Chyba Was pogięło! Toż to istny Gogol!


Poseł PiS Tadeusz Dziuba

Tyle razy pisałem, że przewaga sejmowa odbiera partii rządzącej zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości, co skutkuje bezmyślnym popełnianiem przez jej polityków coraz częstszych błędów wizerunkowych tak durnych, jakby im za przeproszenie rozum odjęło.

I nie trzeba było długo czekać na kolejną wtopę, bo dziś portal „Interia Fakty” informuje: „Tadeusz Dziuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości, odwiedził w środę - w ramach interwencji poselskiej - poznański ratusz, gdzie wystąpił o dane dotyczące nagród i podróży służbowych urzędników. Zapowiedział, że parlamentarzyści PiS będą od teraz częściej korzystać z tego typu możliwości kontroli. Po opuszczeniu urzędu miasta Dziuba mówił dziennikarzom, że posłowie mają do dyspozycji różne instrumenty służące kontroli obywatelskiej. „Jednym z nich jest ten, o którym mówi ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora. To instrument bardzo rzadko wykorzystywany. W grupie posłów PiS postanowiliśmy wykorzystać go w większej skali. Dlatego jesteśmy dziś w kilkunastu samorządach, sprawdzamy różne rzeczy”. Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska... 

Więc pragnę jeszcze raz przypomnieć, że w okresie swych poprzednich rządów (2005 - 2007) Prawo i Sprawiedliwość miało prezydenta, premiera, szefa IPN, prezesa NBP oraz dwie komisje weryfikacyjne, a mimo to Jarosław Kaczyński musiał oddać władzę.

Dlaczego?

Bo Prawo i Sprawiedliwość niejako na własne życzenie dokonało wtedy czegoś w rodzaju wizerunkowej samozagłady dając powody do przyprawienia im gęby zamordystycznej partii stosującej metody państwa policyjnego, czego emblematem stało się wymyślone przez ludzi Donalda Tuska celem straszenia Polaków PiS-em hasło „Przyjdą po ciebie o szóstej rano!”, którego moc z premedytacją zwielokrotniono wykorzystując perfidnie samobójczą śmierć Barbary Blidy podczas czynności jej zatrzymania przez funkcjonariuszy ABW. Wtedy to przewodniczącemu „Komisji śledczej do zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy” Ryszardowi Kaliszowi udało się zakodować w umysłach paru milionów Polaków przeświadczenie, że polska rządzona przez PiS jest państwem policyjnym, a Barbarę Blidę zamordowali ludzie Zbigniewa Ziobry.

I wiele lat musiało upłynąć, zanim Polacy zapomnieli o tym oszczerczym oskarżeniu, a ja myślałam, że politycy Prawa i Sprawiedliwości wyciągnęli z tej ponurej afery stosowne wnioski na przyszłość.

No i masz babo placek! Dzisiaj rano dowiedziałem się z telewizji TVP-Info, że właśnie posłowie PiS-u weszli bez zapowiedzi do kilku urzędów samorządowych, w których rządzi Platforma obywatelska.

Więc pytam pijarowców Prawa i Sprawiedliwości!

Ludzie! Czy wyście do reszty zgłupieli? Czy naprawdę nie czujecie, z czym takie poselskie najścia mogą się niektórym skojarzyć? Czy nie rozumiecie, że opozycja totalna tylko czekała na taką gratkę, by powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość znowu wraca do niecnych metod państwa represyjnego? I po prawdzie byliby głupi, gdyby z takiej okazji nie skorzystali, bo to nic innego, jak dawanie opozycji totalnej broni do ręki! Sorry, ale politycy PiS-u zaczynają się zachowywać, jak przysłowiowa małpa z brzytwą, a ja coraz częściej myślę, że oni chyba nie chcą utrzymać władzy, którą po wielu latach odbili z łap Platformy Obywatelskiej!

A mówiąc pół żartem pół serio te niezapowiedziane naloty posłów PiS-u na samorządy przywodzą na pamięć, jeśli nie atak gminu na Pałac Zimowy to przynajmniej komedię Nikołaja Gogola „Rewizor”.

Zaś tym wszystkim, którzy mi wytkną, że jestem przewrażliwiony powiem tylko, iż poseł Tadeusz Dziuba, jako żywo mi przypomina przewodniczącego Kolegium do Spraw Wykroczeń, które na zlecenie bezpieki i Milicji Obywatelskiej wytoczyło mi kilkadziesiąt spraw w pierwszej połowie lat 70. ubiegłego stulecia.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A oszołomionym komentatorom, oprócz tych poważnych, z góry mówię: porozmawiamy po wyborach samorządowych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika elefants

07-06-2018 [19:52] - elefants | Link:

Pogięło ich, z wprowadzeniem opłaty emisyjnej. Ceny paliwa i tak juz przekroczyły 5 pln a przez to drożeje wszystko.

Obrazek użytkownika gorylisko

07-06-2018 [20:45] - gorylisko | Link:

panie drrr... i co jeszcz dobry akcja choće ? pewnikiem gdzies musi być zakonotowana skrzynka wódki dla pana drrrr... w jakimś magistracie.... a w ogóle to wiesz pan w jakim matrxie pań żyjesz czy juz nie bardzo...jakby co to w ramach czynu społecznego sięgnij pan pod kieckę róży thun von coś tam...moża ona tego baaaardzo potrzebuje...bądz pan człowiekiem...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-06-2018 [21:24] - Imć Waszeć | Link:

Akurat ta akcja ma sens. Przez co najmniej cztery miesiące agentura niemiecka w polskim sejmie darła ryje z powodu premii, nagród, kart VISA, wyjazdów, delegacji i rozliczeń PIS-u. Czas był najwyższy, żeby powiedzieć tej napalonej na hucpę hołocie sprawdzam i z kolei zobaczyć ich listy z wydatkami w powiatach i województwach. Zostali złapani na wykroku, o czym świadczy bredzenie, że nie ma urzędnika, który trzyma klucze do szuflady, albo że wydatki władz lokalnych nie powinny interesować polskiego rządu i polskich służb, bo gwarancję nietykalności lokalsom daje obce państwo i obce służby. Żarty się skończyły, KOlesie! Kwity na stół!

Obrazek użytkownika Novalia47

08-06-2018 [00:39] - Novalia47 | Link:

A Ty, chłopie, nadal żyjesz w swoim PRL-owskim matrixie: przed wyborami samorządowymi trzeba pokazać opozycji kły i robić naloty na samorządy z przewagą PO.Może od razu pozamykać wszystkich członków PO nie tylko w samorządach i będzie spokój - co, towarzyszu miniDzierżyński? I ten twój Urbanowski język...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-06-2018 [11:55] - Imć Waszeć | Link:

Komuszku, przyjrzyj się lepiej swojemu językowi. Dosłownie kronika filmowa z wczesnych lat stanu wojennego. Już rozgryźliśmy dawno jaki jest stosunek PO do PZPR i dlaczego tak podkreślali, że "nie są z PZPR, a PIS jest", więc nam tu nie bełtaj. Nie próbuj tu też mamrotać o jakieś walce z komunami, bo "NZS rządzi" aka PO samo pokazało jak się z ubectwem blatuje i ma resztę w de. Bydgoszczu, Inowrocław, Wrocław i Gdańsk pokazały jak to w rzeczywistości było, resortowcu. Niedaleko pada zgniłek od drzewa, z którego wyrósł, zwłaszcza gdy przemiany były założone przez jedyna partię, a demokracja fikcyjna.

Obrazek użytkownika angela

08-06-2018 [13:44] - angela | Link:

@Imc Waszec, i pewnie jak sie Adas z Jureczkiem spotykali, to o dziewczynach rozprawiali??
Komusza  Gadzinowka Wyborcza, pod batuta Urbana, niezle Polakom w glowach namieszali.
I to " prawicowa solidarnosciowa" gazeta sie nazywala, a Jaruzelski czlowiekiem honoru.

Caly czas postepuje falszowanie historii.
"Polacy mordowali Zydow "", " Niemcy to faszysci, nazwali polskich patriotow faszystami, wiec kto rozpetal wojne, PiS.
"Polskie obozy zaglady"????
Za pare lat leming na zachodzie bedzie mial to wbite w czerep. 
I jeszcze na dodatek, nie mozemy sie przed tym wszystkim bronic, bo nasza ustawa sie nie podoba,  tylko dlatego ze za kazde takie klamstwo, "profesory" uszusci beda odpowiadac karnie.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-06-2018 [15:15] - Imć Waszeć | Link:

Profesory nie będą odpowiadać karnie, bo jest dla nich zrobiony wyjątek. Tak samo "artyści". Za to ambasadorowie, politycy, "dziennikarze", szare eminencje, rabini i inni "przyjaciele" Polski już się załapują na paragraf. Wot w cziom fokus.

Obrazek użytkownika Novalia47

09-06-2018 [16:04] - Novalia47 | Link:

Co za bełkot, jeszcze gorzej niż Urbana

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-06-2018 [20:37] - Imć Waszeć | Link:

Widać, że nalazło się tego robactwa peowskiego jak na starej Katarynie.  Chyba Soros sypnął szczodrze dolarami, a Niemcy obiecali pracę w roli kapo.

Obrazek użytkownika angela

07-06-2018 [22:19] - angela | Link:

Krytykowac rzad za przyznane nagrody, to cacy, pan Pasierbiewicz wylewal hektolitry pomyj, wtorujac "wiodacym mediom", ale jak trzeba wykazac, ile grabili krytykujacy, to juz nie dobrze.
Gesto plodzi porownania, rewizor, malpa z brzytwa, Blida.
Zakrztusisz sie, panie drr. Protegowany Kukiz wykonal zadanie, PRACUJECIE  KRETY pelna para, ale to wszystko im lata kolo tata. Na nic wasze wredne popiskiwanie.
Co robi rzad,  ludzie widza, i nie wcisniecie nikomu ciemnoty.  

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

07-06-2018 [23:08] - ExWroclawianin | Link:

@angela

100/100 Absolutnie prawda!

Pan Pasierbiewicz NIESTETY NIE WIDZI ze w samorzadach np. Inowroclaw (material Anity Gargas w TVP) i innych gdzie niemiecka (PO-wska) agentura rzadzi, robi milionowe przekrety i PAN MILCZY!!! .........................D L A C Z E G O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy pan moze faktycznie jest lub bedzie "JAKIMS TAM" beneficjentem??? Czy faktycznie gdzies w jakims "samorzadzie" czeka na pana skrzynka gorzalki za to ze zamiast chwalic w tym przypadku PiS to pan ich krytykuje??? Dlaczego pan to robi i naprawde jest pan slepy NA OCZYWISTE FAKTY !!!!!!!!!!  Ja tutaj postuluje aby ZDELEGALIZOWANO PO i PSL jako obce agentury i najwyzszy czas wprowadzic prawo zakazujace finansowania partii politycznych przez "zagranice"...A jaki to "zagranica" ma interes aby to Polsce sluzylo ??? Wyrok za przyjmowanie kasy z zagranicy powinien byc minimum 15 lat + przepadek majatku i to bez mozliwosci skrocenia kary. Niech PiS w koncu skonczy w Polsce z panstwem TEORETYCZNYM !!!! A sedzia i prokurator ktory skazal pana Komende na 18 lat wiezienia, teraz powinni zostac wyrzuceni z zawodu i skazani na 18 lat wiezienia bez mozliwosci krotszej odsiadki. Bedzie to kubel lodowatej wody na wszystkich tych sedziow i prokuratorow ktorzy beda wsadzac do wiezienia NIEWINNYCH LUDZI. No i domagam sie LUSTRACJI I DEUBEKIZACJI oraz pogonienia wszystkich resortowych bekartow ze wszystkich panstwowych funkcji urzedniczych. ZERO TOLERANCJI DLA WEWNETRZNYCH MOSKALI I VOLKSDEUTSCHOW.....

Obrazek użytkownika Novalia47

08-06-2018 [00:56] - Novalia47 | Link:

Andżeliko słodka moja! Przecież sam Prezes Polski stwierdził,że głos ludu( przynajmniej w tej sprawie),był głosem Boga mówiącego o łajdactwach i pazerności członków rządu z jej ówczesną premierką-rozdawczynią nagród na czele,za co zresztą poleciała ona ze stołka. Słusznie więc zauważasz, że Co robi rzad,  ludzie widza, i nie wcisniecie nikomu ciemnoty. 
Ale Ty zapewne broniłabyś jak Częstochowy nawet sławnego posła Piętę, który jeszcze do niedawna  był członkiem (przepraszam za wyrażenie!) PiS - czyż ne?

Obrazek użytkownika angela

08-06-2018 [08:04] - angela | Link:

Novalijko, intensywnie i z zamierzenia, mowiac delitatnie, mieszasz fakty, ale lewacy tak maja.
U levakow  prawdy nie uswiadczysz.
A pan Krzysiu, to zadowolony z twojej obrony, jak pies z kija, ona pokazuje, kim jest.
Jak mowia, poznasz pana po kolegach, pan Krzysiu chce byc prawicowy bloger.
Juz raz sie przeciez od Ciebie odcial, a ty nadal swoje.
Milego dnia.

Obrazek użytkownika Novalia47

09-06-2018 [16:06] - Novalia47 | Link:

Pan Krzysiu słowem żadnym nie wskazał,jakoby uważał mnie za swoja adwokatkę, więc cosik Ci się pokićkało,Andżeliko przesłodka. A czy Ty w ogóle rozumiesz pojęcie lewactwa,  co to kiedyś oznaczało i dlaczego PiS-dzielce  tak nazywają dawnych działaczy Solidarności (mowa o tych aktywnych, którzy za swoją działalność ponosili surowe konsekwencje)? 

Obrazek użytkownika spike

07-06-2018 [23:44] - spike | Link:

Pomyślmy, protegowany uczelnianego sekretarza PZPR, ma czelność komukolwiek cokolwiek wytykać, zaczynając od znanego nam już i często tu wymienianego prof.Terleckiego, czy choćby prok. Piotrowicza, do tego bezczelnie zaprzeczający te protekcji, syn żołnierza AK!!!
 

Obrazek użytkownika xena2012

08-06-2018 [06:33] - xena2012 | Link:

Aby jeszcze bardziej oddać klimat zgrozy towarzyszacy kontrolom przeprowadzanym przez PiS w samorządach Echo24 powinie napisać,że odbyly się one o 6-tej rano.Straszne,po prostu   straszne jak można w ogóle kontrolować.Pan Pasierbiewicz powinien z podobnym patosem jak w notce o sejmowym proteście wykrzyknąć,,niech was pieklo pochlonie,niech was piekło pochłonie'' a wtórowac będzie mu Stalińska ryczac do mikrofonu ,,nie pozwolimy podnieść ręki na dokumenty i na żadne sprawdzanie''.

Obrazek użytkownika angela

08-06-2018 [13:49] - angela | Link:

Dlaczego Kaczynski musial oddac wladze,  "ze wzgledow wizerunkowych"???
Takiego szczura komuszego, jeszcze nie widzialam.
Albo drr cos na mozg padlo.
 

Obrazek użytkownika Lektor

08-06-2018 [16:50] - Lektor | Link:

Panie Psierbiewicz, pan nie powinien zajmować się Polską. Pan jesteś po prostu za głupi do tego !

Obrazek użytkownika Jan1797

09-06-2018 [09:49] - Jan1797 | Link:

http://naszeblogi.pl/50305-cia... Czy „tak utalentowany” kandydat z platformy
pomimo blamażu wyborczego potrzebuje przykrywki w postaci powyższej notki?
Proszę autora jak sądzę, jest pan w stanie pojąć, iż posłowie zjawili się w „magistratach”
że tak powiem opornych w ujawnianiu informacji zawartych obowiązkiem w ustawie.
Ufam, zrozumie pan słowo ustawy? vide; https://www.mpips.gov.pl/ustaw...

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika tricolour

09-06-2018 [10:38] - tricolour | Link:

Jak widać po forum, to myślących po prawej stronie nie jest wielu. No cóż, opcja niemiecka wraz z rosyjską znów będzie miała okazję do zdobyczy terytorialnych. Łatwość, z jaką można podzielić ludność tysiącletniego kraju wprawia wręcz w osłupienie...

Obrazek użytkownika Lektor

09-06-2018 [14:32] - Lektor | Link:

Panie tricolour, a pan to z jakich stron, jeśli można wiedzieć ?!  Pański wpis jakoś zaleciał ze strony Władywostoku !  Jak pana coś wkurwia to pisz pan, że pana coś wkurwia, a nie że pański duch na rozżarzone węgle gołą dupą usiadł.
 

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2018 [17:31] - tricolour | Link:

Zupełnie niepotrzebnie profesję rodzicielki swej Pan zdradza, bo ona nic do rozmowy nie wnosi, a słowo brzydkie nad wyraz.
W rzeczy samej, ja z zachodu Polski...

Obrazek użytkownika Novalia47

09-06-2018 [16:08] - Novalia47 | Link:

No i jak na dłoni widać kto i jak zrozumiał ten tekst, a Ty, Krzysztofie, masz stalowe nerwy i żelbetonową cierpliwość pisząc tu nadal takie teksty.Tylko cenzor-Admin się na tym poznaje nie uważając Cię ze kreta,ale widząc  celność i zasadność Twojej krytyki (niestety, rzadziej widzi on obraźliwe i chamskie sformułowania w komentarzach).

Obrazek użytkownika paparazzi

10-06-2018 [01:12] - paparazzi | Link:

Towarzyszu Novalinia, dziękuje za wnikliwa analizę tow. Krzysztofa i dialektyczne myślenie. Jesteśmy coraz bliżej ....niż dalej. Całuje wasze usteczka jak Breżniew z Honeckerem. Wy to tak na poważnie czy jaja Bieńkowskiej robicie, to pocalunek śmierci dla Krzysztofa.

Obrazek użytkownika Novalia47

10-06-2018 [16:26] - Novalia47 | Link:

Paparazzusiu!
Pozwól, że zapożyczę sobie pewne celne powiedzonko,które do ciebie pasuje jak ulał: ty jak już cóś powiesz, to jak gołąb na parapet.