Eska napisała bzdurę!

Prawdopodobnie przez niefrasobliwość i chęć znalezienia czegoś na Grzegorza Brauna, blogerka Eska, którą cenię za logiczne myślenie, popełniła (mam nadzieję nieświadomie) fatalną niedoróbkę polegającą na braku precyzji, a być może nawet pomyliła dwie szkoły.
Szkoła o której wspomniała autorka założona przez Zbigniewa Pełczyńskiego związanego z Sorosem, nie jest szkołą z którą „zaprzyjaźnił się Grzegorz Braun”.
Cytuję :

Coryllus, opisując tę dziwną szkołę**, z którą zaprzyjaźnił się Braun, jakoś nie poszedł tym tropem dalej, on, znawca spisków i szlaków agentury. Ale ja i owszem. I cóż znalazłam?
Założycielem/fundatorem jest znany działacz polonijny Zbig Pełczyński, co to aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii pełni wiele funkcji społecznych, m.in. jest przewodniczącym "Stefan Batory Trust" w Oksfordzie (organizacji zajmującej się promocją edukacji, nauki kultury polskiej), członkiem Rady Powierniczej "Polonia Aid Foundation Trust z siedzibą w Londynie. W 1988 w imieniu George'a Sorosa założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Obecnie jest członkiem Rady Fundacji”.

Niewyrobiony czytelnik (czytający szybko i pobieżnie) może  z tekstu odnieść wrażenie, że nowy kandydat na prezydenta jest jakoś związany lub korzysta z "uprzejmości" ludzi od Sorosa.

Szkoła z którą zaprzyjaźnił się Braun to powstała niedawno tzw.Otwarta Akademia."Powrócić do korzeni naszej cywilizacji i stworzyć jej twórczą kontynuację – to cel, jaki przyświeca inicjatorom Otwartej Akademii, której inauguracja odbyła się 29 sierpnia w Pałacu Prymasowskim w Skierniewicach".

Natomiast „Szkoła liderów” o której wspomniała Eska, jest rzeczywiście placówką ideologicznie wątpliwą, kształcącą liderów tzw. posteuropejskiego „społeczeństwa otwartego”- bezbronnego.
Tak więc moi drodzy, nie bądźcie oszołomami (to z powodu komentarzy pod wpisem Eski). Nie wiedzieć kim jest Grzegorz Braun w roku 2015 to kompromitacja.

Gwoli przykładu cytuję jeden z komentarzy: "Co jakiś czas posępnie kiwam głową nad Pani odzewem wzywającym ludzi do myślenia, ależ Szanowna Pani, oni myślą, że myślą i w tym cały kłopot...
Właśnie wczoraj, pewien "egzotyczny" facebookowicz, na jednym z katolickich profili(bowiem mowa o znamienitym katoliku!) wrzucił radosną wiadomość o kandydaturze na prezydenta, reżysera Grzegorza Brauna. Nawet chwilę się tam "po boksowałam", ale nie bardzo było z kim... Już po zamknięciu komputera, przyszło mi do głowy, że nie poszperałam w poszukiwaniu (znanego mi z grubsza) życiorysu owego kandydata. Niestety, to co znajduję w internecie, zupełnie mnie nie satysfakcjonuje (bo ja też jestem dociekliwa). Standardowe, znane informacje, podstawowe dane osobowe i to tyle(chociaż podejrzewam, że wielu nie kojarzy nawet pokrewieństwa Grzegorza Brauna z serwilistycznym prezesem TVP, Juliuszem Braunem). Dlatego ucieszyło mnie bardzo Pani tropienie związków polonijnych(quasi filantropijnych) organizacji i fundacji dot. Żyda Sorosa, z kandydatem Braunem, to bardzo cenna wiadomość, sporo wyjaśniająca. Teraz nawet dość nagłe uporządkowanie luźnego związku partnerskiego i niedawne(ok. miesiąc temu) zawarcie małżeństwa G.Brauna, mieści się w strategii walki o prezydencki fotel(skojarzenie z Tuskiem). Jednak najcenniejszą rzecz zawarła Pani w tej jednej zwięzłej frazie:"kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią". Oto kwintesencja fałszu".

Na koniec zacytuję motto z blogu samej Eski ;-)
"Ludzie, myślcie, to nie boli".

.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-01-2015 [12:43] - NASZ_HENRY | Link:

Jest lepiej ale nie dobrze, bo cytat ze strony Akademii:
Na uroczyste otwarcie akademii liderów przybyli ***, reżyser Grzegorz Braun, europoseł Janusz Korwin-Mikke ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

26-01-2015 [13:26] - CzarnaLimuzyna | Link:

@NASZ_HENRY
napisałeś :Jest lepiej ale nie dobrze, bo cytat ze strony Akademii:
Na uroczyste otwarcie akademii liderów przybyli ***, reżyser Grzegorz Braun, europoseł Janusz Korwin-Mikke ;-)

No, właśnie, do której akademii przybyli? Nie do tej, sponsorowanej przez lewicę, która budzi nasze zaniepokojenie, tylko do tej drugiej, która budzi/ być może naiwną i złudną/, ale na razie - nadzieję.

Obrazek użytkownika Kamila

26-01-2015 [14:35] - Kamila | Link:

Pani uważa ,że bywanie z Korwinem Mikke jest ta nadzieją? Osobą skrajenie nieodpowiedzialną publicznie deklarującą poparcie do Putina?Sądzi Pani,ze Korwin Mikke może być na otwarciu jakiegoś tworu budzącego dla nas nadzieję? A jakąż i na co?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

26-01-2015 [14:57] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ Kamila
Nie jestem panią :-) jestem Warszawiakiem ;-)
Akurat JKM jest osobą z którą pan Grzegorz Braun spotyka się niezmiernie rzadko
Proponuję przede wszystkim zapoznać się z poglądami, a  co najważniejsze z działalnością GB i owocami tejże.

Władowanie JKM w kontekst "Braunowy" jest proszę wybaczyć miałkie i nijakie/ abstrahując od oceny JKM/
J.Kaczyński o wiele częściej spotykał się z Pawłem  Zalewskim, Michnikiem, Sikorskim, Kamińskim, Hofmanem, Giertychem, Marcinkiewiczem, Kluzik Rostkowską itp.
Niektóre osoby cieszyły się wieloletnim poparciem prezesa PiS.
Tak więc proszę zauważyć, że ten zarzut jest z gatunku : "z braku laku dobry kit"
Domyślam się, że nie nie znają państwo (piszę już tak "do wszystkich) poglądów Brauna.

"...nadzieję? A jakąż i na co?"
Na restytucję państwa polskiego, a to nie jest w planach PiSu np.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika cassiodorus

26-01-2015 [23:41] - cassiodorus | Link:

''J.Kaczyński o wiele częściej spotykał się z Pawłem Zalewskim, Michnikiem, Sikorskim, Kamińskim, Hofmanem, Giertychem, Marcinkiewiczem, Kluzik Rostkowską itp''
Tak to kolejna prawdziwie prawicowa prawda, relany prawicowy Polak może wchodzić w sojusze z Palkinem, Bismarckiem czy Hitlerem, ale nigdy z atfu Hofmanem..

''Na restytucję państwa polskiego, a to nie jest w planach PiSu np.''
W ideologii liberalistycznej nie ma czegoś takiego jak państwo polskie, jest nowy czlowiek, nowy bóg, nowy swiat, ale miejsca na jakieś polskie państwo nie ma..Na drodze do nowego porzadku stoi coś takiego, co się nazywa duch polski, ale oczywiście rozumiemy, że to dla Brauna zaden argument
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kamila

26-01-2015 [16:25] - Kamila | Link:

Przepraszam,ze pomyliłam płeć. Chyba nie jest to wielka zbrodnia. Kaczyński jest politykiem i musi sie spotykac z różnymi ludźmi, w tym ze swoimi oponetami,więc porownywanie Kaczyńskiego z Braunem nie ma sensu. Pan Braun był tam nie jako polityk, bo chciał, bo uważał ,ze cele tej Akademii są mu bliskie. Panu Korwine Mikke też. Czyli można sie zastanawiać jakie to wspólne wartosci łaczą te osoby? Czyżby właśnie ta prorosyjskość? Bo nie dokońca jasne jest stanowisko Pana Brauna w tej sprawie.
Znam poglady Pana Brauna i one mnie szokują. Całkowity odlot. Proszę mi powiedzieć ,jak Pan sobie wyobraża w praktyce przekonanie ludzi do wprowadzenia monarchii albo innego niedemokratycznego ustroju. Konkretnie, jak miało by to wygladać , jak miało by być zbudowane państwo, jakie władze , etc.
Poza krytyka PiSu i Kaczyńskiego i powtarzania stale o socjalistach Żoliborskich nie ma żadnej myśli, żadnego realnego programu, mozliwego do zrealizowania w warunkach w jakie mamy w Polsce, w Europie i świecie.Brak jakiejkolwiek spójności. Slogany, hasła , fantazjowanie.
Pan Bruan jest dobry w robieniu filmów dokumentalnych, ma spora wiedzę historyczną ale na pewno nie jest politykiem , na pewno takim , ktory jest w stanie zbudować jakąś realną siłę mogącą dokonać zmian.
Na bazie jakich wyborców? Ilu jest w Polsce ludzi , ktorzy sa w stanie go poprzeć?
Dlatego jego nagłe wejście do polityki , przy braku jakich kolwiek szans , odbiera mu całkowicie wiarygodność. Nie wiązę więc z taka osoba żadnej nadziei na zmianę sytuacji w Polsce. Albo samemu sie w polityce do tej pory dokonało czegoś znaczacego,zebrało minimum 10 procent elektoratu albo należy poprzeć ugrupowanie nieidealne ale najbiższe moim pogladom albo nie wchodzić do polityki gdy sie ma szanse zerowe. Wchodzi sie tylko wowczas gdy sie chce komuś zaszkodzić. Głownym siłą sie nie zaszkodzi, Pisowi tak.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

26-01-2015 [17:40] - CzarnaLimuzyna | Link:

"Kaczyński jest politykiem i musi sie spotykac z różnymi ludźmi, w tym ze swoimi oponentami..."
Przypominam uprzejmie, że to nie byli oponenci, lecz: wiceprezes PiSu, minister w rządzie PiSu,premier rządu PiS, Szefowa kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego w 2010. A kto aktualnie każe się spotykać panu prezesowi z panem Glińskim, członkiem lewicowej UW i współzałożycielem lewackiej partii "zieloni" ?

Pisząc o tym, mogę zadać pytanie: jak można nie czuć belki w swoim oku, a szukać z uporem godnym lepszej sprawy źdźbła w cudzym?

Rozumiem, że demokracja panią nie szokuje?
Specjalnie dla pani zaraz wkleję jeden krótki fragment z Youtube ku refleksji.( na końcu mojego wpisu)

Obrazek użytkownika cassiodorus

26-01-2015 [19:15] - cassiodorus | Link:

''jakie to wspólne wartosci łaczą te osoby?''
Obaj tępią na różne sposoby tzw polskość czyli wg definicj obu dżentelmenów, wywodzących sie politycznie ze szkoły krakowskiej-nienormalny polski debilizm
''Znam poglady Pana Brauna i one mnie szokują''
I słusznie. Niestety sprawa z Panem Braunem jest o wiele bardziej niebezieczna dla Polski niż tego oboje chcemy..I Braun i Mikke są transporterami ideologii liberalistycznej, totalnie wrogiej Polsce i całej Cywilizacji łacińskiej, z tym że krul KORWIN mówi o tym bez żadnych ogródek, ksiąrzę Braun okrężnie, zwykle ciagniety za język, ubrany przy tym w katolickie frazesy
Wrowadzenie liberalizmu oznacza koniec Polski, a nie jej ''naprawę'' na co ze zrozumiałych wzgledow pozwolic nie możemy. Wypowiadają nam wojne więc walczymy, tak jak nasi wsaniali przodkowie z XVI wieku, Skarga, Hozjusz, prymas Jan Łaski, czy nawet król Zygmunt August..Oni obronili Polskę przed herezjami liberalistycznymi, dziś mamy również wspaniałych kapłanów, gotowych bronić Rzymu do końca, bez wzgędu na to, jakich upadły anioł użyje jeszcze narzędzi..
Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika cassiodorus

26-01-2015 [19:32] - cassiodorus | Link:

Tutaj mozna obejrzeć jak 3 nadpolskich nadprawicowców naprawia coś co im się uroiło, że będzie Polską..NWO w wydaniu ''prawicowym''
https://www.youtube.com/watch?...
Braun może Jarosława Kaczyńskiego wyzywać od socjalistów z Żoliborza, ale że nie robi tego samego wobec Kościoła -zadziwiające

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

26-01-2015 [17:28] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jak zawsze przed wyborami pojawia się jakiś "niezależny", "nieumoczony", "niezwiązany" i odbiera jedynej partii opozycyjnej mającej szanse odebrać władzę zdrajcom, ten krytyczny 1-2 punkt procentowy. Jeden punkt tu, jeden punkt tam i tak to pomalutku marnuje się kilkadziesiąt, może kilkaset tysięcy głosów. Była swego czasu wolta Marka Jurka, który wziął i się obraził na PIS, był PJN, Solidarna Polska, teraz Braun uszczknie co nieco Dudzie (oczywiście to nie jest jego zamiarem, absolutnie...). Ceniłem Brauna za jego bezkompromisowość wobec złodziejskiej bandy, która rządzi Polską ale coś mi się wydaje, że zalatuje tu coraz mocniej ruskimi onucami. To w końcu bratanek Juliusza Brauna - wiernego psa PO, pilnującego z ramienia władzy ludowej telewizji polskiej.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

26-01-2015 [17:50] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Jęzory
"teraz Braun uszczknie co nieco Dudzie"
Wydaje mi się, że lepiej będzie jak zajmiecie się zwolennikami PiSu, którzy popierają Komorowskiego w sondażach i odpowiedzią na pytanie dlaczego poparcie dla PiSu nie przekłada się na słupki dla Dudy, bo powinno być juz na starcie min. 30% nieprawdaż?

"coś mi się wydaje, że zalatuje tu coraz mocniej ruskimi onucami".
No, tak - to jest tzw. "efekt Michnika" w postaci mało rzetelnej publicystyki w mediach niezależnych ogłupiającejh swoich czytelników- wzorem GW zamiast faszystów  wstawiani są "ruscy agenci".

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

26-01-2015 [23:43] - Jęzory Pasiukowski | Link:

No a "wy" uważacie że ten Braun uszczknie Dudzie czy nie uszczknie?. Skoro bul komoruski i tak ma 70% poparcia to co za różnica ile zdobędzie Duda.
- A swoją drogą też mnie to ciekawi ilu zwolenników PISu popiera bula - no bo skąd te 70% poparcia.
- Jeżeli nie podobają się Panu "ruskie onuce" to proszę mi odpowiedzieć w czyim interesie jest rozmywanie elektoratu PISowskiego kandydata? (zostawmy, jako zbyt teoretyczne, rozważania czy Duda ma szanse, czy nie ma)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

27-01-2015 [13:49] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Jęzory
Obydwaj mogą sobie uszczknąć.
PiS mógłby skoncentrować się na wyborach parlamentarnych, a prezydenturę zostawić wspólnemu kandydatowi, ale teraz to chyba jest za późno.
Ilu zwolenników PiS popiera awatara? Ok 30 %. To są dane sprzed roku.
W czyim interesie...A co to za elektorat, te 30 % to mediopaci podobnie jak lemingi głosujące na targowicę.
Wszystko zależy także, od tego, jak ocenia się PiS. PiS czaruje wyborców, że chce dokonać zmiany w ramach systemu, a tak się już po prostu nie da.

Obrazek użytkownika eska

26-01-2015 [22:17] - eska | Link:

Tu linki >

- Otwarta Akademia w Skierniewicach rozpoczyna Szkołę Liderów :
http://prawy.pl/z-kraju/6837-w...

- A tu o tym, czym jest owa Szkoła Liderów : 
http://www.szkola-liderow.pl/S...

A czytelnicy niech już sami sobie wyrobią zdanie o tych moich rzekomych "bzdurach"

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-01-2015 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

Droga @esko.
Akademicka Szkoła Liderów nie jest OWĄ Szkołą Liderów. Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie jest głupotą ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

26-01-2015 [22:58] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Eska
a propos szkół - zasadnicze kwestie:
1. W jakim sensie rozpoczynająca działalność szkoła (akademia liderów) w Skierniewicach jest tym czym szkoła liderów sponsorowana przez Sorosa?
"Powrócić do korzeni naszej cywilizacji i stworzyć jej twórczą kontynuację – to cel, jaki przyświeca inicjatorom Otwartej Akademii, której inauguracja odbyła się 29 sierpnia w Pałacu Prymasowskim w Skierniewicach".

2. Istnieje podobieństwo w jednym założeniu teoretycznym - mają kształcić liderów. Z taką ideą można oczywiście się nie zgadzać i ja również jestem sceptyczny.

3. Szkoła założona przez Pełczyńskiego  istnieje od ok. 20 lat.

Nie lepiej byłoby wrzucić temat o poglądach Brauna i porównać je z Dudą i zastanowić się jakie są możliwości realizacji obydwu?
Tylko, że nikomu nie chce się przyłożyć merytorycznie do tematu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-01-2015 [12:27] - Marek1taki | Link:

@autor
Zrozumiałe, że kandydatura Brauna jest nie w smak PiSowi, który przyjął strategię, że na bezrybiu i PiS ryba. Tymczasem nikt nie broni PiSowi przejęcia władzy zamiast konserwowania układu. Nic nie słychać nawet żeby PiS zajął się liczeniem głosów w tych najprostszych do policzenia wyborach - mam nadzieję, że się mylę bo jeśli nikt nie policzy głosów to wiadomo, że wygra Komorowski a jeśli głosy będą liczone to i frekwencja będzie inna i nie wejdzie Komór do IIgiej tury. Tymczasem PiS liczy, że Polacy w akcie desperacji pójdą z zaciśniętymi zębami głosować na Dudę na przekór systemowi, który odwdzięczy się PiSowi przyznając Dudzie zaszczytne drugie miejsce. PiS zwyczajnie nie wywiązuje się z obowiązków opozycji politycznej. I nic nie wskazuje na to, że zamierza zrobić cokolwiek. Nawet nie modli się o cud.

Obrazek użytkownika miramax1

18-02-2015 [20:39] - miramax1 | Link:

Stryjem Juliusza Brauna, prezesa TVP (więc dziadkiem Grzegorza) był:

http://pl.wikipedia.org/wiki/J...
http://www.iv-gim.is.net.pl/pa...

Tak na początek.
Jeśli ktoś ciekaw - niech pogugla dalej i głębiej po rodzinie Braunów.
A potem niech się zarumieni, że wyjeżdza Panu Grzegorzowi z jego stryjkiem prezesem Juliuszem.