Wspomnienia ze wsi umarłej - pieniądz suwerenny

Suwerenny pieniądz

- Pojutrze będzie trzeci dzień jak nie piję. Pińcset + pójdzie do banku  i zacznie pracować i się rozmnażać jak nie przymierzając ….jak... - zawahał się w poszukiwaniu porównania widać

- Jak nie przymierzając króliczki Lejzorka Rojsztwańca albo... prezesa Glapińskiego  – dokończyłem zgryźliwie

- Bo ja wiem...niech będą i koszerne króliczki – zgodził się bez przekonania.

- Widziałeś kiedyś stówkę, która kopie rowy i się poci ?- spytałem

- No co ty – obruszył się . Już dawno stówki na oczy nie widziałem...stara chomikuje..pod pierzyną...

-A mówisz, że do banku pójdą pracować i się rozmnażać – powiedziałem zgryźliwie. Pod pierzyną ze starą nie chcą się rozmnażać ? - spytałem.
-
- A wolne miasto Gdańsk , co to tam wieszcza i herosa …..? - zmienił nagle  temat

- Cholernie wolne – cała Grunwaldzka stoi w korku.

Pieniądz nie pracuje.
Pieniądz się nie rozmnaża.

Bogactwo powstaje tylko i wyłącznie z pracy ludzkich rąk.
Za każdym odsetkiem dopisanym do depozytu w banku stoi ludzka praca.

I najważniejsze –i bank centralny  i rząd i tym bardziej  „ suweren”  już dawno stracili  kontrolę nad swoim pieniądzem.

Obecnie pieniądz jest kreowany przez banki komercyjne ( średnio 90 % ilości pieniądza ) na rynku.
I to one (w Polsce ca  80 % sektora bankowego w obcych rękach ) poprzez udzielany kredyt ( pieniądz dłużny ) kreują go i decydują gdzie te pieniądze są inwestowane.

I to prywatne banki  są beneficjentami ( odsetki i inne koszty kredytu )  tej kreacji  pieniądza z niczego.

Obecny Bank Centralny prezesa Glapińskiego i jego króliczków drogocennych ma tyle do gadania ( wbrew prawu i mniemaniu ) o ilości pieniądza i jego alokacji na rynku co ja..... na temat zwyczajów  godowych Czukczów.

28 ludzi tego świata ma tyle samo bogactwa co połowa ludzkości
W Niemczech 50 ludzi ma tyle samo co cała reszta czyli 40 milionów Niemców.
W Polsce nie jest inaczej.
A jak jest – każdy, który ma oczy to widzi.
Jeszcze nigdy w historii świat nie był tak bogaty jak jest teraz.
Jeszcze nigdy w historii nie było tylu biedaków co jest teraz.
Jeszcze nigdy w historii nie było takiego rozwarstwienia społecznego  jakie jest  teraz.

Największym i najbardziej szatańskim wynalazkiem  były i są odsetki od odsetek.
Przy 5% w banku - 100 zł „ rozmnoży „ się do 200 zł nie po 20 latach ale po 14.
Za tym " rozmnożeniem " stoi czyjaś praca.

Problem rozwarstwienia się powiększa i jego główną przyczyną jest właśnie wadliwy system finansowy.
Nie chcę się wdawać w teoretyczne szczegóły ale rozwiązaniem problemu może być tylko system finansowy oparty o pieniądz suwerenny czyli pieniądz, który w 100 % kreowany jest przez narodowy bank centralny.

Taki system miała Japonia po przegranej z kretesem II wojnie światowej w czasie tzw - gospodarki wojennej. Ten system doprowadził Japonię do niebywałego rozkwitu gospodarczego i spowodował, że Japończycy w latach siedemdziesiątych  mieli najwyższy na swiecie PKB na japoński łeb.

Dobrze żarło i zdechło. Ten system japoński ( normalny ) stał kością  w gardle  Apaczom.

Teraz Japonia ma taki system finansowy jak wszyscy i jak trzeba i....ma .kryzys od lat i  recesję  i zadłużenie po japońskie uszy i wszystko ...

To bank centralny powinien odpowiadać za kreację suwerennego  pieniądza i dostarczać go systemowi bankowemu zgodnie z potrzebami realnej gospodarki i jej suwerennych uczestników.

Znika problem zadłużenia zewnętrznego.
Znika problem nieuprawnionego przechwytywania benefitów z kreacji pustego pieniądza i ich transferu do różnych rajów podatkowych czyli zawłaszczania nieuprawnionego pracy ludzkiej.  

Centralny niezależny bank kreuje suwerenny  pieniądz i wtedy ile króliczki prezesa zarabiają za solidne wykonywanie obowiązków przestaje być interesujące.

I tak się człowiek rozmarzył.
- A to co tak dumasz ... do roboty byś się wziął...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2019 [13:05] - Jabe | Link:

Czyli potrzebna nam jest gospodarka wojenna. Socjalizm bywa nazywany gospodarką wojenną w czasie pokoju. Stratedzy stwierdzają na przykład, że jest niedosyt mieszkań i się te mieszkania buduje. Nieważne ile to kosztuje. Jest potrzeba, więc się ją zaspokaja, doraźnie, jak to na wojnie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-01-2019 [14:03] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie wojenna - i  suwerenny pieniadz.Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2019 [14:53] - Jabe | Link:

Jak sobie Pan wyobraża ów suwerenny pieniądz w praktyce?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-01-2019 [15:52] - rolnik z mazur | Link:

Pieniądz jest w 100 % kreowany przez niezależny bank centralny, który pompuje go ( jak  serce krew ) w istniejacy system bankowy zgodnie ze strategicznymi potrzebami społeczeństwa. Zakłada to oczywiście istnienie klasy politycznej zainteresowanej dobrem społecznym.  Generalnie jednak niewiele się zmienia poza tym, że wszystkie korzyści nie sa przechwytywane przez banksterke ale zostają uspołecznione. .  Banki dalej udzielają kredytów, pieniadz nadal słuzy jako miernik wartości. Bank ma byc zainteresowany w powodzeniu inwestycji, na która udziela kredytu. Tak bardzo ogólnie.Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2019 [16:36] - Jabe | Link:

Na całym świecie rządy kupują teraźniejszość kosztem przyszłości, zaciągając długi. Teraz zainteresowana dobrem społecznym klasa polityczna mogłaby sobie po prostu ten pieniądz drukować. O to chodzi?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-01-2019 [17:23] - rolnik z mazur | Link:

Teraz zainteresowana dobrem społecznym klasa zapożycza przyszłe pokolenia bez ładu i składu - po nas potop  i oddaje kreację pieniadza w ręce banksterów. Tak NBP niezalezny -  mógłby sobie te "suwereny "  drukować zgodnie ze społecznym mandatem.  Pzdr.

Obrazek użytkownika mjk1

28-01-2019 [18:05] - mjk1 | Link:

Nie gniewaj się Jabe, ale Twoje wypowiedzi można streścić w dwóch punktach.
Punkt 1. Jabe jest totalnym ekonomicznym głąbem.
Punkt 2. Jeżeli jednak Jabe nie jest totalnym ekonomicznym głąbem, patrz punkt 1.
Teraz uzasadnienie. Napisałeś zgodnie z prawdą:  „Na całym świecie rządy kupują teraźniejszość kosztem przyszłości, zaciągając długi” i zadałeś pytanie: „Teraz zainteresowana dobrem społecznym klasa polityczna mogłaby sobie po prostu ten pieniądz drukować. O to chodzi?”
Nie, nie o to chodzi.  Chodzi o to, że zarówno o teraźniejszości jak i o przyszłości nie ma decydować jakaś klasa polityczna, jakiś urzędnik, jakiś producent, ale tylko i wyłącznie KONSUMENT!!! Takie rozwiązanie proponował największy liberał wśród ekonomistów, niejaki Milton Friedman. Dowiedz się więc co proponował Uncle Miltie, gdzie wprowadzono to w praktyce i z jakim skutkiem? Jak się naumiesz, daj znać, podyskutujemy. Do tego czasu musisz się zadowolić moim dwupunktowym podsumowaniem Twojej wiedzy ekonomicznej.
 

Obrazek użytkownika anakonda

28-01-2019 [20:41] - anakonda | Link:

@ mjk1

Ten Milton Friedman to tez " Apacz "
nie znam sie na tym ale moze sa dobrzy " Apacze " i zli " Apacze " ?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-01-2019 [20:19] - Zygmunt Korus | Link:

Obecnie mamy do czynienia z przewagą pieniądza spekulacyjnego w stosunku do opartego na gospodarce kapitału rentownego. Nie sądzę, żeby obszar większy (1) pozwolił wystartować i rozwinąć się kręgowi mniejszemu (owemu suwerennemu pieniądzu Autora; 2). Zdaje się to już chyba jest niemożliwe. Oczywiście rozwiązaniem jest światowa wojna. Nie ma z tej piekielnej matni innego wyjścia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-01-2019 [20:39] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie - tylko wojna albo rewolucja może zmienić system. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

28-01-2019 [20:57] - Zygmunt Korus | Link:

Może z innej mańki... Żydowska lichwa.
Pierwszy wyłom można zrobić łatwo: zaatakować Ichni wynalazek - podatek dochodowy (który jest obrazą Boga). Zdjąć go ustawowo. I lawina ruszy. Gospodarka ma z poszczególnych sektorów zarobić na państwo. Tak było przez wieki, od zarania dziejów. A Żydki do podatku od pracy rąk mężczyzn dodali drugą połowę - płeć piękną. I durny glob dalej się z tym antyhumanistycznym diabelstwem kręci, popadając w coraz większą, kosmiczną otchłań. W USA już paru odważnych ludzi wygrało w sądzie sprawy o to, że podatek dochodowy jest bezprawny. Tak zresztą jak na całym świecie. Należy opodatkować każdego, co zarabia na czyim i kimś. A nie samego siebie, brać haracz od pracy rąk na rzecz podmiotu zewnętrznego, któremu pomnażamy dobra i zyski; godzić się na taką złodziejską procedurę, tym samym robiąc z siebie autodestrukcyjnego niewolnika. [Opodatkowanie emerytur to już jest diabelstwo do kwadratu, wołające o pomstę do Niebios!!!] Podatek dochodowy jest wbrew naturze i rozumowi.
Ten Polska mogłaby zrobić łatwo. Byłby wstrząs, wielkie aj-waj - zacisnęlibyśmy zęby, pasy i kabzy - ale zobaczyłby Pan, jak świat zacząłby się zmieniać, gdyby domino państw-naśladowców zaczęło przyrastać.... Chyba że wywołalibyśmy wojnę. Nie wiem... Przywództwo NWO nie jest chyba jeszcze do tego zdolne...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-01-2019 [21:11] - rolnik z mazur | Link:

Pełna zgoda. Problem w tym, że nasz sytem pojęć jest postawiony na głowie. Pierwszy przykład z brzegu - jest pracodawca i pracobiorca. Każdy niby wie o co chodzi a jednak jest odwrotnie. To pracodawca jest pracobiorcą - bierze pracę od tych, którzy ją dają. Podatek dochodowy to po prostu hańba. Ale bądź mądry i pisz wiersze. Z lichwą zmagano się od niepamietnych wieków i co z tego wyszło ? Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

28-01-2019 [22:30] - Jabe | Link:

Gdyby nie podatek dochodowy władza nie wiedziałaby, kto ile zarabia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-01-2019 [11:13] - rolnik z mazur | Link:

@ Jabe.
Jaka władza jest każdy widzi. Za dużo władzy we władzy. Pzdr

Obrazek użytkownika mjk1

29-01-2019 [09:33] - mjk1 | Link:

Przepraszam, ale muszę się odnieść. Przede wszystkim nie wojna. Żadna wojna jeszcze nigdy niczego nie rozwiązała. Zginą niewinni ludzie na nie swojej wojnie a finalnie jedna banda zastąpi inną bandę cwaniaków i wyzyskiwaczy. Rosjanie po rewolucji październikowej w cerkwiach modlili się o wojnę a potem sami mówili: „adin czort paszoł, wtaroj priszoł” i w efekcie zakonserwowali bolszewizm na kolejne prawie 50 lat. O naszych wojnach i powstaniach nawet nie ma co wspominać. Żadne powstanie nigdy niczego nie rozwiązało. W ostatniej wojnie, wywołanej przez bandytę, któremu do dzisiaj stawiamy pomniki, o mało nie straciliśmy dopiero co odzyskanej niepodległości. Pan Bóg chyba zlitował się wtedy nad naszą głupotą. Musimy też zdać sobie sprawę z tego, że sami w naszym kraju niczego nie zmienimy. Jesteśmy państwem za małym i za słabym zarówno ekonomicznie jak i militarnie. Nie łudźmy się więc, że z Polski wyjdzie jakaś iskra, która zmieni Europę, czy Swiat. Aktualne są niestety słowa wieszcza: „ Polsko, lecz ciebie błyskotkami łudzą, pawiem narodów byłaś i papugą, a teraz jesteś służebnicą cudzą…”.  Co więc zrobić aby zlikwidować lichwę? Przyłączyć się do tych, którzy to już raz zrobili i którzy konsekwentnie dążą do tego kolejny raz. Innej możliwości nie mamy i nie będziemy mieli.  
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-01-2019 [13:33] - Zygmunt Korus | Link:

Niech Pan się nie gniewa, bo często czytam Pana z zainteresowaniem, ale to, co powyżej, to mogę skwitować jedynie 3 x 3 (onomatopeika trzyliterowa), czyli bla, bla, bla...
Niechże Pan pod każdy osąd podłoży sobie znak przeciwny, to się Pan przekona, dlaczego nic z tego nie rozumiem. "Sprzedaję kolorowy puch. - Ale pierze jest białe. - A są ptaki czerwone?" Itd.

Obrazek użytkownika mjk1

29-01-2019 [19:01] - mjk1 | Link:

Pełna zgoda Panie Zygmuncie. Ma Pan pełne prawo do własnego zdania. Ma Pan Prawo uważać bandytę i dezertera za bohatera i męża stanu, sprowokowaną wojnę za obronę chrześcijaństwa, nasze państwo za lokalne mocarstwo i wyrocznię a nie papugę narodów. Ma Pan też prawo uważać, że wojna, czy jakieś powstanie cokolwiek zmieni. Na lepsze zmieni. O jedno jednak Pana proszę. Niech Pan tej wojny nie oczekuje i nikomu nie życzy, nawet jeżeli jest Pan świecie przekonany, że to cokolwiek zmieni. Pozdrawiam Pana.  
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-01-2019 [11:10] - rolnik z mazur | Link:

 " Przyłączyć się do tych, którzy to już raz zrobili i którzy konsekwentnie dążą do tego kolejny raz. Innej możliwości nie mamy i nie będziemy mieli.  " To całkiem realne. Tylko w islamie i ich bankach nie stosuje się lichwy - przynajmniej na pierwszy rzut oka. . Swoja droga system pieniadza w miare suwerennego istnieje jeszcze w Iranie - gdzie maja niezalezny od Fedu bank centralny. To powinno zastanawiać. Pzdr
 

Obrazek użytkownika mjk1

29-01-2019 [19:03] - mjk1 | Link:

Nie to miałem na myśli Mazurze. Można oczywiście poszukać egzotycznych sojuszy, tylko po co, jak rozwiązanie jest za miedzą. Mam na myśli naszego zachodniego sąsiada, który konsekwentnie dąży do budowy systemu gospodarczego, który już raz przyniósł mu wzrost gospodarczy na poziomie 15% rok do roku. Proszę teraz zapytać kogokolwiek, jak nazywał się ów suwerenny pieniądz u naszego zachodniego sąsiada, który pozwolił na tak gigantyczny rozwój, kiedy w tym samym czasie, cały zachodni świat był pogrążony w kryzysie. Pozdrawiam.
PS. Jabego proszę nie pytać, nie ma o tym bladego pojęcia a nawet sobie tego nie wyobraża o czym sam wszystkich poinformował pod tym wpisem.