Wspomnienia ze wsi umarłej- poradnik pokory dla starszych

i zaawansowanych czyli -

Poradnik współżycia między narodami   w przystępnej cenie.

Czyli kto dmucha Biedronia ?

Nie mam pojęcia kto !

Wiem kogo dmucha Biedronia.

Wszystkich dmucha.

Nie znam narodu, który by się tak kurwił.

„ Różnica między kurwą i prostytutką jest taka, że pierwsza daje za free, druga-  to zawód „

- Wczoraj była nikim-   dziś dostała pieczątkę – powiedział z dumą w głosie przeciągając nad miarę samogłoskę  ą- piecząąą....tke.

- Jak ? Tak nagle ? - spytałem

- Córka. Ciotka z Idaho ją wciągnęła.  Z datą ta pieczątka.- dodał przyciszonym głosem.  Codziennie przestawia datę i stempluje pisma wchodzące do urzędu. Ty wiesz jakie to daje możliwości ?

- Nie. Nie wiem – skłamałem. A ta ciotka to co ?

- To ciotka męża  jej starszej siostry co w  us marines jest sierżantem  w Orzyszu. Szycha. Olbrzymie możliwości.  Olbrzymie...- dodał.

Wojna jest przegrana, gdy wszyscy tak myślą.

Prawo rzymskie, greckie pojęcie prawdy, dobro indywidualne, religia rzymsko-katolicka , poczucie piękna i dobrobytu– to według cywilizacji kupieckiej jest  gówno warte czyli tyle co - bull shit.

Koneczny w swoim traktacie o cywilizacjach o cywilizacji kupieckiej zapomniał.

Trudno.

Oczyśćmy więc nasze ciemne  dusze i  równie mroczne sumienia i powiedzmy głośno – walcie nas w oba policzki a my będziemy tylko patrzyli żeby puchły równo.

Zawróćmy z tej drogi donikąd – bracia i siostry.

Powiedzmy głośno i po trzykroć – mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa.

Przepraszamy naszych bezrobotnych braci Krzyżaków za to, że ich sprowadziliśmy i daliśmy się wzbogacić najpierw na Prusach potem na nas.

Przepraszamy braci Szwedów, że musieli nie bacząc na niebezpieczeństwa pokonać Bałtyk i Inflanty, by ze swojego biednego kraju musieli przybyć taki szmat drogi, by nas splądrować tak, że potrzebowaliśmy dwa wieki, by dojść do siebie.

Powiedzmy głośno Niemcom -  przepraszamy, przepraszamy za prowokację gliwicką, przepraszamy, że swoją agresywną słabością sprowokowaliśmy  was do wojny.

Przepraszamy za to, że Westerplatte odpowiadało zmasowanym ogniem na  przyjacielskie, ostrzegawcze salwy  z kieszonkowego krążownika Szlezwigholsztyna – czy jak on tam się zwie.

Przepraszamy nację żydowską, którą przyjęliśmy do siebie po tym jak wszystkie inne nacje europejskie wygoniły ich z hukiem i  wilczym biletem  w jedną stronę na pełną niebezpieczeństw  drogę przez co stały się mocarstwami.

Przepraszamy za to, że mogli u nas mieszkać, rozwijać swoje talenty handlowe i robić interesy.

Przepraszamy za to, że Soplica  ( za Mickiewiczem ) zmuszał Jankiela do gry na cymbałach i czynsz mu zawyżał za dzierżawę knajpy w której  Jankiel był zmuszony rozpijać miejscowe chłopstwo, choć sam nie cierpiał pijaństwa i córki za pijaka by nie wydał.  

Przepraszamy za cynamonowe sklepy i za to, że nasza dwójka szkoliła oficerów Irgunu- Artur Koestler: „dowództwo Irgunu stanowili młodzi polscy intelektualiści wychowani w rycerskiej tradycji romantycznych zrywów niepodległościowych i rewolucyjnych”.  I za to przepraszamy.

Przepraszamy, że generał Anders  jak drugi Mojżesz wyprowadził naszych umiłowanych żydów z sowieckich łagrów do Iranu a potem dalej, że przymykał oczy oba na ich dezercję w Palestynie …. bo bez tego Izrael pewnie by nie powstał.  

Przepraszamy, że nie obroniliśmy ich jak Niemcy wpędzali ich do rozgrzanego pieca z gazem.

Przepraszamy, że tak odwdzięczyliśmy się naszym braciom żydom za ich hojność, zmysł kupiecki, braterską i siostrzaną wrażliwość.

Kto by nam budował kamienice, kto pożyczał pieniądze na procent, kto by prowadził szynkawasy i pędził pejsakówkę, kto w końcu by organizował dostawy butów i opierunku szlachcie ruszającej na Moskala.

Jedynie  za karpia  po żydowsku nie powinniśmy przepraszać.  Za tego karpia, którego wmówił nam Hilary Minc jako odwieczną., polską wigilijną potrawę  - to nie...

Przepraszamy naszych drogich braci z pustyni Negew i tych podszywających się  za nich z   Chazarii,  że na widok tej żyznej  krainy mlekiem i miodem płynącej, bogatej w kopaliny i inne bogactwa niepomierne, wybałuszyli ślepia  z podziwu i ślinka im pociekła z pożądania.

Przepraszamy za to, że nie zrozumieliśmy i nie odrobiliśmy lekcji od nauk płynących od takich proroków wielkich   jak  profesorzy nauk wszelakich : Geremek, Mazowiecki, Kaczyński,  Olszewski, - świeć panie nad ich duszami  i innych proroków mniejszych – szalom.

Przepraszamy ich za to, że  porównując te ubogie w wodę i inne bogactwa pustynne ziemie otoczone zewsząd wrogimi im tubylcami nie mogąc powstrzymać swych żądz zapragnęli osiedlić się w tym kraju mlekiem i miodem płynącym, który zamieszkują ludzie spolegliwi, dobroduszni i nie dbający po chrześcijańsku o swój interes.

Przepraszamy za wszystko i przepraszamy, że żyjemy.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-02-2019 [00:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Abstrahując od tej wyliczanki żalów że świat, a zwłaszcza świat judaistyczny ma nas w 4 literach to zdziwiło mnie zestawienie tych słów " greckie pojęcie prawdy " Za dużo Parandowskiego Pan chyba czytał.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [06:52] - rolnik z mazur | Link:

Dlaczego ? Ale przepraszam i Parandowskiego , żem go czytał będąc dziecięciem. Gdybym o kimś zapomniał to też przepraszam. Pzdr.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

15-02-2019 [08:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Timeo Danaos et dona ferentes 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [09:39] - rolnik z mazur | Link:

Słusznie! Greków też przepraszamy, że się tak mało dołożyliśmy do ratowania ich rent  i emerytur. Pzdr

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [08:53] - xena2012 | Link:

Przepraszamy,żeśmy dotąd nie zrealizowali ustawy 447 i pan Pompeo musiał wlec swoją tłustą dupę aż do Warszawy aby nam o tym przypomnieć.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [09:10] - rolnik z mazur | Link:

Przepraszamy pana Pompeo i Pensa i Nansi Pelosi, co nie chce dać Donaldowi kasy na graniczne płoty i wszystkich i spieszymy zapewnic, że wszelkie roszczenia majatkowe spełnimy w podskokach zreszta już spełniamy tylko tak, żeby nikt sie nie kapnął. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [10:15] - xena2012 | Link:

Oj ostrożnie z tymi granicznymi płotami bo mogą faktycznie wpaść na pomysł żeby Polska sfinansowała to przedsiewzięcie.

Obrazek użytkownika Swisspola

15-02-2019 [09:37] - Swisspola | Link:

Te dwa cytaty mówią o nas wszystko!

„Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.”
„Niewiele jest zalet, których Polacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieliby się ustrzec.”

Jedyny naród, w którym Ci którym się trochę lepiej powodzi aż tak gardzą rodakami tymi którym powodzie się choć troszeczkę mniej. Nie znam drugiego takiego narodu, który by dokonał tak wielu patriotycznych i bohaterskich czynów w czasie wojny i kompletnie nie znal pojęcia patriotyzmu w czasie pokoju. Jedyny naród, na świecie który taka ilością krwi odkupuje własną głupotę niszczenia swojej Ojczyzny i rodaków! Najsmutniejsze jest to, że i cytaty i powyższe twierdzenia od 250 lat są w Polsce aktualne, a podobno mądry Polak po szkodzie!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-02-2019 [09:49] - rolnik z mazur | Link:

Cóż takiego się wydarzyło te 250 lat temu ?   Sądzę, że początek końca to jednak potop szwedzki, po którym Polska już się tylko staczała w dół a szlachta sprzedawała sie temu kto da więcej. Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Swisspola

15-02-2019 [11:19] - Swisspola | Link:

Przepraszam, czeski błąd. Oczywiście powinno być 150 lat temu, czyli rozbiory. Zgadzam się ze początki datuje się od potopu szwedzkiego, ale ja mam na myśli kompletny, bolesny upadek, z którego powinniśmy wyciągnąć wnioski, a my nadal na kolanach!
 

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [10:11] - xena2012 | Link:

Szkoda już się stała co potwierdza,że przysłowia są madrością narodu.