NAJLEPSZY PROGRAM TV OD LAT

 

 
 
JEŻELI TEGO NIE WIDZIELIŚCIE TO MUSICIE TO ZOBACZYĆ.
Pół godziny temu skończył się w TV Republika prawie czterdziestu-minutowy wywiad uroczej Kasi Gójskiej – Hejke z Wojtkiem Cejrowskim.
 
Dawno temu, gdy byłem małolatem, częstym gościem na spotkaniach towarzyskich u rodziców, był owiany wówczas sławą jazzowej sceny, animator muzyki, pan Stanisław Cejrowski. Dla mnie gówniarza, zaczynającego się wsłuchiwać w Radio Luksemburg, to był gościu, na którego patrzyłem z zachwytem. Nierzadko zresztą towarzyszył mu pan Franek Walicki, również niesłychana postać w tej samej dziedzinie.
 
Musiałem dopiero obejrzeć parę programów WC Kwadrans, by zajarzyć, że ten zabawny, wyszczekany Wojtek Cejrowski jest synem pana Stasia z lat mojej wczesnej młodości. I od wtedy zacząłem śledzić karierę tego, najpierw niezwykłego chłopaka, a potem wspaniałego mężczyzny, patrioty, katolika i podróżnika. Co tu dużo gadać – chyba nie ma tutaj nikogo, kto by jego nie znał i zapewne w większości, nie lubił.
 
Dzisiaj po dwudziestej, moja ulubiona dziennikarka pani Gójska – Hejke, przeprowadziła z Cejrowskim wywiad, jakiego jeszcze w polskiej telewizji nie widziałem.
Staram się go ściągnąć i tu wkleić, ale TV Republika jeszcze go w internecie nie upubliczniła.
Jak tylko się to stanie, to natychmiast to dołączę.
A do tej pory MUSICIE mi uwierzyć, że MUSICIE to zobaczyć.
 
Wywiad telewizyjny, to sztuka najwyższego lotu i szczyt profesjonalizmu.
Dziennikarze prowadzący tego typu show, tzw. anchormen, zarabiają w Stanach, czy Anglii miliony i są hołubieni, jak najcenniejsze gwiazdy.
Taki Tim Sebastian, lub Stephen Sackur prezenterzy flagowego programu BBC – Hardtalk, to brylanty publicystyki i dziennikarstwa. Program ten zresztą został żywcem zerżnięty przez TVN i prezentowany jako "Piaskiem po oczach".
Cóż... sukcesu nie odniósł. Nie ta telewizja i nie ten dziennikarz.
Amerykańskie "tokszoły" wylansowały takie światowe sławy, jak Johnny Carson z "The Tonight Show With Johnny Carson", Oprah Winfrey, David Letterman, Merv Griffin, czy w końcu niesamowity, zresztą mój rówieśnik, Jay Leno.
A u nas posucha. Arogancka i kabotyńska Monika Olejnik, klasyczne "resortowe dziecko" zamarzyła sobie, że zostanie polską Orianną Fallaci. Niestety – ani nie ta kultura, inteligencja, czy wiedza i mamy to co mamy – chamskiego maszkarona nie potrafiącego ukryć brzydkich emocji i namolnych sympatii politycznych.
 
Na tym tle, dzisiejszy wywiad z Wojciechem Cejrowskim był prawdziwym ewenementem w historii polskiej telewizji.
Muszę jednak uczciwie przyznać, że główna zasługa leży po stronie niezłomnego katolika i słynnego podróżnika. Nie mniej pani Hejke bardzo profesjonalnie prowadziła "przesłuchiwanego" i pozwalała mu się wygadać, co owocowało bardzo błyskotliwymi uwagami.
 
Wiem, wiem... opowiadanie o dobrym programie, to jak zjadanie słynnego ptysia , czy bezy przez szybkę (a nie jak zaleca pytia savoir-vivru Jolanta Kwaśniewska - łyżeczką). Więc dalej nie będę, tylko gorąco polecam.
Coś ciekawego zaczyna się w telewizji dziać

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-11-2014 [23:24] - Józef Darski | Link:Słuchałem, nareszcie ktoś mówił normalnym językiem bez udawania i zakłamywania rzeczywistości. Nazywał rzeczy po imieniu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-11-2014 [23:26] - jazgdyni | Link:

Witam

Byłem zafascynowany. To było nareszcie coś na poziomie. Autentyczna klasa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kalina

05-11-2014 [02:24] - kalina | Link:

Ja też oglądałam.Rewelacyjny był.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [07:23] - jazgdyni | Link:

Witam

(Znowu system gubi komentarze, więc powtarzam).

To był pierwszy od bardzo dawna talk show na wysokim swiatowym poziomie. I pani Katarzyna, a przede wszystkim Wojtek Cejrowski zaprezentowali się z najlepszej strony.
TV Republika powinna jak najszybciej program upublicznić.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Studentka

04-11-2014 [23:38] - Studentka | Link:

Obejrzałam; pełna zgoda,co za radość dla oka i dla ucha. Mam nadzieję,że Pan Cejrowski zacznie być częstym
gościem tv republika.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [09:24] - jazgdyni | Link:

Witam

Też bym sobie tego życzył. Te wszystkie Brauny i Ziemkiewicze są takie ciężko strawne.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika emilian58

05-11-2014 [01:39] - emilian58 | Link:

No proszę jak zdziwić normalność może i owszem.Bo Cejrowski po prostu normalny jest!I nawet gdy siedzi krzywo to mówi prosto.I nie straszna mu żadna tvdajnia.Ani żadne resortowe bachory.Myślę że jakby pan Gliński ładnie poprosił to pan Cejrowski udzielił by kilku lekcji jak nie dać wbić się w fotel z byle POkurczem naprzeciw i owszem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [07:26] - jazgdyni | Link:

Panie Emilianie,

to nie była tylko normalność. To był świetny talk show, który zdarza się raz na parę lat.
Jasność, tempo wypowiedzi, pytania naprowadzające - wszystko na najwyższym poziomie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [07:43] - jazgdyni | Link:

Już zaczyna się pokazywać

http://telewizjarepublika.pl/c...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-11-2014 [10:46] - Lech Makowiecki | Link:

Potwierdzam - znakomite show, w tempie i bardzo na czasie. Współpracowałem kiedyś ze Stanisławem Cejrowski, z Wojciechem kolegujemy się jeszcze z czasów, gdy nikt nie słyszał o WC Kwadrans. Logika wywodu, cięty dowcip, proste recepty na życie, szybkie riposty, uczciwość poglądów etc etc To będzie hit internetu! Katarzyna Hejke lubi czasami "zagadywać" rozmówcę - tu na szczęście dała mu się wykazać, nie naprowadzała siłą na umówione przed programem tory, pozwoliła myślom Wojtka improwizować z tematu na temat... I to był strzał w dychę! 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [17:41] - jazgdyni | Link:

Witam

A najważniejsze, że on jest do bólu szczery. I mówi, to, co myśli. A myśli zazwyczaj dobrze.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-11-2014 [14:09] - jazgdyni | Link:

A oto już jest całość:

http://youtu.be/HNb0JqUzA_U