Tusk to bierny i mierny gracz w UE

Czy Donald Tusk jest dobrym kandydatem na przewodniczącego Rady Europy? Idealnym – odpowiada mój znajomy, który jest zagorzałym przeciwnikiem Unii Europejskiej, choć jak sam podkreśla czuje się Europejczykiem.
"Unia Europejska umiera – tłumaczy mój znajomy. – Jest to kolos na glinianych nogach, który powoli chyli się ku upadkowi. Przed Unią stoją poważne wyzwania, a jednym z nich jest np. problem imigrantów. Elity UE nie są w stanie w żaden sposób go rozwiązać. Tusk jest członkiem elit i (co warto przypomnieć) początkowo był entuzjastą przyjmowania imigrantów „jak leci”. Dopiero, gdy w Niemczech podniosły się głosy, że polityka kanclerz Merkel jest błędna, Tusk gwałtownie zmienił front i zaczął do problemu podchodzić jak „pies do jeża”, chociaż wcześniej krytykował Warszawę i Budapeszt za stosunek do imigrantów. Zmierzam do tego, że UE potrzebuje wizjonerów - polityków, którzy widzą dalej i są gotowi podejmować ryzyko.  Tusk do takich nie należy, on płynie z głównym nurtem i w tym sensie jest jednym z grabarzy UE.  Więcej Tusków na kierowniczych stanowiskach w UE spowoduje powolny jej zgon".
Trudno odmówić mojemu znajomemu racji. Tusk nie jest fajerem, jest raczej biernym obserwatorem, który z boku patrzy skąd aktualnie wieje wiatr. Jak dotąd nie zauważyłam aktywności Tuska, która miałaby np. zmierzać do likwidacji Unii dwóch prędkości. Tak, dobrze państwo czytacie – piszę w czasie przeszłym i teraźniejszym, a nie przyszłym. Polska, jak i inne kraje Europy środkowowschodniej, znajdują w się w II lidze UE już dzisiaj!!! I to nie, dlatego, że w Polsce rządzi PiS!
Otóż kilka lat temu w czołowej (dzisiaj) gazecie opozycyjnej wyczytałam: „Nie tylko my zyskujemy na unijnych funduszach strukturalnych i spójnościowych. O unijnej polityce spójności zawsze mówiło się, że zyskują na niej nie tylko obdarowywani, ale także i darczyńcy. Przykładowo - jeśli polskie przedsiębiorstwa dostaną 100 mln euro dotacji, to 32 mln euro przeznaczą na kontrakty i zakup nowych maszyn kupionych w starej Unii”.  Dane te pochodziły z 2010 r. Ciekawe jak to się kształtuje obecnie?  I jeszcze jeden ważny aspekt tej sytuacji – te wszystkie pohukiwania polityków PO, że Unia zakręci kurek z pieniędzmi można między bajki włożyć. Otóż zachodni przedsiębiorcy sami udusiliby gołymi rękoma swoich polityków, gdyby tylko ci wpadli na pomysł cofnięcia jakiś dotacji dla Polski. Pragnę zwrócić uwagę, że strumień pieniędzy, który płynie do Polski, w dużym procencie zawraca i wspomaga zachodnie gospodarki! Przez ostatnie 8 lat nikt, w tym również Donald Tusk, nie widział potrzeby podniesienia tego problemu! Ten sam mechanizm dotyczy jakości jedzenia i detergentów. Wschodnia Europa jest traktowana po macoszemu. Politykom PO/PSL nigdy to nie przeszkadzało. Krótko rzecz ujmując, jeżeli chcemy żeby było tak jak wcześniej, to powinniśmy poprzeć Tuska…On jest jednym z gwarantów, że Unia dwóch prędkości utrwali się na stałe.
Nam (PiS-owi) na Unii Europejskiej zależy i dlatego mówimy Tuskowi – NIE!

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

09-03-2017 [15:15] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tusk to wyjątkowo wredna postac, która jeszcze będzie się mscila.

Obrazek użytkownika michnikuremek

09-03-2017 [15:34] - michnikuremek | Link:

Tusk to osobnik o mentalności lokaja......

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-03-2017 [15:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Otóż zachodni przedsiębiorcy sami udusiliby gołymi rękoma swoich polityków, gdyby tylko ci wpadli na pomysł cofnięcia jakiś dotacji dla Polski. "  Tylko do czasu, jak znikną sankcje wobec Rosji to wartość rynku polskiego spadnie. Obecne krótkowzroczne działania PiS w UE tylko przyspieszają to. 

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [16:02] - Biedronka | Link:

sankcje wobec Rosji nie mają nic wspólnego z kryzysem na rynku europejskim. 
Nie wiem co Pan sugeruje? :).
Rząd działa świetnie i ma moje pełne poparcie a jak widać z odpowiedzi największego gracza na rynku europejskim poza strefą euro - który się wstrzymał mimo różnych zabiegów "rostowskich" oraz "panów bez pesel" jest to też dostrzegane.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-03-2017 [16:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nic nie sugeruję, tylko opisuję fakty. Przedsiębiorcy, niemieccy zwłaszcza, przebierają nogami by z powrotem wskoczyć na rynek  rosyjski z usługami i towarem. Wtedy znaczenie polskiego rynku jako odbiorcy nadmiaru środków inwestycyjnych spadnie i 500 + stanie się kamieniem na szyi  Polaków, bo nikt nie bedzie miał odwagi przerwać ten idiotyczny proceder korumpowania społeczeństwa.
Pani poparcie dla rządu nie ma żadnego znaczenia dla unijnej realpolitik. Siedząc w grajdole V4 stajemy się nic nie znaczącym graczem, który potrzebny jest raz po raz Węgrom i Czechom w czasie głosowań, do niczego więcej. 

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [16:55] - Biedronka | Link:

Chyba tylko pańskie fakty - moje poparcie dla rządu jest uargumentowane - pańskie zaś argumenty przeciwko są za to bez pokrycia. Jeżeli chodzi o rynek rosyjski, to wszyscy wiedzą od dawna nawet wiele firm amerykańskich, że to jest bardzo śliski rynek. Rosjanie są niewypłacalni w przeciwieństwie do np polskiego społeczeństwa.
Ma Pan firmę? Zabawnie wypowiada się Pan w imieniu "przedsiębiorców niemieckich" a robi Pan zakupy w niemieckich firmach? Ze znanych mi przedsiębiorców są firmy handlowe i spedycyjne - myśli pan, że bedą prosperować ja taki kupujący jak dajmy na to ja, przestanie kupować np produkowane w Danii ubrania poprzez firmy niemieckie lub produkowaną we Francji żywność dla zwierząt? :))))
Sprawa Tuska to sprawa Brexitu - gdyby Pan zapomniał a nie warto.
Poza rynkiem euro jest znacznie potężniejszy rynek i na tym rynku w Europie najważniejszym graczem jest UK i Polska jest bardzo ważną częścią tego rynku. Jeżeli Pan tego nie wie- to dziwne, że wypowiada się Pan w kwestii skutków decyzji politycznych dotyczących unijnych funkcji reprezentacyjnych :)))))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-03-2017 [17:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bzdury wypisuje Pani. To w interesie polskich przedsiębiorców jest współpraca z głównymi graczami unijnymi w tym z Niemcami, ponieważ wpływ na decyzje bedzie się podejmować bez względu czy to się Kaczyńskiemu podoba czy nie przy stoliku niemiecko francuskim z potężnym wpływem UK  i tam powinniśmy być. Zaściankowe drobne zawieści nie powinny przysłaniać interesu ogólnopolskiego. Jeśli chodzi o Rosję to jest to najlepszy rynek  europejski, nienasycony i wbrew temu co Pani wypisuje bardzo dobry płatnik. Na tym opieraja swoje kalkulację partie tz narodowe na zachodzie - na dealu z Rosja. Działanie Pis-u umacniają te dążenia. Szczeście ze Europa nie dała sie ogłupić tak samo jak 5761000 polskich wyborców. 

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [18:03] - Biedronka | Link:

No to się Pan nabzdyczył :). Chce mi Pan niniejszym napisać coś o tym co jest moim interesem jako przedsięborcy? :).
Proponuję spuścić z tonu, Każdy z przedsiębiorców wie najlepiej co go interesuje - to Pan wprowadził ten śmieszny argument partii takich jak Nowoczesna czy PO o niejasnych bazach finansowych. Jeżeli przybył tu Pan w charakterze reklamowania rynku rosyjskiego - to radzę się udać do producentów polskich jabłek czy mleka ale to będzie mocno nie na temat bo sprawy przedsiębiorców, rynku i technologiii to za wysokie progi dla pana Tuska :)))).
Podkreślam, że występował Pan w imieniu przedsiębiorców niemieckich a teraz ubiera się pan w szatki wszystkim przedsiębiorców z "tzw. partii narodowych".
Co będzie dalej? Po prostu myli się Pan a decyzja rządu polskiego właśnie spowodowała precedens, który nie pozostanie niezauważony, również przez historyków.
Tusk natomiast odejdzie w niepamięć - sprawą istotną pozostanie korupcja, która tak jak w komunie będzie dla ludzi ostrzeżeniem przed tworzeniem antydemokratycznych struktur, w których ponadpaństwowe partie wybierają kacyków czy namiestników ingerujących w suwerenne sprawy wewnętrzne państw członkowskich.
Będzie to też ostrzeżenie właśnie przed przyszłymi paktami czy umowami handlowymi z państwami które łamią międzynarodowe umowy tworząc imperia. Uczciwy biznes to taki w którym przestrzega się zasady zgody i umów obu stron. Mafie i korupcja nie sprzyjają prosperity społeczności. Nie zna Pan rynku niemieckiego bo najwyraźniej nigdy Pan nie mieszkał ani nie pracował w Niemczech więc trudno mi z Panem dyskutować.
Miłego wieczoru

 

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [18:15] - Biedronka | Link:

Uprzedzając pańską odpowiedź, wyjaśnię Panu, że moja współpraca z niemieckimi przedsiębiorcami sprowadza się wyłącznie do zakupów niemieckich produktów (obecnie coraz rzadziej z uwagi na spadającą jakość) i tak wygląda nasza współpraca nie z uwagi na moje poglądy ale z uwagi na ograniczoną ofertę ze strony "niemieckich przedsiębiorców.
Mam nadzieje, że to zakończy tę bezproduktywną dyskusję z "hejtem" w tle o tzw. "zaściankowości" :)
Z rosyjskimi przedsiębiorcami nie współpracuję, a jeśli chodzi o rynek zbytu - to jak napisałam wcześniej nie ma - a z przyczyn oczywistych związanych z bezpieczeństwem i kosztami tego bezpieczeństwa - unikam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-03-2017 [18:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Widzi Pani a ja korzystam z usług wzajemnych jednych i drugich, Rosjan i Niemców i nie mam z tym żadnych problemów. Branża turystyczno - sportowo - edukacyjna. Zresztą jest po ptokach. Europa w tym V4-1 olała wasze drobne pisowskie ambicyjki.

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [00:17] - Biedronka | Link:

No to z moich usług Pan nie skorzysta - proszę powiedzieć co Pan oferuje wobec tego w tej branży i gdzie konkretnie - będę omijać :)))).

Tak przy okazji skoro o tym mówimy to i w tej dziedzinie Niemcy dajmy na to promuja przede wszystkim własny rynek, a to że o Polsce w UK mówią iż jest bezpieczna nie zawdzięcza Pan ani Niemcom i przede wszystkim ich mediom ale m. innymi (poza polityką obecnego rządu) takim ludziom którzy troszczą się o bezpieczeństwo państwa...
Tusk to poza wszystkim innym osoba, która w wyniku swoich błędnych działań administracyjnych sama ponosi odpowiedzialność za wiele zagrożeń dla obywateli polskich. Nie tylko ekonomicznych. A co do "po ptokach" to p. Merkel strzeliła sobie w stopę boleśnie i to odczuje, podobnie jak politycy tych państw, które uczestniczyły w hucpie zwanej głosowaniem, która z głosowaniem nie miała jak wynika z relacji nic wspólnego. 
Kwitnąca współpraca rosyjsko niemiecka miała miejsce przede wszystkim tuż przed wybuchem II wojny światowej tak więc na pana miejscu nie cieszyłabym się tak bo w czasie wojny turystyka cienko przędzie.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-03-2017 [01:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kompletnie Pani nie rozumie spraw dziejących się w UE.  Rosja to jest ostatnie eldorado i żaden Kaczyński tego nie zmieni. Albo włączymy się w organizm zasycający dochód z funkcjonowania na tamtejszym rynku, albo zostaniemy kiepsko opłacanym żandarmem  amerykańskim. Likwidacja sankcji wobec Rosji to kwestia paru miesięcy, w związku z tym pojawią się inwestycje. Jak Pani myśli można liczyć na wstrzemięźliwość w krajach tz Międzymorza?

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [02:49] - Biedronka | Link:

To Panu się wszystko pomieszało a co do EU to najwyraźniej pańska wiedza sprowadza się do retoryki cytuję (pisze bzdury, kompletnie nie rozumie).
Jak na razie nie ma w pańskich komentarzach ani jednego konkretu. To Pan nie odróżnia przedsiębiorcy - inwestora od drobnego usługodawcy, nie odróżnia przedsiębiorcy od zwykłego kupującego (rynek zbytu). Ale nawet gdyby dało się z Panem dyskutować w tej kwestii to jest to dyskusja absolutnie nie na temat.
O pierwszym powołaniu Tuska na to stanowisko trąbiły w Polsce niemieckie media wraz z GW tymczasem my w Niemczech słuchaliśmy doniesień o epidemiii. Zaledwie jakiś czas po tych doniesieniach i panice z gorączką krwotoczną pojawił sie pomysł niejakiej A. Merkel w odniesieniu do kwot imigracyjnych. Potem zaś pomysły z cytuję "hot spotami".

I śmieszno i straszno. Powtarzam nie jestem zainteresowana pańskimi interesami z Rosją - ani pańskimi radami co też powinno mnie interesować jako polskiego przedsiębiorcę.

O polityce, prawach, ustroju EU i o przestrzeganiu umów koniecznym na wolnym rynku i w uczciwym biznesie też najwyraźniej nie porozmawiamy tak więc szanowny "wielkopolskizdzichu" znawco EU i Rosji - dobranoc

Ja nie mam zdzichom już nic do powiedzenia a rynkiem rosyjskim ani w sensie produkcji ani rynku zbytu aktualnie nie jestem zainteresowana. Moja dziedzina zupełnie nie jest wysycona a jeżeli będę miała szansę na uczciwą konkurencję i brak pośrednictwa krętaczy i marionetek takich jak Tusk z całego świata to mam zbyt na moje usługi na całym świecie. Przede wszystkim wypłacalnym świecie bo Niemcy też mają ostatnio pewne problemy - a ich gminy są zwyczajnie biedne tak więc niemieckie monopole wcale nie sprzyjają państwu i wszystkim obywatelom a tylko nielicznym. Pańskie obsesje na punkcie p. Kaczyńskiego też mnie nie interesują i nie dotyczą - proszę przyjąć do wiadomości, że świat jest mały dla ludzi takich jak Tusk czy panie, panowie z Nowoczesnej ale nie dla ludzi, którzy znają języki, rozwijają zainteresowania, uczą się i szanują społeczność, która im to umożliwiła. 

Na koniec - brzydko zdradził się kolega tymi żandarmami - spora pomyłka w odniesieniu do USA. O rosyjskim rynku wypowiadało się wielu, zwłaszcza o rynku kontrolowanym przez służby. Rynek kontrolowany przez służby automatycznie nie jest wolnym rynkiem dlatego uwolnienie rynku rosyjskiego nie jest też w interesie polityków rządzących Rosją i kończyłby marzenie o mocarstwowości.
Tego samego nie rozumieją obecnie politycy niemieccy choć ich błąd polega na razie na tym, jak zwykle na tym, że wydaje im się że mogą więcej niż mogą. Spaprali całe założenia Unii, stając okoniem wobec tych sił, i tych wartości, których byli beneficjentami zaraz po przegranej przez nich wojnie (którą rozpoczęli wraz z Rosją). Tego błędu nikt nie powtórzy.
 

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [00:35] - Biedronka | Link:

" Branża turystyczno - sportowo - edukacyjna"
Niech zgadnę Nordic walking dla emerytów (panów odwiedzających ziemie pruskie i oficerów FSB z sentymentami do Polski) ale żeby to zaraz nazywać przedsiębiorczością? :)))).
No cóż raczej wąska branża, PKB się na tym nie zbuduje. Przy czym taki rodzaj turystyki to jednak nie współpraca z przedsiębiorcami. Przedsiębiorcy przeważnie oferują produkt bądź usługę - a te oferowane przez niemieckich czy rosyjskich w podobnej dziedzinie jak moja na wolnym rynku przegrywają konkurencję.

Ale tak jest gdy mówimy o wolnym rynku a nie biznesie prowadzonym przez partie = to tak odniośnie zwracania się do mnie w liczbie mnogiej i odnośnie pańskiej obsesji związanej z rzadem i większością w Sejmie.

Cd- jak Europa poradzi sobie ze swoimi problemami a potem z najbliższymi wyborami w wymienionych państwach w tym we Francji to wtedy będziemy mówić kto kogo "olał".
Jak na razie ci przywódcy, którzy pozwolili na ten precedens raczej w swoich państwach przychylności sobie nie zaskarbią. Z całą pewnością zaś w tych państwach które zdają sobie sprawę z szansy zaistnienia konfliktu między interesami Francji - Niemiec a insteresami własnych państw czujność obywateli wzrośnie.
p. Sariusz Wolski zakładał UE a Tusk doprowadził za swojej "kadencji" do Brexitu. Posługuje się też od dawna angielskim czego nie można powiedzieć o Tusku. Tusk nawet nie zna niemieckiego choć zaistniał w polskiej przestrzeni publicznej w konkursie telewizyjnym "Szansa na Sukces" u Wojciecha Manna popisując się śpiewaniem kolęd i chwalił się, że zna takowe po niemiecku. To tyle w kwestii "ambicyjek" i śmiesznostek.

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [17:02] - Biedronka | Link:

cd "przedsiębiorcy niemieccy" właśnie przyczynili się do śmierci pracowników np w takiej Amice, która kiedyś była polską firmą.

Zanim wprowadzi Pan niemieckie obyczaje, niemieckie monopole dla firm ubezpieczeniowych lobbujących w ichniejszym parlamencie itp itd dobrze wiedzieć z kim się rozmawia. 
Ja jestem przedstawicielem przedsiębiorczości związanej z zaawansowaną technologią i jestem zainteresowana współpracą z Polakami bo mamy bardzo wielu dobrze wykształconych ludzi w tej dziedzinie, czego nie można powiedzieć o Niemczech, w których pracowałam wiele lat w charakterze pracownika naukowego :)

Obrazek użytkownika Czesław2

09-03-2017 [16:20] - Czesław2 | Link:

Pana marzeniem jest wynajmować sobie pokój od Niemca we własnym, byłym mieszkaniu? No, chyba że to już za Panem?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-03-2017 [16:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

Taki tekst niech Pan zostawi na pisowski parteitag

Obrazek użytkownika Biedronka

09-03-2017 [17:08] - Biedronka | Link:

cd - nie jestem członkiem PiSu widzę poddenerwowanie z Pana strony i obrażanie sie na fakty :)

Obrazek użytkownika Czesław2

09-03-2017 [20:57] - Czesław2 | Link:

Cóż to, zwieracze puściły? A może trafiłem w dziesiątkę i likwidacja prywatnej własności mieszkań była światłej PO nadrzędnym celem? Czemuż to ma służyć odwrotna hipoteka?

Obrazek użytkownika Czesław2

09-03-2017 [21:08] - Czesław2 | Link:

Najlepszy numer to ten, że Rząd nie wystawił przecież kandydata z poza PO i tzw Partii Ludowej ( dobre ). Unia to po prostu dyktat drukarzy kasy i reszty czołgającej się, aby coś ugrać.

Obrazek użytkownika Biedronka

10-03-2017 [00:21] - Biedronka | Link:

Oczywiście, że tak. Oczywistym jest też, że działania tych polityków na szczycie wzmocnią też eurosceptyków. Sama zaś Francja i Niemcy nie są w stanie poradzić sobie z bieżącymi problemami UE wraz z najważniejszym - obroną przed terroryzmem i ochroną granic i to dotrze do bardzo wielu ludzi w tych państwach, których politycy de facto zdradzili tym posunięciem.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-03-2017 [08:59] - Kazimierz Kozio... | Link:

jezeli ktos mial watpliwosci ze kreml rozdaje karty(znaczone) w brukseli, to ma teraz dowod. mierny polityk marionetka na ktora wszystkie wywiady maja haki - ktoz bylby lepszym "naszym czielowiekom" na stanowisku na ktorym wszystkie wazne decyzje podjmuje sie w innej strefie czasowej niz siedziba marionetki. makrela tez jest jakosc dziwnie podtrzymywana u wladzy w hitlerowie. niemiaszkom pozwala sie tylko na hasla w stylu makrela mus weg ale na wymiane musi wyrazic zgode putin.