Gdzie są obrazy?

Szczerzę powiem, że im bardziej Niemcy nas pouczają, tym bardziej dziwię się, iż wykazują tak daleko idącą butę i zuchwałość. Pamiętam to pogardliwe i obraźliwe powiedzenie: "Jedź do Polski, twój samochód już tam jest". Niby takie śmieszne, a w powszechnym przekazie ustnym ukazywało Polaków, jako naród, który w swej masie hurtowo łamie 7 przykazanie boże. Przestępca w niemieckim filmie, to musi być jakiś Kowalsky albo inny Smazynsky. Oto naród, który na swojej piersi wyhodował seryjnych morderców z Auschwitz-Birkenau, Dachau, Piaśnicy poucza nas jak mamy żyć i jakich zasad mamy przestrzegać. Szok! Jacyś złodzieje posługujący językiem polskich kradli mercedesy!? Nie przeczę, w każdej nacji znajdziemy czarne owce, wśród Polaków także. Wy moralizujecie!? Czym są te mercedesy w porównaniu ze stratami, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej? Kilkaset tysięcy dzieł sztuki skonfiskowano, zagrabiono lub spalono na terenie Polski w latach 1939-1945! Pytam was, gdzie są obrazy: Józefa Brandta "Wyjazd na polowanie", Canaletta "Król Stanisław August ogląda Zamek Warszawski po pożarze w roku 1765", Lucasa Cranach'a Starszego "Madonna z Dzieciątkiem, zw. Głogowską", Albrechta Dürer'a "Leżąca lwica". Mogłabym tutaj wymieniać w nieskończoność. Wasze mercedesy nie miałyby nawet stać prawa obok tych dzieł sztuki! Tymczasem, gdy ambasador RP w Niemczech prof. Andrzej Przyłębski powiedział, że "ponad połowa ostatnich stu lat niemieckiej polityki wobec Polski była katastrofalna" i że była to ”epoka, w której niemieckie poczucie wyższości ujawniło się w całej swej brzydocie, a niemieckie interesy stały zawsze na pierwszym miejscu, zaś ich egzekwowanie ostatecznie zakończyło istnienie młodego Państwa Polskiego i to z niewyobrażalną brutalnością”, to w Niemczech zapanowało powszechne oburzenie. Ciekawe? Zresztą nie tylko w Niemczech, bo i w Polsce odniosłam wrażenie, iż w niektórych kręgach, w ramach masowego protestu, dojdzie do serii samobójstw. Szkoda tutaj pióra strzępić na "opcję niemiecką", natomiast samym Niemcom należy stale przypominać, by zanim zaczną nas pouczać sprawdzili w kieszeni, czy "przypadkiem" nie mają tam "cebuli" z wygrawerowanym napisem "Jasiowi, na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice. Maj 1944".

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-11-2018 [13:32] - Zygmunt Korus | Link:

Sz. Pani - tak dla przypomnienia, sięgając do źródeł:
http://naszeblogi.pl/41176-neu...
http://naszeblogi.pl/42022-ku-...
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika ruisdael

22-11-2018 [14:09] - ruisdael | Link:

Wy wszyscy w tym PiSie się tylko dziwicie i dziwicie zamiast stanowczo działać.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-11-2018 [15:00] - Chatar Leon | Link:

Szanowna Pani Poseł,
To fajnie że posłowie PiS piszą blogi, ale wyborcy wybrali PiS po to, by pisowska władza DZIAŁAŁA.
Sformułowała Pani jak najbardziej trafne pytania do władz niemieckich. Teraz należy je władzom niemieckim ZADAĆ.

 

Obrazek użytkownika Zunrin

22-11-2018 [15:53] - Zunrin | Link:

Powiem więcej. Te pytania należy zadawać ciągle, bez ustanku. I cały czas wymyślać i zadawać kolejne.

Obrazek użytkownika Es

24-11-2018 [00:30] - Es | Link:

Chatar powinieneś już był zauważyć, że produkująca się tutaj nader obficie nawet, nblogerowa posłowska trójca przyjęła zaczerpniętą ze statutu swojej macierzy świętą zasadę łączności z chudopachołkami jednostronnej.Wszelkie zatem próby wysyłania sygnału zwrotnego,są zarówno tutaj,jak i w "realu", czynnością najmniej pożądaną i oczekiwaną.My,większość chudopachołków mamy iść raz na parę lat wrzucić jakiś świstek do dziury,a później wracać gotować niedzielny rosół. Natomiast tym wyjątkom obarczonym jakimś rodzajemADHD pozostało albo pisanie na Berdyczów(to tym "z zacięciem literackim"),abo walenie sztachetą w rynnę(to przypadek tych "manualnych" co to mają odwagę "brać sprawy w swoje ręce").W obu przypadkach nasz wpływ na losy i odzew będzie taki sam.No może w drugim przypadku jedynie sąsiad zakrzyknie czy chcemy po mordzie, czy wołamy na flaszkę.I tyle naszego
No cóż.Obyśmy zdrowi byli.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ASPAL

22-11-2018 [16:55] - ASPAL | Link:

A ja mam takie nieodparte wrażenie(i pewnikiem nie tylko ja),że "dobra zmiana" tylko w gębie mocna,a jak przychodzi co do czego to biegają jak spłoszone kury.A, jak to celnie ujął red.Witold Gadowski..." my nie wybieraliśmy spłoszonych kur"...

Obrazek użytkownika xena2012

24-11-2018 [10:45] - xena2012 | Link:

Chciałabym wiedzieć czy piszacy na NB posłowie czytają komentarze pod swoimi wpisami,czy też nasze uwagi to tylko pisanina ,,sobie a muzom''.Dlaczego państwo  posłowie tak świadomie odcinacie się od społeczeństwa?

Obrazek użytkownika paparazzi

24-11-2018 [15:32] - paparazzi | Link:

Słuszna uwaga. Ja wymagam od posłów wytłumaczenia działalności i posunięć rządu. Drobiazgowego sprawozdania z walki w PE o nasze imponderabilia.Zresztą od naszych rodzimych polityków mniej propagandy a więcej merytorycznych wiadomości i planach na przyszłość.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-11-2018 [17:06] - Imć Waszeć | Link:

Już niedługo zaczną mówić i to dużo, bo nie będą mieli innego wyjścia:/
Polecam ogólnopolska konferencję w sprawie zjednoczenia prawicy przed wyborami do EP: https://www.youtube.com/watch?...