bądź braku kultury, ich tendencji do tolerancji, bądź skłonności do nienawistnej agresji, ich intelektualnej estetyce, bądź prostackim braku wrażliwości, o ich zasadach moralnych, bądź oportunistycznym fałszu i obłudzie, a także o politycznym wyrobieniu rzeczonych elektoratów i powiedzmy bez ogródek, - o ich mądrości, bądź ciemnocie.

Powiem jeszcze więcej. Blogerzy, którzy tylko „kadzą”, lukrują i bezkrytycznie wychwalają jakąś partię polityczną wcale tej partii nie pomagają, gdyż bezkrytyczne mówienie do ludzi tego, co oni chcą usłyszeć nie wykreuje nigdy niczego konstruktywnego, a często wcześniej, bądź później będzie skutkowało butą, co się zwykle źle kończy na wyborach.  

I już na koniec powiem, iż z pewnością zauważyliście Państwo, że po obu stronach polskiej sceny politycznej działają blogerzy grupujący na swoich witrynach gremia, które na swój prywatny użytek nazywam „wiecznie i miło rozgadanym towarzystwem wzajemnego zachwytu nad samymi sobą”, a komentarze na tych blogach to bezwartościowa sieczka wzajemnych pochwał i komplementów w rodzaju: "tak kochanieńki!"; „zgadzam się z wszystkim, co piszesz”; „super!”; „w punkt”;  „czytasz w moich myślach”; „uwielbiam cię”; "jak zawsze wspaniały!"…, i tak dalej. A prawda jest niestety taka, że tego rodzaju blogi, choć bardzo popularne i lubiane, - są de facto kompletnie bezproduktywne i jałowe.

Dlatego uważam, że nie wszystkie popularne blogi są dobre, a blogerzy, którzy się bezkrytycznie podlizują partiom politycznym, z którymi sympatyzują, choć gromadzą na swych forach rzesze uwielbiających się wzajemnie adoratorów, - nie są dobrymi blogerami.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Notka wisi już prawie godzinę i  nie dodano ani jednego merytorycznego komentarza związanego z jej tematem. Więc pytam za Danutą Rinn:

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
Dookoła jeden z drugim jak nie nerwus, to histeryk,
drobny cwaniak, skrzętna mrówa, niepoważne to, nieszczere.
Jak bezwolne manekiny przestawiane i kopane,
gęby pełne wazeliny, oczka stale rozbiegane.
Bez godności, bez honoru, zakłamane swoje racje
wykrzykuje taki w domu śmiesznym szeptem po kolacji,
śmiesznym szeptem po kolacji, śmiesznym szeptem po kolacji...
Gdzie ci mężczyźni . . . @HenrykiHenry, @Zbieracze śmieci, @Trotelreinery...
Bojownicy spraw ogromnych, owładnięci ideami
o znaczeniu wiekopomnym, i wejrzeniu, jak ze stali.
Gdzie umysły epokowe, protoplaści czynów większych,
niż pokątne, zarobkowe kombinacje tuż przed pierwszym.
Nieprzekupni, prości,…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-03-2019 [22:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Notka wisi już prawie godzinę i  nie dodano ani jednego merytorycznego komentarza związanego z jej tematem. Więc pytam za Danutą Rinn:

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?
Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów,
gdzie te chłopy!? - Jeeeee!
Dookoła jeden z drugim jak nie nerwus, to histeryk,
drobny cwaniak, skrzętna mrówa, niepoważne to, nieszczere.
Jak bezwolne manekiny przestawiane i kopane,
gęby pełne wazeliny, oczka stale rozbiegane.
Bez godności, bez honoru, zakłamane swoje racje
wykrzykuje taki w domu śmiesznym szeptem po kolacji,
śmiesznym szeptem po kolacji, śmiesznym szeptem po kolacji...
Gdzie ci mężczyźni . . . @HenrykiHenry, @Zbieracze śmieci, @Trotelreinery...
Bojownicy spraw ogromnych, owładnięci ideami
o znaczeniu wiekopomnym, i wejrzeniu, jak ze stali.
Gdzie umysły epokowe, protoplaści czynów większych,
niż pokątne, zarobkowe kombinacje tuż przed pierwszym.
Nieprzekupni, prości,…

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-03-2019 [12:14] - Imć Waszeć | Link:

Już o tym pisałem i musiałbym się powtórzyć. Chodzi o temat tabloidyzacji mediów, który bezceremonialnie rozszerzyłem o pojęcie tabloidyzacji niektórych niezależnych blogerów ;)
A tak przy okazji polecam świetny krótki odczyt o mediach:

Piotr Boroń: Wpływ mediów na wychowanie - rola edukacji medialnej: https://www.youtube.com/watch?...

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gorylisko

22-03-2019 [22:59] - gorylisko | Link:

no skoroś pan taki nie spełniony komentarzami...a co mi tam... 
mój komentarz brzmi:: czy pan się aby nie pomylił w tytule ? czy nie miało być 
Czemu zadaniowany bloger powinien czasem prowkować ?
i wszystko w temacie   ;-) proszę smakować swoją kumatość a ja idę spożyć jakiegoś banana inaczej...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-03-2019 [00:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

No i zaczął się wiosenny wysyp prawdziwków. A nie mówiłem?

Obrazek użytkownika xena2012

23-03-2019 [07:22] - xena2012 | Link:

,,Blogerzy,którzy bezkrytycznie podlizuja się partiom politycznym z którymi sympatyzują choc gromadza na swoich forach rzesze uwielbiajacych sie wzajemnie adoratorów -nie są dobrymi blogerami''.......Cóż za odważna samokrytyka! Proszę zajrzeć w swoje blogi ze stycznia czy lutego aby zobaczyć w nich koncertowe wrecz podlizywanie się.Te cielęce zachwyty pod adresem partii Wiosna a głównie jej lidera ,ten patos,te górnolotne okreslenia w wymienianiu  cnót wszelakich , ,,magnetycznej '' i charyzmatycznej osobowości za jaką uwaza Pan Biedronia po prostu rozśmiesza i bawi.Nie sądzę nawet ,że Pan prowokuje tym bezwstydnym podlizywaniem się jednoczesnie dysząc nienawiścią do przeciwników politycznych swojego guru.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-03-2019 [09:04] - Trotelreiner | Link:

Skoro moje komentarze naruszają strefę wolnego słowa...to zacytuję tylko jeden komentarz z s24.
*******************************************************************************************************************

"Arek Rosiak22 marca 2019, 21:12
260
"- odnoszę nieodparte wrażenie, iż mieszkam w kraju, gdzie media
należące raz do jednych raz do drugich zamieniły Polskę w jeden wielki
dom wariatów, a moja ojczyzna weszła już w ostatnie stadium
paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści

platformersów do pisowców, - i odwrotnie."
Dziecinada. W każdym kraju tak jest. Trzeba z tym żyć. Tak funkcjonują społeczeństwa ludzkie. Nie chodzi tu wbrew pozorom o jakąś nienawiść. Chodzi o interesy i kasę. O to czy ważniejsze są racje narodowe czy jednostkowe. Ale to pewnie zbyt trudne do zrozumienia."

Touche!

Obrazek użytkownika Jaworowski

23-03-2019 [10:45] - Jaworowski | Link:

Krzysio, ciebie już nie daje się czytać. Sam liżesz d..pę brunatno-czerwono-tęczowym w tak nachalny i obrzydliwy sposób, że aż odrzuca. To ciągłe nam wytykanie tego, co sam robisz tak obleśnie, jest wręcz żenujące.Twoje  nieustające, natarczywe, namolne, bezkrytyczne gloryfikowanie formacji na wskroś zdegenerowanych zakrawa już o skrajną patologię. Jesteś przypadkiem szczególnym i masz rację że, to co wypisujesz, kiedyś będzie przedmiotem zainteresowania nie socjologii czy politologii, ale  psychiatrii i to nie psychiatrii kulturowej a psychiatrii klinicznej. 

Krzych>>Pójdę jeszcze dalej i powiem, że w przeciwieństwie do obłudnych, zakłamanych i kunktatorskich z racji swego zawodu polityków, taki prowokujący bloger może bez większych konsekwencji „wziąć na klatę” huraganowe ataki owych sprowokowanych Internautów, co nie jest przyjemne i miłe, bo zmanipulowani przez „swoje” media komentatorzy są często tak zaślepieni, iż nie widzą, albo, co gorsze nie chcą widzieć błędów partii, z którymi sympatyzują,<<

Krzyś z ciebie żaden polityk i nie trzeba być politykiem, by poziomem  obłudy, zakłamania, kunktatorstwa przewyższać najgorszy sort platfusowego politykierstwa.
Wytykasz innym zaślepienie a poziomem  własnej ślepoty(durnoty) bijesz na głowę innych. Nawet Edyp "widział" więcej po oślepieniu się niż waść będąc rzekomo "sprawny" inaczej.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-03-2019 [00:04] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan Jaworowski
znowu mnie nieco zasmuca: powraca bowiem  do owego groźnego dla jego żyłki zapieniania się, co prawdopodobnie było powodem jego banowania z innych forów.A wydawało się,że już idzie ku lepszemu...
Kłaniam z troską!
Czerwony hr.Levak-Levatzky,
który mordował polskich patriotów tysiącami, a obecnie jego zdradzieckie knowania i działania zmierzają do wepchnięcia SzPana Jaworowskiego  pod bolszewicko-pruski walec

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-03-2019 [10:46] - Jaworowski | Link:

Hrabio Żalku , który to już raz waść wyskakuje z tą żyłką . Od dziś jesteś hrabią Żalkiem- Żyłką.

>który mordował polskich patriotów tysiącami,<
Twoi czerwoni pobratymcy rozstrzelali ponad 30 tysięcy polskich patriotów, obywateli, bez jakiegokolwiek sądu. Ty też ponosisz odpowiedzialność jako synalek tych bestii gloryfikując również ich obecne poczynania.Jesteś też współwinny  mordu smoleńskiego 10.04.2010.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-03-2019 [00:34] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan Jaworowski!
Tu już poważnie się zmartwiłem, albowiem ten tekścik Pański może świadczyć o tym,że Pańska żyłka mózgowa zaczyna pękać,stąd takie - bez urazy - bzdety banialukowe,jak to, że jestem czyimś synem ponoszącym odpowiedzialność nie tylko za zbrodnie komunistyczne, ale i za katastrofę smoleńską zwaną przez SzPana "zbrodnią". Nie mówiąc już o tym, że SzPan uparcie myli mnie z pewnym znanym ze swych niesłychanie głębokich wypowiedzi posłem PiS niejakim Żalkiem, Wszytko to budzi we mnie wielki niepokój o stan pańskiej żył...pardon zdrowia, zaiste!
Kłaniam z rosnącą troską!
Czerwony hr.Levak-Levatzky,
który mordował polskich patriotów tysiącami, a obecnie jego zdradzieckie knowania i działania zmierzają do wepchnięcia SzPana Jaworowskiego  pod bolszewicko-pruski walec.

P,S. Może jednak SzPan zasięgnąłby porady jakiegoś lekarza co do swojego pogarszającego się stanu zdrowia - hę..?
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

23-03-2019 [23:53] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Wszystko to prawda, co o blogerstwie pisze Pan Autor, który zresztą dobrze wie, że żadnej Ameryki tym tekstem nie odkrywa (podejrzewam nawet, że tekst ten napisał już dawno temu, a  tylko  "trzymał go w pogotowiu"). Albowiem nie mogę się oprzeć jakiemuś niejasnemu wrażeniu, że tekstem tym Pan Autor usiłuje jakoś ułagodzić, oswoić  tych wszystkich komentujących (jeśli można to nazwać komentowaniem) jego teksty wybujałym, acz nierzadko prostackim hejterstwem. Ale może się mylę...
P.S.
A co ze stanowiskiem SzPana Autora w sprawie sławetnego LO im.Kochanowskiego, o co pytałem pod Pańskim tekstem o prof.Pietrasie..? 

Obrazek użytkownika Jaworowski

24-03-2019 [10:53] - Jaworowski | Link:

>A co ze stanowiskiem SzPana Autora w sprawie sławetnego LO im.Kochanowskiego, o co pytałem pod Pańskim tekstem o prof.Pietrasie..? <<

Krzyś, hrabia Żalek-Żylka ponownie stara się popełnić seppuku. POprzednio nie wyszło, gdyż widelec był zbyt tępy. Kibicujmy by się udało.