Totalna targowica chce podatku katastralnego

Wczoraj w telewizji przypomniano deklarację prezydentów wielkich miast o woli przyjęcia imigrantów. Ja przypomnę inny list prezydentów wielkich miast, skierowany do ówczesnego rządu PO-PSL, aby wprowadzić w Polsce podatek katastralny. Temu podatkowi sprzeciwia się ok 90% Polaków. Wystarczy sprawę tego listu nagłośnić i powiedzieć, że głosowanie przeciw opozycji będzie głosowaniem przeciw podatkowi katastralnemu.

Podatek katastralny, najdoskonalsze narzędzie bolszewizmu. Mówi się:" Pracujcie, dorabiajcie się przez pokolenia, a w przyszłości wasi potomkowie będą bogaci". A swoiści "bolszewicy" (jak ich zwał, tak zwał): "Pracujcie, pracujcie, a i tak wam wszystko zabierzemy poprzez podatek katastralny, wasi potomkowie będą tak samo biedni, jak wy". Na Zachodzie prawie wszystkie rody zostały wyzute ze swej własności i wyprzedają już nawet nie resztki sreber, tylko pierścionki, itp. Ułatwia to wprowadzanie lewackich ideologii, bo nie ma struktur, które by się temu przeciwstawiły. My Polacy słusznie jesteśmy przeciw temu podatkowi, bo jedna, dwie pensje rocznie, może nawet trzy, a mamy ich 12, doprowadziłby nas do ruiny.

Ten podatek, to nierówność wobec prawa. Jeśli ktoś ma pieniądze w banku, w akcjach, obligacjach itd., zapłaci podatek od odsetek, lub od wzrostu wartości. Właściciel nieruchomości zapłaci podatek od hipotetycznej wartości, od całej kwoty majątku/nieruchomości, a nie od przyrostu zysków/wartości. Rzecz w tym, że nawet przyrost zysku/wartości następuje w momencie sprzedaży. Zresztą, jaki to przyrost zysku/wartości, skoro jest to np. mieszkanie służące zaspokojeniu potrzeb bytowych, a jego sprzedaż nastąpi, np. za 40 lat, albo później, gdzie jego wartość, często, będzie znacznie niższa, niż pierwotnie. Druga sprawa, towar leży na półce w sklepie, więc nie zalicza się w ogóle do sprzedaży, a w momencie sprzedaży wartość do opodatkowania jest zawsze pomniejszana o koszty. A światowi - i polscy - bolszewicy, płać i jeśli masz jeszcze siły, to płacz.

Bardzo proszę Szanownych Czytelników, aby poinformowali o wyżej wspomnianym liście wszelkie struktury i polityków PiS oraz TVP. Opublikowanie tego listu zmiażdży targowiczan.

Z poważaniem
Piotr Solis

P.S. Daruję sobie przypominanie moich wcześniejszych artykułów - uczynię to przy innej okazji.

Taki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

18-10-2018 [09:06] - Darek65 | Link:

A może PIS nie chce o tym przypominać, bo sam się nosi z zamiarem jego wprowadzenia ?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

18-10-2018 [10:59] - piastolsztyn | Link:

Nie chcę być złośliwym, ale jedyny, weryfikowalny fakt, to list prezydentów dużych miast, głównie rządzonych przez PO. Reszta, to insynuacje, pomówienia. Trzeba by zweryfikować, czy nie bierze Pan udziału w wyborach.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

18-10-2018 [14:06] - piastolsztyn | Link:

PiS i Pan Kaczyński doskonale wiedzą, że po takim podatku ich notowania spadłyby w okolice progu. PO partia niemiecka jest bardziej odporna bo ich betonowy elektorat, to ok. 10 procent. Nie ma takiej możliwości że strony PiS, ale ze strony PO, jak najbardziej, o czym świadczy przywołany we wpisie list. 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-10-2018 [16:34] - Jan1797 | Link:

@Darek65
<Temat podatku katastralnego wraca w dyskusji publicznej w kontekście podreperowania
budżetów samorządowych.>  https://www.obserwatorfinansow...
Ustawa o opłatach i podatkach lokalnych pozwala radzie samorządowej ustalić wysokość podatku
dla nieruchomości, a stawka podatku nie może przekroczyć określonej kwoty.
Z kolei nowa ustawa likwidująca użytkowanie wieczyste ogranicza samorządy w waloryzacji opłat
do wskaźników GUS. Stąd oczywiste jest, że przy takich ograniczeniach, dotychczasowemu
układowi samorządowemu zależy na wprowadzeniu podatku katastralnego.

PS
https://marucha.wordpress.com/...
<„Prezydent Komorowski chciał ostatnim tchem wprowadzić w Polsce podatek katastralny”>
 

Obrazek użytkownika angela

18-10-2018 [11:14] - angela | Link:

Wnioskuja o taki podatek, bo prezydentow jest stac taki podatek zapłacić,a reszta gminu,na bruk, a przy tym ceny nieruchomosci marne i prezydenci bardzo chętnie takie nieruchomosci kupią.

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2018 [16:41] - xena2012 | Link:

Podatek katastralny ma zadanie doprowadzic do ruiny niezbyt zamożnych właścicieli nieruchomości.Wtedy po przejęciu będą sprzedawać ziemię chętnym zwłaszcza z zagranicy.