Druga runda, czyli rzecz o (pisowskiej) logice.

Nie jest dobrze - tzw. opozycja trzyma sztamę z władzą i to nawet się z tym trzymaniem nie kryjąc:

Pan Prezes odkrywczo stwierdził, że wybory samorządowe – dokładnie ich pierwsza tura z 16 listopada – zostały sfałszowane.

Pani Premier stwierdziła coś zupełnie przeciwnego, a nawet Pana Prezesa z właściwą sobie gracją obsobaczyła.

Jak tam z tym sfałszowaniem było – to wie tylko Pan Bóg i resortowe dziadki z PKW (konsekwentnie promuję określenie swojego autorstwa), ale zajmijmy się logiką, bo od polityki to w III RP tzw. elity mamy.

W każdym razie i Pan Prezes i Pani Premier zachęcają mnie do udziału w drugiej rundzie tych wyborów, która ma się odbyć w najbliższą niedzielę.

Szczerze mówiąc, to że Pani Premier mnie zachęca, jest zupełnie logiczne:

skoro pierwsza runda była wg tzw. autorytetów moralnych uczciwa, to oczywiste, że uczciwa, a dokładniej "równie uczciwa" będzie runda druga.

Mówiąc (ciągle) szczerze, to, że Pan Prezes mnie zachęca jest zupełnie nielogiczne, chyba, że rozmawiamy o logice nie tej zwyczajnej, a pisowskiej:

wszak druga runda odbędzie się pod nadzorem tych samych, resortowych dziadków *z PKW tyle, że teraz są już niby zdymisjonowani, to co im zależy na odchodne pojechać po całości?

Co więcej – ta druga runda odbędzie się pod nadzorem tych samych członków obwodowych komisji, którzy tak dzielnie zmniejszyli % głosów nieważnych z 99 do 20, i nikt im za to nawet nie podziękował.

No, prawda taka, że ta druga runda odbędzie się z wykorzystaniem tego samego systemu komputerowego, co to się prawie sprawdził, z naciskiem na prawie i do tego bez tych samych, pisowskich mężów zaufania, których na pierwsza rundę PiS nie skombinował.

Czyli normalny człowiek może się po tej drugiej rundzie spodziewać dokładnie tego samego, co po rundzie pierwszej. Prawda?

Prawda.

Kierując się zatem logiką ludzi normalnych, jedynym rozwiązaniem byłoby wezwanie do bojkotu tej drugiej rundy, bo na przykład w mojej Warszawie kandydat-atrapa Sasin (którego predyspozycje Pan Darski posumował jednym, jakże trafnym  zdaniem:  "PiS nie miał kandydata, odbyła się łapanka, Sasin uciekał najwolniej" ) dostał w pierwszej rundzie łomot od HGW 27% do 47% i oczywistym jest, że w drugiej polecą z niego wióry.

A gdyby bojkot Prezes ogłosił, to i tak by Sasin zasłużony łomot dostał, ale wtedy, przy góra 25% frekwencji można by twierdzić że „milcząca większość” jest przeciw HGW i kolejne moralne zwycięstwo * ogłosić.

Nic to - ja kieruję się logiką normalną, a nie pisowską, toteż w niedzielę zostaję w domu, ale jak komu czasu i zelówek nie szkoda – to łelkam!

http://naszeblogi.pl/50799-resortowe-dziadki-raz-jeszcze
** http://naszeblogi.pl/51011-jarrusowe-zwyciestwa-raz-jeszcze

-----------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gal

28-11-2014 [16:11] - gal | Link:

Z taką logiką, to byłoby 80% dla pani Hani i pełnia szczęści PO i tych emertów - całą robotę odwalił by za nich Kaczyński. Ale proszę się nie stresować, nikt nie jest doskonały.

Obrazek użytkownika gość z drogi

02-12-2014 [15:16] - gość z drogi | Link:

@Ula Ujejska :) Ukłony ...za wszystko :)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-11-2014 [16:17] - Ula Ujejska | Link:

Kto z kim trzyma, zwłaszcza narodowo - korwinowska elyta, to widać najlepiej tu:

No to teraz o logice narodowo korwinowskiej ...

Bzdecenia o bandzie czworga, nikt normalny już nie kupi, więc aby dorwać się do koryta pozostała tylko kolaboracja z sitwą poprzez przeróżne usługi z prowokacją włącznie - i tyle w temacie podłych wpisów  na NB  :)

Obrazek użytkownika PDP

28-11-2014 [17:07] - PDP | Link:

Niestety, znowu bardzo słabo. 2/10.

Pierwsze pytanie: gdzie mieliśmy do czynienia z nieważnymi głosami? Przy książeczce kandydatów do sejmików. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast to inna para kaloszy. 1,5-2% głosów nieważnych, po prostu tutaj dużo trudniej wywinąć numer.

W niedzielę liczenie będzie prostsze, bo dużo krótsze. Komisje nie będą musiały przerywać pracy, ilość głosów do przeliczenia będzie znacznie mniejsza, dużo łatwiej będzie można zachować kontrolę nad samym procesem.

Moim zdaniem w niedzielę poleci we Wrocławiu Dutkiewicz. W mateczniku Platformy. A wraz z nim Protaś i Zdrojewski. I to już będzie niezły numer.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-11-2014 [17:54] - NASZ_HENRY | Link:

Zamiast iść za przykładem Guziała co Sasina popiera to @Ewaryst dołączył do 50% ciemnej masy co na wybory nie chodzi. Pogratulować wyboru ;-)

Obrazek użytkownika realista do szpiku kości

28-11-2014 [18:53] - realista do szp... | Link:

Ja się tylko tak po cichu zastanawiam, po co PiS-owi byli ci "mężowie zaufania"....
Wedle ogólnie dostępnych danych, PiS desygnował do pracy w komisjach wyborczych ponad 20.000 ludzi...
Czyli co - "nasi" mieli kontrolować "naszych" ? Zaiste krotochwila wielka...

A co do Warszawy - zgadzam się z Ewarystem. Według mnie - pozamiatane...

Obrazek użytkownika PDP

28-11-2014 [19:42] - PDP | Link:

Trzeba ich po prostu więcej zmobilizować. Mają podać dokładnie wyniki z komisji łącznie z tym, jaki jest rozkład głosów nieważnych (pusta karta, pobazgrane, kilka krzyżyków etc.).

20 tys. ludzi to jest za mało. Potrzeba 52 tysięcy, po dwóch na komisję, bo przecież podczas 14 godzin wyborów trzeba chociaż raz wyjść do toalety.

Tam gdzie struktury są relatywnie słabe (zachodniopomorskie, pomorskie) trzeba znaleźć jakiś sposób na przypilnowanie wyborów.

Obrazek użytkownika Dorota M

28-11-2014 [19:52] - Dorota M | Link:

Cały artykuł to DYWERSJA. Ale się panu, panie Fedorowicz nie uda odstraszyć wyborców PIS od głosowania. Zbyt dobrze kalkulują.

Obrazek użytkownika Robert Kościelny

28-11-2014 [20:02] - Robert Kościelny | Link:

Niedawno w dzienniku widziałem jak Pani Kopacz (rząd) i Pan Kaczyński (opozycja) jedym głosem nawołują do pójścia na wybory. A Norwid mówił, że "nie umiemy się różnić pięknie i  mocno" .
I tak od 25 lat. A my jako te zwierzęta z folwarku pana Jonesa.

Pozdr.