Wodzu – prowadź na Donbas!

Doczekaliśmy się wreszcie, po latach panującej w tej materii przeciętności, nijakości a nawet – a co mi tam – badziewności, polityków mających wizję wykraczającą dalej, niż wałek na jakiejś prywatyzacji, autostradzie, stadionie, kopalni węgla, o banalnej posadzie w organach Unii nie wspominając.

Doczekaliśmy się polityków, którzy kraj nasz widzą ogromny, albo i jeszcze większy.

Pierwsza wyrwana (ciekawe, przez kogo) z błogiego stanu konsumpcji dała głos legenda (to właściwe słowo) Solidarności Zbigniew Bujak, która na pytanie dziennikarza mediów prorządowych (to nie epitet – to komplement)

- Chciałby pan i wyobraża pan sobie polskich żołnierzy, którzy walczą w okopach Mariupola czy na lotnisku w Doniecku?”

odparła ochoczo:*

- Byłoby fantastycznie, dlatego że wtedy my pokazujemy, że budujemy w tej części Europy głęboki, trwały, strategiczny sojusz, który będzie gwarantem bezpieczeństwa nie tylko naszego ale i Europy.”

A na kolejne pytanie
- Ale to było de facto wejście w stan wojny z Rosją”
- Ale to już problem Rosji, jak ona to potraktuje.” 

odparła.

Też tak uważam – to problem Rosji, tylko że w takim razie i rozwiązanie problemu (niestety) wyłącznie w gestii rosyjskiej pozostaje, ale jak ktoś jest legenda, to nie znaczy, że nie idiota.

Na szczęście minister Grzegorz Schetyna za wspomnianą legendę wytłumaczył w radiu** za przeproszeniem publicznym, dlaczego to nasi żołnierze powinni ten Donbas wyzwolić

z wdzięczności za wyzwolenie KL Auschwitz mianowicie:

to front ukraiński, pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali, bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu i oni wyzwalali obóz.”

To się w biznesie barter nazywa:

Ukraińcy nam wyzwolili obóz zagłady Auschwitz – my im w zamian wyzwolimy Donbas, który coraz bardziej ruiny getta przypomina.

Wprawdzie Rosjanie się troszkę burzą, że i oni wyzwalali też, ale ja bym na nich uwagi nie zwracał, bo sam Obama ogłosił,*** że „Rosja jest izolowana, jej gospodarka jest w ruinie.”

Taki zuch!

Mam tylko w związku z tym  propozycję natury praktycznej:

może zanim nasze czołgi na Donbas ruszą, potrenowałyby sobie troszkę bliżej, wyzwalając Obwód Kaliningradzki na przykład?

Taki trening miałby same zalety:

uzyskalibyśmy przy okazji za jednym zamachem rakiety z głowicami nuklearnymi, których tam pełno i całą, kompletnie wyposażoną Flotę Bałtycką, dzięki której nie musielibyśmy już przez kolejnych 99 lat jakiejś zasmarkanej fregaty Gawron budować.

Poza tym, jak się wojsko z kraju na daleką ekspedycję wyprowadza, to chyba warto byłoby zagwarantować sobie, że żadne rosyjskie rakiety z tego Kaliningradu na Warszawę nie spadną, a rosyjska flota na zakupy do Trójmiasta nie popłynie?

*http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-bujak-byloby-fantastycznie-gdyby-polscy-zolnierze-walczyli-n,nId,1593348
**http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1358757,Grzegorz-Schetyna-mowi-o-wyzwoleniu-Auschwitz-przez-Ukraincow-Rosyjskie-media-to-prowokacja
***http://swiat.newsweek.pl/oredzie-obamy-cien-kryzysu-przeminal-,artykuly,355551,1.html

-----------
Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

22-01-2015 [19:01] - cichy | Link:

nie da rady...
bo jeśli czołgi z Żagania wyjadą..to co z naszą zachodnią granicą..juz wtedy nie pilnowaną..a w obwodzie kaliningradzkim "Iskandery som"..

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-01-2015 [20:54] - Józef Darski | Link:gdyby Polacy nie byli Nowopolakami już dawno ochotnicy walczyliby w Donbasie. Ostatnim Polakiem był Lecz Zondek, który zginął w Afganistanie i nie  pozował do foto z kałachem jak niejaki Zdradek.

Obrazek użytkownika Józef Darski

22-01-2015 [21:29] - Józef Darski | Link:

Komoruski: "wysłanie polskich żołnierzy na wojnę rosyjsko-ukraińską, to jest równie niepoważne, jak groźne"

Brawo Ewaryst, teraz radzę szybko zgłosić się po jakieś zlecenie. Na pewno dobrze zapłacą. NP. przygotowanie kampanii medialnej przeciwko pomocy Ukrainie tak by wyglądało, że prezydęt chce pomagać ale rozsądnie, Precz z oszołomami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-01-2015 [09:25] - NASZ_HENRY | Link:

Bugaj może sam sobie skrzyknąć styropianowe wojsko na dzikie pola ;-)