Polnische Wirtschaft czyli polska gospodarka

Muszę z przykrością stwierdzic, że to negatywne określenie powstałe w czasach gdy w Łodzi w XIX w i okolicach tworzył sie przemysł tkacki  a z zakładanych firm po czasie zostawały tylko  żydowskie i niemieckie ( polskie plajtowały )  - niestety okazuje się prawdziwym.

Kiedys napisałem tekst-

Polska Sp z o o – ile warta jest ta spółka ?
W którym wysnułem wniosek, że -
Polska Sp. z o.o. ma po stronie aktywów ( majątek trwały - ziemia, budowle, roszczenia itd. ) 1, 1 biliona złotych.
Cały majątek Polski ( aktywa ) – państwowy i prywatny to ok 3 biliony złotych.
Kto nie wierzy nich zajrzy do GUS-u.
Po stronie pasywów- czyli w jaki sposób są finansowane aktywa – jest saldo ok. 1, 0 bilionów złotych długu państwa.
Biorąc pod uwagę długi państwowe, instytucji typ ZUS i prywatne to wynoszą one też 3 biliony.
Innymi słowy w obecnej chwili wartość Polski jest +/- 0 czyli nic.
Zysk po stronie pasywów jest +/- zero.

Jakże sie myliłem

Według nowych danych GUS

" Politycy bardzo długo ukrywali prawdziwy dług publiczny Polski. GUS podaje, że wynosi on nie około 56% PKB i niecałe 1 bilion zł jak dotychczas podawano ale… aż 276% PKB co daje prawie 5 bilionów złotych ! GUS 20 kwietnia 2018 podał dane… na koniec 2015 roku, dziś mamy 2018 i zadłużenie z pewnością przekracza już 300% PKB."

Zadłużenie ZUS z tytułu rent i emerytur to ca. 5 bilionów zł na koniec 2015 r. Obniżenie wieku emerytalnego tylko sytuację pogarsza.
Na 36 mln Polaków tylko 16 mln pracuje. Z tych 16 mln 3 mln pracuje w sektorze publicznym.
Te 3 mln nie wytwarza żadnych dóbr. Jest po to by ..... no właśnie ...

Więc 13 mln pracujących i wytwarzających jakieś dobra  musi utrzymać 23 mln ludzi.

Polska jest bankrutem.

Tylko fakt, że Polacy są w stanie wypracować pieniądze na spłatę odsetek  trzyma ten dziurawy statek zwany Polska na wodzie.
Pierwszy lepszy kryzys światowy  i Save our Souls.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

27-07-2018 [17:13] - smieciu | Link:

Tak ale są ale :)
Po pierwsze Polska nie różni się od innych krajów świata.
Po drugie wiadomo że wierzycielom nie zależy na bankructwie. Tak jak np. nie pozwolili na bankructwo Grecji.
Ta kasa jest więc jedynie elementem kontroli. Jest kajdanami współczesnego niewolnictwa.
Ludzie tego nie ogarniają. Jak dalekosiężne są konsekwencje tego układu. Ciekawe jest że nawet ci co niby rozumieją te zagadnienie jakoś nie są konsekwentni by uwzględniać to w przypadku polityki międzynarodowej, gdzie używa się starych XIX etykietek. Ruskiego imperium. Niemieckich prób dominacji. Czy Chińskiej walki o swoje.
Ale czy ma to cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Jeśli weźmiemy pod uwagę jak ustandaryzowane procesy przechodzą wszystkie kraje świata? Jeśli weźmiemy pod uwagę że długi są wyższe niż całe skumulowane majątki? A gdzie jakoś nie słyszy się o wierzycielach tak niewyobrażalnych sum pieniędzy.
Za to słyszy się o jakiejś Merkel, której ojciec udał się na do NRD z RFN. Albo o Putinie, który był jakimś KGBowiskim pionkiem w Leningradzie. I innych ludziach z ludu, którzy budują te swoje imperia w świecie, który przecież ma swoich właścicieli...

Ale ok. To zaszło już tak daleko że musi nastąpić ZMIANA. Nowy porządek, który ludzie mają przyjąć dobrowolnie. Tzn. będą mieć wybór albo to albo... „nieporządek”.
Ewentualnie czeka nas coś ... dziwnego.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-07-2018 [17:22] - rolnik z mazur | Link:

W systemie pieniadza jako dług ( kreacja przez udzielany kredyt ) jedynym elementem istotnym sa odsetki. Tak długo jak dłużnik jest w stanie je wypracować i spłacić wierzycielowi jest wszystko ok. Polacy dali sie wpędzić w kozi róg nowoczesnego niewolnictwa i tyle. Coś się szykuje..... dziwnego to fakt. Pzdr.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-07-2018 [20:26] - Goral Supreme | Link:

Zaklamywanie i ukrywanie Prawdy przed Obywatelami i Narodem...Taka jest glowna linia polityczna i "program" kazdej formacji "politycznej" od 1939..Tych blaznow poczawszy od dolu ( z obecnym tutaj Adminem) po "gore" nic nie powstrzyma..Klamstwa ,cenzura,manipulacja to ich 'chleb powszechny"...z tego zyja i nie potrafia juz inaczej..Zaplute karly codziennosci i okraglych klamstw serwowanych w sosie patriotycznym za cene kawalka kielbasy i bulki omaszczonej maslem..., zmowionych jak zbiry  na zabicie Prawdy i Marzen o wolnosci wolnych ludzi..Z Warszawka i Krakowkiem na czele..
ps..To chyba jeden z ostatnich moich komentarzy tutaj..Obecny Admin nawet nie ukrywa swoich anty-patriotycznych sympati..Komunisci (Jarzabek i inni) oraz ich dialektyczne wywody staja sie linia politycznej poprawnosci na NB...
So long Friends !

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-07-2018 [20:37] - rolnik z mazur | Link:

Liczby nie kłamią so long... Pzdr

Obrazek użytkownika Goral Supreme

27-07-2018 [20:42] - Goral Supreme | Link:

On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt
On im dodawał pieśnią sil, śpiewał, że blisko już świt
Świec tysiące palili mu, znad głów unosił się dym
Śpiewał, że czas, by runął mur, oni śpiewali wraz z nim

Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz
Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał
I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał

Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Patrzy na równy tłumów marsz
Milczy wsłuchany w kroków huk
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg...
 https://www.youtube.com/watch?...

Czas Prawdy i rozliczen nadchodzi..to tylko kwestia czasu..Bedzie krwawo i wisielczo...Odzyskamy Polske z rak tych Klamcow i politycznych prestygigatorow..

Obrazek użytkownika OLI

27-07-2018 [20:51] - OLI | Link:

@Goral Supreme - Podzielam zniesmaczenie utrupieniem NB. Chyba już nie ma ratunku. Nie ma po co czytać, i nie ma po co pisać. Blogi coraz wyraźniej określają najnowsze obowiązujące trendy w polityce naszej krajowej, a komentarze determinują poziom dyskusji, a raczej jej zupełny brak.
Co oznacza, że nie powodu, żeby to kontynuować, jeśli nic się nie zmieni. Po cenzurze przyszedł czas kreowania, pora umierać, jak by rzekł poeta, nieważne który.

Obrazek użytkownika xena2012

27-07-2018 [21:35] - xena2012 | Link:

Czy na innych portalach widzi Pani/Pan lepszą sytuację,wiecej okazji do czytania i podejmowania dyskusji na poziomie?Kto w takim razie jest odpowiedzialny za ,,utrupienie'' NB? Jakość blogów czy komentatorzy?

Obrazek użytkownika OLI

27-07-2018 [22:20] - OLI | Link:

Nie mam prawa się skarżyć. NB mają właściciela, a on ma prawo decydować, po co je utrzymuje i jakie mają być. Nie są jednak strefą wolnego słowa, i tę reklamę z NB należałoby zdjąć. Określenie "portal opiniotwórczy" jest zobowiązaniem i obietnicą, że otworzy przestrzeń do rozmów o tym, co aktualne, ważne, prawdziwe. Że będzie miejscem wymiany opinii oraz informacji. Te oczekiwania pozostają w nieprzezwyciężalnej sprzeczności ze staraniami administracji portalu zmierzającymi do tego, by nie wychylić się , broń Boże, i nie puścić czegoś, co w danym momencie nie współbrzmi z narracją obozu rządzącego. Wszelka nieprawomyślność zostaje odcedzona na gęstym sicie politycznej ostrożności, bo takie jest zbójeckie prawo.
Po kilku dniach temat przestaje być tabu, bo zdążyli już o nim napisać wszyscy, ale wówczas to już musztarda po obiedzie - móc dyskutować o czymś, co dawno przedyskutowały babcie w klubie seniora na podstawie starych gazet.
Zasadniczo nie mam nic przeciwko blogom ściśle tematycznym, ze ścisłym gronem miłośników, tym bardziej, że niektóre z nich są ciekawe. Jednak oczekiwałabym, żeby to była propozycja w sensie również, a nie zamiast.
Dyskomfort pogłębia to, że nie ma ciągłości dyskusji z uwagi na procedurę zatwierdzania każdego komentarza przez admina. Nie wiem, czy to przypadek, ale moje komentarze z reguły ukazują się (o ile się ukazują) dopiero w momencie, kiedy na stronie głównej , po uporządkowaniu według czasu ich dodania, sygnalizowane są na samym dole, albo nawet już poza strona główną. Taki pech.

Obrazek użytkownika xena2012

28-07-2018 [06:35] - xena2012 | Link:

Myślę że głównie ilość  komentarzy wskazuje na poczytność danego bloga.Rozumiem że to chyba jest sposób i sygnał jakie tematy są interesujace i warte dla komentatorów do dyskusji. 

Obrazek użytkownika OLI

28-07-2018 [06:54] - OLI | Link:

@xena2012 : "Myślę że głównie ilość  komentarzy wskazuje na poczytność danego bloga.Rozumiem że to chyba jest sposób i sygnał jakie tematy są interesujace i warte dla komentatorów do dyskusji." Koniec cytatu.
Myślę, że bywa dokładnie przeciwnie, choć nie jest to regułą. Dowodem - liczba odsłon przy tekstach Panów Godziemby i Andrzeja Owsińskiego, oraz dla porównania - np. pana Pasierbiewicza. A przecież - jeśli już coś czytamy, czy komentujemy, to chyba powinno to mieć jakiś sens.
A tak na marginesie, @xeno2012 - czasem mam wrażenie, że was jest dwoje zasiadających na przemian przy jednym komputerze, raz w wyższych, raz w niższych rejestrach. Ten ostatni komentarz potwierdza to przypuszczenie.

Obrazek użytkownika xena2012

28-07-2018 [09:30] - xena2012 | Link:

Jest nas nawet troje,bo oprócz mnie Pusia i Lili i nie na przemian a na kolanach przeszkadzajac ile wlezie.Natomiast sens w komentarzach powinien byc zawsze.

Obrazek użytkownika smieciu

27-07-2018 [22:32] - smieciu | Link:

Niech pani napisze jakiś trudny tekst. Jako wpis na naszychblogach. Niech punktem wyjścia np. będzie jak Czaputowicz odmawia azylu Norweżce uciekającej z lewackiego raju, gdzie pedalska propaganda zaczyna się od przedszkola. Potem może pani rozwinąć pisząc o tym jak rząd ściąga Ukraińców ale też już są Hindusi, Chinole i pewnie niejeden Islamista mimo całej tej żałosnej propagandy jak to bronimy Europę przed imigrantami. Może pani wysnuć wniosek że PiS jest czysto lewackim rządem ściśle realizującym wytyczne z UE.
Proszę to napisać wrzucić na główną stronę i wtedy pani zrozumie skąd się bierze zaniżanie poziomu dyskusji.

Obrazek użytkownika anakonda

28-07-2018 [07:15] - anakonda | Link:

Przestancie narzekac, w innych krajach Unii jest znacznie gorzej.
Proponuje, odwiedzic przedmiescia Paryza, zajrzec do dzielnicy
Marxloh w Duisburgu, to tylko dwa pierwsze z brzegu przyklady.
w innych miastach Niemiec, Francji, Belgii, Holandii czy Szwecji
nie jest lepiej. Poki co nie slyszalem aby w jakims polskim miescie
byla dzielnica gdzie policja boi sie wejsc, w ktorej polskie prawo
nie obowiazuje. Powiem Wam tylko tyle, dziekujcie Kaczorowi za to,
ze nie musicie na codziem ogladac tego calego islamskiego " ubogacenia ",
z ktorym my na zachodzie musimy zyc na codzien.
Tych paru Ukraincow, ktorzy w wiekszosci przyjezdzaja do Polski
jakis czas popracowac i wracaja do domu spokojnie wytrzymacie.
Pozdrawiam zyczac przyjemnego dnia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-07-2018 [09:32] - rolnik z mazur | Link:

Witaj anakondo ! Nie kazdy wyznawca Allacha jest terrorystą  ale prawie kazdy terrorysta jest wyznawca ....Nie kazdy Ukrainiec jest banderowcem ale kazdy banderowiec jest... Dobre sobie paru ! Jesli dwa -trzy miliony to paru to w Niemczech jest raptem kilku Turków i innych islamistów - wielkie aj waj - te parę  no- go zones - nikt nie musi tam wchodzić. Na szczęście mamy mały socjal i to nas ratuje przed inwazją. Tak sie nagle zachmurzyło ale pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2018 [10:05] - Imć Waszeć | Link:

Nie traktujmy Ukraińców per saldo, bo są tacy i owacy. Jedni są upolitycznieni, zaś inni tylko lemingami. Tak samo jest z żydami. Problem stanowi przywództwo i okazja (co czyni złodzieja). Trzeba zwracać uwagę na zachowanie elit. Albowiem nie ma czegoś takiego jak niegroźny i spokojny tłum. W tłum zawsze można wsadzić politruka z równą łatwością, jak zapalnik w plastyczny C4. Pokazały to ostatnie wydarzenia pod Pałacem. Dodatkowo to zdarzenie powinno nas uczulić na pewne sprawy:

https://pl.sputniknews.com/opi...
https://www.dziennikwschodni.p...

Mamy tu dokładnie to samo, co z żydami. Ten sam schemat. Tak samo współpracują oni z Niemcami i dlatego nie bez powodu Panowie Braun z Michalkiewiczem już od dawna podnoszą kwestię możliwej prowokacji ukraińskiej, jako przedłużenia agresywnej polityki unijno-niemieckiej wobec wybijającej się na niezależność Polski.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-07-2018 [10:27] - rolnik z mazur | Link:

Żydzi kochają  Niemców - to taki syndrom sztokholmski i całe szczęście, że żydzi  nie sa tak liczni jak Niemcy - bo dopiero byśmy mieli.  Elyty w Polsce są z kolei zakochane w żydach - lecz  bez wzajemności - to taka głupia, ślepa miłość psa do pana.  A jakie są elity ukraińskie ?   Sa jakie są vide Poroszenko - czy jak mu tam. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2018 [10:36] - Imć Waszeć | Link:

Widzę, że Pan też oślepł już na jedno oko ;)
Elity ukraińskie: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-07-2018 [11:16] - rolnik z mazur | Link:

Z tego tylko wynika, że elity ukraińskie są tresowane przez Niemców - co tylko potwierdza tezę, że Niemcy to jednak poważny gangster. Nie bardzo znam sie na niuansach ukraińskich wiec chętnie przyznaje sie do ślepoty. Pzdr

Obrazek użytkownika Lektor

28-07-2018 [20:39] - Lektor | Link:

Panie rolnik, aleś pan nas cholera wystraszył ! Wie pan co, jeśli wszyscy rolnicy tak liczą, to nic dziwnego, że rolnictwo jest również w dużym deficycie. A ja, wie pan, myślałem, że gdzie jak gdzie ale u chłopa istnieje zdrowa kalkulacja i chćby nie wiem co chłop musi wyjść na swoje. Panie, pan umrzesz, a zadłużony ZUS będzie wypłacał emerytury. Jak nie będzie komu pracować to przyjdą Ukraińcy i będą pracowali - to czego nas pan do cholery straszysz ?!!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-07-2018 [22:36] - rolnik z mazur | Link:

Panie Lektor jeśli jest pan w wieku emerytalnym to może pan spać spokojnie - dla pana starczy - gorzej z młodymi. Struś tez chowa głowe w piasek i sądzi , że jest bezpieczny. Tu nie chodzi o straszenie tylko o nagie liczby i rachunki z zakresu podstawówki. Pzdr

Obrazek użytkownika xena2012

28-07-2018 [20:44] - xena2012 | Link:

No i kto mówi ,że na NB brak dyskusji?Wprawdzie jakoś wymiana mysli odeszła od meritum bloga,ale śiadczy że wielu z nas powaznie myli i Polsce.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-07-2018 [22:38] - rolnik z mazur | Link:

Nikt z meritum nie chce sie mierzyć xena 2012. Lepiej podyskutować o d...... Maryni. Pzdr.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2018 [13:10] - Goral Supreme | Link:

Oj naiwna ty naiwna.."Dyskusja" odbywa sie pod dyktando Admina..Mnie 2 komentarze nie poscil..
To on decyduje w ktorym kierunku ma pojsc polemika i jaka ma byc jej finalowa konkluzja..Dokladnie jak w Komunie...

Obrazek użytkownika admin

29-07-2018 [13:30] - admin | Link:

Że nie pójdzie w stronę kolejnych pozwów sądowych, rozwalenia NB albo wywalenia mnie z roboty za Twoje kalumnie, wymysły i bezpodstawne oskarżenia (także wobec właściciela NB i mniejszości narodowych) to możesz być pewny. Ale w końcu moja cierpliwość się skończy, bo czytać takich rzeczy wymyślanych po paru głębszych jak mniemam nie muszę. Więc następnym razem pójdzie ban

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2018 [15:32] - Goral Supreme | Link:

..."rzeczy wymyślanych po paru głębszych jak mniemam"...
Jak mniemam to ty jestes na paru glebszych..Mam w 4 literach twoje strachy i "bany" Wlasciciel owszem stal sie serwilistycznym "dziennikarzem"..
Ty i te wasze pseudo-patriotyczne "dziennikarstwo" skonczy sie wam przy najblizszych wyborach...Adieu !

Obrazek użytkownika OLI

29-07-2018 [21:05] - OLI | Link:

@Goral Supreme - Na tym portalu mamy próbkę Polski takiej, jaka ona jest. To może uwierać,ale wszakże za naukę zwykle się płaci. Poszperaj w necie, polonusy z USA ciekawie się wypowiadają o tym, jak wygląda współpraca z KGP i jaka politykę się tam gra.
Wyżej w jednym z komentarzy przywołałeś tekst "Murów".
Kaczmarski po kilku latach dopisał do tego tekstu ciąg dalszy, wolny od złudzeń. Dopisał i także zaśpiewał :

Mury '87 (Podwórko)
Jacek Kaczmarski

Jak tu wyrywać murom zęby krat,
Gdy rdzą zacieka cegła i zaprawa?
Jakże gnijącym gruzem - grzebać stary świat,
Kiedy nowego nie ma czym i - na czym stawiać?
O czym dziś na podwórku śpiewać
Liszajom obsuniętych ścian,
Gdzie nawet skrawek nieba ziewa
Na widok tych - śmiertelnych ran?

We wklęsłym bruku tylko lśni
Wieczna bez dna kałuża - i
Widać w niej groby, groby, groby
Pod całunem naszych dni.

Historia się zmieniła w mułu mur,
W którym ugrzęzną myśli, wzrok i dłonie.
Staruszek w czerni, przed kapliczką łzawy chór
Rozmokły tynk, jak gąbka nieuchronnie wchłonie.
Wieczne światełko tli się jeszcze,
Grzeje się w nim w słoiku kwiat,
A za zamkniętą bramą - przestrzeń
Ślepej uliczki w wielki świat...

We wklęsłym bruku tylko lśni
Wieczna bez dna kałuża - i
Widać w niej groby, groby, groby
Pod całunem naszych dni.

Napis na murze dłużej tutaj trwa
Niż człowiek, co wydrapał go z wieczora:
Pół wieku dni podobnych do każdego dnia
Na śladach kul - tych z wojny i tych z wczoraj...
Ot, co zostaje z wielkiej rzeki
Myśli, zapachów, głosów, barw:
W murach podwórka eR zacieki,
W szczelinach warstwy martwych larw.

Droga stąd już tylko w dół -
W uścisk gliny, w pleśni plusz
Pomiędzy groby, groby, groby,
Których dawno nie ma już...

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-07-2018 [21:42] - rolnik z mazur | Link:

Cześć jego pamięci !  Słuchałem go, gdy wystepował w klubie Wyspa ( mieszkałem w akademiku obok )  na Polanki. Pzdr

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2018 [22:17] - Goral Supreme | Link:

Refleksja J.Kaczmarskiego dotyczyla jego samego i mial do niej prawo..
Moja jest inna..Mam swiadomosc ,ze tu i teraz jest tylko epizodem w czekajacej przede mnie Wiecznoscia..Moj Bog uczy mnie aby sie nie  poddawac Zlu i jego slugom..Uczy i nakazuje Walczyc ..
Moj ostatni dzien bedzie rowniez dniem Walki..
Wszystko co konstytuje nasza fizycznosc i empirycznosc umrze i jest bez znaczenia..On jako Duch i tchnienie Prawdy ,ktora jest jedyna i niepodzielna pozostaje Wieczny...I My jako  Jego czastka  rowniez..
Za Wiare w ta Prawde i Polske  oddawli zycie nasi Ojcowie i Dziadowie..i to nam jest przypisane w udziale oraz jest Naszym Obowiazkiem..To jedyny sens mojego zycia w ktory Wierze..
Let nothing disturb you,
nothing frighten you,
All things are passing.
God never changes.
Patience obtains all things.
Whoever has God lacks nothing.
God is enough.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-07-2018 [15:43] - Imć Waszeć | Link:

Drogi Góralu, widzę, że zaczynasz się kręcić w kółko. Popatrz lepiej tu: https://www.youtube.com/watch?...
PS: Dawno dawno temu pisałem, że Polska, zamiast wydobywać węgiel, mogłaby wydobywać pieniądze z powietrza. Chodziło o milionowe zobowiązania alimentacyjne (przy okazji sprawy kucyka na moturze z KOD). Komuniści z GRU/POlsza to właśnie zrealizowali, choć nie koniecznie chodzi o alimenty ;)))) Trzaskają szmal z beleczego, a my będziemy potem spłacać. POlska to pralnia międzynarodówki hedgingowej do utylizacji bankowego syfu i czyszczenia banków świata z zaśmiardłych instrumentów pochodnych takich cwaniaków jak choćby Goldman-Sachs. Prawdopodobnie dlatego jest u nas ten bank i dlatego jest Morawiecki :]

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-07-2018 [17:35] - rolnik z mazur | Link:

Ech, ci rosyjscy szachiści ! Pociag z napisem suwerenność już dawno odjechał i teraz ratuj sie kto może.Pzdr.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-07-2018 [19:01] - Imć Waszeć | Link:

@rolnik z mazur
Chciał się Pan dowiedzieć skąd i po co są te długi? ;)
Część z nich to są właśnie opisanymi w filmie metodami wyprodukowane zobowiązania, pod zastaw których zostały następnie zaciągnięte realne kredyty. Ten proceder trwa w najlepsze i ma rozmiar co najmniej afery ze zwrotami VAT na sfałszowane faktury. Trudno byłoby ten gigantyczny mechanizm zauważyć, gdyby nie dziwna maniera nadzwyczajnych sekciarzy w togach, którzy zawsze wierzyli "wierzycielom" i brali ich stronę nawet w przypadku ewidentnie sfałszowanej hipoteki lub gdy właścicielem hipoteki był jakiś Murzynek Bambo z Karaibów. To musiała być jakaś duża układanka, bo populacje ludzkie statystycznie aż tyle procent wrednych przygłupów z nadmiarem władzy nie zawierają, a ponadto przy dziurce ze słodkim syropem zawsze coś się zainstaluje. Zresztą ktoś mówił, że gdyby nie dementi to nigdy by w coś w polityce nie uwierzył. Platfusy od zawsze mieli "manierę", a konkretnie procedurę zrzucania wszystkiego na PIS, zanim jeszcze sprawa wyszła na jaw lub dotarła do opinii publicznej. Przykładowo masowa emigracja, o którą oskarżali PIS już w 2005 roku, albo wyliczanka ile to wyborów już z rzędu przegrał PIS, albo przypisywanie rozmaitych afer PIS-owi znajdując jednego zamieszanego człowieka (SKOK) itp. Tu jest jeden z wcześniejszych dowodów na to (maj 2008): https://www.polityka.pl/tygodn...
Tak więc jest coś na rzeczy i wreszcie wydaje się sensowne to wieloletnie POzowanie na obrońców demokracji, kasty, Jaruzeli, ubecji i konstytucji, czyli po prostu robienie z siebie idioty. Takie sprawy zawsze odciągają uwagę od meritum.

I jeszcze jedna lekturka z archiwum (sierpień 2009): http://www.magazynpolonia.com/...
Proszę się nie śmiać z tego wstępu "Dwadzieścia lat temu upadł w Polsce komunizm", bowiem ludzie starożytni już tak mają, że wierzą w różne świecidełka i Pytie ;)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-07-2018 [21:59] - rolnik z mazur | Link:

Meritum jest takie, że robia nas w rogi i to w najprostszy i   prymitywny sposób.  . Kto wymyslił derywaty ? Toż to już w starożytnej Babilonii ( opcje na finansowanie wypraw kupieckich - uda się / nie uda ) znano. Ale większośc ludzi to durnie nie wyłączając mojej skromnej osoby. Pzdr

Obrazek użytkownika Goral Supreme

29-07-2018 [21:12] - Goral Supreme | Link:

W kolko sie nie krece..Interesuje mnie tu i teraz..Oni sa zawsze jeden krok do przodu od Nas..Bowiem My zamiast tworzyc wlasna narracje ,reagujemy tylko na ich posunuecia..tak jak Rolnik zauwazyl..w szachowej terminologi..Kto w szachach ma inicjatywe i jest szybszy,wygrywa,...
Kaczynski i jego serwilistyczna ,pseudo-patriotyczna klakierka..to teraz jest wlasnie ten Ich wyprzedzajacy ruch..Oni zmuszaja  Nas do uczestnictwa w dynamikach ktore sami tworza...Historia jest wazna i pouczajaca..ale walka i przejecie inicjtywy wazniejsze..
Kaczynskiego i "PIS" nalezy zaliczyc po stronie strat..To byly blotki i blagierzy..
Jedyna szansa na przejecie inicjatywy to mlodziez z RN...Mocodawcy Dudy i Kaczynskiego boja sie ich..Stad ten termin "referendum" Marsz Niepodleglosc bedzie  doskonala okazja aby dobrac sie Im do skory..

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-07-2018 [21:46] - rolnik z mazur | Link:

Tych pare ludzi, którzy kumaja baze to za mało. Zreszta nie wiadomo kto swój a kto wróg ?  To, że system jest do dupy to jasne ale sytuacji rewolucyjnej nie ma i tyle.  Pzdr