Jo je górnik z kopalni Bytom i jo sie pytom....

Jo je górnik z kopalni Bytom i jo sie pytom – znacie to? Pewnie, że znacie, stare jak PRL. No to jo sie dziś pytom – po jaką cholerę ta władza chce wywołać krwawe zajścia na Śląsku? I odpowiadam spokojnie – bo ta władza zgłupiała do szczętu, a co ona może, to najlepiej pokazuje odpowiedź ze strony JSW na żądanie ze strony ministerstwa >
 „W związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego i przejęciem nadzoru właścicielskiego nad spółkami górniczymi Minister Skarbu Państwa podjął kroki przewidziane przez kodeks spółek handlowych, w celu zwiększenia efektywności nadzoru nad Jastrzębską Spółką Węglową” - czytamy w komunikacie resortu. 
Otóż ten biedny minister zażądał, co by zrobili audyt i zwołali walne zgromadzenie akcjonariuszy, żeby zmienić radę nadzorczą, a w efekcie ewentualnie wywalić tego ich prezesa Zagórowskiego, o którego idzie cała zadyma. To walne zgromadzenie w przypadku spółki Skarbu Państwa to de facto jest przedstawiciel ministra właśnie. A JSW mu odpisała, że w związku z zapisami kodeksu handlowego itp. najwcześniej mogą zwołać to „zebranie” za miesiąc – cudne, no nie? Czyli, wal się, rządzie, z panią Kopacz na czele, bo my tu robimy, co chcemy i możecie nam skoczyć. Może za miesiąc posłuchamy, czego tam chcecie – a może nie.
Z tego jest wniosek prosty, że policja to powinna wejść do JSW i wyaresztować zarząd firmy za działanie na szkodę właściciela i tym samym państwa polskiego. A tymczasem policja strzela do górników, którzy próbują uratować kopalnie przed „twórczością”  zarządu.

Ja przepraszam, mogę zrozumieć, że jakiś rząd kradnie razem z zarządem firmy państwowej, ale żeby kierownictwo tejże rozwalało firmę, rządowi pokazywało środkowy palec, a władza na to strzelała do ludzi, którzy próbują obronić tę firmę – to ja nie rozumiem. I żadne tu już tajne spiski niczego nie wyjaśniają – ta władza straciła kontrolę nad państwem. Po prostu. Tu już nikt nie rządzi, to jest totalna rozwałka wszystkiego. Pan Zagórowski życzy sobie strzelania, to policja strzela, a pani minister katechetka może sobie co najwyżej zdrowaśkę odmówić, tyle ma władzy. Właśnie się nam na naszych oczach państwo rozpada na „księstwa autonomiczne” lokalsów, mające głęboko w doopie jakiś tam rząd. Właściwie nie tyle rozpada, co ujawnia rozpad, który zaistniał już jakiś czas temu, ale był pokrywany bełkotem  lokajów, zwanych dziennikarzami.

Tak to bywa, szanowna pani premier – zaczęło się od kopania metr w głąb, a skończyło na paprotce jako symbolu władzy. A na końcu to panią premier wsadzą – za całokształt, w końcu trzeba kogoś wyznaczyć na kozła ofiarnego, czyż nie?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

11-02-2015 [20:05] - eska | Link:

Aha, zapomniałam dopisać, że jeden ważny redaktor, nie wiadomo kto, ale wiadomo, że Durczok - właśnie się poświęcił i będzie robił za "mamę Madzi" z braku innych sensacji. Nawet Niezależna dała się nabrać.

Obrazek użytkownika terenia

11-02-2015 [20:20] - terenia | Link:

A tak krótko piosenką w 2004 opisał "restrukturyzację" E.Kluczniok
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-02-2015 [09:56] - NASZ_HENRY | Link:

W tym JSW to jest kamieni kupa ;-)

Obrazek użytkownika MFW

12-02-2015 [10:48] - MFW | Link:

"I żadne tu już tajne spiski niczego nie wyjaśniają – ta władza straciła kontrolę nad państwem. Po prostu."
Kiedy władza 16.12.1981 strzelała do górników, to czy wtedy straciła kontrolę nad państwem?
Nie, wręcz przeciwnie, stworzyła tym warunki do Okrągłego Stołu i tzw. transformacji ustrojowej(przepoczwarzenie komuny w postkomunę, uwłaszczenie nomenklatury i rozgrabienie majątku narodowego.
Obecnie też ten rozwój sytuacji jest pod kontrolą służb, z elitą tych służb, które z takim "sukcesem" przeprowadziły transformację ustrojową, więc trudno im odmówić doświadczenia w prowadzeniu podobnych kombinacji operacyjnych. Rzeczywiście, celem obecnej kombinacji operacyjnej jest przemeblowanie władz PO i rządu. Kopacz nie dotrwa do wiosny, to tylko kwestia czasu griilowania Kopacz i PO. Przyjdzie moment, kiedy ktoś im uświadomi, ze rozwiązaniem jest ustąpienie Kopacz.