Dlaczego nie warto słuchać „prawicowych” polityków?

Podobno prawda zawarta w słowach może wyzwalać.(1) Dlatego warto przynajmniej od czasu do czasu przeczytać coś mądrego, a także posłuchać niektórych ludzi.

Jakiś czas temu zastanawiałem się, kogo z aktualnej polskiej elity można wyróżnić w minionym roku 2014. Mój subiektywny wybór padł na kogoś, kto nie tylko potrafi posługiwać się słowami, lecz czyni je poddanymi logocentrycznej zasadzie wierności prawdzie.

„Logocentryzm (gr. lógos ‘słowo, mowa; nauka’ + łc. z gr. kéntron ‘środek’) – filoz. ukierunkowanie filozofii Zachodu w stronę racjonalizmu, zainteresowanie prawdą, logiką i słowem”.(2)

Wybrałem prof. Marka Jana Chodakiewicza, ze względu na przełamywanie tabu, mówienie prawdy o „prawicowych lemingach”, o ich ignorancji, braku chęci do nauki, pasywności i niewolniczej mentalności oraz na precyzję ujęcia tematów, pomijanych skrzętnie przez tchórzliwych polityków opozycji. To właśnie on wyprzedził w moim osobistym rankingu innych świeckich kandydatów, zajmując razem z  Grzegorzem Braunem pierwsze miejsce ex aequo.

Chodakiewicz, jak sam o sobie mówi, był wychowywany przez swoją babcię z wileńskiego AK, kobietę niezłomną, doglądany przez polskich dinozaurów – elitę polskiej emigracji, Żołnierzy Niezłomnych, wybitne osobowości pod względem posiadanych talentów, wiedzy i wykształcenia. Wypowiedzi oraz wykłady prof. Chodakiewicza różnią się jakościowo od bełkotliwych wypowiedzi „prawicowych” polityków, którzy w kluczowych kwestiach wypowiadają się asekuracyjnie lub po prostu bredzą.

Aby nie być gołosłownym, podam konkretne przykłady /cytaty ze spotkań zamieszczone kursywą oraz filmy/ odnoszące się do następujących kwestii:

Diagnoza aktualnej sytuacji politycznej. Kiedy i w jaki sposób obalić aktualną demokratyczną władzę – realną komunę.

Platforma przejęła cechy i interesy komuny, tzn. utrwala władzę ludową, czyli układ , który powstał w czasie transformacji (okrągły stół).PO jest głównym beneficjentem. Partia interesów i układów. (…) PiS i PO są uwarunkowane systemem, który powstał po 1989 roku. (…) PiS się antyidentyfikuje z PO.

Marek Chodakiewicz mówi wprost: Proszę pamiętać, że siły demoliberalne pokazały wszem i wobec, że można obalić wybrany demokratycznie rząd. Był to rząd bandziorów i złodziei, który został zastąpiony rządem złodziei i bandziorów. Tak jest na Ukrainie, (Majdan). Fajnie, można demokratycznie obrany rząd obalić. Jest pozwolenie na to. Tylko musi to być zsynchronizowane, a najlepiej zorganizować się i po prostu ich wygłosować, żeby w taki sposób stracili władzę, ale to nie znaczy, że to jest jedyna opcja. Znowu trzeba usiąść i rozważać, co robić? Przede wszystkim –  jak? Jak wspomniałem, moją zasadą jest uczyć moich studentów jak myśleć, a nie co myśleć.

Kto ma tego dokonać? Elita działania, która na pewno się wytworzy. Kto nią będzie?

Jak sobie poradzić z żydowską próbą wymuszenia zapłaty przez Polskę haraczu?

O dostępie do broni.

O tym jak Geremek, Wałęsa i reszta, sabotowali inicjatywy polskiej emigracji m.in. stworzenia polskiego sytemu bankowego w 1990 roku.

Z powodu braku możliwości zamieszczania filmów w środku tekstu oraz ich limitu ilościowego na Naszych Blogach  podaję link do pełnej  wersji tego oraz innych tekstów z  materiałem filmowym.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

15-01-2015 [13:46] - smieciu | Link:

Mi w takich rozważaniach zawsze na myśl przychodzi Lepper.
Ok, nie znam do końca genezy, samych początków jego kariery. Tzn. nie wiem czy był agentem, gdy zaczynał karierę. Był jednak jedynym gościem, który potrafił stworzyć od zera nowe ugrupowanie.
Bo cała sprawa rozbija się o to że wszyscy tylko biadolą. Narzekają że Polacy nie wychodzą na ulice itp. Tylko że jednocześnie zapominają jak skończył taki Lepper, który próbował wprowadzić do polityki element brutalności, działania przeciw prawu. Zapominają jak to wraz z PiS uchwalono eleganckie prawo, które z automatu niszczy każdego, kto by chciał wyprowadzić ludzi na ulice. Bo w takiej ekstremalnej sytuacji. Np. ognistego strajku, zamieszek itp. to zawsze znajdzie się jakiś paragraf, który uziemi tego człowieka. Odbierze mu prawo startu w wyborach. Zgnoi na inne sposoby.
Doprawdy zawsze nie wiem czym mam się śmiać czy płakać jak to ludzie się tu i tam burzą na polityków, działanie PO a jednocześnie są takimi zwolennikami działania zgodnie z prawem. Jak to oburzyliby się na każdego anarchistę czy innego kolesia, który wyskoczyłby z radykalnymi hasłami i czynami.
Zaraz każdy by tu usłyszał tekst w stylu: "Ja rozumiem że Charlie Hebdo to były poronione lewaki ale nie można walczyć takimi metodami!" (przerysowując trochę sprawę).
Tylko pytnie brzmi, jakimi metodami walczyć? Do jakich praw się stosować? Do jakiej publiki odwoływać? Kto ma to zrobić? Prosty człowiek z ulicy walczący o swoje? A może profesor uznający polskie prawo? (Mam tu na myśli kogoś ala Duda a nie Chodakiewicz oczywiście)
To ma być prosty człowiek taki jak Lepper, który wyjdzie i głośno powie że wszyscy to złodzieje i zdrajcy? Oraz podpali Sejm. Czy profesor ze swoim poprawnym politycznie językiem, działaniami i krytyką fałszerstw wyborczych.
Czego właściwie oczekujemy?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

15-01-2015 [15:10] - CzarnaLimuzyna | Link:

@smieciu
 „Władza jest sprawowana w sposób prawowity tylko wtedy, gdy troszczy się o dobro wspólne danej społeczności i jeśli do jego osiągnięcia używa środków moralnie dozwolonych. Jeśli sprawujący władzę ustanawiają niesprawiedliwe prawa lub podejmują działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu. Wtedy władza przestaje być władzą, a zaczyna się bezprawie” (Pacem in terris, 51).

To z czym mamy do czynienia jest bezprawiem i działaniem przeciw polskiej racji stanu. Niech każdy robi to, do czego jest powołany i jakie ma zdolności. Od czasu do czasu Polacy powinni być zdolni się jednoczyć we wspólnych akcjach - za każdym razem, gdy wymaga tego sytuacja.
Dowcip polega na tym,ze to nie ludzie łamią prawo tylko tzw. władza. złe prawo nie obowiązuje, natomiast prawo naturalne - zawsze - to co zgodne z sumieniem normalnego człowieka.