Dlaczego polscy politycy nienawidzą Polaków ze Wschodu? cd

Wzięcie za gardło kolejnego (po pisowskim) rządu przez lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego zepchnęło z czołówek sprawę przewiezienia do Polski setki Polaków z Donbasu.

I bardzo dobrze, bo ile się można jakimiś Polakami ostatniej kategorii zajmować, zresztą Boże Narodzenie już minęło i od żadnych zwierząt (nawet tych występujących pod postacią polityków) mówienia ludzkim głosem wymagać nie można. *

Dlatego proponuję jedynie banalne ćwiczenie z wyobraźni:

wyobraźcie sobie Państwo, że Rosja napada na Polskę.
Tak po prostu.

I te rosyjskie czołgi dojeżdżają sobie do Warszawy w ciągu tygodnia (tak przynajmniej twierdzi gen. Polko) zajmując tym samym pół Polski – tę połowę od Bugu do Wisły.

Dalej nie pójdą, bo im Obama zagrozi sankcjami.
Wizowymi.
A Niemcy w ramach pomocy wjadą z drugiej strony i też na Wiśle się zatrzymają.

I ci Rosjanie, na tej zajętej połowie Polski, Polakom mieszkającym w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie – ale i w Łomży, Świdniku, Łapach, Leżajsku i wieeelu miasteczkach i wsiach nadadzą przymusowo obywatelstwo rosyjskie.
Tak po prostu.

W końcu jednak po mediacji (nie interwencji – mediacji) ze strony NATO, powstanie nowe państwo polskie - jeśli dobrze liczę, to IV RP - takie między Wartą a Wisłą (dlaczego nie między Odrą a Wisłą, ktoś naiwny zapyta? – bo Niemcom też się coś za fatygę należy).

I to nowe, odrodzone, wyposażone w orła w koronie, rogatywkę i Jeszcze Polska nie zginęła” i kolejny - tym razem to już pewny na bank - sojusz z USA państwo polskie, tym Polakom z Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Rzeszowa i wieeelu miasteczek i wsi na wschód od Wisły polskich paszportów....odmówi.
Tak po prostu.

Tzw. klasa polityczna rządząca tym polskim państwem da im tylko jakieś ersatze o nazwie Karta Polaka, które będą uprawniały do bezpłatnego wstępu do muzeów.

Co o takich politykach byście Państwo pomyśleli (szczególnie ci z Was, którzy mieszkacie dziś w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie i wieeelu miasteczkach i wsiach na wschód od Wisły)?

Że to sukinsyny są i zakłamańcy podli?

Nie wiem, ale ja bym tak pomyślał: sukinsyny i zakłamańcy.
Podli.

No to teraz przypomnijcie Państwo sobie, że 17 września 1939, sowieci napadli na walczącą z Niemcami Polskę i zajęli ponad połowę naszego państwa, wraz z Polakami mieszkającymi w Wilnie, Grodnie, Łucku, Lwowie, Tarnopolu, Stanisławowie, ale i w Drui, Nowogródku, Rakowie, Zdołbunowie, Krzemieńcu, Kołomyi i wieeeelu miasteczkach i wsiach na wschód od Bugu i nadali im przymusowo obywatelstwo sowieckie.

I po 1989, to nowe, odrodzone, wyposażone w orła w koronie, rogatywkę i Jeszcze Polska nie zginęła” i kolejny - tym razem to już pewny na bank - sojusz z USA państwo polskie, tym Polakom z Wilna, Grodna, Łucka, Lwowa, Tarnopola, Stanisławowa, ale i Drui, Nowogródka, Rakowa, Zdołbunowa, Krzemieńca, Kołomyi i wieeelu miasteczek i wsi na wschód od Bugu polskich paszportów....odmówiło.
Tak po prostu. Wszystkim.

Panu Władysławowi Uchalewiczowi, urodzonemu w 1925 w polskich Wojdziewiczach, harcerzowi, żołnierzowi ZWZ-AK, skazanemu przez sowietów na karę śmierci zamienioną na 25 lat łagrów Workuty i Nowej Ziemi, zwolnionemu dopiero w 1957 roku! - też.

I tzw. klasa polityczna rządząca tym polskim państwem zwanym III RP, dała im tylko jakieś ersatze o nazwie Karta Polaka, które uprawniają do bezpłatnego wstępu do muzeów.

Co o takich politykach byście państwo pomyśleli?

Że to sukinsyny są i zakłamańcy podli?

Nie wiem, ale ja bym tak pomyślał: sukinsyny i zakłamańcy.
Podli.

Choć nie do końca:

jak już pisałem, Fronda.pl informuje, że W kolejkach do polskiego konsulatu w Tel Awiwie zaledwie jedna na 20 osób mówi w języku polskim. Dochodzi nawet do tego, że niektóre z nich nie wiedzą nawet… gdzie Polska leży !
Rozdajemy izraelskim Żydom obywatelstwa jak ulotki. Problem w tym, że miażdżąca większość nowych Polaków nie ma o naszym kraju bladego pojęcia.”

Na koniec należy się tylko małe wyjaśnienie:

o ile ja co do potomków staliniątek spod znaku z UD/UW czy tych spod znaku SLD, co staliniątka pogonili w 1968 złudzeń i oczekiwań żadnych nie miałem i nie mam, to przecie partia samozwańcza depozytariuszka wartości patriotycznych, PIS, powinna się od tych (…) czymś różnić? Prawda?

No to żeby było ciekawiej, ten ersatz, ten patent na niedanie Polakom ze Wschodu polskich paszportów, tę hańbę państwa polskiego, tę Kartę Polaka, wprowadził rząd... PiS.

A lansujący się po mediach pisowski polityk Michał Dworczyk z fundacji pod jakże słuszną nazwą Wolność i Demokracja, były doradca w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego jest tej karty współautorem.

Taaa...

"A taki Orban – dobry Węgier!

Orban nie dzieli Węgrów na lepszych (tych z obecnych Węgier) i tych gorszych – z węgierskich „kresów“: z Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Serbii, austriackiego Burgenlandu czy nawet z zakarpackiej  Ukrainy.

Dał im wszystkim prawo do węgierskiego obywatelstwa, dzięki czemu ma dodatkowych 500 tys. wyborców, którzy gwarantują mu spokojne zwycięstwo w wyborach, bo Węgry to mały kraj i pół miliona głosów, to jest moc!

I ma na Węgrzech Budapeszt, a nie – Warszawę." **

Prezes Kaczyński lubi się popisywać cytatami z poetów niszowych – nawet tak niszowych, jak Ujejski.
Nie wierzę zatem, by nie znał twórczości niejakiego Mickiewicza.
Adama.

I tego cytatu z „Dziadów”, nomen-omen, zwłaszcza:

„Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, Zapomnij o mnie”.

Sądząc po regularnym łomocie, jaki PiS od czasu wprowadzenia w życie tej haniebnej Karty Polaka, tego szlabanu dla OBYWATELI !!! II Rzeczypospolitej i ich dzieci dostaje, Pan Bóg o Jarosławie Kaczyńskim i jego PiSie zapomniał.

I nie zanosi się na to, żeby przypomnieć sobie miał zamiar.

Bo nie na większej hańby dla mieniącego się polskim patriotą, niż odmówić skrzywdzonym przez Stalina i Roosevelta (prezydent USA taki – aliant nasz) Rodakom prawa do polskiego paszportu.

To znaczy moim zdaniem nie ma.

A ciekawi mnie, jak zdaniem Państwa? Bo wszak ogromna większość z Was, to pisowcy?  

*http://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu

** http://naszeblogi.pl/43538-czy-kaczynski-zadzwoni-do-butkeviciusa

-----------------------------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2015 [19:44] - Lektor | Link:

Sorry , ale to najgłupszy tytuł notki w odniesieniu do rzeczywistości !

Proponuję zatem zmianę na:

Dlaczego politycy PO i PSL nienawidzą Polaków ze wschodu ?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

06-01-2015 [20:15] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Może gdyby szanowny Pan przeczytał notkę, zrozumiałby Pan tytuł?

W każdym razie istnieje taka możliwość.

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2015 [21:14] - Lektor | Link:

Panie, dla mnie określenie politycy polscy oznacza wszystkich polityków w Polsce - jeśli dla pana znaczy to coś innego to przuykro mi, ale nie dogadamy się !

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

06-01-2015 [21:38] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No cóż, podkreślałem, że to tylko możliwość. Najwyraźniej z niej Pan szanowny nie skorzystał i nie przeczytał. Pańska strata, mnie to obojętne.

Obrazek użytkownika mada

06-01-2015 [21:42] - mada | Link:

Do niektórych nie dotarło jeszcze, że od 2010r. nie rządzi już PiS.

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2015 [23:51] - Lektor | Link:

No właśnie !
Tytuł mógłby brzmieć: Dlaczego obecnie rządzący politycy nienawidzą Polaków ze wschodu, a nie znowu zwalać winę na PiS.

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2015 [19:51] - Jabe | Link:

Jeśli dobrze pamiętam, nie wolno im wjechać do Polski, nawet jeśli w/g naszego prawa oficjalnie mają obywatelstwo. Niech mnie ktoś poprawi.

Obrazek użytkownika kumys

06-01-2015 [20:01] - kumys | Link:

Moim zdaniem trafil Pan w dziesiatke.
Ale zatem konsekwentnie kolejne pytanie sie nasuwa.
Jesli PiS proponuje ex UW-owca na premiera to co Pan by zaproponowal?
Co tu teraz zrobic aby nie wpasc z deszczu pod rynne?
Oto jest pytanie.
Bo odnosze wrazenie, ze tekst powyzszy
ma za zadanie zamieszac nam PiSowcom w glowach,
zasiac ziarno niepewnosci...

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-01-2015 [20:11] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie!
Nie wiem,czy Salon 24 Pana wywalił,czy sam Pan wyszedł,a przeciez tam "wszystkie opcje są równouprawnione".
W szczególności opcje SLD i palikociarni.

Nie wróżę Panu długiego pobytu na NB...Jak powiada brytyjskie przysłowie: inteligencja objawiana publicznie,niejednego juz przyprawiła o zgubę :-)

Sapienti sat...

Obrazek użytkownika kirtyn

06-01-2015 [20:56] - kirtyn | Link:

A ja to widzę jeszcze gorzej, niestety…

36-cio milionowy naród patrzy bezradnie jak 20 żałosnych osób stanowiących rząd Szmaciaków nie potrafi ewakuować 200 osób ze STREFY WOJNY…
36-cio milionowy naród nie potrafi zorganizować 5-ciu autobusów na krzyż i ochrony…
36-cio milionowy naród nie potrafi porozumieć się z rządem ukraińskim w sprawie pomocy/ochrony/asysty/organizacji
36-cio milionowy naród nie potrafi dać schronienia 200 osobom w kraju o powierzchni 300 000 km².
36-cio milionowy naród stoi i się gapi, wskazując winnych, oblepiony czarną, gęstą, śmierdzącą smołą MARAZMU i ZNIECZULICY.

ZA WOLNOŚĆ WASZĄ I NASZĄ!

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika gal

07-01-2015 [10:09] - gal | Link:

Coś się koledze na mózg rzuciło i domyślam się nawet co. Po pierwsze te muzea, których się szanowny kolega uczepił, to - na liście przywilejów, jakie uzyskują posiadacze Karty Polaka - baaaardzo poślednia pozycja, po drugie, jak świat światem nie ma czegoś takiego, jak hurtowe nadawanie obywatestwa, aktualnym obywatelom obcego pastwa z którym utrzymuje się normalne stosunki dyplomatyczne. Nawet faszyści pytali każdego, majacego niemieckie korzenie, ale obce obywatelstwo, o zgodę zanim wpisali na volkslistę. Za to właśnie ta Karta gwarantuje bezproblemowe uzyskanie polskiego obywatelstwa, bezterminowe przebywanie i zgodę na pracę w Polsce, bezpłatne studia, leczenie i sporo innych możliwości. Wiem o tym, bo mam rodzinę, która z tego dobrodziestwa, z wielką wdzięcznością kierowaną do Kaczyńskiego, korzysta.

Obrazek użytkownika barbi64

07-01-2015 [13:08] - barbi64 | Link:

To dlaczego nie dostali po prostu Obywatelstwa! tylko jakąś Kartę , zwłaszcza że rodzinę mają w Polsce. Orban się jakoś nie bał i dał Węgrom obywatelstwo . A polscy politycy się obawiają , a co powiedzą ruskie , co powiedzą ukraińcy , amerykanie , żydzi i na jamajce. Z takimi przywódcami to my daleko nie zajedziemy.

Obrazek użytkownika gal

07-01-2015 [13:42] - gal | Link:

Moja rodzina mieszka trochę na Białorusi i trochę w Polsce i po prostu  Karta im wystarcza. Za dużo"dobrego" w życiu doświadczyli, żeby wystawiać się na gniew władzy. Nie przeszkadza im to w prowadzeniu włąsnego biznesu w Poolsce, czy studiowaniu. Do uzyskania obywatelstwa wystarczy deklaracja, że się chce takie otrzymać, a nie ma takiej możliwopści nigdzie na świecie, żeby nadawać je bez pytania, czy ktoś chce je otrzymać. Najpierw deklaracja, potem obywatelstwo, innej drogi nie ma.
 

Obrazek użytkownika barbi64

07-01-2015 [14:42] - barbi64 | Link:

Z Pańskiej odpowiedzi wynika ; że jak ktoś chce zostać np. na Białorusi to lepsza jest Karta . W takim razie powinien być wybór , jak ktoś chce Kartę , to dobrze. Ale jak Polak chce Obywatelstwo to dostaje.

Obrazek użytkownika gal

07-01-2015 [17:49] - gal | Link:

I dokładnie tak się dzieje. Polak z Kresów sam decyduje, co woli, żaden polityk, ani urzędnik go w tym nie wyręcza.

Obrazek użytkownika z-k

06-01-2015 [22:51] - z-k | Link:

Brawo. Nareszcie ktoś napisał jak się rzeczy mają. Polacy ze Wschodu, którzy z Polski nigdy nie wyjechali tylko Polska od nich odjechała przeżywają udrękę z uzyskaniem polskiego obywatelstwa. Z uwagi na swój patriotyzm są dla zaprzańskich polityków elementem niepożądanym. Wszystkim innym jest łatwiej a żydostwo dostaje paszporty "z urzędu". Sklada wniosek i automatycznie... Była nawet interpelacja poselska oburzonego sukinsyna, że muszą żydzi składać jakieś wnioski. Polska nie jest dla Polaków.

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2015 [23:54] - Lektor | Link:

..... bo Polskość to nienormalność, powiedział "król europy", a tysiące "Polaków" go w tym popiera. Hańba dla nich ! To zdrajcy !

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-01-2015 [11:07] - NASZ_HENRY | Link:

Inne ersatze to karta dużej rodziny! Polacy mają takie ersatze na jakie głosują ;-)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-01-2015 [14:57] - Goral Supreme | Link:

No coz.
DZIEKUJE panu za ten komentarz.
Wiele szacunku i wiarygodnosci odzyskane u mnie.