Jakie zadanie dostał Nowy Bolek?

Czyż można mieć zastrzeżenia do tego co mówił na wiecu w Gliwicach 16-go stycznia" Piotr Duda? Oto fragment jego wystąpienia:

Podziękujmy Górnikom, którzy protestują pod ziemią.
Wszyscy chcemy pracować.
Premier Tusk to kłamca i oszust. Okłamał Górników(...) to samo premier Piechociński.
Jeżeli będzie potrzeba pójdziemy na Warszawę
Pracownicy tych kopalń, pracownicy polscy nie chcą nic szczególnego w 21 wieku, chcą tylko godnie pracować, płacić podatki, utrzymywać swoje rodziny. Czy my chcemy coś szczególnego (nie). Dlatego ten marsz. Chcemy pracy, (chcemy pracy)
Chcemy was poinformować , że rozpoczęliśmy pogotowie strajkowe w całym kraju, wszystkie branże przyłączają się do naszego protestu. (dziękujemy)

Co złego jest w tej wypowiedzi? Nie ma w tym ksztyny troski o kraj i rejon obecnej niemal w każdej wypowiedzi Górników, o bezpieczeństwo energetyczne, obaw o zapaść cywilizacyjną i powszechnego wśród Górników przekonania o zmarnowanych latach. Nie ma nic o astronomicznych zarobkach i niekompetencji zarządów, o powoływaniu ich przez koalicję i braku jakichkolwiek działań, o gigantycznych  odprawach, o zaskakującym pośpiechu w uchwalaniu nowych regulacji, o interesie Rosji i Niemiec.  Zderzmy to z głównym ściegiem szytym przez zaprawionych w manipulacji  funkcjonariuszy medialnych: absurdalne  rządania tych, którzy zawsze mieli i nadal mają najlepiej, ciągle im mało, będzie dochód jak zostaną sprywatyzowane, inni mają gorzej, a mimo to domagają się dalszych przywilejów! itd. Jakże współgra to pięknie ze słowami Piotra Dudy. Te wytłuszczone wyżej z pewnością trafiły do  milionów odbiorców w pakiecie z tym ściegiem.
 
Klika rządząca przeliczyła się jednak, opór okazał się silniejszy niż zakładano (por przemilczana manifestacja w Bytomiu!) i ten etap niszczenia polskiego przemysłu wydobywczego, jak się właśnie dowiadujemy, został zawieszony.  Jeśli jednak mamy kupować rosyjski węgiel, jeśli elektrowni w Ostrołęce ma nie być a prąd mamy czerpać z budowanej w obwodzie kalinigradzkim elektrownii atomowej to kopalnie muszą zostać zamknięte.  Tego wymaga interes Rosji. Wcześniej interes Niemiec wymagał by polskie stocznie przestały istnieć. Także podchodzono wielokrotnie. Metoda podgrzewania i schładzania trwała ponad 25 lat.

Przy okazji, odroczenie, ten "sukces"  wzmocni wciąż słaby wizerunek Nowego Bolka.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

18-01-2015 [09:55] - KOCHAM POLSKE | Link:

O WSI- WAŻNY TEMAT DLA POLSKI
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [12:24] - Janko Walski | Link:

Dziękuję za ten link. Słucham drugi raz.

Tematy tam poruszone to sprawy fundamentalne dla polskiego państwa: czym była WSI, co łączyło ją ze służbami rosyjskimi, jakie wpływy miała na premiera, prezydenta  i inne najwyżych urzędników państwowych, na gospodarkę kraju i wiodące firmy, to jakimi informacjami dysponuje Rosja.

Ciekawostka, kto wie kto był nieobecny na głosowaniu w sprawie rozwiązania WSI? O głosowaniu Komorowskiego przeciw, jako jedynego z PO wszyscy wiedzą, a o pozostałych?

Otóż łatwo sprawdzić z w archiwach sejmowych, że nie było Gronkiewicz, Miodowicza, Palikota, Drzewieckiego z PO oraz Zaleskiego i Poncyliusza z PiSu.

Wejrzenie w maszynownię UBekistanu powinno uruchomić wyobraźnię i zmotywować do wejścia w ten niewidoczny na powierzchni sfery publicznej świat by rozumieć dlaczego tak źle nam od 25 lat idzie, jak po grudzie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-01-2015 [10:24] - NASZ_HENRY | Link:

Jeżeli niemieckie wiatraki mają stać na polskich polach to kopalnie muszą być zamykane ;-)

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [14:14] - Janko Walski | Link:

Po mirabelkach i szczawiu czas na ziemianki, więc po co węgiel.

Obrazek użytkownika Optymista1930

18-01-2015 [11:19] - Optymista1930 | Link:

Duda, przewodniczący 'Solidarności' to strażak gaszący pożary dla systemu. Część systemu, nowy Bolek - słusznie. Ludzie zaś w Polsce są skrajnie ogłupieni i rzeczywiście teraz, kawały o ( takich ) Polakach mają swe umocowanie w faktach. Przyjechał Duda, pokrzyczał na ustaloną nutę, podpisali jakiś papierek...a za rok i tak rozwalą te kopalnie, tak jak rozwalają wszystko. Tych górników już mi nie będzie żal, bo są ślepymi kretami, dbającymi tylko i wyłącznie o teraz i o kiełbasę tylko dla siebie, ich świadomość jest żenująca, a - co bardzo smutne - takie działania ze strony 'rządu' Kopacz, mają swój dodatkowy efekt w postaci zniechęcania i odrzucania Polaków-Ślązaków do Polski...Jak wiemy Śląsk był zawsze polski i nigdy wcześniej i teraz, żaden inny kraj nie rościł sobie do Śląska pretensji...
Nie chce mi się pisać o tych idiotach.

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [13:26] - Janko Walski | Link:

Optymista1930 2015-01-18 [11:19]: "są ślepymi kretami, dbającymi tylko i wyłącznie o teraz i o kiełbasę tylko dla siebie, ich świadomość jest żenująca"

Proszę łaskawie wziąć poprawkę pamiętając, ze to główne media do emisji wybierają co głupsze wypowiedzi co głupiej wyglądających. Wypowiedzi na górniczych forach wyglądają inaczej.  Te inne głosy pojawiają się także w reportażach telewizji Republika i w innych niezależnych mediach. W sumie chyba nie jest ażtak źle, chociaż rzeczywiście nie może być wesoło skoro statystyczny Polak ogląda telewizję 4 godz. dziennie! Średnio 4 godziny dziennie trucizny nie licząc onetu, wp, gw, radia i Owsiaków. Po takiej dawce krowa by zaczęła fruwać.

Obrazek użytkownika marsie

18-01-2015 [11:46] - marsie | Link:

A jakie zadanie dostał Janko Walski?

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [13:28] - Janko Walski | Link:

marsie 2015-01-18 [11:46] A jakie zadanie dostał Janko Walski?

Wiem, że może szokować taka opinia wobec lidera wciąż wielkiego ruchu o wspaniałej tradycji.

Z konieczności dyktowanej ograniczonym miejscem odwołuję się do pewnej wiedzy Czytelnika, znajomości metod stosowanych przez SB. Jeśli ktoś nie miał okazji poznać w jaki sposób wykorzystywany był przez SB uwielbiany przez masy Lech Wałęsa nie zrozumie w jaki sposób wykorzystywany jest teraz Piotr Duda. Powstało parę prawdziwych już biografii Wałęsy, warto poczytać.

Sama znajomość metod w kontekście ostatniej tylko aktywności Dudy to oczywiście za mało by tak ostrą  tezę postawić. Dlaczego zatem pojawia się? Bo wszystkie wyroby Dudy mają tego  ubeckiego zakalca, absolutnie wszystkie, od samego początku, przede wszystkim od haseł dzięki którym został przewodniczącym, oraz od zachowania w pierwszym roku jego przewodzenia, 2011. 

W mojej poprzedniej notce zamieściłem parę linków, które pokazują trop, polecam.

Obrazek użytkownika marsie

18-01-2015 [13:26] - marsie | Link:

OK, tylko że to nie jest odpowiedź na pytanie.Ja rozumiem, że inteligencja pracująca miast i wsi chciałaby, by ponownie Solidarność wyczyściła cały ten burdel i fajnie by się wtedy pisało, ale może trzeba by jakoś spróbować pomóc, a nie rozwalać poprzez mnożenie teorii spiskowych, co by to nie miało znaczyć? (Oczywistą oczywistością jest, że te uwagi nie dotyczą tylko tego wpisu i tego autora). Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [14:12] - Janko Walski | Link:

Inteligencja pracująca miast i wsi murem stoi przy juncie UBekistanu, nic do niej nie dociera. Nawet ch. d. i kamieni kupa z tego na co głosowali. Nie dociera, że przez rządzących uważana jest za kompletnych idiotów co jasno wynika z rozmów prowadzonych bez kamer.  Jest bardziej otumaniona niż niepiśmienni z pegeeru. Może nie cała, ale mam wrażenie, że większość.

Obrazek użytkownika Janko Walski

18-01-2015 [14:54] - Janko Walski | Link:

Pytanie marsie "A jakie zadanie dostał Janko Walski?" zrozumiałem jako zarzut, że postawiona przeze mnie teza dotycząca obecnego szefa S jest bezpodstawna. Dlatego w odpowiedzi wskazałem trop, który, jeśli nim podążyć taką tezę uzasadnia. Wynika z niego, że to co w dzisiejszym działaniu Dudy może niepokoić występuje we wszystkich pozostałych jego działaniach i to od samego początku.

Nieco dziwi mnie teraz to, że oczekuje potraktowania swojego pytania dosłownie. Biorąc pod uwagę inteligencję, która gdzieś tam przebija  z jego wypowiedzi powinno być dla niego oczywiste, że anonimowy bloger podobnie jak on sam cały jest ze swoich tekstów i komentarzy, taki ma sens wirtulany twór w który się wcielił. Marsie nie wskazał jednak co w moich tekstach miałoby świadczyć o działaniu które mogłoby być opłacane i przez kogo? Nie wiem czy rozumie tę sprzeczność, ale można spodziewać się, że wśród mniej dociekliwych czytelników tego bloga znajdą się tacy u których jego wypowiedź wywoła niepewność.

Obrazek użytkownika marsie

18-01-2015 [20:36] - marsie | Link:

(Dopiero teraz, bo nie było mnie) Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, powiem żartem, a tak na poważnie - poszedł Pan za daleko, ani mi w głowie było sugerowanie jakichś tu działań przez kogoś opłacanych, chodziło mi o cel raczej, a dodałem również wyraźnie, że nie chodzi mi tylko o tego bloga, wiele na NB ukazało się wpisów o Bolku. Co do anonimowości - proszę wpisać w google np. Biuletyn blog i będzie po a. Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-01-2015 [14:08] - Janko Walski | Link:

marsie: Trzeba by jakoś spróbować pomóc, a nie rozwalać poprzez mnożenie teorii spiskowych.

Takie postrzeganie demaskowania Bolka, Dudy, Komorowskiego, dowodzi całkowitego niezrozumienia środków za pomocą, których Rosja osiąga w Polsce cele dawniej osiągane za pomocą PZPR/ZSL/SD/SB/LWP/WSW/MO/ORMO/cenzury trzymilionowej swołoczy kolaborantów i półmilionowej armii czerwonej rozlokowanej w Polsce i wokół niej.

Ten podbój oparty na lokowaniu czegoś w rodzaju nielegałów na szczycie państwa, organizacji społecznych, mediów, przede wszystkim mediów jest skuteczny, gdyż toczy się na zasadzie kuli śniegowej w sferze emocji podchwytywanych przez pożytecznych idiotów i popkulturę. Uruchomiony jest cały arsenał środków, które mają tę wspólną cechę, że zainicjowane dalej rozwijają się same. Wystarczy zatem odpowiednio rozlokować w odpowiednich miejscach fałszywe zarodki.  Kluczową rolę odgrywają mistyfikacje. Budowa dzisiejszej potęgi UBekistanu  rozpoczęła się od uczynienia z cienkich kapusiów, Wałęsy i Jurczyka przywódców robotniczych wówczas, gdy skala protestów wykluczyła rozwiązania siłowe (w 1980 rok) . Metoda ta, polegająca na wykreowaniu i uwikłaniu autorytetu (w ciągu 35 lat sporo osób wciągnięto - Geremek, Wałęsa, Bartoszewski, Michnik, Szczypiorski, Mazowiecki, Borusewicz, itd) okazała się niezwykle skuteczna. Ukoronowaniem tych ubeckich mistyfikacji jest Komorowski - kremlowska kukła pomalowana na patriotę, dobrego wuja, jowialnego safandułę, brata łatę, katolika, człowieka rozsądku i umiarkowania, odnoszącego się z dystansem do swojego hrabiowskiego rodowodowu (też fałszywego) co dodaje mu blasku podwójnie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-01-2015 [14:04] - Janko Walski | Link:

cd.
Jak to się robi - to jest kluczem do zrozumienia. Gdyby "marsie" (z Marsa?) przeczytał książkę Pawła Zyzaka o Wałęsie, poznałby całą paletę działań i zakresy wykorzystania figuranta w zależności od pozycji społecznej i pełnionej funkcji. Wałęsa to przegląd wszystkich metod bo funkcje i pozycje przechodził niemal wszystkie. Od kapusia wsiowego (prawdopodobnie), plutonowego, robola, prowokatora w czasie zamieszek, prowokatora - "działacza" WZZW, zalegendowanego strajkującego, neutralizującego przywódcy strajku i 10-o milionowego ruchu, kartę przygotowywaną do gry po wprowadzeniu stanu wojennego i w rokowaniach z czerwonym, po dyspozycyjnego prezydenta i ogólnoświatowego mędrca. Trzeba zdać sobie sprawę, że zupełnie różnych rzeczy wymagano od niego w kolejnych wcieleniach. Im wyższy status figuranta tym większe znaczenie ma jego utrzymanie, a działania obliczane są na dłużej.

Jeśli nie będą interesować nas metody za pomocą których zrobiono z Narodu g. to nigdy to się nie skończy.

Obrazek użytkownika marsie

19-01-2015 [23:28] - marsie | Link:

Marsie z Marsa? Oj, nieładnie! Ten cały wykład jest tu zupełnie niepotrzebny, bo nie na temat, a dla mnie nie ma w nim nic nowego. Chodziło mi tylko o to, jako członkowi Solidarności nie od dzisiaj, że nie można nazywać Dudy z S bolkiem, kapusiem, agentem i zdrajcą, czy nawet cwelem (też było na NB), bo nie ma na to, przynajmniej teraz, żadnych dowodów – można przypuszczać i próbować to uzasadniać, a to co innego.
A na temat ewentualnej pomocy nie ma nic!
Rozumiem, że inteligencja pisząca jest zawiedziona, że Solidarność, przez tego Dudę pewno, znowu zawiodła i Polski nie zbawiła, górnikami się tylko zajmując, a mogła przecież na Warszawę ruszyć - ale może czas ten jeszcze nadejdzie? Nie traćmy ducha!

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-01-2015 [10:40] - Janko Walski | Link:

Zawiedzenie oznaczałoby istnienie złudzeń. Jak można mieć złudzenia skoro 70% ma zaufanie do Komorowskiego (jesli ktoś ze  zwolenników Komorowskiego tu trafił to zapraszam na początek na  spotkanie z panem Wojciechem Sumlińskim). Przed nami długofalowa praca u podstaw, jakieś drugie 25 lat. Przede wszystkim powinniśmy poznać metody dzięki którym udało się aż 70% Polaków zdezorientować. Zestaw metod najgroźniejszych, bo opartych o fałszywy autorytet (Wałęsy, Dudy) zasygnalizowałem w poprzednim komentarzu.

Skwitował je mój wytrwały rozmówca, "marsie" że "nie na temat" i "nic nowego." Zapewne wynika to z niedostatku formy moich komentarzy, że nie udało mi się dotrzeć.  "nie można nazywać Dudy z S bolkiem" - twierdzi.  Może "Bolek" to nie najlepsze określenie, gdyż kojarzy się z okresem odpłatnego kablowania na kolegów, zbierania o nich informacji i prowokowania (lata siedemdziesiąte). Tego etapu Duda raczej nie zaliczył.  W innych okresach to pierwotne uwikłanie Bolka wykorzystywane było na inne sposoby.  W czasie prezydentury uwikłanie widoczne było dopiero po wnikliwym przyjrzeniu się działaniom. Użyłem określenia "Bolek" mając na myśli całą rozmaitość smyczy i metod ich wykorzystania.   Jak dotąd Piotr Duda wszedł tylko w jedną z ról Wałęsy, tę z roku 1981.  Zna Pan jedno działanie Piotra Dudy, które nie byłoby korzystna dla Bekistanu? Czy może to być przypadkiem? Jednak kluczem jest jego stosunek do zbrodni smoleńskiej - programowe całkowite odcięcie S - jedynej pozostałej po zbrodni możliwości zinstytucjonizowanego oporu przeciwko kolejnej zbrodni - zbrodni zacierania śladów.

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

21-01-2015 [11:26] - Krystyna R-M | Link:

PIOTR duda z II "S" się uaktywnił, bo dostał ZADNIE - mianowicie takie żeby swoją AKTYWNOŚCIĄ, swoim NAZWISKIEM, PRZYKRYĆ tego drugiego DUDĘ - kandydata PiS na PREZYDENTA... i robi to już teraz na chama reaktywując POROZMIENIE (podobno czy rzekomo) z września. Termin wyznaczył na koniec stycznia i straszy GOTOWOŚCIĄ STRAJKOWĄ (określenie z czasów BOLKA) i PRZYMIERZEM z pozostałymi związkami = tylko jakoś dziwnym trafem nie ma tego KOLORZA z górniczej SOLIDARNOŚCI 80 do której PIOTR duda się przykleił jak do okrętu i wydało mu się, że straszył PŁYNIEMY...