Wolność słowa, czyli Charlie Hebdo po korepetycjach.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem wolności słowa – do tego stopnia zdecydowanym, że uważam, iż bez wolności słowa nie ma wolności wcale.

Jestem też równie zdecydowanym zwolennikiem odpowiedzialności za słowo – zdecydowanym do tego stopnia, że uważam, iż bez odpowiedzialności za słowo (ale nie fikcyjnej, „teoretycznej”, ale takiej prawdziwej, czyli egzekwowanej) nie ma wolności słowa, a jest tylko anarchia.

I dlatego uważam, że ci rysownicy z Charlie Hebdo mieli prawo rysować to, co rysowali, a redaktorzy mieli prawo ich rysunki zamieszczać.

Również i ten – jakże ciepło wszystkich chrześcijan traktujący.

I w związku z wszystkim powyższym mam ogromną pretensję do francuskich chrześcijan za niezareagowanie stosowne na załączony przeze mnie rysunek.

Co rozumiem przez „stosowną reakcję” ?

A to, że gdyby ci rysownicy i redaktorzy za zamieszczenie tego rysunku po mordzie dostali (tak zwyczajnie – po mordzie dostali), to by dziś żyli, a Francja nie byłaby świadkiem mrożącego krew w żyłach spektaklu, który wiadomo, że nie skończy się śmiercią tylko tych dwóch Arabów, którzy (wg czynników oficjalnych) są winni paryskiej masakry.

-----------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-01-2015 [12:55] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby francuski wymiar sprawiedliwości wsadził rysowników za ten rysunek do pierdla to też by żyli ;-)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2015 [18:58] - 3rdOf9 | Link:

Otóż właśnie :)

Obrazek użytkownika cichy

09-01-2015 [13:08] - cichy | Link:

witam pana.
ależ musi pan sobie zdawać doskonale sprawę z tego ze tu chodzi o tzw "dbałość o świeckość republikiw każdym jej aspekcie"..
dodalbym jeszcze ze haslo zalozycielskie owej republiki brzmi.."wolność!!rownosc!!braterstwo!!albo smierc!!" i jak sadze tych wartości oni będą bronic do końca..chyba ze...chyba ze ..nadchodzi moment..ze pewnego dnia..wyjdzie na ulice a choćby i tylko 100 tysięcy "dzielnych mudżachedinow Allacha" z tasakami do krojenia kebabów w dłoniach ..(przedsmak mielismy w Londynie gdzie 2-óch "czarnych" dokonala uswiecenia aktu powstania państwa muzułmańskiego na terytorium UK odżynajac glowe członkowi li tylko orkiestry wojskowej..
(cudzysłów i zawartość nawiasu to moja deklaracja..po 6 latach zycia na emigracji w Holandii-JESTEM ZDEKLAROWANYM RASISTA!!!)..
i ten dzień będzie dniem proklamacji Nowej Francuskiej Muzulmanskiej Republiki...
i będzie to początek końca??

Obrazek użytkownika smieciu

09-01-2015 [17:04] - smieciu | Link:

Ta cała akcja jest dość przewrotna. Ni stąd ni zowąd może się okazać że: sprawcami nie byli muzułmanie (bardzo podejrzana sprawa dowodu osobistego). A jeśli nawet to może się okazać że ci co to zrobili to mieli rację!
Ale najlepsze jest to że pospolity lud ruszy do obrony ludzi, dla których wolność słowa, czy generalnie wolność to pedalstwo, gender itp. Czyli nasze kochane idee szerzone przez UE.
Według mnie znakomite zagranie. Po którejkolwiek stronie się nie opowiesz to wspierasz System. Albo Służby Specjalne, albo Muzułamanów, albo (jeśli jesteś przeciw) to tą całą karykaturę wolności, czy nawel lepiej ujmując karykaturę karykatury :)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2015 [18:37] - 3rdOf9 | Link:

Tak, no najlepiej zrzucić wszystko na chrześcijan, bo oni w razie czego nie zabiją.

Masakry dokonali muzułmanie w odpowiedzi na podłość ateistów, ale winni są oczywiście chrześcijanie. A może powinniśmy przywrócić Świętą Inkwizycję po prostu i wszystko dobrze wziąć za mordę w ramach rządów jedynowładnych królów namaszczanych przez Papieża i może wtedy byłby spokój?

Równie dobrze można powiedzieć, że winny tej masakry jest Pan, szanowny Autorze, i mieć pretensje do Pana, ponieważ nie słał Pan do redakcji "Charlie Hebdo" odpowiednio mocnych w treści jak i w formie listów protestacyjnych...

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

11-01-2015 [03:08] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Szanowny Autorze, czy w byciu zdecydowanym zwolennikiem wolności słowa mieści się np. zgoda na nazywanie Pańskiej matki wulgarnym słowem zaczynającym się na 11 literę alfabetu?

Obrazek użytkownika jasimalgosia

13-01-2015 [23:06] - jasimalgosia | Link:

wolnosc wolnoscia, nie wiem czy wszystkie narody, ale Niemcy maja w ustawach zasadniczych zapisane, ze godnosc czlowieka i poszanowanie wyznaniowe sa NIETYKALNE. Osmiodniowe malenstwa wolno kaleczyc (obrzezac), bo to tradycja regilijna i pal szesc, ze niejedno sie wykrwawilo - tu nalezy sie respekt, no bo sa religie mniej i bardziej swiete.

Moja babcia w grobie sie przewraca, Jan Pawel II na pewno dalby po pysku ( no werbalnie).
A tu zamiast bojkotu, zeby nic juz wiecej nie sprzedali teraz naklad im wzrosnie.