Żądny władzy przypał i bezwzględny egzekutor

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroo... informuje :

Były rzecznik MON i dawny poseł PiS zatrzymani przez CBA. Chodzi o fundusze PGZ. CBA zatrzymało w poniedziałek Bartłomieja M., byłego współpracownika ministra Antoniego Macierewicza. Oprócz niego, biuro zatrzymało Mariusza Antoniego K., byłego posła PiS i właściciela firmy lobbingowej. CBA przeszukuje biura w ponad 30 lokalizacjach na terenie kraju”.

Mój komentarz:

W ostatnich latach pan Jarosław chwalił pana Antoniego, zaś pan Antoni, wielbić się pozwalał, acz bez odwzajemnienia, - przyzwalając łaskawie, by pan Jarosław go politycznie rozbudowywał i zasilał.

A, że obydwaj się potrzebowali do przejęcia w Polsce władzy przez prawicę stwarzali pozory, że łączy ich głęboka przyjaźń.

I choć natura pana Jarosława nie pozwalała mu podejść do pana Antoniego inaczej, jak z nieufnością, to po tragedii smoleńskiej pan Jarosław musiał ten stosunek zrewidować, przynajmniej na pokaz, - bo się zorientował, że w międzyczasie na smoleńskich miesięcznicach pan Antoni wyrósł na idola twardogłowego elektoratu partii pana Jarosława.

Ale, jak życie pokazało, pan Antoni to ktoś urodzony na Pana, - i tylko kwestią czasu było, iż wcześniej, czy później zażąda, by władza była dla niego, a nie on dla władzy.

I nie trzeba było długo czekać by Pan Antoni, pod skrzydłami toruńskiego Ojca Dyrektora postanowił rozpocząć swój autogenny bieg ku władzy.

Lecz pan Antoni zapomniał, iż Pan Jarosław urodził się na ojca chrzestnego, który w dniu dzisiejszym przesłał panu Antoniemu pocałunek śmierci dając sygnał swoim ludziom, że już czas zapuszkować faworyta pana Antoniego niejakiego Misiewicza Bartłomieja.

Ale jak znam życie, pan Antoni łatwo swej skóry nie sprzeda.

Oj, będzie się działo!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A jak już w roku 2016 napisałem, że tak będzie, czytaj: https://www.salon24.pl/u/salon..., - to pisowcy omal mi oczu nie wydrapali. A teraz to już musztarda po obiedzie. Choć po prawdzie pan Antoni wie, że w razie potrzeby Ojciec Dyrektor jest w stanie pół miliona ludzi na ulicę wyprowadzić. Ciekawa wiosna się zapowiada.

Post Post Scriptum
Czytaj także: K. Pasierbiewicz (2017), "Minister Misiewicz i rozterki prawicowego blogera" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

28-01-2019 [14:00] - angela | Link:

Otttt, bylam pewna, tylko czekałam kiedy, pan bloger Pasierbiewicz wtrąci  swoje co nieco,  właśnie na temat pana Antoniego.
Mogą okraść cale samorządy, pouytac na 30 kontach, "kupic" 7 mieszkan, i nic, ale już jak coś w resorcie jednego ministra PiS, a szczególnie Pana Macierewicza,  to juz nie ma pomiluj. I nie ważne, że nie kryja  swoich, że " bohaterowie" cmentarnych przekrętów jak schetyna stoją nadal na czele rządu, to wlasnie PiS  beeee.

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2019 [15:00] - Jabe | Link:

To jest właśnie efekt jazdy na cudzych osłach. Wszystko się sprowadza do tego, że ci drudzy są gorsi.

Obrazek użytkownika angela

28-01-2019 [14:00] - angela | Link:

Otttt, bylam pewna, tylko czekałam kiedy, pan bloger Pasierbiewicz wtrąci  swoje co nieco,  właśnie na temat pana Antoniego.
Mogą okraść cale samorządy, pouytac na 30 kontach, "kupic" 7 mieszkan, i nic, ale już jak coś w resorcie jednego ministra PiS, a szczególnie Pana Macierewicza,  to juz nie ma pomiluj. I nie ważne, że nie kryja  swoich, że " bohaterowie" cmentarnych przekrętów jak schetyna stoją nadal na czele rządu, to wlasnie PiS  beeee.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-01-2019 [15:34] - RinoCeronte | Link:

Zbliżają się wybory, więc trup ściele się gęsto. Tylko gdzie jest Joker?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

31-01-2019 [04:55] - maks jamnicki | Link:

Ten zarzut do Misiewicza o którym czytam, dość lichy, "nadużycie uprawnień". Z tego zarzutu to by trzeba setki  z Platformy posadzić.  Zakładam, że tu dwie pieczenie, jedno "nie ma świętych krów", dyscyplina w aparacie, a dwa, przetarcie ścieżki, by przymknąć dużego i prawdziwego złodzieja w obozu proniemieckiego. Przecież Misiewicz to płotka, a może i ofiara większej gry. No, kto zaręczy, że młodego, naiwnego i trochę niedojrzałego, ale bezsprzecznie silnego patriotycznie, wierzę A.Macierewiczowi, wkręcili w procedury, w jakąś sprawę wrogowie byłego ministra obrony? Dla mnie to b. prawdopodobne.

Obrazek użytkownika Studentka

28-01-2019 [16:33] - Studentka | Link:

Nagromadziło się nienawiści w panu jak ropy w czyraku. Musiał kiedyś pęknąć. Tyle, że nie był to czyrak na d... tylko na czole. Niestety wypływająca nienawiść utrudnia percepcję. A szkoda!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

28-01-2019 [17:59] - HenrykHenry | Link:

Czy ktos jeszcze ma watpliwosci kim jest "bloger"  pasierbiewicz i jakie tu ma zadania do wykonania ?! , to teraz juz luski opadly ...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

28-01-2019 [19:04] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Żądny kliknięć przypał i zatroskany manipulator...

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

28-01-2019 [19:56] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

http://blogpress.pl/node/25568
Obejrzyj sobie drogi autorze, potem popatrz w lustro, weź młoteczek i idź stukać w swoje kamuszki. UWAGA : TYLKO DLA KUMATEGO.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

28-01-2019 [19:59] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Okazuje się tym razem, że  autor tego wpisu nie tylko podkopuje i niszczy PiS, ale w ogóle wymyśla jakieś nieistniejące sytuacje np. o ex-min.Macierewiczu i niejakim Misiewiczu! To już leka przesada;komentujący zagalopowali się w kampanii dezawuowania tego blogera, szczególnie zaś popisały się tu panie. To, że ex.min.ON zniszczył naszą armie i jej zdolność bojową,przez co przysłużył się naszemu sąsiadowi ze  Wschodu, to już przecież i znana sprawa.  A co z osławionymi zespołami d/s "zamachu smoleńskiego"? Jest jakiś rezultat ich "badań", jakieś rozliczenia kosztów ich działalności? Ale wg. komentarzy pod tym tekstem  warrra od pana ministra!
Oczekuję teraz w odpowiedzi  kolejnych stwierdzeń jakobym byk klonem,trollem i co tam jeszcze p.Pasierbiewicza, jako że  nie przyłączyłem się do chóru jego antyfanów (najdelikatniej mówiąc).

Obrazek użytkownika Jaworowski

29-01-2019 [11:12] - Jaworowski | Link:

Lewacki hrabia>>>To, że ex.min.ON zniszczył naszą armie i jej zdolność bojową,przez co przysłużył się naszemu sąsiadowi ze  Wschodu, to już przecież i znana sprawa. <<
Hrabia robi sobie jaja z nas, naszego rozumu i traktuje nas jako debili nierozgarniętych? Ta komusza armia  z generałkami po bolszewickich szkołach w  sowieckim sojuzie nie posiadała najmniejszej zdolności bojowej. To był swoisty koń trojański wciągnięty od dziesiątek lat do wnętrza państwa. Ta agentura w razie konfliktu z bolszewikami wbiłaby nam nóż w plecy. Czy gamoń to rozumie? Mam to wytłumaczyć jeszcze jaśniej, tak po chłopsku, jak przystało na waści pochodzenie społeczne.

Obrazek użytkownika Jaworowski

29-01-2019 [11:40] - Jaworowski | Link:

Dubel. Sorry

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-01-2019 [20:08] - Trotelreiner | Link:

Od 12.47 żadnej notki?!
Ciekawe....dlaczego?
Może ....ale po co mam teoretyzować...zobaczymy za trzy miesiące...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

29-01-2019 [08:30] - Trotelreiner | Link:

Zapomniałeś napisać,że Macierewicz uciekał za Smoleńska pociągiem!
Jak sikać po nogawkach i szczuć...to dokładnie...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

29-01-2019 [11:49] - Anna Borycka | Link:

Ku pamięci - małe przypomnienie

Pamiętacie jak doktorek lata wcześniej chwalił się listami do i od Kaczyńskiego? Następnie drukował nam "słitfocie" z Dudą i rzekomą zażyłą znajomość z rodziną prezydenta. Później pochwalił się że bryluje na forum Platformy Obywatelskiej gdzie go uroczyście zaproszono hehehe. O sugerowanych "wejściach" do Kukiza i JKM to już nie warto pisać. Od dawna wiemy że doktorek to taki nasz blogowy "misiewicz" lub raczej "hadacz". Tylko jest jeden problem: doktorka wszędzie gonili. Ojejku, jaka to wielka strata dla Polski. Nikt nie chciał go docenić i dopuścić choćby do tyciutkiego korytka :) Ale za to  teraz, doktorek może z dumą napisać że jest niezawisły hehehehe.

Obrazek użytkownika Jaworowski

29-01-2019 [17:20] - Jaworowski | Link:

Anna>Nikt nie chciał go docenić i dopuścić choćby do tyciutkiego korytka :) <<
Gdyż każdy widzi jak na dłoni, że rozpiętość poglądów Krzysio ma od Sasa do Lasa. Ten , kto fronty zmienia tak często, do niczego się nie nadaje i dostaje już na wejściu czarną polewkę. Ta czerń do czerwonej gęby niezbyt idealnie pasuje, ale nasz bohatyr nic sobie z tego nie robi, i tu przyznam, jest niezawisły ale raczej od morale.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-01-2019 [20:08] - zbieracz śmieci | Link:

Gdyby nie pewna ustawa nasz pasierbiewicz odszedł by na emeryturkę jako magister dla przyjaciół megi.Ktoś kumaty skapował się ,że uczelnie pękaja w szwach od podstarzałych magistrów bez widoków na ich przyszłość jako naukowców i kazał porobić im doktoraty w określonym terminie .Strach zajrzał w oczy docentom i profesorom bo to oni musieli by się przyłozyc do kształcenia studentów bo popychadła odeszły by precz.Kazano im pisać i bronić doktoraty a docenty i profesory je przyklepywali -sztuka sie liczyła a nie wartość naukowa !
Byli marcowi docenci to dlaczego nie mogli być ustawowi doktorzy...!?