Pieluchy i zakonnice

W lokalnym grajdołku nieznanej w świecie polskiej sztuki filmowej, pojawił się budzący kontrowersje film "Kler". Emocje te w jakimś sensie są o tyle zrozumiałe, co niepotrzebne. Księża są przecież, jak mówił o sobie w filmie „Prymas” aktor odtwarzający rolę Kardynała Wyszyńskiego, „zwykłymi ludźmi”, a errare humanum est

Bez względu więc na występki niektórych duchownych, dla ludzi wierzących i praktykujących wiarę, oczywiste jest, że chodzą do Kościoła nie dla księdza, ale poświęcają swój czas dla Chrystusa, którego spotykają w Eucharystii.

To prawda, że niektórzy sprawujący Eucharystię wpadają czasem w konflikt z dekalogiem i prawem. Wielu jest też jednak wśród duchownych ludzi świętych. Zdecydowana większość pozostaje nieznana. O ile trud i męczeńska śmierć misjonarzy w egzotycznych krajach w wyjątkowych sytuacjach przebija się w zgiełku informacyjnej papki, to tytaniczna praca duchownych pomagających ludziom w sytuacjach skrajnych i ostatecznych, lub poświęcenie zakonnic zmieniających pieluchy obłożnie chorym i umierającym, nie znajduje nigdy miejsca na pierwszych stronach gazet.

W PRL nieprzychylność gazet wynikała z definicji zwalczającego religię reżimu z piekła rodem. Pomimo wrogości gazet PRL-u, na stronach komunistycznych szmatławców pojawiały się czasem długie artykuły poświęcone polskiemu duchowieństwu. 

Ze szczególną uwagą, na najbardziej świętych, skupiał się Jerzy Urban.  Urodzony jako Jan Urbach w żydowskiej rodzinie w Łodzi przetrwał wojnę, być może z pomocą jakiegoś Polaka chodzącego do kościoła.  

Szczyty swojej antykatolickiej działalności osiągnął w czasie stanu wojennego jako naczelny propagandzista rządu jaki wypowiedział Polakom wojnę. W roku 1984 otwarcie zaatakował jednego z najbardziej świętych duchownych, świętego Jerzego Popiełuszko. Tekst sowieckiego propagandzisty był wylewem nieskończonej nienawiści do chrześcijaństwa i jego kapłanów.  

Wszyscy wiemy, jak skończyła się nagonka rozpętana przez Urbana. Pomimo przemian, temu żywemu symbolowi bolszewickiego bestialstwa włos z głowy nie spadł. Co więcej, tzw. elity III RP pomogły mu dorobić się nieprzeciętnego bogactwa, oraz wychować „godnych” następców.

Tonący w pieniądzach Urban, w ostatnich dniach swojego pożałowania godnego życia, nie będzie musiał liczyć na miłosierdzie sióstr zakonnych. Czy uczący się od Urbana Wojciech Smarzowski również dorobi się fortuny, czy też może któregoś dnia będzie wdzięczny jakieś osobie duchownej za pomoc w sprawach o jakich nie mówi się przy stole?

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

06-10-2018 [10:19] - mjk1 | Link:

Witam. Nie wiem czy Smarzowski jest uczniem Urbana, ale na pewno zrobił wielowątkowy film. Dobry czy zły – nie mnie to oceniać. Nie wiem też, czy było to jego zamiarem, ale fantastycznie udało mu się pokazać ciemnotę naszego społeczeństwa, społeczeństwa jako całości. Nie tylko samym filmem, ale przede wszystkim reakcją na film. Czy Smarzowski pokazał grzechy księży? Oczywiście, że tak. Zarówno tych szeregowych jak i tych u szczytów władzy kościelnej. Czy ktokolwiek może zaprzeczyć, że takie sytuacje zdarzają się w kościele? Oczywiście, że nie, przecież sam Kościół się do tego przyznaje, przeprasza i karze. A ciemny lud? Ciemny lud niczego nie rozumie. Ci co poszli na film, zobaczyli to co chcieli zobaczyć i są święcie przekonani, że ukazane w filmie marginalne występki księży, dotyczą kościoła jako całości. Ci zaś co nie poszli na film, twierdzą dokładnie to samo, że jest to film, który atakuje cały kościół. Jedni i drudzy twierdzą dokładnie to samo, bo jest to ten sam ciemny lud, tylko rozdzielony grubym murem i to na własne życzenie.
Nie zgodzę się też z twierdzeniem, że ludzie chodzą do kościoła dla Chrystusa i Eucharystii. Niewielki promil. Większość chodzi z przyzwyczajenia, jak również dla ludzi i księdza, co udowadniają swoim postępowaniem każdego dnia. Większość nie wie nawet w jakim celu Bóg zesłał swego syna na ziemię. O jednym z najważniejszych sakramentów kościoła katolickiego nie mają bladego pojęcia. Wierni nie mają pojęcia a duchowni ten sakrament lekceważą. Było to pokazane w filmie. Niestety Ci co oglądali, nawet jak widzieli to nie zrozumieli a ci co nie oglądali nie zobaczyli. Wszystko to można też  zaobserwować na co dzień i w prosty sposób udowodnić.     
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-10-2018 [13:49] - Pani Anna | Link:

Gdzie się pan tak dobrze po polsku nauczył?
Ja kocham polską ciemnotę. a można ją docenić dopiero, kiedy pozna się np. niemiecką ciemnotę, tak dobrze, jak ja.

Obrazek użytkownika mjk1

06-10-2018 [15:54] - mjk1 | Link:

Widzisz Aniu, nawet Hanys jak chce to potrafi. Tak, jestem Hanysem i to z dziada pradziada. Niestety muszę Cię rozczarować – nie opcja niemiecka. Mój dziadek był „głupi za Polską”, przekazał to ojcu a ojciec mnie. Mój dziadek był bezkrytyczny, ojciec już zaczął myśleć i znów przekazał to mnie. Czytać i pisać nauczyłem się oczywiście w szkole podstawowej, doszlifowałem w liceum a kontynuowałem na studiach. Perfekcjonistą nigdy nie byłem i zawsze używałem słownika ortograficznego. Dzisiaj jest łatwiej, translator sam poprawia błędy. Jeżeli chodzi o Niemców, tych rdzennych, nie „polskich”, to zawsze uważałem ich za głąbów i kiedy tylko mogłem udowodniałem to. Bardziej sobie niż im, co chwały raczej nie przysparza. Z jednym jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. Nigdy nie traktowałem nikogo pogardliwie a już na pewno samego siebie, dlatego nigdy nie pisałem o polskiej ciemnocie a o ciemnocie NASZEGO społeczeństwa. Naszego, bo uważam że jestem jego częścią i mam nadzieję, że nikt mnie nie wywali. Pozdrawiam Michał.
PS. Jeżeli chcesz podyskutować o filmie, czy też o moich wcześniejszych „wypocinach” , jestem otwarty.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-10-2018 [17:53] - Pani Anna | Link:

Tłumacz się, tłumacz. 

Obrazek użytkownika mjk1

06-10-2018 [18:38] - mjk1 | Link:

Pytałaś, wypadało odpowiedzieć a tłumaczyć się nie mam z czegokolwiek.

Obrazek użytkownika HenrykH.

06-10-2018 [14:59] - HenrykH. | Link:

Szanowny Panie.Gdzie Pan mieszka , chyba nie w Polsce ,takie bzdury to tylko członek sekty może pisać . Sekty JKM -tak mi to wygląda."Niewielki promil" ,czy Pan w ogóle był w kościele ,szkalować ludzi wierzących to świństwo .

Obrazek użytkownika mjk1

06-10-2018 [16:28] - mjk1 | Link:

Jeżeli zarzuca mi Pan szkalowanie ludzi wierzących, to proszę odpowiedzieć, który sakrament, wg Pana, jest najważniejszy w kościele katolickim. Dla ułatwienia dodam - sakrament, który jest fundamentem kościoła katolickiego. Sakrament, który perfekcyjnie był pokazany w filmie tego „komucha” Smarzowskiego.  Jeżeli Pan odpowie, to proszę również wskazać w którym momencie obraziłem kogokolwiek wierzącego. Postaram się wyczerpująco uzasadnić. Mieszkam w Łagiewnikach Śląskich, to taka dzielnica Bytomia. Dziadek po plebiscycie przeniósł się tu z Bytomia, co część rodziny do dzisiaj ma mu za złe, ale to już zupełnie inna „para kaloszy”.  
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-10-2018 [17:00] - Imć Waszeć | Link:

Tak, liberalizm lubuje się w "pomaganiu" z dobrego serca ludziom. Oto ciekawy film o tym: https://www.youtube.com/watch?...
Gdzie nie działa dekalog, tam w końcu zaczną kląskać rewolwery.

Obrazek użytkownika xena2012

06-10-2018 [11:22] - xena2012 | Link:

Zaproszenie na premierę Urbana miało nobilitować Smarzewskiego i jego gniota.Widać że Urban i Smarzewski coraz bardziej wrogo nastawiają się do chrześcijaństwa nie ukrywając zresztą,że walcza z religią a uderzenie w Kościół jest środkiem do tego celu wiodącym.Zaczęły się więc już pierwsze działania : w sieci ukazał się prowokacyjny tekst wicenaczelnego tygodnika ,,NIE' Waldemara Kuchannego przebranego za księdza,który rozpowszechnia w sieci wymyslony przez siebie,szokujący tekst rzekomo w imieniu Księży i kapłanów z warszawskiego Solca .Tekst:,,dzieci nas brzydzą.Mają pneumokoki, ch...koki,k....koki.My kapłani z Solca mamy tylko dorosłe kobiety,siostry zakonne,dziewczyny które poznaliśmy na Tinderze''.........Parafia św.Trójcy i Jezusa Nazareńskiego opublikowała oświadczenie,że tekst jest w calości nieprawdziwy a jego autorami nie są księża z Solca tylko własnie Kuchanny w przebraniu.Ale ilu ludzi dało sie już nabrac na ten tekst?

Obrazek użytkownika Jaworowski

06-10-2018 [20:39] - Jaworowski | Link:

A kiedy będzie film o pedofilii, pijaństwie i łapówkarstwie wśród kasty mafijnej prawniczo-sądowniczej? Czy ci w białych kitlach też doczekają się swojej kolejki? Lekarze łapówkarze to chyba niezbyt wdzięczny temat dla Smarzowskiego, a nóż zachoruje i lekarz odeśle go do konowała w odwecie. Czy religia półksiężyca też zainspiruje naszego „bohatyra” jak KK. Tam 10 letnie dziewczynki sprzedawane są starcom i Smarzowski o tym nawet nie beknął w swoim propagandowym, antyreligijnym, przerysowanym do granic absurdu, lewackim gniocie. Najpodlejszą formą manipulacji i to w stylu bolszewicko- faszystowskim jest uogólnianie i przenoszenie cech dewiacyjnych jednostek na całą grupę zawodową. Idą wybory samorządowe i ten gniot idealnie wpisuje się w kampanię wyborczą. To jest podgrzewanie niezdecydowanego elektoratu. Najłatwiej jest atakować religię, która nie posiada fanatycznych wyznawców, którzy mogliby w sposób bezpardonowy wypruć flaki autorowi. Niech gość, choć jednym słowem skrytykuje islam a jego flaki już by zalegały trotuar. 
Sfrustrowane lewactwo komusze niszczy kulturę chrześcijańską i jej symbole. Efekt prania mózgownictw przez TVN, Wyborczą i pozostałe tuby propagandowe będące w posiadaniu potomków III Rzeszy niemieckiej robi swoje. Z drugiej strony, jeśli KK nie dokona naprawdę głębokich reform ta frustracja sterowana przez sorosowe lewactwo rozsadzi go już w niedługim czasie. Chciwość, buta kleru i nieokiełznana chęć współrządzenia jest zbyt widoczna. KK powinien wrócić do swoich korzeni. Niezrozumienie czasów współczesnych i trendów przemian społecznych przez KK jest dla mnie niezrozumiała. Oni się zbyt wolno uczą i nie da się obronić archaicznych metod tłumienia oporu wiernych żądających zmian w funkcjonowaniu tej swoistej kasty. Z trzeciej strony, KK jest przedmurzem przed zalewem islamu. Tak było dawniej, i tak jest obecnie. Gdy powstanie nisza, jak na zgniłym zachodzie, wleją się mahometanie, co już ma miejsce na zachodzie. Próg 10% został przekroczony. To próg bardzo niebezpieczny. Ich żądania będą coraz śmielsze. Trzeba być straceńcem by zakładać sobie pętlę na szyję dobrowolnie, jak to zrobiły społeczeństwa zachodnie. Tamte kraje są już stracone, gdyż Mahometnie będą wygrywać lokalne wybory tam, przejmując coraz więcej władzy i to w demokratycznych wyborach. Za 50 lat będzie już Zachodni Kalifat Europejski z małymi strefami białych na wschodzie jak Polska. . Kiedyś próbowali podbić całą Europę siłą militarną i to po części tylko im wyszło. Obecnie, strategia jest już odmienna. Nie stosuje się harmat z prochem tylko bomby demograficzne, które w dłuższej perspektywie jednak są jeszcze bardziej skuteczne, gdyż cel się i tak osiągnie nie niszcząc infrastruktury zbudowanej przez białasów. Banda lemingozy na czele z królem Jewropy Tuskiem ma ten cel ułatwić w imię jakiegoś chorego instynktu samobójczego. Jest to typowa psychopatia samobójcza i takich zboków należy eliminować z życia politycznego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-10-2018 [06:41] - Pani Anna | Link:

To jest tak, jakby zaatakować rodzinę jako taką, zanegować potrzebę jej istnienia tylko dlatego, że jest jakiś odsetek rodzin patologicznych...

Obrazek użytkownika mjk1

08-10-2018 [09:49] - mjk1 | Link:

Napisałbym onegdaj, jednak niewiele osób wie co ten przysłówek dokładnie oznacza, zacznę więc inaczej. Przedwczoraj napisałem, że ciemnemu ludowi wydaje się, że pokazane w filmie marginalne grzechy księży, są atakiem na cały kościół. Chylę więc czoła przed Panią Anną, że swoim ostatnim wpisem miała odwagę się do tego przyznać. Napisałem też, że większość i to zdecydowana większość chodzących do kościoła, nie ma bladego pojęcia o najważniejszym sakramencie kościoła katolickiego. Pan Henryk dokładnie to potwierdził, korzystając z prawa do milczenia. W najczarniejszych jednak snach nie przypuszczałem, że ktokolwiek, nie tylko przyzna się do tego, ale jaszcze postawę antychrześcijańską uważa za zaszczyt. Mam jednak cichą nadzieję, że postępowanie i poglądy Pana Jaworskiego są marginalnym przypadkiem i absolutnie nie mają wpływu na obraz wiernych.
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

11-10-2018 [23:48] - HenrykH. | Link:

  Jako ciemny katol  z sektami  nie dyskutuje .Napisałem co o Panu myślę i wystarczy.