No i jak ja mam Was wspierać???

Motto: "I tylko sałatki szkoda!" (Nikodem Dyzma)     

Ilustracja audiowizualna - https://www.youtube.com/watch?v=AlIbSQrZr90

Podkład muzyczny - https://www.youtube.com/watch?...  

Orędownicy rządzącej partii Jarosława Kaczyńskiego mają do mnie żal, że jako bloger o poglądach prawicowych krytykuję Prawo i Sprawiedliwość. I faktycznie krytykuję.

A dlaczego?

Otóż, między innymi, dlatego:

Przed chwilą pani Krystyna Pawłowicz, którą ktoś chyba dla żartów nazwał profesorem zamieściła w Internecie następujący Tweet:

Krystyna Pawłowicz‏ @KrystPawlowicz 2 godz.2 godziny temu
Przed chwilą byłam w Sejmie Na antresoli, w miejscu dla prasy i w korytarzu głównym na parterze trudny do zniesienia smród Zapytana o to pani z TVN powiedziała, że też czuje, ale to „od farby, bo gdzieś coś malowano” Ale nigdzie prac malarskich nie było ...

Ludzie! – zwracam się do prominentów partii rządzącej. Na litość Boską! Tak nie można! To jest  odstręczające w kategoriach ludzkiej wrażliwości i kaleczące intelekt moralnie nieprzyzwoite chamstwo stojące w sprzeczności z kodeksem etycznym nauczyciela akademickiego!

A na domiar złego na Facebooku widzę właśnie wpis prawicowego Jamesa Bonda, również pożal się Boże profesora Witolda Gadowskiego – vide: https://www.facebook.com/photo... 

Panie Witoldzie, sorry, ale w tej formule może Pan sobie ewentualnie na przyzbie z gaździną Bigosową pogadać. Co Pana kręci? Ilość polubień oszołomów? Wałęsa się wizerunkowo skompromitował wizytą u protestujących w Sejmie. Ale chodzi nie tyle meritum sprawy, co o formę wypowiedzi. Nie popisał się Pan, Panie Witoldzie tym tekstem. No i po co Panu to było? Przecież ma Pan imponujący dziennikarski dorobek? A tak, zszedł Pan do poziomu Nikodema Dyzmy prawej strony sceny politycznej, niejakiego Tarczyńskiego - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

W tym miejscu kończę, bo mi jeszcze zwiną notkę.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Perystaltyka jelit, wiatry i smród na sejmowej antresoli. Słowem pani Pawłowicz z panem Gadowskim  zaczęli robić w podrobach. Bo taka publicystyka to, ni to kiszka, ni salceson ozorkowy. Sorry. Ale to już trąci Palikotem.

Post Post Scriptum
Analiza komentarzy wskazuje, że orędowników Prawa i Sprawiedliwości przaśne wypowiedzi pani Pawłowicz i pana Gadowskiego zupełnie nie rażą. I to mnie cholernie martwi, bo nie o takiej Polsce marzyłem.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

23-05-2018 [15:54] - HenrykHenry | Link:

Nie komentujcie tego "becwala" ... on ma takie zadanie , prowokowac i siac zamet , niezgode. Za komuny sie wyslugiwal i wykonywal zadania,robi to tez teraz.
Wszyscy widza ze "dobra zmiana" walczy na smierc i zycie o Polske. Nie dawajcie mu satysfakcji , nie stwarzajcie mozliwosci.
Zostawcie go z tymi bajeczkami o ojcu i prawicowym , patriotycznym swiatopogladzie.
Napisalbym wiecej ... tylko ...

Obrazek użytkownika Studentka

23-05-2018 [17:06] - Studentka | Link:

Notka Pana Gadowskiego jak ulał pasuje też do doktorka P.  Nie przypuszczam, żeby on był " zadaniowany,"  kto  by chciał go zadaniować, !.Wg. mnie jest to leciwy , samotny człowiek, niespełniony życiowo, nic nie osiągnął, choć miał wielkie aspiracje, spłodził córkę, ale nie ma rodziny, ciągle ma ochotę i siły,żeby coś działać tylko nikt go nie chce , komputer daje mu namiastkę tej "działalności politycznej dla Polski", jak to nazywa. Swoje frustracje wyżywa na ludziach, których nazwiska coś znaczą, ale nie w krytyce, ale prostackim obrażaniu ich . Żeby być zadaniowanym, trzeba być cwanym, a tego myślę doktorkowi brak. W sumie to raczej żałosna postać, ten dr.P.

Obrazek użytkownika angela

23-05-2018 [16:26] - angela | Link:

A moze to panie drr.
Po co pracowac, lepiej awantury wszczynac, wykorzystujac niepelnosprawnosc.
Rzucac jajkami w politykow.
To nie dzieci tam walcza, na wozkach.
To dorosle chlopy, bazujace na wspolczuciu i litosci.
Wielu takich jal oni po prostu pracuja, zamiast wyzwiskami upominac sie o pieniadze, od ciezko pracujacego spoleczenstwa.
https://wpolityce.pl/m/polityk...

Obrazek użytkownika Michał W.

23-05-2018 [17:17] - Michał W. | Link:

A kto Pana prosi o poparcie? Lepiej, żeby Pan nas nie popierał!:)  Poparcie takiego od siedmiu boleści "publicysty"jak Pan przyniosłoby prawicy więcej ujmy niż czasem niezręczne wypowiedzi Gadowskiego czy Pawłowicz.

Obrazek użytkownika Live free or Die

23-05-2018 [18:22] - Live free or Die | Link:

 Po co  ta personalna napaść na doktora.  Można się merytorycznie odnieść.  Albo można w ogóle nie pisać jeżeli się uważa Gościa za trolla.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-05-2018 [19:38] - Pani Anna | Link:

A do czego tu się można merytorycznie odnieść? Przecież cała "tfurczość" tego pożal się boże dr (tytuł nadany zapewne przez pomyłkę) polega na personalnych napaściach.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-05-2018 [21:31] - Jan1797 | Link:

Jesteś, według mnie, nauczycielu akademicki jak Fulop, z problemem pojmowania, może jednak.
https://www.youtube.com/watch?...
Kombatancka przeszłość „towarzystwa” mnie nie obchodzi, wkładam ją między góralskie prawdy.
https://pbs.twimg.com/media/Dd...
https://pbs.twimg.com/media/CW...
Pozdrawiam serdecznie.
PS
W Krakowie, jesteśmy za ograniczeniami w sprzedaży alkoholu, a większość mieszkańców jest
za wizerunkiem przyjaznego miasta bez alkoholu i pijaczków. Marzą mi się publiczne, bezpłatne
przygotowane miejsca do grillowania bez alkoholu.
To jednak po zmianie prezydenta.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

24-05-2018 [00:06] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

0/100

Widac schody "robia sie" juz w dol coraz bardziej strome......................

100/100

Pani profesor Pawlowicz i pan Witold Gadowski

TAK TRZYMAC !!!!

Obrazek użytkownika Temperatus

25-05-2018 [14:14] - Temperatus | Link:

Fakt: tak trzymać, zwłaszcza "prof." Pawłowicz - nikt już jej nie prześcignie w kompromitowaniu PiS, nie dościgną jej nawet Pięty ani Suscy.Podobnie jak ExWrocławianina nie dościgną żadni hejterzy ani inni intelektualiści  na NB.

Obrazek użytkownika Novalia47

24-05-2018 [01:00] - Novalia47 | Link:

Tzw. "profesorowie" wraz z rzeszą nieustających  "komentatorów" tekstów tego autora - oto obraz nędzy i rozpaczy intelektualnej fanów pewnej nieomylnej partii w naszym wspaniałym państwie prawa i niespotykanej wprost demokracji.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-05-2018 [09:39] - Pani Anna | Link:

Nikt nie miałby za złe krytyki PIS, bo nie jest nieomylna i popełnia błędy, co zresztą wielu blogerów pokazuje. Ale chamskie, personalne przytyki, jacy to oni są brzydcy i "nieeuropejscy"  - tu często zamieszczane są ośmieszające,wykrzywione zdjęcia, to jest dopiero obraz nędzy i rozpaczy, biedy umysłowej osobnika, który sam zresztą wygląda jak na zamieszczonym powyżej własnym zdjęciu.
Jeżeli natomiast masz coś przeciwko naszej "niespotykanej wprost demokracji", to zamieszkaj sobie choćby w takich Niemczech i przekonaj się, na co (nie)mogą sobie pozwolić ludzie chcący skrytykować władzę.

Obrazek użytkownika Temperatus

24-05-2018 [14:20] - Temperatus | Link:

Paniusiu  Haneczko złociutka: zapominasz dodać że jeszcze zdradzieckie mordy, kanalie i gorszy sort ! A przecież tak wiernie naśladujesz odzywki prezesowskie,jak choćby o tych osobnikach wyglądających na chorych umysłowo, co im się zachciało przeciw wadzy demonstrować. Co do nędzy i rozpaczy, to już nawet nie chodzi o intelekt, ale przede wszystkim o moralność pewnych osób wypowiadających się w Sejmie lub na NB.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

24-05-2018 [18:03] - ExWroclawianin | Link:

@Pani Anna

100/100

Bardzo dobra i MERYTORYCZNA riposta!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika spike

24-05-2018 [09:30] - spike | Link:

Echo TVN-u
"Boże strzeż nas od przyjaciół (popierających), z wrogami sami sobie poradzimy"

PS
Palikotem Pan to od dawna cuchnie.
Zajmuj się Pan swoim krytykanctwem, ale na Miłość Boską, nie wciskaj nam, że popierasz obecny rząd, kto czyta te Pańskie teksty, widzi fałszywą troskę o Polskę, nikt nie znajdzie merytorycznej, konstruktywnej krytyki rządu, same czepialstwo i to rzeczy nie istotnych dla spraw Polski.
Po wszelkich sondażach i wypowiedziach Polaków widać, że mimo wpadek, wolą ten rząd, niż poprzednią skorumpowaną ekipę, do tego obcą agenturę.
 

Obrazek użytkownika Lektor

24-05-2018 [11:22] - Lektor | Link:

A idź pan, panie Krzysztofie do diabła, albo lepiej do cholery !

Obrazek użytkownika Temperatus

24-05-2018 [14:10] - Temperatus | Link:

Nima to jak solidny. merytoryczny komentarz jako odpowiedź na wpis - oto nieustający w takich wysiłkach Lektor. A kto wciąż zmusza do czytania tego autora?

Obrazek użytkownika angela

24-05-2018 [15:39] - angela | Link:

Temperatus, na sile chce przytemperowac komentujacych.
Temperatusiku, oceniaj notke uffff, a nie  komentarze. 
Pasierbiewicz pisze, i jest za swoje wpisy oceniany.
A kazdy moze sie nie zgodzic.
Szczegolna podlosc wobec ludzi rzadzacych nadzym krajem wylewa sie z tych wypocin.
Na sile osmiesza przyzwoitych i madrych ludzi, zadajac klam prawdzie, i nie dziwi, ze ktos musi to blagerstwo skontrowac.
Ktos kto po raz pierwszy wejdzie na jego bloga, to jak nic, wyenioskije ze w rzadzie, ktoremu spoleczenstwo dalo mandat  do rzadzenia wg Pasierbiewicza to sami idioci.
On tak chce, a dlaczego.bo jest przeciwny dobru Polski. 
 

Obrazek użytkownika Temperatus

24-05-2018 [22:48] - Temperatus | Link:

Andżeliko, Andżeliko! Zieje od Ciebie tak szlachetną miłością bliźniego,że p.Krzysztof chyba będzie musiał się pochlastać.

Obrazek użytkownika Temperatus

24-05-2018 [23:36] - Temperatus | Link:

Andżeliko, Andżeliko! Zieje od Ciebie tak szlachetną miłością bliźniego,że p.Krzysztof chyba będzie musiał się pochlastać.

Obrazek użytkownika spike

25-05-2018 [12:30] - spike | Link:

Temperatus vel EchoTVN
Drogi Krzysiu-pysiu-misiu, który to nick z Twojej kolekcji?
Kogo chcesz nabrać na swoją "miłość do bliźniego", Twoja miłość własna i samouwielbienie aż bije po oczach :))))))

Obrazek użytkownika Temperatus

25-05-2018 [14:02] - Temperatus | Link:

Znaczy się,że zgodnie z ustaleniami żmudnego, szczegółowego śledztwa kpt.Spajka miałbym być kolejnym wcieleniem p.Krzysztofa - no,no, ciekawostka. Pan Krzysztof również ongiś prowadził śledztw w sprawie niejakiego prof.Wolańskiego i odkrywał na NB stale coraz to nowe jego wcielenia. O tyle mnie to nie dziwi, że zwolennicy przewodniej siły narodu mają tendencje do wyszukiwania wszędzie nowych wrogów.

Obrazek użytkownika paparazzi

25-05-2018 [15:51] - paparazzi | Link:

A wy co? Prowadzący?

Obrazek użytkownika gorylisko

24-05-2018 [13:27] - gorylisko | Link:

panie drrrrr, pańskie wiaterki są ? ośmielam się przypuszczać, ze  wichury z pana zadniej strony ciężko się spodziwać...komentarz Gadowskiego pasuje do pana jak tasiemiec do jelita...
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

24-05-2018 [15:11] - Trotelreiner | Link:

Gdyby na NB była możliwość banowania komentatorów,jak jest na s24...to echotvn24 miałby nieustający orgazm! 
"A MASZ TY TAKI OWAKI...I BAN" 

Obrazek użytkownika Valdi

25-05-2018 [06:06] - Valdi | Link:

To taka przypadłość krakusków.
Przypomnijcie sobie państwo słynną Renatę Rudnicką-jakośtam za kadencji PIS 2005-2007 i kilka lat po tym. OBŁĘD !!! Tylko dlatego, że była w innej krakowskiej koterii niejakiego Rokity. Ta kobieta miała niegdyś całkiem niezłe pióro. Po czym praktycznie zużyła się w furiackich atakach na PIS.
Tutaj mamy analogiczny przypadek. Prezes nie słucha rad blogera. Najpierw w sprawie prezydenta, potem w sprawie Terleckiego ....
Bloger czuje się osobiście urażony. Osobiście urażony krakusek jest gorszy niż atakujący skunks.

Obrazek użytkownika Temperatus

25-05-2018 [19:57] - Temperatus | Link:

A to jedni ze spotkań z suwerenem nieocenionej "prof." Pawłowicz:
http://memnews.pl/img/46624/wi...