Hofman kontratakuje, Kopacz zamiata pod dywan

Główny bohater tzw. afery madryckiej Adam Hofman postanowił zabrać głos. W obszernym wywiadzie udzielonym tygodnikowi "wSieci" wyjaśnia okoliczności swego postępowania i zapowiada stanowczą walkę (także w imieniu kolegów) o odzyskanie dobrego imienia.

Przypomnijmy, jeśli ktoś jakimś cudem nie jest w temacie zaznajomiony: najpierw pojawiły się tabloidowe informacje o wyjątkowym umiłowaniu trunków własnych na pokładzie samolotu do Madrytu, którym wykazywały się przede wszystkim żony trzech bohaterów tej taniej tragikomedii: Adamów Hofmana i Rogackiego oraz Mariusza Antoniego Kamińskiego. Problem poważniejszy wyszedł na światło dzienne troszkę później - ekonomiczny komfort ich podróży nie wynikał wcale z wyjątkowej troski posłów o finanse państwa (podróż wszak służbowa, jakaś ważna konferencja oczywiście), ale z żałosnego kombinowania - pieniążki z sejmu panowie wzięli na podróż samochodem (kilkanaście tysięcy podobno), a bileciki kupili na samolot. Taniej zdecydowanie rzecz jasna. (http://naszeblogi.pl/50528-blazenada-czy-przekret-skandal-ala-pis).

Szokującą jak na standardy polskiej polityki reakcją wykazał się szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, zapowiadając usunięcie posłów z partii (http://naszeblogi.pl/50542-brawo-panie-jaroslawie-wywalic-na-zbity-kuper).

Jak bardzo standardy opozycji różnią się, mimo całej masy grzechów polityków tej partii, od rządzącej Platformy pokazuje dziś premier Kopacz, która reagując na nieprawidłowości w podróżach służbowych jej kolegów partyjnych - czeka na ich wyjaśnienia i zapowiada, że kara będzie adekwatna do winy. Czyli w sumie biorąc pod uwagę to, jaka kara spotkała np. takiego marszałka Sikorskiego za jego zabawy i ośmieszanie państwa, nawet klapsa panowie od doktor Ewy raczej nie dostaną. 

Wywiad Hofmana jest naprawdę ciekawy, widać, że były rzecznik PiS-u czasu nie marnował. Opóźnienie w tłumaczeniach wyjaśnia troską o samorządową kampanię swej ukochanej partii oraz bezpieczeństwem rodziny. Ładnie i zgrabnie pokazuje, jak fatalne są przepisy i formalności w organizacji przez Sejm delegacji służbowych - jak łatwo o nadużycia, manipulacje. Sam uważa, że nie ma sobie nic do zarzucenia, został wrobiony, walczyć nie przestanie. Ciekaw jestem tylko, jak wytłumaczy stanowczą reakcję swojego lidera Kaczyńskiego - tak łatwo dał się on swym oponentom i rywalom w konia zrobić, tak cennego i niewinnego człowieka na odstrzał wystawiając?

Ocenę pana Hofmana (całokształt) pozostawiam czytelnikom, sam natomiast wyrażę zdziwienie, że się jeszcze tak zbliżonym do ich sposobu uprawiania polityki człowiekiem jak pan Adam nie zainteresowała Platforma. Jedno muszę mu przyznać, powiedział bowiem genialnie celnym zdaniem absolutną prawdę: "działaliśmy cały czas w zgodzie z prawem, obyczajem parlamentarnym i powszechnie przyjętymi zasadami."

Arogancja, hipokryzja, cwaniactwo, własny interes, buta - obyczaj parlamentarny w pełnej krasie. Zrobi ktoś w końcu, chociaż na pokaz, porządek z tymi absurdalnymi delegacjami?

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

06-12-2014 [21:09] - Lektor | Link:

Jeśli piszesz, że to była „afera” madrycka, to pytam cię: Czy ty rozumiesz co znaczy słowo „afera” , czy też powtarzasz to słowo po lewackiej chołocie z PO, PSL i SLD ?
Moja ocena: był to incydent za który zostali ukarani wyrzuceni em z partii (co popieram), a zatem ponieśli karę dyscyplinarną, ale teraz każdy z nich ma prawo się bronić, lub oczyścić z zarzutów skoro mają takie dowody. Co do mojej prywatnej oceny, sądzę, że w dużej mierze ich błędem było zabranie swoich żon, które to zachowywały się skandalicznie, a powinne siedzieć w domu, sprzątać, wychowywać dzieci, gotować obiad i prać brudne majty mężów.
A to, że Adam powiedział „ działaliśmy cały czas w zgodzie z prawem ...... „ tro mówił czystą prawdę !!! On mówił o prawie, zasadach i obyczajach które przez 7 lat wypracowała PO i PSL przy pomocy SLD i tego nieszczęsnego dla Polski prezydenta.
Myślę, że zgodzisz się ze mną Marcinie ?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika anka1958

06-12-2014 [21:48] - anka1958 | Link:

Poseł PiS powinien wiedziec,że każdy jego durny wyskok będzie wykorzystany,a Hofman juz zdązył dac ciała wczesniej,jakie działanie zgodnie z prawem? podpisujemy i spadamy? Popis na Plaza Mayor godny chłoptasia w krótkich spodenkach,jak niedorosła smarkateria, to towarzystwo powinno sie podzielić, panowie na Chueca a panie na Casa Campo.Tak byli pewni,że nie przyszło im do głowy ,że moga mieć "ogon"?Dobrze,że ich pogonili z PiS.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

06-12-2014 [22:12] - Marcin Tomala | Link:

Oj, już doboru słów to proszę się mnie nie czepiać - nie ja eskapadę trzech torreadorów "aferą madrycką" pierwszy nazwałem, prawda? Natomiast proszę zwrócić uwagę, jak często piszę (i jak) o aferach poważnych, a jak o tych, hmm, jak to nazwałeś zgrabnie - incydentalnych.

Co do tego, co powinny robić żony, mam nadzieję, że to taki średnio udany żart, inaczej śmierdzi seksizmem na kilometr(y) ;)

Pewnie, że się z puentą komentarza zgadzam, wszak o tym właśnie napisałem ;)

Pozdrawiam również!

Obrazek użytkownika ba.a

06-12-2014 [22:33] - ba.a | Link:

Bo kto to widział,żeby parlament SAM SOBIE przydzielał fundusze,podwyższał je,ustanawiał coraz to nowe potrzeby do sfinansowania.
Oni powinni mieć określoną kwotę na swą działalność,określone zadania do wykonania i zapłatę za nie. Dlaczego nie mają żadnych ram finansowych tylko biora sobie ile dusza zapragnie i na takie cele,których w żadnym razie nie powinien finansować podatnik?

Obrazek użytkownika xena2012

06-12-2014 [22:35] - xena2012 | Link:

a dlaczego ten słynny audyt był tak dziwnie jednostronny i wybiórczy? Bo jakoś uwaga zleceniodawcy audytu i jednocześnie ,,głównego audytora''w osobie Sikorskiego skupiła się wyłącznie na posłach opozycji.W pierwszym rzedzie Sikorski powinien zarządzić ,,autoaudyt'',a następnie pochylić się nad posłankami i posłami swej partii zwiedzającymi Galapagos,Burkinę Faso czy inne ciekawe miejsca pod pretekstem parlamentarnej wymiany myśli .Jak widzę zmierzamy wielkimi krokami w stronę afery dorszowej nie zwracajac uwagi na grube afery PO i zamiast wałkować w nieskończoność głupotę tej trójki powinniśmy domagać się rzetelnego audytu i ukarania wszystkich winnych.

Obrazek użytkownika Lektor

06-12-2014 [23:03] - Lektor | Link:

No właśnie - ten z rządzącej szajki który najwięcej zaiwanił (m.in. na ośmiorniczki) teraz robi audyt.

Paranoja Obywatelska !!!

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

07-12-2014 [11:07] - Marcin Tomala | Link:

Szanse na to, że jakikolwiek raport na temat pracy Sejmu będzie rzetelny i uczciwy są wyjątkowo marne. Sami sobie przecież szkodzić nie będą...

Obrazek użytkownika dondeva

06-12-2014 [23:38] - dondeva | Link:

Zabieranie zon w podroz przez poslow nie jest grzechem. Picie alkoholu podczas podrozy – tez nie. Obejmujac pozycje posla, powinno sie miec jednak swiadomosc tego, ze bycie poslem rozpoczyna sie codziennie z chwila przekroczenia progu domostwa a zachowaniem wraz z wygladem reprezentuje sie nie swoja partie lecz polski Parlament. O tych drobnych szczegolach, ci mlodzi panowie jednak zapomnieli. Zastanawia mnie tez, ile to lat nalezy przezyc w obecnych czasach by osiagnac dojrzalosc jako czlowiek? Gdyby ci panowie wraz z osobami towarzyszacymi byli osobami prywatnymi to zachowanie ich w samym samolocie, budziloby takze cos wiecej anizeli wysoko podniesione brwi.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

07-12-2014 [11:06] - Marcin Tomala | Link:

Wszystko kwestia jak pojmujemy kwestię odpowiedzialności za losy państwa, czy bardziej pragmatycznie - partii, która podobno ma to państwo zmieniać.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Traube

06-12-2014 [23:42] - Traube (niezweryfikowany) | Link:

Kawał gnoja i cwaniak.
Dziwne, że nawet tutaj znajdują się łajzy kupujące tłumaczenie, że "działał zgodnie z prawem".
Przykre, że jak się na to patrzy to wychodzi, że nie ma sensu udział w wyborach.
Co mi z tego, że Kaczyński jest w porządku, jak sobie od lat z uporem dobiera najgorsze mendy na współpracowników.
Jeszcze w ostatnich wyborach mogłem - jako zagraniczniak - głosować na Romaszewskiego.
Robiłem to z czystym sumieniem.
Romaszewskiego, niestety, nie ma już między nami.
A na typków w rodzaju tego Hofmana głosować nie zamierzam. Dla Romaszewskiego mogłem jechać 250 km do konsulatu, a na takich gnojków szkoda by mi było równowartości znaczka pocztowego.
Ale oczywiście...ja wiem...oni działali zgodnie z prawem...
Tyle że ja nie mam ochoty przykładać się do karier tego typu śmieci i w kolejnych wyborach udziału raczej nie wezmę.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

07-12-2014 [11:05] - Marcin Tomala | Link:

Gorzko ale prawdziwie niestety. Ja naprawdę nie potrafię znaleźć wytłumaczenia, bo albo zachował się, delikatnie rzecz ujmując, mało godnie i uczciwie, na karę zasługując; albo miał od początku czyste sumienie i trzeba było walczyć, a nie wystawiać partię ulubioną swą na ataki;

pozdrawiam serdecznie i proszę się nie zniechęcać, na Dudę mimo wszystko warto będzie pojechać zagłosować, do czego namawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-12-2014 [11:04] - NASZ_HENRY | Link:

Sprzedaje Pan wrogą narrację "pieniążki z sejmu panowie wzięli" - proszę nie cytować GieWu! Póki nie rozliczyli zaliczki to tylko POkrętna hiPOteza ;-)