Salon Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej


Przypominam ku przestrodze!

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?...   

Zbliża się kolejny długi weekend, więc postanowiłem napisać coś w lżejszej formie, choć jak się nad tym głębiej zastanowić, to… - a zresztą posłuchajcie proszę.

Salon Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej to nowofalowa elita prawicowa, która odkąd Jarosława Kaczyńskiego rozbolała noga tak się rozbrykała, iż podobnie jak legendarne lemingi utraciła zdolność samokontroli, jeśli nie całkowicie, to prawie. Powiem więcej. Ta crême de la crême partii pana Jarosława odnalazła nad Wisłą wyjątkowo jej przypadającą do gustu niszę powszechnego zidiocenia i na tym żyznym dla niej gruncie poczuła się tak pewnie, iż jej totalnie szajba odbiła. I tak, z niepojętym dla nauki powodzeniem owa egzotyczna socjeta na przekór teorii rozwoju osobniczego gatunków Karola Darwina, która zakładała, że ewolucja od zawsze postępowała w kierunku rozwojowym, - poczęła ewoluować do tyłu, czego najlepszym świadectwem może być choćby powierzenie funkcji Ministra Obrony Narodowej w ręce pana Antoniego, a do tego jeszcze nominacja posła Suskiego na stanowisko szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu. Do tego trzeba jeszcze dorzucić takie kwiatki, jak niedawna próba wyrzucenia dziennikarzy z ufortyfikowanego Sejmu i zadarcie z matkami Polkami, z którymi jak dotąd żadna władza nie wygrała. Symptomem intelektualnego zwiotczenia salonowych elit prawicowych okazała się także innowacyjna formuła telewizji publicznej pod batutą Jacka Kurskiego i jego pierwszego skrzypka niejakiego Rachonia Michała, u których arcymistrz gierkowskiej propagandy sukcesu Kozera mógłby ewentualnie terminować. Charakterystyczne było także przywodzące na pamięć „zieloną wyspę” pewnego górala z Góry Synaj o siedmiu paszportach trajlowanie Premiera Morawieckiego, że jest cudnie i państwowa kasa to prawdziwy róg obfitości, z którego szmal miliardami się przelewa, a także bezustanne zapewnianie doktrynerów partii Pana Jarosława, że ze wszystkim poradzimy sobie sami, zaś inni mogą nam skoczyć na pedał. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiła ślepa wiara w dobre serce sojuszniczych Stanów Zjednoczonych, które za nas bez wahania krew przeleją, gdyby nas Putin chciał zaanektować, z czego, jak na razie mamy tylko tyle, że za Patrioty musimy parę miliardów zielonych dutków w ciemno wybecalować, a na domiar złego Don Trump właśnie podpisał z Żydami umowę, która wydoi do zera nasze rezerwy państwowe, - zaś prezydent Duda nic tylko chanukowe świeczki pali.
O ile, jak niegdyś pisał Seaman, platformerskiemu lemingowi wystarczało do szczęścia, że "raz w miesiącu zjadał sobie na mieście suszi, uczęszczał do SPA i pryskał się masumi", to nowofalowy salonowiec Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej takimi pogańskimi wymysłami się brzydzi, a do osiągnięcia duchowego błogostanu potrzebuje prawdziwie wzniosłych atrybutów kultury wysokiej, które pełnymi garściami czerpie przemiennie z kazań na niedzielnej sumie, wykładów ministra profesora Glińskiego oraz rekolekcji u Ojca Dyrektora.

Salon Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej żywi się głębokim przeświadczeniem o własnej nieomylności, bezgraniczną wiarą w moc sprawczą Ducha Świętego czuwającego nad Polską w cyklu całodobowym, a od jakiegoś czasu kręci go niepomiernie superprodukcja Marcina Wolskiego „W tyle wizji”, gdzie małpując na żywca „Szkło Kontaktowe” można do woli napluć na każdego i przez telefon dać upust patogennej nienawiści do wszystkiego, co nie prawicowe, a także do zdrajców, którzy się Prawo i Sprawiedliwość skrytykować odważyli. A wszystko to ku nieskrywanej satysfakcji gwiazdorów tego programu: nawróconej na kodeks Terlikowskiego lady Magdy Ogórek oraz prawicowego Jamesa Bonda niejakiego Ziemkiewicza Rafała, który w gębie na odwagę z Gadowskim się mierzy, lecz jak życie właśnie pokazuje za stosowną gażę powie wszystko, co mu każą. I tak owe miło rozgadane towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą egzystuje w bezroszczeniowym cyklu: poranna Msza Święta – wyjazd w teren na spotkanie z wyborcami i kolejne przecięcie wstęgi – Msza Święta południowa – a po Mszy Świętej wieczornej papu przed telewizorem zakodowanym domyślnie na konkurencyjny dla wyklętego kanału TVN24 bogoojczyźniany kanał TVP Info, gdzie prawicowy salonowiec ma do dyspozycji przebogatą gamę zestawów gładko mówiących zwalniających go w zupełności z potrzeby myślenia.

Modelowy salonowiec prawicy nowej generacji ubiera się wyłącznie w rodzimą konfekcję, co zwykle skutkuje wrażeniem jakby nie miał lustra w domu, czego wiekopomnym exemplum są niezapomniane stroje, w jakich wystąpiły na audiencji u papieża Franciszka nasze błogosławione Beaty: Kempa i Szydło. Od czasu do czasu nowogrodzki salon zbiera się na tarle w miejscach „elitarnych”, poczynając od dołu: na wiejskich plebaniach, małomiasteczkowych kółkach różańcowych, aż po wielkomiejskie Republiki, Frondy i Kluby Wtorkowe, gdzie zażarcie perorują roczniki pamiętające jeszcze wczesne zaranie jurajskiej epoki dinozaurów i wszyscy ze wszystkimi się zgadzają w myśl ułańskiego zawołania: „Szable w dłoń! Bolszewika goń, goń, goń!” Ostatnio jednak, celem przechytrzenia Brukseli, na salonach prawicowych weszły także w modę zmałpowane of Platformy rożnej maści bale, gale i festiwale, których nazwy zmieniły się tylko o tyle, że obecnie poprzedza je odmieniany przez wszystkie przypadki przymiotnik „narodowy”. 

Od jakiegoś czasu na prawicy ogromnym powodzeniem cieszą się odbywane w coraz to innych krakowskich bazylikach i kościołach comiesięczne Msze Święte za zdrowie dalibóg zdrowego jak przepraszam za wyrażenie świeżo odrosły prawdziwek prezydenta Dudy, gdzie gromadzą się aspiranci do orderów rozdawanych przez głowę państwa na prawo i lewo w geście szczodrego siewcy nowego porządku dobrej zmiany. Zaś po wywalczeniu miejsca przed ołtarzem, nierzadko łokciami, aspiranci do kariery mogą się podlizać rodzicom pana Prezydenta, a jedynym, na czym rzeczywiście się skupiają w trakcie podniesienia to łypanie kątem oka, czy kamery Telewizji TRWAM ich złapały. Ewangelię zaś czytają starannie wyselekcjonowane przez nieznane siły grube ryby krakowskiego Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO), który niby jest, acz po prawdzie jakoby go wcale nie było. A żeby było śmieszniej w tajemnicy Państwu zdradzę, że na tych liturgicznych misteriach psalmy śpiewa konkurujący z Pietrzakiem do miana kantora Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej Leszek Długosz… i tu kończę relację, bo mi jeszcze notkę zwiną, a zausznicy marszałka Terleckiego w jakiejś bramie łeb mi na łyso ogolą.  

Przynajmniej raz w roku nowogrodzki salon bywa na szumnych imprezach charytatywnych „Balami Niepokornych” nazywanych, gdzie po podaniu przy wejściu odpowiednio zaszyfrowanego konspiracyjnego hasła, wystrojeni na modłę ułańską balownicy miast się bawić, z rozdziawionymi ustami by wszyscy widzieli wsłuchują się w patriotyczne tyrady krasomówców Gazety Polskiej, jakich Piotr Skarga by się nie powstydził. Zaś przy wyjściu, modelowy salonowiec prawicowy z bombastycznym rozmachem rzuca do skarbonki papierową dychę z przeświadczeniem, że się na cały rok wyzbył wyrzutów sumienia. Nowogrodzki salon jest także obowiązkowo obecny na niepoliczonych apelach, wartach honorowych, odsłonięciach pomników i okolicznościowych Mszach polowych, gdzie zależnie o pory roku, stojąc godzinami na baczność z gołą głową na mrozie, bądź skwarze dziękuje Bogu za łaskę, że udało mu się znaleźć w zaklętym kręgu aspirantów do kariery o promieniu nie większym niż dziesięć metrów od prezesa Kaczyńskiego. 

Salon nowogrodzki ma też swoje twarze, że tylko wspomnę ideologicznego przechrztę Stanisława Piotrowicza lubującego się w skandowaniu w Sejmie hasła „Precz z komuną!”, organicznie nieznoszącą smrodu na parlamentarnej antresoli, acz łasą na fast-foody w trakcie sejmowych obrad posłankę Krystynę Pawłowicz, słynącego z nienagannych manier i otrzaskania w wielkim świecie niejakiego Dominika Tarczyńskiego i wyjątkowo uwrażliwionego na ludzie nieszczęście posła Żalka. Reszty nie wymieniam, bo się wstydzę. Och! Byłbym zapomniał. W prawicowych sferach salonowych nieustającą od lat popularnością cieszy się również objazdowy teatr kukiełkowy „Kuchciński, Terlecki, Lipiński & Brothers” z jego wiecznie żywą i nigdy nie gasnącą mega-gwiazdą Beatą Mazurek.

Kończąc notkę konkluduję, że żarty żartami, ale czas kończyć te śmichy chichy, bo już widać jak na dłoni, iż salon Rzeczpospolitej Nowogrodzkiej rzeczywiście uwierzył, że jest niemającą, z kim przegrać niezastąpioną „siłą przewodnią narodu”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-05-2018 [22:02] - RinoCeronte | Link:

Panie Doktorze, Tadeusz Woźniak śpiewa (w istocie bardzo  pięknie) o śmierci. Myśli Pan, że "Salon" wierzy w swoją własną śmierć?

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-05-2018 [00:05] - Vadim Niżyński | Link:

Nic dodać, nic ująć - jakże prawdziwie śmieszno-smutny konterfekt ludzi dojnej zmiany, obecnych władców Polski i tych, którzy do nich się łaszą.

Obrazek użytkownika paparazzi

30-05-2018 [20:02] - paparazzi | Link:

A miał towarzysz nie pisać ;-). Tylko ta para ze zdjęcia pasuje jak ulał, do Polski, jaka wy chcieliście widzieć. C.D i KK.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-05-2018 [00:54] - Vadim Niżyński | Link:

Teraz widać wyraźnie kto pozował Munchowi do tego obrazu.
P.S.
A nie można by się trochę poduczyć poprawnego pisania po polsku?

Obrazek użytkownika paparazzi

31-05-2018 [00:20] - paparazzi | Link:

Wy jak się tu znaleźli? Wszystkie sowieckie trolle ganiają za interpunkcja. Nasilenie na NB okropne. Ten Krzyk to przez WAS. Tyle lat Polska czekała na podmiot ale teraz się odradza. No matter what. Pazdrawlaju. Nie pomoże woda z Wisły.........

Obrazek użytkownika Piotr Lemieszek

30-05-2018 [03:10] - Piotr Lemieszek | Link:

Panie Krzysztofie

Swietnie to Pan ujal,nawet jesli mam wrazenie ze moglibysmy przedyskutowac te sprawy widzac je pod troszke innymi katami.

Pana blog i komentarze stanowia dla mnie przez 2 ostatnie "kadencje" niewyczerpane zrodlo wiedzy,inspiracji i przemyslen i nie pozwalaja mi takze do konca "skangurzec" na  "Terra incognita Australis " gdzie moje zycie toczy sie obecnie.Te aborygenskie happeningi wygladaja z lekka inaczej niz PiS-owskie spedy.......

Wybieram sie do Polski i na przelomie drugiej i trzeciej dekady Czerwca bede w Krakowie.;Jesli  ma Pan czas i chec chetnie bym sie spotkal i pogawedzil przy kawce w sloneczny dzien "Po rynku,po wielkiemu rynku" czy gdzies indziej "na polu".(Mam nadzieje ze wybaczy mi Pan ten nieudolny pastisz-czego spodziewac sie po Sydnejczyku z Warszawy, chocby i na codzien z Krakusami sie bratal?)

Poprosze o odpowiedz na plemiesz@hotmail.com

Pozdrawiam uprzejmie

Piotr Lemieszek

Pod-Sydnejski Dottore

Obrazek użytkownika xena2012

30-05-2018 [07:29] - xena2012 | Link:

Ulżyło po napisaniu kolejnego grafomańskiego tekstu? Całe szczęście,bo  w tym wieku to i żyłka może od nadmiaru nienawiści pęknąć a wątroba obrócić.Treść zwyczajowo jak zawsze ta sama,obiekty nienawiści też,ale proszę jednak popracować nad szatą przekazu.Te wszystkie ozdobniki,patos śmieszny i lejący się jak z cebra,przymiotniki-wynaturzony,patogenny używane w nadmiarze staja się po prostu niestrawne a całość kiczowata.Z zapowiadanej przez Autora konstruktywnej krytyki nic się już nie ostalo,bo cóż konstruktywnego może wnosić sposób ubierania się w rodzimą konfekcję,czy wygląd pani Szydło czy Mazurek.Nawet młodzież te notki nazwałaby jednym wielkim obciachem autora oczywiscie.Skoro na polu literackim jakos nie może Pan błysnąć nie lepiej udac się na jakiś protest? Była szansa pod sejmem poryczeć sobie ze Stalińską.,,nienawidze was,nienawidzę was'',czy wczesniej porzucac jajkami w podobizny Kuchcińskiego i prezydenta Dudy w ambitnym turnieju zorganizowanym przez Super -Matki. No i miałby Pan szansę dołączyć do grona celebrytów.

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2018 [13:45] - tricolour | Link:

Kolega bloger napisał porządny i diagnozujący tekst. Na ile jest on diagnozujący widać także po Pani reakcji.
Konstruktywna krytyka polega na wyszydzaniu (co do zasady w zbożnym celu) nieadekwatnych ludzkich zachowań. Oceniania nie ludzi tylko ich zachowań więc przykładowo: jeśli panie Beaty ubrały się jak raszple, to rechot dotyczący ich ubioru ma na celu wyłącznie to, by na drugi raz ubrały lepiej lub pozostały w domu jeżeli ich na lepszy ubiór nie stać.
Proste.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-05-2018 [15:02] - Pani Anna | Link:

Kolega bloger może powinien załozyć blog modowy, coś jak Kasia Tusk i będzie "uczył stylu" ciemny lud pisowski? A tymczasem niech choć sam się ogarnie, bo tym swoim zdjęciem budzi wyłącznie "rechot", gdyż wygląda właśnie jak nie przymierzając wymieniona przez pana raszpla.

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2018 [17:57] - tricolour | Link:

Żeby założyć blog modowy trzeba znać się na modzie i wiedzieć o czym się pisze. Inaczej wyjdzie rechot do kwadratu. Co innego krytyka podbabciałych raszpli, bo do tego wystarczą oczy i elementarna wiedza codzienna z zakładania majtek. Dokładnie na tej samej zasadzie można rechotać z arytmetycznej szkolnej pomyłki, a to wcale nie upoważnia do prowadzenia blogu matematycznego.
Zależność jest tu, na blogu, prosta: nasz miły bloger tym większe zbiera cięgi im celniej wypunktuje swoich. A do furii (co poniektórych zakompleksionych) doprowadza krytyka rzeczy wręcz żenujących swoją oczywistością, którą i tak można bezmyślnie spieprzyć.

Obrazek użytkownika angela

30-05-2018 [08:13] - angela | Link:

Frustracja doktora siegnela dna.
Wystrzelal juz na rzad wszystkie naboje, a pozostaly mu tylko klamstwa i nonsensy.

 

Obrazek użytkownika spike

30-05-2018 [08:30] - spike | Link:

Echo24:
Narcyzm jest cechą osobowości charakteryzującą się wyolbrzymionym poczuciem „doniosłości” własnej osoby oraz znaczenia własnych umiejętności. Ludzie z cechami narcystycznymi wierzą, że są szczególnie obdarzeni talentami, często fantazjują o bajecznych sukcesach, mocy, sławie.
Narcyzmowi często towarzyszy skłonność do arogancji, egocentryzmu i snobizmu, a także dążenie do otaczania się „najlepszymi” (ludźmi, usługami, zasobami). Osoba narcystyczna oczekuje specjalnego traktowania przez innych oraz różnorakich ustępstw.
Paradoksalnie narcyzmowi towarzyszy też poczucie niepewności i obniżona samoocena, nierzadko także wstyd i uczucie upokorzenia. Oczekiwanie podziwu idzie tu w parze z bolesnym doświadczaniem krytyki. Wspomniana krytyka lub inne niepowodzenie często spotyka się z gniewnym kontratakiem lub wycofaniem. W związku z trudnością w radzeniu sobie z potknięciami, osoby narcystyczne rzadko podejmują ryzyko i raczej omijają sytuacje potencjalnych przegranych.
Innym typowym przejawem narcyzmu jest zazdrość oraz przekonanie, że „inni mi zazdroszczą”. Zaabsorbowanie własną osobą przejawia się także w wyraźnym braku zainteresowania innymi oraz ograniczoną empatią (a nawet jej brakiem) wobec innych. Osoba narcystyczna oczekuje ze strony innych oddania, jednak nie widzi sensu aby odwzajemniać ich potrzeby. Często buduje relacje w oparciu o dewizę: „co możesz mi dać?”.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-05-2018 [13:29] - Zygmunt Korus | Link:

"W związku z trudnością w radzeniu sobie z potknięciami, osoby narcystyczne rzadko podejmują ryzyko i raczej omijają sytuacje potencjalnych przegranych."
Hm..., Pana Pasierbiewicza to dotyczy? Jakoś jednak, zaradnie, dotrwał do emerytury, ryzyko na tym forum, że będzie przegranym, stale podejmuje...
A niektóre sformułowania z jego tekstu bardzo zabawne i celne. Co już wyłapano w sieci. Z przymrużeniem oka oczywiście.

Obrazek użytkownika xena2012

30-05-2018 [14:55] - xena2012 | Link:

Czytał Pan regulamin forum? ,,Dopuszczalna jest nawet najostrzejsza krytyka ale bez wycieczek osobistych''.W tekstach pana Pasierbiewicza  mamy jedynie wulgarną ,chamską krytykę, i nieustanne ataki personalne na znienawidzone przez siebie osoby.Jakoś nie widać w nich ,,przymrużenia oka'',celności czy zabawy.Chyba Polska zasługuje na uwagę z racji poczynań rządu w sprawach społecznych,projektów gospodarczych,polityki. Czy choc raz takie wazne tematy zostały poruszone i,poddane do dyskusji przez Echo24? Skądże ,bo łatwiej jest ,,przywalać''wzorem dzieci ze szkoły które śmieją się bo kolega jest za gruby lub za chudy,bo niemodnie ubrany lub niezbyt urodziwy.

Obrazek użytkownika spike

30-05-2018 [22:29] - spike | Link:

Zygmunt Korus
"Jakoś jednak, zaradnie, dotrwał do emerytury..."

Jak Pan słusznie napisał, nasz dr "jakoś dotrwał", a czy nie powinien zakończyć kariery choćby habilitacją, nie mówiąc o profesurze, skoro ledwo doktorat obronił, nie pozostanie po nim śladu w akademickich bibliotekach, ale wszystkich o buców i nie tylko wyzywa.
Mam znajomego, który by mógł być synem dr, a jest profesorem, na początek uczelnianym, ale to i tak sukces, do tego publikacji ma bardzo dużo, wyjątkowo pracowity człowiek, do tego szczery katolik, nie taki farbowany jak nasz dr. Z tym człowiekiem rozmawiać, to prawdziwa przyjemność.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-05-2018 [11:29] - Zygmunt Korus | Link:

No, no... Cytują Pana: http://niepoprawni.pl/blog/ins...

Obrazek użytkownika Lektor

30-05-2018 [11:58] - Lektor | Link:

Panie, jak jeszcze raz opublikujesz pan tutaj jeszcze jakąś głupotę to zawiadomię policję !!!

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2018 [13:46] - tricolour | Link:

Tak, tak proszę koniecznie zawiadomić Policje oraz osobistego lekarza.

Obrazek użytkownika paparazzi

30-05-2018 [15:42] - paparazzi | Link:

Wy pewnie z tej biało-niebieskiej-czerwonej, flagi co żartów nie zna.

Obrazek użytkownika tricolour

30-05-2018 [18:01] - tricolour | Link:

Po polsku brzmiałoby to poprawnie tak: "biało-niebiesko-czerwonej".
Zanim zaczniesz insynuować komuś obce pochodzenie przestań kaleczyć język ojczysty. Inaczej robisz z siebie pośmiewisko...

Obrazek użytkownika paparazzi

30-05-2018 [20:05] - paparazzi | Link:

A co? Noviczok?

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-05-2018 [12:10] - Pani Anna | Link:

Kiedy już człowiek przebrnie przez te grafomańskie wypociny nasuwa się pytanie: w którą stronę pan jeszcze nie pluł? Pytanie do jakiegoś psychiatry, jak to możliwe, że człowiek, który wręcz histerycznie reaguje na jakąkolwiek krytykę pod swoim adresem, tak lży i wręcz obraża wszystkich, których ma na tapecie? Nawiasem mówiąc, niejaki Lis ma takie same objawy.

Obrazek użytkownika xena2012

30-05-2018 [14:13] - xena2012 | Link:

Ten osobnik nigdy nie będzie pluł w zadną inną stronę,na to jest za sprytny nawet przy swoim wybujałym ego.Co iinego jest wypomnieć poseł Pawlowicz spożywanie sałatki urastajacej w jego tekscie do rangi fast-fooda ale nie osmieliłby się nigdy wyśmiać posłankę Lubnauer żrącą z koleżanka na sali sejmowej ciastka.Wie,że tylko ludzi z PiS-u może bezkarnie obrażać ,szkalować,atakować w swoim patetycznym stylu.Jakos nigdy nie  wysmiał wygibasów pani Kopacz na czerwonym dywanie,no ale gdyby to była pani Szydło poszedłby w pluciu na nia na całość.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-05-2018 [20:55] - HenrykHenry | Link:

do xena2012 ... 
no takie zadanie ma ten "becwal" ... usadzic sie na pozycji zwolennika PiS , patrioty prawicowca ... a potem pomalu saczyc jad niezgody czy zwatpienia 
Za komuny sie wyslugiwal ..."dziewczynki" z "Mody Polskiej" byly jednym z licznych instrumentow ... za co dostal paszport i wize do USA (no jeszcze pare innych "nagrod"  by sie uzbieralo) ... dzis sluzy tym samym panom tylko "rozpuszczonym" w obozie prawicowym jak gowno wylane do Motlawy. Gowno to gowno ... i chocby nie wiem jak by tu zaklinal ze on "sprzyja" ... to widac po jego belkocie co to za sprzyjanie i czemu to sluzy ...

Obrazek użytkownika paparazzi

31-05-2018 [00:22] - paparazzi | Link:

You make my day. :-) Dzieki.

Obrazek użytkownika angela

30-05-2018 [12:41] - angela | Link:

@Teutonick !!!! Polecam calosc.

"Może jednak nie doceniamy o wiele od nas sprytniejszego przeciwnika? Może tym razem dla odmiany stara się nas upupić z innej, „niby-patriotycznej” mańki? Może ktoś łebski uznał, że skoro nie da się z nas nijak brew naszej woli ulepić bezkształtnej multikulturowej masy na wzór społeczeństw zachodnich, to trzeba uśpić naszą czujność tak abyśmy sami dali się zagonić do właściwej zagrody? Może to wszystko stanowi fasadę, za którą kryje się konieczność jakiejś formy zagospodarowania „zdroworozsądkowej” części elektoratu? 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-05-2018 [13:03] - Vadim Niżyński | Link:

Tym tekstem szczególnie udało się Autorowi sprowokować lawinę kretyńsko-infantylnych "komentarzy" do reszty kompromitujących ich autorów,wiernie towarzyszących wszystkim wpisom Autora - brawo!

Obrazek użytkownika xena2012

30-05-2018 [14:27] - xena2012 | Link:

Jaki tekst takie i komentarze.Bo jak tu się nawet odnieść do steku bzdur godnych Pudelka,choć nawet tam miarkuja się w pluciu,wypominaniu braków urody,złego stylu ubierania się,rozwiązanej sznurówki czy ,uczestnictwa w mszy jak to czyni panski guru. Czy Pan w swoim uwielbieniu do Echo24 pomyślał jak czuja się rodziny tych pomawianych i wysmiewanych przez niego w tak prostackim stylu osób? Na co czeka ten osobnik? Aż ktoś podminowany jego pożal się Boże twórczością weźmie w ręke kamień?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-05-2018 [22:09] - HenrykHenry | Link:

Odpowiadasz niby Vadim Nizinski ... czy jak mu tam , a to jest pasierbiewicz . Nie rozpoznalas tego stylu pisanie ?!

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

31-05-2018 [00:03] - Vadim Niżyński | Link:

@Xena2012
Jaki tekst takie i komentarze.
i tym komentarzem (przepraszam z nadużywanie określenia "komentarz"!) przyznała się Pani do kretyńskiego infantylizmu "komentarzy", w tym także swojego,przy czym wynika to z  faktu, że ów blogerski wpis po prostu trafia w samo sedno, a niektórzy prawdy nie mogą znieść wprost organicznie,

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-05-2018 [20:26] - Pani Anna | Link:

Panie, żeby krytykować kogokolwiek, to trzeba cokolwiek sobą reprezentować! Pasierbiewicz zatrzymał się na poziomie wczesnej podstawówki, bo wtedy co mniej rozgarnięte osobniki wyśmiewały się z mniej modnych lub "gorszych" ubrań kolegów. Z tego się wyrasta i normalny człowiek wstydzi się takiego zachowania, ale tego podstarzałego "eksperta" majtkowego to nie dotyczy. Takie rzeczy wynosi się z domu i to się nazywa kultura.

Obrazek użytkownika Michael5

30-05-2018 [22:44] - Michael5 | Link:

Panie Redaktorze, 

W pewnej bardzo mądrej księdze napisano "Vanitas vanitatum et omnia vanitas". A księga kończyła się tekstem: "Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj!". 

I to najważniejsze. A z resztą - będzie dobrze. Nawet jeśli nieco siermiężnie. Mnie się ta "siermięga" nawet podoba (jest taka nasza), a "W Tyle Wizji" bardzo lubię. Szczególnie polecam Staszka Janeckiego. 

Nie dajmy się zwariować. "Żadna władza z Matkami - Polkami nie wygrała". Tylko, że nasza władza akurat z Matkami-Polkami stoi po tej samej stronie....Przecież jak na dłoni widać, kto w tej sprawie gra nieczysto. Za kilka tygodni ci sami ludzie, którzy "z całego serca" wspierali osoby niepełnosprawne w ich, a jakże "słusznej walce o godność" przypną sobie czarne profilówki na portalach społecznościowych z hasztagiem "Czarny protest", w proteście przeciw zwiększeniu zakresu prawnej ochrony życia. I, co gorsza, nie zauważą w swym zachowaniu logicznej sprzeczności. 
Odkąd Kartezjusz powiedział "Cogito, ergo sum" rzeczywistość przewróciła się do góry nogami. Ta kartezjańska rewolucja spowodowała powstanie paradygmatu, że to myśl kreuje rzeczywistość. I tak lewicowa myśl kreuje tę naszą biedną rzeczywistość od tylu już lat..... 
A w naszym prawicowym świecie istnieje prawda obiektywna, która jest bezwzględna.... 
Z poważaniem

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

30-05-2018 [23:53] - Vadim Niżyński | Link:

No to się Michael5 nafilozofował, ho,o! A najlepsze jest podsumowanie o tej prawdzie obiektywniej, która  jest bezwzględna i istnieje  tylko "w naszym prawicowym świecie". Bo tylko ten świat wyznawców wiodącej siły narodu i dojnej zmiany ma we wszystkim absolutną rację,jest nieomylny i nieprzemakalny - amen! I dlatego nieomylnie nieprzemakalni nadal będą nakazywać kobietom rodzenie ciężko uszkodzonych dzieci, którymi ich matki będą się zajmować za te 500 zł.I tu najwyraźniej widać, kto w tej sprawie gra nieczysto.

Obrazek użytkownika Lektor

31-05-2018 [10:49] - Lektor | Link:

Wladim,czy jak się tam wabisz,  powiedz no chłopie skąd ty przyjechałeś do Polski ?

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

01-06-2018 [16:02] - Vadim Niżyński | Link:

@Lektor:
Trzeba przyznać,że konterfekt  świetnie oddaje poziom intelektualny Sz.Pana Lektora. Może dlatego nie potrafi on poprawnie napisać mojego imienia...

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

01-06-2018 [15:51] - Vadim Niżyński | Link:

Do jak zawsze słabo kojarzącego Lektora:
Z moich komentarzy wynika dość jasno, że nie będąc w fanatycznym wyznawcą PiS jak Sz.Lektor, jestem po prostu z Moskwy, Berlina i Brukseli jednocześnie. Zadowolony?