Kontrolowana klęska PiS

Już widzę głosy oburzenia, że jak to, iż to  sukces. Równocześnie w niektórych częściach PiS strzeliły korki od szampana, bo wynik 33%, to pełna porażka - nie bójmy się tego słowa.

Wymienię dwa powody.
Pierwszy, to strategia Pana Kaczyńskiego, aby na listy wystawić młode pokolenie, To spotkało się z oczywistą kontrakcją dotychczasowych, pewnych, wiecznych kandydatów. Skutkowało to pozbawieniem młodych kandydatów wszelkiego wsparcia ze strony lokalnych struktur, wsparcia finansowego i organizacyjnego. Takie sobie wyniki i tak są sukcesem. Będą powyborcze rozliczenia, więc Pan Kaczyński winien powołać komisję, która zebrałaby relacje od szefów lokalnych struktur, jak i od kandydatów, a wszelkie sabotaże winny skutkować "podziękowaniem" za członkostwo w partii. Ten wrzód trzeba przeciąć.

Drugi, to zupełne niezrozumienie praw reklamy. Generalna zasada, do kogo kierujemy reklamę i co chcemy osiągnąć? Posłużę się przykładem spotu o imigrantach. Czy adresatem był żelazny elektorat, czy osoby skłonne zagłosować na PiS z różnych powodów? Kierowanie przekazu do własnego elektoratu jest kontr produktywne, obojętne, ale może zrazić i w tym przypadku zraziło, elektorat środka. Nawet gorzej, bo rządzący mówią o nieprzyjmowaniu uchodźców, a tu na ulicach, nawet w peryferyjnym Olsztynie, pełno Pakistańczyków itp. Nikt nie wnika, czy są to studenci, czy pracownicy. Od razu oskarżenie o oszustwo ws. imigrantów i spadek poparcia o 7-10 punktów procentowych.

Jeśli ktoś chciał przywołać list prezydentów dużych miast, to celowe było przywołanie ich listu ws. wprowadzenia podatku katastralnego. To dałoby wynik Pi w okolicy 50% i/lub więcej. Aż ok. 90% Polaków jest zdecydowanie przeciwnych temu podatkowi katastralnemu. Kampania mogła koncentrować się m.in. wokół tego tematu, ale z Kim tu było rozmawiać?

Inne powody miały znaczenie, ale w zestawieniu z powyższymi, wręcz żadne.

Nie brałem udziału w kampanii, nigdzie nie należę, nikogo, poza własną, skromną osobą, nie reprezentuję i jest to spojrzenie z zewnątrz.

Z poważaniem
Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-10-2018 [20:22] - zbieracz śmieci | Link:

Dziękujemu Panu za krytyczne uwagi dotyczące pracy personelu sklepu.Na zebraniu załogi omówiono niedoróbki z których klienci sa niezadowoleni a winnych ukarano.
Prezes

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-10-2018 [21:41] - piastolsztyn | Link:

Mam wrażenie, że opisuje Pan siebie. Czyż nie? Ad absurdum ma 10 tys. lat, albo nawet więcej i nie trzeba sięgać do epigonów, chociażby do Machiavellego. Wiemy obaj, że po przypomnieniu listu z artykułu, targowiczanie polegną. Moja rodzina w I Rzeczpospolitej Szlacheckiej Babińskiej zwalczała warchołów i zdrajców. Tak wiec tradycja rodzinna.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-10-2018 [15:56] - Jan1797 | Link:

Po pierwsze, co doskonale widoczne na przykładzie RN, czy warto szukać wrogów tam
gdzie ich nie ma?; https://pbs.twimg.com/media/Dq...    
Anty PIS nie płacił?
Czy nastąpi ewolucyjna zmiana pokoleniowa, no raczej jak mówią, non stop następuje.
Jeżeli dostrzegam autentyczne pretensje, to dotyczą pilnowania urn wyborczych i nie sądzę
że ktoś zrobi to za nas. Przykładem frekwencja wynoszącą 100% w głosowaniu do rad gmin
warszawskich, to coś nowego, nieprawdaż? Jestem przekonany, że młode pokolenie nie
zaakceptuje legionowskich czy warszawskich trendów wyborczych (gen niewolniczy znikomy).
W przyszłości nie można sobie pozwolić na epatowanie społeczeństwa, jak w przypadku
twórczości sędzi TSUE od komunistów Felipe Gonzalesa oraz innych onetów, czy komisji
unijnych, tu trzeba stanowczych zmian w środkach przekazu. Wrocław i Gdańsk nadal w grze
miodzio szanowny autorze. Zasadnicza teza notki słuszna, acz nie rozwinę.
PS
Całym sercem z Braćmi Węgrami, Jan
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-10-2018 [22:17] - piastolsztyn | Link:

Pewne tematy, jak podatek katastralny, monitoruję od wielu lat. Na nieistniejących portalach na 1 z artykułów weszlo blisko 200 tys. osób i ok 90 proc. było przeciw temu podatkowi. Nie mam kontaktów w P i S więc pisze na ogólnym forum. Tym tematem można wygrać II turę 

Obrazek użytkownika Gniewko

23-10-2018 [08:27] - Gniewko | Link:

Na końcu kampanii PiS jednej rzeczy się nauczył, czyli chce odbudować połączenia kolejowe z małych miasteczek i wsi do dużych miast, gdzie jest praca, ale to już było za późno. Robiąc jeden dobry ruch, zaraz go zniweczyli głupim spotem o imigrantach, uważając ludzi za głupców, którzy nie mają pojęcia, że za politykę migracyjną odpowiada rząd, a nie samorządy. No i te umizgi do lewicy.