Król Europy czy Pan[na-?] Nikt

Izraelski dziennik „Hamevaser” radykalnie wyretuszował zdjęcie przedstawiające czołówkę paryskiego marszu solidarności z ofiarami zamachów terrorystycznych. Relacje prasy:
 
Marche républicaine: où sont les femmes? (Le Point; Francja)
Newspaper in Israel Scrubs Women From a Photo of Paris Unity Rally (New York Times; USA)
Spot the difference: Female world leaders `Photoshopped` out of Paris rally picture (Daily Telegraph; UK)
Where`s Angela? Ultra-Ortodox paper edits Merkel and other female leaders out of Paris march (Haaretz; Izrael)
Nanu, wo ist Merkel hin? Jüdisch-orthodoxe Zeitung retuschiert die Kanzlerin aus dem Pariser Protestmarsch (Bild; Niemcy)
Women out: Ultra-Ortodox Jewish paper edits Merkel out of Paris march (Russia Today)
Israeli newspaper edits out Angela from front page on Paris march (Guardian; UK)
Angela Merkel`s image from Paris march gets cut from Israel paper (Washington Times; USA)
Gazeta wycięła Tuska ze zdjęcia. Komu nie spodobał się „król Europy”? (Gazeta Polska)

Dlaczego tylko polska prasa zauważyła, że usuwając – z powodów religijnych – ze zdjęcia wszystkie kobiety (m.in. kanclerz Angelę Merkel, premier Hellę Thorning-Schmidt, burmistrz Annę Hidalgo i komisarz Federicę Mogherini) redaktorzy „Hamevaser” wymazali też Donalda Tuska? I dlaczego go wymazali?
Bo uznali, że to jedna z „female leaders”?
Bo nie wiedzieli, kto to jest, więc uznali, że nikt ważny?
Bo wiedzieli, że to President of The European Council King Tusk Rompuy II, więc uznali, że nikt ważny?
Bo wiedzieli, że „to jest tylko Polak” a – jak 19 lat temu zauważył były premier Izraela Icchak Szamir – Żydzi wyssali antypolonizm z mlekiem matki (czy jakoś podobnie), więc uznali, że niewymazanie Tuska ze zdjęcia mogłoby łamać czwarte przykazanie?
Któż to zgadnie…
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2015 [11:49] - NASZ_HENRY | Link:

Homo niewiadomo wykasowali ;-)

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

18-01-2015 [13:02] - Marcin Gugulski | Link:

@ Chatar Leon @ NASZ_HENRY

Wszystko to być może, a prawdziwy powód może też być jeszcze inny niż któryś z już przez nas wymienionych. Któż to wie...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-01-2015 [11:54] - Chatar Leon | Link:

 Jak ultraortodoksi, to ultraortodoksi. Jak (w dygresji) pisałem (tutaj) najbardziej logiczne jest chyba zatem przyjecie, że
zdjęcie wyretuszowane zostało po prostu w ramach ichniejszych zasad czystości rytualnej, czyli rozróżnienia na to, co stosowne, właściwe, odpowiednie, czyste ( כשר , koszerne) oraz na to, co trefne ( טרייפֿן , nieczyste, podejrzane, nieodpowiednie, niestosowne). Wywalili zatem ze zdjęcia to, co wydało się im trefne. A do obiektów (zwierząt, przedmiotów, potraw, tekstów), z ichniejszej perspektywy, trefnych, należy nie tylko świnia, ale np. także ... osioł.
:)

Obrazek użytkownika cichy

18-01-2015 [12:00] - cichy | Link:

witam pana.
Grzegorz Braun;Stanislaw Michalkiewicz;często przytaczają słowa wypowiedziane przez liderow "państwa położonego w Palestynie"..ze "..polska będzie upokarzana na arenie międzynarodowej..na wszelkie możliwe sposoby"..czy to jest czesc jakiegoś szerszego planu??nie wiem..jeden znaczący fakcik..a wlasciwie dwa...może znaczace ..może nie..wyjazdowe posiedzenie "naszego??!!?? rządu..!!??!! po wygranych wyborach w 2007 lub 8-mym roku..i posiedzenie knessetu podczas obchodow wyzwolenia Auschwitz..wiec skoro parlamenty obu w/w państw organizują tego rodzaju NIGDZIE INDZIEJ!!!niespotykane eventy w swiecie dyplomacji...wiec gdzie nam maluczkim szukac ukrytych motywow tego rodzaju "posiedzeń parlamentów opartych na "bilateralnych stosunkach dyplomatycznych.."........????

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

18-01-2015 [13:00] - Marcin Gugulski | Link:

@cichy
Komentując moje wpisy proszę stosować pierwszą osobę liczbę pojedynczej albo wyraźnie określać, kogo ma Pan na myśli pisząc "my", bo gdy się zgadzam z Pańską tezą, to mi to "my" nie przeszkadza, ale gdybym się nie zgadzał - miałbym problem.