Marsz, marsz kolonia!

Dziś, czyli (użyjmy maniery republikańskiej) dnia 14 Pendolina 2014 roku, mamy modę (krótkotrwałą, jak to z modami bywa) na licytację medialną w temacie wczorajszego marszu, który to marsz był tak naprawdę marszem oszukanych, okradzionych i (żeby im się we łbach nie poprzewracało) dla równowagi za pysk trzymanych.

Dla porządku zauważyć wypada, że wnikliwa obserwatorka politycznej rzeczywistości, Pani Redaktor Bochwic, tym razem pomyliła się grubo w swoich przewidywaniach na temat wspomnianego marszu i choć w jednym zdaniu, za to aż w trzech aspektach:

a/pogody,
b/frekwencji,
c/struktury wiekowej uczestników;

Teresa Bochwic2014-11-30 [21:21] pod wpisem jazgdyni
„Dziś mieliśmy ostatnią na dłużej okazję. Nie skorzystaliśmy z niej. Żaden 13 grudnia, po kompocie Mróz. 3 tys. wścieklej młodzieży. I kaniec filma.”

A jak każdy kto chciał zobaczyć, zobaczył - było ciepło, ludzi z 50-60 tysięcy i nie żadna młodzież, a osoby w wieku 50+, z naciskiem na „+”.

Poza tym wszystko było zgodnie z przewidywaniami:

1. milicja (nie poprawiać – policja to była przed wojną) nie biła i nie strzelała, bo „im bić i strzelać nie kazano”.

2. mimo wspomnianych 50-60 tys. uczestników było tych manifestantów mniej niż na Marszu Niepodległości, gdzie w dodatku ogromną większość stanowiła młodzież i ludzie w wieku co najwyżej średnim.
Cóż – jak to już pisałem, Hofman posunięty, to młodzieży innej w PiSie nie ma.

Choć prawda jest taka, że żadna opcja polityczna nie zbliżyła się i nie jest w stanie zbliżyć się do liczby uczestników pochodów organizowanych przez zakonnika z Torunia, dla którego ściągnięcie do stolicy 500 tys. ludzi nie stanowi problemu.

Tak czy inaczej, wszyscy są happy:

władza, że wybory skręcone skutecznie i tyle opozycyjnego, co sobie wczoraj pomaszerowali, a resztę nie tyle załatwią, co już załatwili sędziowie nie tyle rozgrzani, co nagrani, jak można było w TV Republika wysłuchać.

Opozycja też happy - bo nikt jej nie zarzuci, że nie walczyła „za prawdu”, a że niczego nie wywalczyła, to „nołbady iz perfekt” i proszę samemu sobie partię założyć i walczyć, a jak się nie podoba, to ruski agent albo i endek.

Opiekunowie nasi ze wschodu i zachodu również kontenci, bo jak  mogliby nie być kontenci, gdy w kolonii wszystko jest pod kontrolą.

Jako niespodziankę dnia odnotować należy, że Joachim Brudziński objawił swój niepospolity zupełnie talent szołmena-wodzireja, co znaczy, że z głodu nie zginie, ale i wniosek Pani Redaktor „kaniec filma” jest trafny i to wręcz wyjątkowo:

w maju Duda „uzyska dobry wynik” zupełnie jak ten kandydat-atrapa Sasin, czyli przerżnie z Gajowym, a my będziemy mieli pozamiatane do roku 2020.

Coś optymistycznego na koniec?

Ależ proszę:

do tego 2020 wielu z nas nie dożyje.

--------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

14-12-2014 [17:56] - Lektor | Link:

Jeśli widziałeś tam kogoś za pysk trzymanego i samych powyżej 50, to jesteś Ewery-siku ślepy i radzę ci zamknąć twój pysk.

Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika xena2012

14-12-2014 [18:01] - xena2012 | Link:

No cóż zakonnik z Torunia ściąga ludzi w wieku 70+ i jakoś się tego nie wstydzi.

Obrazek użytkownika gorzeny

14-12-2014 [20:48] - gorzeny | Link:

Ejże ejże , nie tylko. nIe pisz wiecej kretytynizmów do you uderstand !!!

Obrazek użytkownika mada

14-12-2014 [19:25] - mada | Link:

A niech gada.
Mnie na przykład skutecznie pocieszył!

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

14-12-2014 [19:54] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Statystycznie rzecz biorąc i sądząc po zdjęciu to jest Pan starszy ode mnie i może w 2020 r. nie będę już czytywał na NB Pańskiego pitolenia.

Obrazek użytkownika marsie

14-12-2014 [19:56] - marsie | Link:

Przepraszam bardzo, ale zacytuję tu mojego sąsiada - to jest "Pieprzenie kotka za pomocą młotka".

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

14-12-2014 [21:07] - Teresa Bochwic | Link:

Dzięki za przypomnienie. Na szczęście się pomyliłam. Dobrze, że PRZED, a nie po, jak to się zdarzyło pewnemu wybitnemu redaktorowi. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że był to niespodziewanie jedyny względnie ciepły (do plus 8) dzień w ciagu paru tygodni. Ruskie czy Amerykańcy to zrobili?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-12-2014 [10:18] - NASZ_HENRY | Link:

@Ewaryst zakonnikowi mnoży a prezesowi dzieli przez 2 ;-)

Obrazek użytkownika Kazimierz Jagoda

15-12-2014 [13:00] - Kazimierz Jagoda | Link:

Szanowny kolego Ewaryście. Początek trochę i pompatyczny, ale do rzeczy. Lubię ciebie czytać, wiele razy przyznawałem ci rację, lecz dzisiaj to trochę przesadziłeś. Podejrzewam, że nie było Cię na marszu i stąd takie opinie o nim. Ja tam byłem. Wszystko widziałem i słyszałem. Spokojnie było nas tam z pewnością około 65 tysięcy a może i więcej. Twierdzisz, ze młodych tam było jak na lekarstwo, i tu muszę się nie zgodzić. Byłem bardzo mile zaskoczony ich wielką w marszu obecnością. To ci młodzi ludzie najgłośniej krzyczeli "złodzieje", "fałszerze" gdy przechodziliśmy obok URM. Jestem ze Tczewa, jestem w PiS-ie co z automatu nie czyni mnie aprobującym wszystko co robi partia. Wytykam jej błędy i bez ogródek piszę o tym w wydawanej przez siebie gazetce Wolne Słowo oraz na stronie internetowej www.wolneslowo.tnb.pl. Jej ostatni numer przywiozłem do Warszawy i rozdaliśmy ją uczestnikom marszu i muszę powiedzieć, że rozeszła się jak ciepłe bułeczki. PiS popełnia wiele błędów, więc trzeba robić wszystko by w przyszłości ich jak najmniej popełniali, a więc o błędach należy otwarcie mówić, pokazywać je. Wiem po sobie, że niektórzy działacze się obrażają. Prawdą jest, ze teren pisowski jest raczej mierny, takie bmw. Jestem za tworzeniem po za PiSem ruchu społecznego, który będzie bez tego balastu typowo politycznego. Taki ruch może mieć znacznie łatwiejszy dostęp do ludzi uczciwych i propaństwowych, a których dzisiaj tak brakuje w sejmie i senacie. Tylko tacy ludzie mogą jeszcze odbudować Polskę.