A gdyby tak Tusk naprawdę kazał zabić…

Zabiję go! Zabiję Gowina!... – woła Donek (z felietonu Łukasza Warzechy w najnowszym numerze tygodnika „W sieci”) i opisuje szczegóły kaźni, po czym zapowiada, że łeb Gowinowi utnie i będzie nim charatał w gałę z Palikotem i jego ludźmi.
Tylko nie zapominaj – ostrzega wierny Paweł – że bez głosów Gowina i tych jego pajaców niczego nie przepchniemy.
Wiem – irytuje się Donek i tak go to wpieprza, że…

Pointy nie zdradzam, ale ja bym, redaktorze Warzecha, radził powściągliwiej podsuwać Donkowi dobre pomysły.
Ktoś może Pański felieton potraktować serio i najdłuższą podróż ministra sprawiedliwości zakończyć oświadczeniem Prokuratury, iż mieliśmy do czynienia z samobójstwem, nieszczęśliwym wypadkiem lub błędem pilota.
Ktoś może nie wiedzieć, jak po śmierci posła Gowina zachowałyby się jego pajace, ale dobrze wie, kim jest pajac, który objąłby wówczas wakujący mandat poselski z Krakowa.

Od 2011 roku PO ma tam osiem mandatów. Gdyby los lub nielos przeniósł Jarosława Gowina (62.570 głosów) do grona byłych posłów, mandat poselski po nieboszczyku objęłaby wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa, Małgorzata Jantos (6.175 głosów), jeszcze w 2005 roku znana pod nazwiskiem Jantos-Birczyńska i z tego, że zrezygnowała z kandydowania do Sejmu, bo dostała zbyt odległe jej zdaniem miejsce na liście kandydatów.

Ale wiatr zmienia kierunek. Ilustrowany portretami ministra Gowina i radnej Jantos artykuł „Odrasta liberalne skrzydło krakowskiej PO” krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej” przytacza słowa inicjatorki cyklu publicznych debatach na temat m.in. projektów ustaw o związkach partnerskich:
– Musimy pokazać zarówno członkom Platformy, jak i naszym wyborcom, że liberalny nurt, który był źródłem powstania naszej partii, wciąż jest w niej obecny, choć ostatnio płynął nieco cieńszą stróżką … przypominając, że Kraków był jednym z pierwszych miejsc, gdzie powstawała Platforma Obywatelska i że to właśnie liberalne poglądy przyciągały ludzi do tej partii. … Nie możemy więc zawieść tych ludzi. Dlatego wracamy do ideowych źródeł.

Tako rzecze radna Jantos, prywatnie właścicielka dobrze prosperujących szkół prywatnych, wykładowca w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka pracy doktorskiej „Dialog – antropologicznym centrum filozofii L. Feuerbacha i [M.] Bubera”.

Mandatem poselskim po Gowinie może nie pogardzić.
Kości zostały rzucone.

P.S. (29 IV 2013): Donald Tusk po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina: kochajmy ministrów tak szybko odchodzą...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika patologiczny antykomuch

05-02-2013 [17:16] - patologiczny an... | Link:

Jedyne frakcje jakie dostrzegam w Platformie to frakcje złodziei mniejszych i większych, prostaków lepiej i gorzej ubranych, zdrajców mądrzejszych i głupszych. Wszystko inne to ściema. Wart pałac Paca, a Pac pałaca. Tyle. A Gowin taki jest "prawicowiec" jak ja Walentina Tierieszkowa i Nadieżda Krupska w jednym...
Pozdrawiam:-)

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

05-02-2013 [19:37] - Marcin Gugulski | Link:

A ja - jak Pan zapewne zauważył - w ogóle nie zajmuję się badaniem tych kwestii, w ogóle mnie one nie zajmują i cały mój tekst jest na zupełnie inny temat. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

01-05-2013 [17:33] - Marcin Gugulski | Link:

- powiedział grabarz Donald Tusk w dniu dymisji Jarosława Gowina.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

30-09-2015 [16:43] - Marcin Gugulski | Link:

P.S.
Pewne spostrzeżenia chodzą po ludziach...
"Tusk wymordował wszystkich w PO, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało — ocenił Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z rmf fm, komentując efekty polityki Donalda Tuska w partii."
[http://wpolityce.pl/polityka/2...