Brawo panie Jarosławie! Wywalić na zbity kuper

Popełniłem wczoraj obszerną notkę na temat madryckiej eskapady (awantury, przekrętu, błazenady) - odpowiednie skreślić trzech muszkieterów z PiS-u. Oceniając całe wydarzenie jako skandaliczne w świetle zbliżającego się festiwalu wyborczego, zwłaszcza, gdy opozycyjna partia nosi na sztandarach hasła odnowy nie tylko gospodarczej, ale może przede wszystkim nawet - moralnej.

http://naszeblogi.pl/50528-blazenada-czy-przekret-skandal-ala-pis

Dziś więc krócej - dziękuję za reakcję szybką i adekwatną do skali wydarzeń prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Jego talent do promowania miernot i cwaniaków ma widocznie swoje granice cierpliwości, co doceniam szczerze, bez ironii. Jarosław Kaczyński podsumował przyznaje, że panowie (Hofman i spółka) zrobili sobie wielką krzywdę. Będę się domagał ich usunięcia z partii. To powinno być załatwione w ciągu najbliższych kilku dni. Dodaje także, że jeśli chodzi o nadużycia związane z groszem publicznym, są one dla niego absolutnie nie do przyjęcia. 

Właśnie dlatego w całym tym polskim bagnie z osobą Kaczyńskiego można jeszcze wiązać jakieś (ciągle wątłe, ale zawsze) nadzieje. Sitwa platformerska za kolacyjki po kilka tysięcy, traktowanie funkcjonariuszy BOR-u jak dostarczycieli pizzy i taksówki, wulgarny język i publiczne chamstwo, kłamstwa - nagradza marszałkowaniem i broni niczym lwica dzieci. Przecież to w sumie ideały, o które walczą, więc dlaczego miałoby być inaczej - by żyło się lepiej (tym, co są z nami, kosztem reszty).

Za przekręt na miarę tanich linii lotniczych pupilek lidera partii opozycyjnej, jakim był Hofman - zapłaci głową (ufam, że władze dyscyplinarne PiS-u podzielą zdanie jej prezesa). Ot, taki malutki promyczek normalności w tym przesiąkniętym marnością światku. Miło.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

08-11-2014 [10:00] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Wywalić!Potępić!Skazać na zapomnienie...jak Herostratesa!

Nie jestem pisiakiem,nie jestem platfusem,nie optuję za żadną partią w III RP,bo jestem z dala od tego...podobnie
jak Pan.
Mało tego! Uważam za Machiavellim,że "nie ma partii politycznych,są tylko etykietki przedwyborcze,a potem liczy sie
władza i pieniądz"---Listy do Soderiniego.

PiS juz nie będzie miał ludzi młodych...zostaną sami starzy...tacy z PC i niewolnicy Kaczyńskiego...Szydło,Błaszczak
etc.etc.
Włączyłem sobie "telewizję sejmową/polityczną" podczas "dyskusji" na temat odwołania Sikorskiego...kamera kilka razy pokazała ławy PiS-u...pominę moje wrażenia,bo Inkwizytor mnie wrzuci do lochu :-)

Wczoraj dopisałem się do Ewarysta Fedorowicza...tam lekko poruszyłem skład "czapy" PiS-u.
Ludzie,którzy zarabiają w Sejmie ok. 20000 PLN łakomią się na groszowy zarobek wynikający z różnicy cen...żałosne.

Zegarek Nowaka kosztował więcej niz cała ta wyprawa do Madrytu!

Nie chciałbym być w skórze obywateli,którzy pójdą do wyborów 16 listopada...:-)))

Pzdr.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

08-11-2014 [10:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

spoko - pójdzie mniejszość :-)

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:36] - Marcin Tomala | Link:

Wybór ciągle "mniejszego zła" - co nigdy nie prowadzi do niczego dobrego...

Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Obywatel

08-11-2014 [10:21] - Obywatel | Link:

Panu Posłowi Hofmanowi nazbierało się. Co do reszty uczestników wyprawy madryckiej byłbym łagodniejszy.
Jednemu z nich dałem kiedyś kreskę w wyborach i teraz mam się z pyszna.
Pozdrawiam
Łukasz

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:35] - Marcin Tomala | Link:

Pan, panie Łukaszu - nie ma najmniejszych powodów - to niech ten, komu oddał swój pan głos, ma się z pyszna - i próbuje odzyskać pańskie zaufanie.

Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika felek

08-11-2014 [10:25] - felek | Link:

Pryncypialność Jarosława Kaczyńskiego może imponować, podobnie jak piszących na Naszych Blogach. I ja także jestem jej zwolennikiem. Ale... Właśnie, jest pytanie: czy ktoś zna relację o tej sprawie jej nieszczęsnych bohaterów. Czy wszyscy opieracie się na informacjach z TVP, TVN, etc.? Może posłuchajmy, co mają do powiedzenia trzej panowie, zanim ogłosimy skazujące wyroki.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:33] - Marcin Tomala | Link:

Ja zawsze chętnie posłucham, ba - doczekać się ich wersji nie mogę :)

Obrazek użytkownika Patrykp

08-11-2014 [10:42] - Patrykp | Link:

Ale co zrobi Monika Olejnik? Przecież Adam Hofman był stałym gościem ,,7 dnia tygodnia'' Przecież te utarczki słowne, że tylko jego się atakuje i nie daje dojść do słowa były naprawdę zabawne (jak również riposty Olejnik). Nie żebym się tylko śmiał ale riposty Hofmana też były dobre, jak przykładowo ta, po której Rozenek przyznał się do picia wódki z Putinem. No i jeszcze dochodziło zawsze darmowe jedzonko i kawa bo przecież to było takie niedzielne śniadanie czy też co innego. Może jednak Hoffman będzie tam nadal występował jako niezrzeszony? 

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:33] - Marcin Tomala | Link:

Może jako wolny, chętny i dostępny raczej? ;)

Transfer lepszy niż misia Kamińskiego jak coś.

Pozdro!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-11-2014 [10:54] - NASZ_HENRY | Link:

W GB domniemanie niewinności nie obowiązuje ;-)

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:32] - Marcin Tomala | Link:

Tak się składa, że nikt do członkostwa w partii nie zmusza, do pierdla nie wsadza. Standardy, mój drogi - standardy :)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

08-11-2014 [10:57] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Panie Marcinie - co tu gadać: podli blogerzy Prezesa przymusili :-D

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:29] - Marcin Tomala | Link:

No, sam jestem zdziwiony naszą mocą sprawczą panie Ewaryście - może trzeba kuć żelazo, póki gorące? ;)

Obrazek użytkownika Jean Bart

08-11-2014 [11:54] - Jean Bart | Link:

no dobrze! Hofman i dwoch pozostalych trafionych i zatopionych! to kogo teraz?

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [14:28] - Marcin Tomala | Link:

Całą listę możemy stworzyć z pomocą czytelników NB, niech się pan nie martwi :)

Obrazek użytkownika Jean Bart

08-11-2014 [15:44] - Jean Bart | Link:

i tu wyszlo szydlo z worka! sam pan mlody czlowieku przyznajesz ze nie chodzi o zasady ale o to "zeby gonic kroliczka" , wyp...tych 3 a ze " to malo to zrobimy nagonke na innych! az do rozwalenia PIS! pozniej powstanie jakas inna partia to znowu jakies blogi, znowu towarzystwo wzajemnej blogerskiej adoracji i znowu kogos wezmiemy na cel, ukatrupimy , nasycimy nasze zadze krwi i tak dalej do usranej smierci! wiesz mlody czlowieku dlaczego tak dlugo komunizm panowal w polsce? bo tacy jak ty pilnowali zeby ...tak bylo. oni tez to robili w trosce o....zasady!.

Obrazek użytkownika maniera oficera

08-11-2014 [16:54] - maniera oficera | Link:

@Jean Bart

Pozwolę sobie przypomnieć Panu jedną z prawdziwych (a nie wydumanych oskarżycielsko) przyczyn trwania komunizmu w Polsce, aż po dziś dzień.

Miliony Polaków, z niewolniczym zacięciem, słuchało i słucha grzecznie kiedy partia mówi, że kocha szalenie, że jest najmądrzejsza, najlepsza jaka może być i że nie ma sensu się miłości partyjnej sprzeciwiać. Wręcz przeciwnie, należy partii schlebiać, do partii wzdychać, partię podziwiać, na partię się nie obrażać. A broń Boże nie krytykować i nie wymagać od partii, aby działała ku wspólnemu pożytkowi. Bo przecież partia zawsze działa najlepiej jak można. Należy w to uwierzyć całą swoją mocą. Partia zawsze walczy jak lew o dobro szarego człowieka. Partia przygarnie, partia pocieszy, partia zarządzi i zatwierdzi. Nic się nie da zrobić, tak już musi być. Na wieki wieków. Amen. (Niech żyje partia!)

Obrazek użytkownika Jean Bart

08-11-2014 [15:56] - Jean Bart | Link:

jakze trafny jest ten kawal o potepiencach w piekle! kilka nacji i kazdy smazy sie w kotle ! przy kotlach wielu nacji stoi diabel i pilnuje bo co rusz jakis francuz , niemiec itp chce czmychnac z tego kotla! ale przy kotle z polakami nie ma zadnego straznika! zadnego diabla! coz to? pytaja sie, dlaczego? bo jak jakis polak sprobuje uciec - odpowiadaja ,to go zaraz inni polacy z powrotem wciagna do srodka! ( bo po co ma miec lepiej - prawda?)

Obrazek użytkownika maniera oficera

08-11-2014 [17:21] - maniera oficera | Link:

@Jean Bart

Nie zauważył Pan chyba, że sportretował samego siebie. To zdaje się Pan optuje gorąco i uparcie za tym, by partie polityczne były zasilane przez nieusuwalne miernoty, karierowiczów, różnej maści chłystków i kameleonów, których nie da się wyciągnąć za uszy, by na światło wyszło ich cwaniactwo i prostactwo.

Być może nie ma Pan nic przeciwko temu, by w ławach poselskich zasiadały beztalencia, predigistatorzy, malwersanci, zbójnicy, krętacze czy mafiozi. Tak się niestety dzieje - od kilkudziesięciu lat w Polsce partie polityczne są istnymi kotłami piekielnymi.

Czy uważa Pan, że Polacy nie zasługują na więcej? Być może Pańskie osobiste wymagania w stosunku do polityków nie są zbyt wielkie. Proszę jednak nie ganić tych, którzy mają ambicje, by w partiach politycznych znajdowali miejsce ludzie kompetentni, uczciwi, myślący, z klasą.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

08-11-2014 [20:40] - Marcin Tomala | Link:

Dzięki za fajną i celną odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.