Strategiczny sojusz Polski z USA niech żyjeeee … !!!

A, co mi tam – zaproponuję jednak szanownym Czytelnikom kolejne ćwiczenie z wyobraźni:

wyobraźcie sobie, że Obama przy suto zastawionym stole dogaduje się z Putinem, że odda mu pół III RP (tę połowę między Wisłą a Bugiem), a z drugiej połowy (tej między Wisłą a Odrą) pozwoli zrobić rosyjską kolonię.

Tak w ramach budowy „nowego porządku światowego” pozwoli.

I na wypadek, gdyby się jakieś polaczki stawiały, to Obama "uzna zgodność działań FSB z konwencją dotyczącą prowadzenia wojny na lądzie – w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, spokoju i porządku na tyłach Armii Rosyjskiej na terytorium Polski."

Czyli w praktyce Obama da Putinowi carte blanche na siłowe zniszczenie podziemia zbrojnego (bo przecież w takiej sytuacji PiS by natychmiast takie podziemie zorganizował a komercyjnie niepokorni (moje!) dziennikarze by mu pomogli).

Że co – że jakieś political fiction tu opisuję? Że to niemożliwe?

Noooo…. znam wielu takich, którzy tak uważali i się nieźle na tym uważaniu przejechali, ale o tym za chwilę – jeszcze tylko proponuję prościutkie ćwiczenie umysłowe (wiem – wymagający jestem):

proszę dokonać zamiany występujących w moim tekście nazw:

PiS na AK, NSZ
FSB na NKWD
Armia Rosyjska – Armia Czerwona
III RP – II RP
Obama – Roosevelt
Putin – Stalin

Zrobione?

No, to witamy w Jałcie!

Dziś właśnie minęła okrągła 70 rocznica konferencji jałtańskiej, na której USA ostatecznie sprzedały swojego sojusznika – Polskę Sowietom.

To co – krzykniecie sobie teraz jak w tytule?

----------
Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-02-2015 [17:15] - NASZ_HENRY | Link:

POłowa prawdy!
Strategiczny-sojusz-Polski-z-GB-niech-zyjeeee ;-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-02-2015 [21:17] - maks jamnicki | Link:

Wiem czego Pan nie lubi. Ale nie wiem co Pan proponuje, co Pan lubi? Co Pan uważa za dobre rozwiązanie dla Polski?