Grube nici zamachu we Francji

Dziś rano czytam, że sprawcy zamachu we Francji zostawili w aucie dowód: „Jak poinformował w czwartek magazyn „Le Point”, jeden z nich zapomniał zabrać swój dowód osobisty z auta, które wykorzystali podczas ucieczki". – źródło  Proszę mi wybaczyć, ale tego typu zguba na „robocie” wydaje się tak nieprawdopodobna, iż od razu naszły mnie wątpliwości, którymi chciałbym się szybko podzielić. Zadajmy sobie kilka pytań:
 
1. Kto bierze swoje dokumenty na akcję terrorystyczną?

Szybki rzut oka na materiał video z miejsca ataku wskazuje, iż sprawcy byli świetnie przygotowani i wyszkoleni. Jak pogodzić ten fakt, ze „zgubą” dowodu w aucie? Podstawą każdej tego typu akcji jest  dyskrecja i bezpieczeństwo. Dokumentów nigdy nie bierze się na akcje! One mogą być schowane w umówionym punkcie, ale nigdy ich nie nosimy przy sobie!

Niedawno czytałem trochę o akcjach bojowych PPS – tego starego, z młodym Piłsudskim. Na akcjach nawet pseudonimy są fałszywe i zmieniane za każdym razem. O braniu czegokolwiek mogącego wskazać na sprawstwo nie myśli się nigdy! Podstawowa zasada.

Niby czemu ktoś miałby mieć dokumenty przy sobie? Chyba nie ze strachu przed kontrolą Policji. Jeśli jesteś zamaskowany, przebrany, a w bagażniku masz Kałasznikowa, to dowód jest twoim ostatnim ze zmartwień. Lepiej być zatrzymanym za brak dowodu, niż za posiadanie broni automatycznej.
 
2. Forma ataku ?

Jak widzimy na filmie video, sprawcy byli kompletnie zamaskowani i strzelali z broni maszynowej. Nie trzeba być specjalistą od spraw wojskowych  aby zauważyć, iż akcja została przeprowadzona szybko i sprawnie. Sprawcy komunikowali się ze sobą niczym dobrze zgrana ekipa. Świadek został wyeliminowany, teren oczyszczony. Proszę też zwrócić uwagę na sam strzał – wykonany w biegu, tylko raz. Całość składa się raczej na obraz akcji dokonanej przez niemal specjalną jednostkę – a co najmniej ludzi po solidnym treningu wojskowym i z dużym doświadczeniem.

Wszystkie wcześniejsze ataki „islamistów” były zazwyczaj samobójcze. Wykorzystywano detonacje bomb. Tak działają nawiedzeni amatorzy. Tutaj akcja miała charakter typowo „wojskowy” i była przeprowadzona sprawnie.


 
 3. Zamaskowanie?

Sprawcy byli dobrze zamaskowani. Zależało im na tym, aby nikt nie widział ich twarzy podczas akcji. Czemu?  Wstydzą się swojej wiary?  A może chodziło o wygląd sprawców – zbyt mało „arabski”?
 
Sprawa ze znalezionym dowodem – jeśli jest to prawdziwa informacja – jest dęta jak balon. Wskazuje raczej na celowe podrzucenie dowodu, w celu wskazania "tropu". Podstawowe zagranie z arsenału każdej ze służb.

Właściciel dowodu – jeśli prawdziwy – może być zarówno zaangażowanym w zamach „męczennikiem”(sprawstwo przekazano profesjonalistom) jak też może od kilku dni siedzieć w innym państwie. Możliwe jest też, iż nic o swoim "udziale w zamachu" nie wiedział.  Wątpię jednak, aby był w grupie strzelającej i faktycznie, nieświadomie zostawił dowód w aucie.
 
Więc kto?
 
Moim zdaniem na pierwszy plan wyłaniają się dwa państwa – Rosja i Izrael.

Rosja dąży do destabilizacji sytuacji w Unii Europejskiej - konflikt z islamistami to świetny narzędzie. Sankcje nałożone na Rosję za inwazję na Ukrainę mogły tylko przyspieszyć działalność Rosjan i sprowokować ostrzejsze zagrania. Cała sprawa działa na korzyść "Frontu Narodowego" – partii wspieranej przez Rosję. 

Izrael natomiast tradycyjnie szuka „sojuszników” do walki z muzułmanami. Tego typu atak może obrócić opinię przeciw Islamowi i spowodować, że walka Izraela z Palestyną będzie wyglądała na „bardziej usprawiedliwioną”. Teoretycznie może być to też świat terrorystów islamskich – ISIL.  Im też zależy na rozpętaniu piekła w Europie. Wątpię jednak, aby mieli już na tyle dobrze zorganizowane struktury w Europie, aby przeprowadzać samodzielnie tego typu akcje.  

(EDIT: Kolega  ‏@TomaszRogus podsunął kolejny ciekawy trop - Francję. To państwo miało największe możliwości zorganizowania takiej akcji - posiada też kontrolę nad przebiegiem "procesu poszukiwań" i "znajdywania dowodów oraz winnych". Pytanie o motyw? Jeśli w niedługim czasie rząd francuski zacznie lansować politykę "anty-emigracyjną" to opcja ta zyska na wiarygodności.)

Tak czy inaczej sprawa zaczyna dziwnie pachnieć. Wygląda na szytą grubymi nićmi.
 
Ksawery Meta-Kowalski

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

08-01-2015 [10:15] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

O, wreszcie ktoś zaczął myśleć, zamiast się egzaltować. Dziękuję Panu, bo od tego powszechnego bicia piany robi się słabo.

Obrazek użytkownika Zyndramek

08-01-2015 [14:29] - Zyndramek | Link:

Dosyć syntetycznie i jak na niego, bezpośrednio i jasno, problem przedstawił, "ta wredota" (bo to najcelniej Go charakteryzuje i w mojej interpretacji nie obraża) coryllus.
Z całym umiarkowanym szacunkiem dla umiarkowanej inteligencji ambitnych grafików (bo chyba pisząc "rysowników" wielu twórców bym obraził) uważam, że fuchę w tym "satyrycznym" piśmie, przyjęli wyłącznie po to by mieć stałe godziny pracy w ciepłym pomieszczeniu i regularnie wypłacaną pensje, a co ważniejsze możliwość częstych wypadów w godzinach pracy do pobliskiej kawiarni, sklepów z ciuszkami i na prywatne spotkania z kumplami.
Dla jasności dodam, iż moim zdaniem takie podejście do pracy nie powinno być zagrożone karą śmierci, co ich spotkało.

Obrazek użytkownika cichy

08-01-2015 [10:16] - cichy | Link:

witam pana.
idąc dalej za panem moznaby było domniemywać ze jest to zemsta GRU za Lotniskowiec..ALE TO MOZE BYC KAZDY..BND;CIA;MOSSAD;i inni "niewymienni"..a w tego typu sprawach zawsze inteligentni analitycy zadaja sobie po
dstawowe 2 pytanka..Kto zyskal??kto stracil??
ale czy to może wygladac na to co wygląda??nie wiem..ta nieszczesna "wielowątkowość"..cos może w tym być..jeśli chodzi o samych wykonawców to wygląda to wyjątkowo dobrze "odruchowo i technicznie"..a tego zwykly cwok;jak to zwykly francuski cwok który mieszka od urodzenia w stolicy i zna jezyk tylko na poziomie rozmowy z pania z z okienka w opiece;zasilkowni;przychodni i w szkole której nie ukonczyl..
choć może to wygladac jeszcze na bylego zolnierza który od dziecka kultywowal swoje pochodzenie i prawdziwe ja..(wcale nie musial chodzic do meczetu na co-piątkową KINDIĘ)..
p.s...niech pan sledzi komunikaty ze śledztwa..tu mam na myśli jeden watek..co powiedzą kryminolodzy nt.pochodzenia broni..wystarczy przecież wrzucić do bazy danych luski pozbierane z miejsca..kazda bron na swiecie ma kopie przestrzelonej amunicji-łuski i pocisku które sa zapisane w systemie..i jest to kontrolowane od momentu wyprodukowania danej sztuki az do momentu komisyjnego zniszczenia danej sztuki broni..te same obostrzenia (nawet mocniejsze) dotycza broni sprzedanej komukolwiek (legalny handel bronia-toc to przecież najlepszy biznes swiata..)
ale tu w chodzimy w swiat smutnych panow co mundurow nie nosza tylko dobrze skrojone garnitury..niech pan chwile pomyśli...pozdrawiam..

Obrazek użytkownika Zyndramek

08-01-2015 [10:37] - Zyndramek | Link:

Sie ogląda National Geografic (czy może już National Geopolityc) - sie wie! Co nie?
Przestrzelony kałach w bazie? - No pewno! Zachodnie służby mają w bazie wszelką broń - przestrzelone Kałachy, przestrzelone łuki i przestrzelone proce też! WSZYSTKO JEST KONTROLOWANE !
Pozdrowienia dla mieszkańców Bajkowego Świata Telewizji :)

Obrazek użytkownika Anna75

08-01-2015 [11:31] - Anna75 | Link:

Najlepsze jest to że oni uciekli z długą bronią w biały dzień przez centrum miasta.A z tym dowodem osobistym to jest żart..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-01-2015 [13:58] - NASZ_HENRY | Link:

Rózowa pantera pójdzie po śladach ;-)

Obrazek użytkownika Zdzislaw Kukula

08-01-2015 [22:01] - Zdzislaw Kukula | Link:

nie mam zadnych watpliwosci ,ze za cala tragedie odpowiedzialne jest francuskie MSW , ktore juz w 2011 mialo do czynienia z podpaleniem budynky redakcji i znajac charakter publikacji tego pisma ... nie potrafilo zapewnic pelnej ochrony pracownikom CH
tygodnika ... nie trzeba bylo byc geniuszem by wiedziec ,ze po pierwszym ataku arabow ... drugi byl tylko kwestia czasu. Francuska policja powinna byla przeszkolic pracownikow redakcji w uzywaniu broni maszynowej jak uzi ... zadbac by co tydzien dla wlasnego bezpieczenstwa trenowali na strzelnicy i nawet po pracy nie rozstawali sie z kopytem ...Przydzielono dwoch mlodych mundurowych ... zamiast cywili policjantow ... nieprzeszkolonych do tego typu zadan , ktorzy sami poniesli smierc. Nie zadbano o minimum podstawowego security gdy chodzi o drzwi wejsciowe do redakcji ... kod powinien zawierac ostatnia zmienna cyfre, ktora powinna byla natychmiast zaalarmowac pracownikow w srodku o smiertelnym zagrozeniu jak i wyslac automatyczna informacje o zagrozeniu do policji ... korytarz powinien miec drugie drzwi w srodku takze na dekoder ... z blokowanym wejsciem gdy ktos wejdzie przez pierwsze drzwi ... tak by intruz znalazl sie przez minute lub dluzej w korytarzu z zamknietymi obydwoma drzwiami
... wiem ,ze granatnikiem mozna bylo wysadzic te drugie ... ale to troszke trwa ... i przeciez araby musialy conajmniej tydzien lub dwa obserwowac cel ataku ... jak to sie stalo ,ze francuskie security tego nie zauwazylo ... ani nikt inny ?
Podsumowujac ... uwazam to za ogromne failure francuskich sil policyjnych i wspolczuje rodzinom zamordowanych ....

Obrazek użytkownika panzer

09-01-2015 [09:12] - panzer | Link:

Takich bredni już dawno nie czytałem. Oczywiście, żadneg dowodu w samochodzie nie znaleziono. Ale, wg.autora tych wypocin, co miały podać służby specjalne w oświadczeniu prasowym:
a) zaktywizowalismy wszystkich naszych uśpionych agentów w organizacjach terrorystycznych i dzięki niemu -tu podać nazwisko, adres i zdjęcie - udało się namierzyć zamachówców
b) zwinelismy wszystkich podejrzanych i stosując środki farmakologiczne i przemoc, wyciągnelismy od nich informacje o zamachowcach
c) terroryści są na tyle głupi, że zostawili ID w samochodzie

Rosja, Izrael, kominiarki -no, po prostu w tych państwach nie ma ludzi o wyglądzie "mało arabskim " i dlatego mieli kominiarki. Jak wiadomo, Rosję i Izrael zamieszkują wyłącznie wysocy blondyni typu nordyckiego - stąd i kominiarki.

Obrazek użytkownika think

10-01-2015 [16:49] - think | Link:

rząd francuski zacznie lansować politykę "anty-emigracyjną" ????

- oby! była by to najdelikatniejsza wersja wydarzeń...
Jednak wydaje się to wyjątkowo mało prawdopodobne, bo dla polityki anty-emigracyjnej mogą uzyskać poparcie opinii publicznej w 2 dni jednym sondarzem - Francja ma dość islamistów. Obawiałbym się czegoś gorszego i bardziej prawdopodobnego - promocji polityki antyterrorystycznej, jaką za pomocą zniszczenia WTC wprowadziły Stany Zjednoczone.

https://www.youtube.com/watch?...