Lex iniustissima non est lex!

Nie czekając na zgodę, bo trzeba kuć żelazo, póki gorące, pozwoliłem sobie przedrukować artykuł naczelnego redaktora portalu niepoprawni.pl - Gawriona. Wart jest rozpowszechnienia. Nastały takie czasy, że trzeba się wreszcie określić.
Może pan Józef Darski też zechce przyłączyć się do tej akcji?

http://niepoprawni.pl/blog/gaw...
_________________________________________________________________________________________________________________

Polacy! Jak daleko muszą odbiec standardy od tych minimalnych - wymaganych dla demokratycznego państwa prawa - abyśmy się solidarnie ocknęli? Jak wielką i jawną pogardą muszą obdarzyć Nas rządzący od 2007 oszuści i zdrajcy? Jak mocno i jak gęstą, śmierdzącą flegmą muszą napluć Nam w twarz?
Dziennikarze! Rozumiem, że szanujecie swoją pracę, ale jeśli zamierzacie żyć w Polsce, widzicie w Polsce przyszłość dla Waszych dzieci, to jak długo będziecie znosić mobbing waszych naczelnych, sterujących Waszymi sumieniami i mówiących Wam jaki temat podjąć, jaki nie? Czy zarabiane w zagranicznych mediach pieniądze są tak ważne aby świnić sobie sumienie, aby psuć przyszłość swoich dzieci?
Naczelni! Wam dziwię się bardziej niż waszym dziennikarzom. Jesteście inteligentni, zdolni - z łatwością znaleźlibyście sobie pracę, która z powodzeniem wyżywiła by Wasze rodziny. Rozumiem, że macie szoferów, oglądacie na żywo częściej tę POlskę, na której rzecz się kradnie, niż tą która jest rozkradana i demontowana. Opływacie w dostatkach. Jak długo będziecie kalać własne nazwiska i także znosić mobbing ze strony Waszych szefów? Być może po Waszej śmierci nie zapewnicie wszystkim swoim dzieciom dostatku..
Politycy! Gdzie Wasza misja? Gdzie powołanie? Gdzie służba dla Narodu? Wam dziwię się jeszcze mocniej! Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że realizacja wyborczych obietnic, prawdziwa praca dla Polski i Polaków tylko pomnożyła by dla Was bezwzględne poparcie?
Jak długo będziemy wszyscy przyzwalać na degenerację i likwidację naszego Państwa? Udawać że nic się nie dzieje? Jak długo będziemy tolerować na najwyższych stanowiskach ludzi, którzy bezczelnie obrażają naszą inteligencję. Jak nisko musimy wszyscy upaść aby zorientować się że upada nasze Państwo? Czy razem z tym upadkiem my również, moralnie sięgamy dna?
Panie Jarosławie Kaczyński - próbuje zrozumieć Pana opory przed popieraniem obywatelskich akcji. Co ja gadam? Próbuję zrozumieć sprawność, szybkość w zdecydowanym potępianiu takich akcji! Akcji będących odważnym wyrazem krzyku desperacji i rozpaczy ostatnich obywateli zdolnych do takich posunięć. I jakoś nie mogę. W 2010 roku obserwował Pan jak z pogwałceniem prawa zdobywano w pośpiechu Pałac Prezydencki. Przez ponad 4 lata od tragicznej śmierci Pańskiego brata obserwował Pan - obserwuje cała Polska, Świat - jak z pogwałceniem wszelkiej etyki zawodowej, z pogwałceniem praw logiki i zasad należytej staranności, z brakiem oznak jakiejkolwiek fachowości i profesjonalizmu prowadzi się "śledztwo smoleńskie". Wręcz można wysuwać tezy o jawnej zdradzie. Obserwował Pan jak wielokrotnie za oszukiwanie Polaków i pracę na ich szkodę awansuje się ludzi na najwyższe stanowiska w Państwie. Codziennie obserwuje Pan jak najwyżsi urzędnicy Państwowi łamią prawo, łamią swoje przysięgi, bo o honorze mówić nie można - oni przejawów najbardziej prymitywnego honoru nie mają.. Rozumiem że jest Pan państwowcem i ideowcem, zasadniczym politykiem - pokazuje Pan to często. Ale jak długo będzie Pan dłużny tym wszystkim kanaliom?
Czy słyszał Pan kiedyś o tzw. formule Radbrucha? Formuła ta jest podstawą instytucji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Instytucji, która w sytuacji nadzwyczajnego zagrożenia obywateli pozwala obywatelom przeciwstawić się terroryzującej go machinie państwowej. Obecna sytuacja w Polsce jest nie tylko zagrożeniem dla obywateli czy jakiejś większej grupy obywateli - obecnie zagrożone jest całe Państwo, jego podstawy istnienia. Standardy tego Państwa taplają się w błocie. Najwyżsi urzędnicy - zdrajcy - są doskonale tego świadomi - z uśmiechami na ustach wciskają nam najbardziej niewiarygodne kłamstwa i frazesy.
Podziwiam postawy osób aktywnie protestujących przed i w PKW - niezależnie od przynależności partyjnej. Gdybym tylko mógł, to dołączył bym do tych osób. Stwierdzam w sposób zdecydowany, że tak częste i mocne naruszanie standardów demokratycznego państwa prawa, bezczelność klasy rządzącej już dawno umożliwiają nam zastosowanie instytucji obywatelskiego nieposłuszeńśtwa i formuły Radbrucha. Prawo rażąco niesprawiedliwe, nie jest prawem. Osoby które w spośób rażąco niesprawiedliwy, rażąco niedbały wykonują swoją służbę nie mają nad nami żadnej władzy. Co więcej - w wielu przypadkach to nie jest nawet rażące niedbalstwo - to działania prowadzone z winy umyślnej - na szkodę Państwa Polskiego, na szkodę nas - Polaków. To My jesteśmy tu do cholery suwerenem i w sytuacji kiedy nasza służba nie jest w stanie zorganizować nam uczciwych i sprawiedliwych wyborów mamy prawo rozprawić się z tą służbą pokazując służbie i lokajom gdzie jest ich miejsce!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

21-11-2014 [08:54] - CzarnaLimuzyna | Link:

Myślę, że to nie dotrze do polityków PiSu. Czy dotrze do elektoratu, na czas, zanim będzie za późno? Wspomniałem o elektoracie, bo to on powinien wymóc na swoich przedstawicielach (politykach PiSu) inne zachowania i działania. Odnoszę wrażenie,ze cześć wyborców PiSu to lemingi słuchające ślepo partyjnych bredni.
Wczoraj wrzuciłem do sieci mój wpis na wykop, przeznaczony dla innej grupy docelowej, jest w nim przykład (pod koniec) jeszcze większego odlotu - Frondy.
Wielu moim znajomych, starszych i młodszych zadeklarowało,że po kilku ostatnich numerach, nie będzie już głosować na PiS. Link.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [09:16] - jazgdyni | Link:

Witam

Ja kompletnie nie rozumiem, jak można jeszcze mieć złudzenia, że uda się wygrać na drodze demokratycznej i pokojowej.
Prawo jest stanowione przez ludzi. Gdy nie odpowiada narodowi, to się je zmienia.

Pozdrawiam

Ps. Umknął mi gdzieś twój tekst

Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

21-11-2014 [10:05] - Jozio z Londynu | Link:

Żadnych złudzeń mieć nie można - wynik będzie taki jaki będzie (wygra w cuglach PSL) a potem dwa - trzy dni "awantury w mediach" a od poniedziałku wszystko wróci do normy - czyli Polacy nic się nie stało
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [10:46] - jazgdyni | Link:

Józiu!

Strasznie się cieszę, że znalazłeś dobre miejsce!

Twojego trzeźwego spojrzenia nigdy nie za dużo.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-11-2014 [10:19] - Ula Ujejska | Link:

Nie mamy złudzeń, zaręczam. Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc może być różnie z tą reakcją PiS. Myślę że decydujące będą powyborcze zdarzenia w sejmie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [10:51] - jazgdyni | Link:

Witaj

"Sytuacja zmienia się dynamicznie..."

To prawda. Tylko ja bym wolał, żeby inicjatywa była po naszej stronie. Jak na razie, my tylko reagujemy na kolejne szalbierstwa.

Serdecznosci

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-11-2014 [11:17] - Ula Ujejska | Link:

Gdyby nasi na górze zaspali, to od dołu  ludzie zaczną wywierać presję. Tego szamba nie można rozmydlać i legitymizować !
A przekona się o tym Prezes kiedy znów pojedzie w teren rozmawiać z ludźmi. Gdyby to nie pomogło, to PiS przejdzie do historii.

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

21-11-2014 [09:05] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

 O mamo, otrzyj oczy
 Z uśmiechem do mnie mów,
 Ta krew, co z piersi broczy —
 Ta krew — to za nasz Lwów!...
 Ja biłem się tak samo
 Jak starsi — mamo, chwal!...
 Tylko mi Ciebie, mamo,
 Tylko mi Polski żal!...

 Z prawdziwym karabinem
 U pierwszych stałem czat...
 O, nie płacz nad twym synem,
 Co za Ojczyznę padł!...
 Z krwawą na kurtce plamą
 Odchodzę dumny w dal...
 Tylko mi Ciebie, mamo,
 Tylko mi Polski żal...

 Mamo, czy jesteś ze mną?
 Nie słyszę Twoich słów —
 W oczach mi trochę ciemno...
 Obroniliśmy Lwów!
 Zostaniesz biedna sama...
 Baczność! Za Lwów! Cel! Pal!
 Tylko mi Ciebie, mamo,
 Tylko mi Polski żal!... * listopad 1918
Artur Oppman (Or-ooT)
ten wiersz dedykuje Kaczynskiemu

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [09:17] - jazgdyni | Link:

Witaj Darku

Pięknie wyrazileś swój pogląd.
Chyba wszyscy czujemy tak samo.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

21-11-2014 [09:31] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Witaj ciesze sie ze przeszlismy na Ty juz nie bede musial sie meczyc z tymu wczystkimi "Panami":-)))
Jak widzisz odblokowali mnie :-) czytales wiadomosc odemnie na wewnetrznej?
Jezeli zas chodwi o dzien wczorajszy to myslalem przez chwile ze dostalem prezent na urodziny
niestety niejaki Jaroslaw K. na moich oczach przeladowal,przylozyl lufe do glowy i pociagnal za spust.
Odarl mnie z resztek zludzen.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [09:56] - jazgdyni | Link:

Witaj

Dotarł do mnie twój tekst. Rozpocząłem czytanie, lecz niestety musiałem przerwać. To co przeczytałem bardzo mi się podoba.
Lecz dopiero, jak całość przeczytam, to dam ci pełną odpowiedź.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [09:58] - jazgdyni | Link:

Jako, że w tekście link nie jest aktywny, powtórzę go jeszcze raz tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/gaw...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

21-11-2014 [10:18] - Andrzej W. | Link:

Pan Józef Darski już się bardzo dawno temu określił i pozostaje wierny.
A Ciebie trudno sprawdzić, Śmoku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [10:54] - jazgdyni | Link:

A Ciebie trudno sprawdzić, Śmoku.  ?????

Śmoku?....
Czy może miało być Smoku?
A może jednak Ćwoku?

I tak to nie wiem, czy mam uściskać, czy walić w mordę......

Obrazek użytkownika Andrzej W.

21-11-2014 [11:12] - Andrzej W. | Link:

Skupił się na ' śmoku",, a pominął " trudno sprawdzić".
Znamienne.

Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

21-11-2014 [10:22] - Jozio z Londynu | Link:

Jednym słowem - super tekst

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [10:58] - jazgdyni | Link:

@JzL

Też tak uważam

JzG

Obrazek użytkownika Andy51

21-11-2014 [10:37] - Andy51 | Link:

Cześć Janusz
Tekst b.dobry, ale czy adresaci go przeczytają i zrozumieją, wiem, wiem, nadzieja umiera ostatnia.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jozio z Londynu

21-11-2014 [10:47] - Jozio z Londynu | Link:

M. HŁASKO - UMARLI SĄ WŚRÓD NAS

Czy pani wie co to jest ludzkość? Ludzkość jest to parada nikczemnych karzełków. Czy pani wie, co jest największym paradoksem we wszechświecie? Człowiek. Czy pani wie, co to jest – Polska? Jest to kraj, w którym zawsze klęka się przed pałką policjanta, lecz nigdy przed geniuszem.(...) Człowiek przyzna się do wszystkiego, lecz nigdy do samego siebie. Czy pani podziela moje zdanie, Spermensito? Czy pani wie, czysta dzieweczko, ze istnieje na świecie taki kraj, w którym każdy z jego mieszkańców uważa się za zmarnowanego człowieka? Czy pani wie – o pieśni słodyczy! – że jest pod niebem taki kraj, w którym każdy kretyn mający ptasi móżdżek i zbyt słabe ręce do pchania taczek... – w którym każdy łajdak, zanim zdążył innym podstawić nogę i sam wpaść pyskiem w błoto – uważa się za człowieka skrzywdzonego przez historię? Czy pani wie, że jest taki kraj, w którym, gdy złodziej staje przed sądem i skazują go, on z braku argumentów krzyczy: „Jestem Polakiem” – Czy pani wie, że jest taki kraj, który powinien mieć w herbie – zamiast orła – rozwścieczonego indyka z tubą wazeliny w szponach, na tle dwu nahajek z bielonego klozetu z serduszkiem? Kraj, w którym słowo „polityka” od wieków równoznaczne jest ze słowem „oszustwo”?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-11-2014 [11:01] - jazgdyni | Link:

Świetny cytat wygrzebałeś.

Obrazek użytkownika SylwiaKrap

21-11-2014 [15:36] - SylwiaKrap | Link:

"Historia jest w reku czlowieka,ktory jest wyprostowany,odzyskal swoj honor I swoja godnosc I nie da sie ponizyc.Takiego czlowieka trudno zapedzic do klatki.Ale,by byc wolnym,trzeba sie godzic na niewygody wolnosci.A zdarza sie,ze wolnosc musi byc okupiona ofiaram.Ludzie dobrej woli moga polaczyc sie na wyzwanie historii.Nie wydra wladzy komus innemu,ale zaczna wreszcie od wlasnego podworka,wlasnego uniwersytetu,redakcji,fabryki,gospodarstwa I zrobia porzadek.Wysprzataja z brudu,zla I klamstwa.Dzieki temu ten narod stac bedzie,cokolwiek stanie sie potem."
Z.Herbert o Polsce(1981)