Mecenas Giertych w panice - hit!

Trudno podejrzewać, aby mecenas Giertych był świadom swojego położenia. A co by było, jakby "przerżnął" kilka istotnych spraw i zyskałby łatkę "causa perda (Kauzyperda)"? Dla topowego mecenasa to koniec kariery.

Uważam, że na złość totalnej targowicy należy powołać bankową komisję śledczą. Najpierw należy jednak wydłużyć, często odwiesić, przedawnienie wszystkich afer bankowych od 1989r. (na przykład) o 5 lat, licząc od teraz. Drugie uzupełnienie, aktualne sprawy, jeśli są przedmiotem działań prokuratury, to przedmiotem badań komisji mogłyby być po zakończeniu śledztwa i ewentualnych sankcjach w sądzie. Gdyby jednak śledztwo się przedłużało, to dać np. termin 1 roku, od teraz.

Pierwsze winny być zbadane sprawy najstarsze. Znalazłoby się wtedy, m.in. miejsce na zbadanie bankructwa banku spółdzielczego z Poznania (o ile dobrze pamiętam nazwę: Rolbank). Ponoć w tej sprawie nie złamano ówczesnego prawa - doniesienia medialne - ale ciekawie wyglądałby wątek gigantycznych odpraw zarządu bankruta. Wg doniesień medialnych, to m.in. zięć Giertycha i członkowie jego partii - nie mam możliwości weryfikowania tych doniesień. Należałoby zbadać rolę mecenasa Giertycha, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób dopomógł ww. osobom w uzyskaniu tak wysokich odpraw, na które, mówiąc uczciwie, nie zasłużyli. Ludzie potracili wkłady pieniężne, a zarząd z gigantycznymi odprawami.

Dochodzimy do meritum, bo mecenas Giertych, jako obrońca pana Czarneckiego, musiałby publicznie dowodzić, że poliso-lokaty, to nie zwykłe złodziejstwo, ale uczciwy biznes. Liczę na to, że w końcu banksterzy trafią za to do więzień. A jeśli wierzyć pokątnym doniesieniom medialnym, to Czarnecki (wg tych doniesień) był jednym z aktywniejszych w tym procederze - o ile wierzyć tym doniesieniom, podkreślam. Ważna w tym procesie byłaby odpowiednia, pozytywna inaczej, medialna prezentacja mecenasa, jako kauzyperdy, właśnie. Ja rzekłbym z przekorą, dawne powiedzenie -"nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Myślę, że mecenas mógłby się uczyć od antycznych filozofów, że polityczna kariera jest szybka, błyskotliwa, ale koniec jeszcze szybszy.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

21-11-2018 [09:54] - ruisdael | Link:

Tłumaczeniem braku rozliczeń byłej ekipy był stan sądownictwa (i tak by ich wypuścili). Obecne wycofanie z reformy SN pod wpływem TSUE pozwala utracić nadzieję na jakiekolwiek znaczące reformy w przyszłości. Cytując słowa "Boskiej Komedii" Dantego- utraćcie nadzieję wszyscy, którzy tu wchodzicie.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-11-2018 [21:08] - Jan1797 | Link:

Zmiana ustawy ścina z nóg, zrealizowana na życzenie opozycji a ta  głosuje przeciw.
Mam jednocześnie pełną świadomość;  http://vod.gazetapolska.pl/194...
Są strategiczne argumenty za obecnością w unii, niepodważalne i bezdyskusyjne.
Nie sądzę, by któryś z nas kiedykolwiek ich użył, ufam Szymańskiemu.
Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

21-11-2018 [21:05] - Jan1797 | Link:

Dobrze napisane, jak zawsze, a co się tyczy starszych tematów kariera bankowa tego pana
skutecznie w necie wygumkowana?
Pozdrawiam, Jan.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-11-2018 [21:47] - Imć Waszeć | Link:

Co ma być wygumkowane? Wszystko jest. Na przykład pisze o tym Wyborcza z 2006: "Założony za pieniądze tysięcy rolników bank nadzorowali wtedy prominentni działacze LPR - poseł Witold Hatka (szef rady nadzorczej WBR) i Roman Giertych (zasiadał w radzie). SKOK na WBR. Po zmianie akcjonariatu do rady nadzorczej WBR dołączyli Grzegorz Bierecki, szef Kasy Krajowej SKOK, zrzeszającej wszystkie kasy lokalne, oraz Lech Lamenta i Wiktor Kamiński, zastępcy Biereckiego. Prezesem banku został związany ze SKOK-ami Lech Majewski, a do zarządu wszedł Jarosław Kazimierski - ówczesny skarbnik Kasy Krajowej SKOK, dzisiaj pełnomocnik poznańskiego PiS. Ludzie SKOK-ów kontrolowali WBR tylko sześć tygodni. Jak twierdzi kaliska prokuratura, wyrządzili w tym czasie bankowi "znaczną szkodę majątkową w wysokości co najmniej 5,6 mln zł". Władze banku podpisywały hurtowo z podmiotami należącymi do systemu SKOK umowy, które - jak uznali śledczy - były niekorzystne dla WBR."

No ale to dla wielu GWna Prawda o czasu walki z pierwszym PIS-em, prawda? No to rodzynek z 2004: http://forum.gazeta.pl/forum/w...
I jeszcze taki smaczek na koniec: "bo wielokrotnie opowiadał w wąskim gronie że politycy PiS pobierali pensje u Dochnala". A jak Dochnal to pewnie i kancelaria pana Fogelmana, serdecznego kumpla prezesa, mylę się?

Źródło 1: https://3obieg.pl/zygmunt-wrzo...
Źródło 2: Kulisy prywatyzacji energetyki: http://glos.com.pl/Archiwum_no...
https://www.salon24.pl/u/wawel...