Jak Jacek Sasin Ochotę zawojował.

No proszę – okazało się, że byliśmy z Elig na tym samym spotkaniu! (ja siedziałem sobie w 3 rzędzie od końca, pod oknem).

Ponieważ Elig opisała wszystko jak zwykle akuratnie, pozwolę sobie tylko na kilka słów uzupełnienia:

miejsc na sali było 77 (11 rzędów po 7 krzeseł: 4 pod ścianą i 3 pod oknami, między nimi przejście). Kilka krzeseł było wolnych, ale też i kilka osób sobie stało z tyłu i przy drzwiach, tak że koniec końców można przyjąć, że na sali było 77 osób (z wymienioną przez Elig dwudziestką pisowców włącznie).

Ale że znaczna część ściany vis a vis okien była wersalską modą wyłożona wielkimi lustrami, w których 7 pierwszych rzędów się odbijało, dublując tym samym frekwencję, można przyjąć, że osób na sali było 126 :-D

Ba! Było też dzięki tym lustrom dwóch Jacków Sasinów – identycznych, jak dwie krople wody i mimicznie oraz ruchowo skoordynowanych idealnie.

To się nazywa strategia!!!

Ja się z Ursynowa pofatygowałem, żeby Jacka Sasina zapytać o tych urzędników, co to ich tak dużo jest, i czy ich wywali, nie wywali, czy swoich, pisowskich jeszcze dołoży.

Owszem, wspomniał Jacek Sasin, że ci urzędnicy są 20 do 50% drożsi, niż w innych dużych miastach i jeszcze się op...ją (to moja interpretacja), bo HGW musi na zlecenia różnych takich znajomych (to też moja interpretacja) za ciężkie miliony zatrudniać (to akurat twardy fakt).

Ale już nie powiedział, co on, Prezydent Jacek Sasin z tymi urzędnikami zrobi – pewnie zapomniał.

Pytań z sali, podobnie jak na Ursynowie, rzeczywiście nie przewidziano, toteż pojechałem do domu, bo na rozmowy prywatne o Warszawie z jakimś panem z Ząbek, to ja czasu nie mam.

Zdjęć za to zrobiłem kilka – jutro je zamieszczę na blogu,

Ale bardzo mi się kampania Jacka Sasina podoba, bo on udaje, że kandyduje, a warszawiacy udają, że na niego zagłosują.

Na koniec, wk... na te pisowski humbug warszawiakom przypomnę tylko dialog z przedwojennego filmu Robert i Bertrand, w którym Bodo (Bertrand) zachwala Dymszy (Robert) chłamowaty, nomen omen,  towar:

„mam tu właśnie krawaty, bardzo śliczne, do twarzy”.
(…)
na co Dymsza (Robert): „Ma Pan krawaty w kółeczka?”
Bodo: – „Oczywiście, mam”,

a wtedy Dymsza (chcąc odpędzić natręta), dotykając charakterystycznym ruchem pięści szczęki odpowiada:

„A w ząbki?!”

i tym bokserskim akcentem...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika elig

26-10-2014 [00:13] - elig | Link:

  Szkoda, że Pana nie zauważyłam, bo można było na gorąco wymienić wrażenia.  Ja siedziałam koło faceta, który filmował.  Trzeba było zrobić, to co ja - podejść do Sasina i spytać o tych urzędników.  Ja liczyłam osoby /a nie krzesła/ i wyszło mi, że było ich 50 + parę.  Mogłam jednak niektórych pominąć n.p. tych koło drzwi.  Czy Pan też dostał jabłko?  Gdy wychodziłam z budynku, koło wejścia stało dwoje kandydatów do Rady Miasta i rozdawali jabłka.  Od razu przypomniało mi się Pana "Apple Story"  :)))  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [07:29] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę Pani - mam oczywiście jabłko marki "Szlązak" i nawet je też już sfotografowałem. :-)

"W temacie frekwencji" ja jestem najwyraźniej optymistą, bo policzyłem nawet tych, co w lustrze, żeby mi nikt defetyzmu nie zarzucał, a wręcz, żeby tzw. ducha dodać , a Pani - zimną realistką jest  (te kobiety..).

Nie podszedłem do p. Sasina, bo ja chcę usłyszeć oficjalną, wypowiedzianą wyraźnie w absolutnie kluczowej kwestii deklarację tego kandydata, a nie jakieś prywatne z nim rozmowy prowadzić, które nie mają (z całym szacunkiem dla Pani decyzji) żadnej mocy. Zresztą - ja już na te spotkania jeździł nie będę, bo wynik tych wyborów jest oczywisty, a p. Sasin niech na burmistrza Ząbek sobie startuje.

Pozdrawiam Panią, i do zobaczenia w lepszej rzeczywistości! 
EF

Obrazek użytkownika epitwo

26-10-2014 [00:17] - epitwo | Link:

Jak tu prawie nie komentuję, to aż to zrobię: uśmiałam się, Ewaryście, dzięki: ))No i mogę być jak paw dumna, bo się z Panią Elig poznałam najpierw wirtualnie, a potem i realnie w salonie, więc bym jej nie przegapiła: ))
Biedny ten Kandydat. Nie dość, że musi łazić po tych spotkaniach, to mu jeszcze blogerzy przychodzą i krzesełka drobiazgowo liczą. No, co za kraj, naprawdę: ))

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [07:42] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@epitwo: "...to mu jeszcze blogerzy przychodzą i krzesełka drobiazgowo liczą..."

bo ten kandydat "jest z łapanki i najwolniej uciekał" (niestety, to nie mój greps, ale Pana Darskiego) :-)

Miłego dnia!
EF

Obrazek użytkownika Vinitrol

26-10-2014 [02:35] - Vinitrol | Link:

Kurde... pogubiłem się całkowicie...
Wybaczy Pan jestem tylko absolwentem Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Puchatek by stwierdził :"Jestem Misiem o bardzo małym rozumku) :(
Oto co rozumiałem do tej pory :
Jest banda sku.... eee znaczy złych polityków i trzeba ich wladzy jakoś pozbawić żeby potem powywieszać skur... eee to znaczy winnych ukarać.
Są demokratyczne wybory, znaczy się i z ich pomocą, my świadomi, uczciwi Polacy etc. etc. czy jakoś tak...
A co tu widze/słyszę* ?
Jedyna ekipa będąca w stanie rywalizowac (tu bede brutalny jak nigdy) ordynarnie kładzie lache... nie obudziłem się jeszcze po Sylwestrze jakimś tam czy O CO KURKA WODNA CHODZI !?
Nie no poważnie się pytam.
Wiem, że jest Pan skory do sarkazmu ale proszę tym razem "na poważnie".
Może Pani Elig mi podpowie :(
Ludzie o co chodzi kurna bo się pogubiłem...
Ja rozumiem żarty, śmichy-hihy bo niby zabawna sytuacja ale...
a) mam się powiesić z bezsilności;
b) wyjechać i zostać "dobrym" Niemcem, Francuzem, Hiszpanem czy innym europejczykiem;
c) tego nie moge napisać bo mnie zamkną zanim skończę;

Jakieś podpowiedzi bo na zmiany sie nie zanosi jak wynika z tego co Pan pisze :(

*oczywiście niepotrzebne skreślić.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [07:36] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Vinitrol

ZSZ najwyraźniej dobrze kształciły (zanim je Buzek polikwidował) bo:

a/ zrozumiał Pan wszystko dokladnie

b/ broń Boże się nie wieszać!  Zycie mamy tylko jedno i go na tych sk...z jednej i cynicznych leniów śmierdzących z drugiej, "opozycyjnej"  strony szkoda!

c/ emigracja to całkiem rozsądne rozwiązanie, tym bardziej, że ma Pan fach, a nie jakiś dyplom "marketingu i politologii"

Jedna korekta: zanosi się na zmiany - ale na gorsze! :-D

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Deidara

26-10-2014 [10:27] - Deidara | Link:

Co prawda trudno przebić komediowość samej idei wystawienia tego Sasina, ale panu się udało. Dobry tekst. Można by gorzko dodać - aż szkoda, że taki zabawny, bo prawdziwy zarazem.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [11:44] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Deidara

Jednego, czego nam nawet czerwoni nie zabrali - to poczucia humoru :-)

Trzymajmy się tego!

Obrazek użytkownika Lektor

26-10-2014 [10:54] - Lektor | Link:

Panie Ewaryst,
pańska upierdliwość nie zna granic !!
Zerżnąłeś pan opinię pańskiego autorytetu Darskiego o łapance w PiS-ie i tak zakochałeś się pan w niej, że teraz z systematyczną uperdliwością jątrzysz pan, atakujesz i drażnisz czytelników posługując się tą opinią.
Pana zazdrość, że pan jesteś warszawiakiem (napływowym) a Sasin nim nie jest przerodziła się już w pańską nienawiść. Jak długo zamierza pan jeszcze ciągnąć ten wątek ? Przypomnę panu, że tak jak pan nie ma obowiązku doradzać PiS-owi, tak nie ma pan obowiązku go szkalować.

Jeszcze raz powtarzam, bo pan dalej nie rozumie co się wokół pana dzieje:
1. Warszawiacy to śmierdzące lenie, którym się nie chce chodzić na spotkania przedwyborcze i głosowania (tu przykład pamiętnego referendum w sprawie HGW),
2. Jeśli na spotkanie przedwyborcze w Warszawie przychodzi kilka osób, to nie jest winą Sasina, który je zorganizował, tylko (jeszcze raz powtarzam) śmierdzących leniuchów z Warszawy. Pan się pofatygował i sądzę że dużo to pana nie kosztowało. Spróbuj pan odpowiedzieć sobie i/lub nam dlaczego tak mało ludzi uczestniczyło w tym spotkaniu, sięgnij pan do źródeł, zrób pan mały wywiad itd.,
3. Jako mieszkaniec Warszawy miałby pan ogromne szanse na wygranie wyborów – powinien pan startować,
4. Jeśli jest tak jak pan piszesz, że Sasin już przegrał, to twierdzę, że nie Sasin jest temu winny, a właśnie „warszawiacy”, Tłumaczę panu , że to warszawskich wyborców jest wolą głosować na danego kandydata lub nie !
5. Skup się pan i spróbuj napisać porządny artykuł, dlaczego warszawiacy nie chcą Sasina na prezydenta Warszawy, a wolą HGW.

Jest tyle tematów do podjęcia, np.:
- energetyczny sukces Kopacz w Brukseli,
- działalność katolika Dworaka przeciw tel. Trwam, ....
No weź się pan za to !

P,S. Pozdrawiam i nie wymagam od pana odpowiedzi na mój komentarz. Przepraszam za chropawą polszczyznę.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-10-2014 [11:16] - Chatar Leon | Link:

Logicznie i graficznie:

Logicznie rzecz biorąc... Hmmmm...

(p v q)

gdzie:
p - Sztabowcy są kretami.
q - Sztabowcy są kretynami.

Chociaż może jest tak, że....
(p v q) v r

gdzie:
p - Sztabowcy są kretami.
q - Sztabowcy są kretynami.
r - Sztabowcy świadomie w imię jakichś celów pro publico bono i dla dobra partii dążą świadomie do przegranej w tych wyborach.

(Oczywiście chodzi tu o alternatywę zwykłą zapisywaną v (a nie alternatywę rozłączną), zatem niewykluczone, że np. sztabowcy mogą być zarówno kretami jak i kretynami.)

Graficznie:
Efekty radosnej twórczości władz PiS w Krakowie
czyli
procent głosów oddawanych na PiS w kolejnych wyborach na przykładzie miasta Krakowa.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-10-2014 [11:32] - NASZ_HENRY | Link:

Pół Warszawy przejechać żeby jednego pytania nie zadać ;-)

Obrazek użytkownika Lektor

26-10-2014 [12:12] - Lektor | Link:

Nie, bo pojechał tylko po to aby policzyć wolne miejsca.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [11:42] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Czytelnicy

proszę nie karmić trolla występującego na moim blogu pod nickiem "Lektor".

Dziękuję! :-)

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

26-10-2014 [11:58] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Chatar Leon

Uuu... za trudno Pan pisze:
OK, ja się już w 1 klasie liceum (mat-fiz + ambitny, wybitny matematyk odrabiający u nas tzw. stypendium fundowane)  uczyłem logiki matematycznej z uniwersyteckiego podręcznika Rasiowej, „Wstęp do matematyki współczesnej”, ale jakiż funkcjonujący  na tym blogowisku „humanista”  może wiedzieć, że istnieją dwie alternatywy – jedna, tłumaczona jako „lub” i druga – tłumaczona jako „albo” ? :-D

Obrazek użytkownika Lektor

26-10-2014 [12:06] - Lektor | Link:

@Czytelnicy

Proszę lekceważyć notki tego autora. Są nic nie warte.
Pozdrowienia, Troll.

Obrazek użytkownika W.J.

26-10-2014 [22:02] - W.J. | Link:

Jako doświadczony reklamiarz widząc mankamenty kampanii Sasina mógł Pan podpowiedzieć co powinien zrobić. Pan natomiast zmarnował dwa razy swój czas by następnie wylać swoje niezadowolenie na blogu. Jaka z tego korzyść? Czy Pan chce, aby HGW dalej zajmowała stołek?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

27-10-2014 [09:42] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Re: " Czy Pan chce, aby HGW dalej zajmowała stołek?"

Dlaczego Pani/Pan pisze nieprawdę?

To PIS chce aby "HGW dalej zajmowała stołek!" - o proszę, tu cytat z Adama Hofmana:

"Hofman zdradza również taktykę PiS na najbliższe wybory samorządowe. Partia odpuszcza walkę o największe miasta, w których od lat rządzą niezależni prezydenci cieszący się dużym poparciem. PiS chce skupić się na wyborach do sejmików wojewódzkich. - W dużych miastach są prezydenci, którzy w tej chwili funkcjonują i bardzo mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek, czy z PiS, czy z PO odebrał np. Dutkiewiczowi Wrocław - mówi Adam Hofman. "

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Adam-Hofman-dla-WP-o-prawyborach-w-PiS-to-sposob-na-wypromowanie-kandydata-przy-mniejszych-srodkach,wid,16878221,wiadomosc.html

Proszę więc nie kpić - obywatel miasta Ząbki, Jacek Sasin, płacący podatki w miescie Ząbki,  wystawiony w wyborach na prezydenta Warszawy - parodia! :-D

A na co poświęcam swój czas, to - przepraszam, ale tylko i wyłącznie moja, prywatna sprawa i Pani/Panu nic do tego.

Obrazek użytkownika Lektor

27-10-2014 [12:49] - Lektor | Link:

Panie W.J. ,
obawiam się, że pan pisze prawdę ! Dlaczego ? Bo ci krytykanci, którzy tak zajadle atakują kandydata PiS, przyczyniają się do tego, że „ciemny, niezdecydowany lud” (za Prof. Zybertowiczem) to kupi i będzie głosował na HGW. Z drugiej zaś strony, ci wyrszawiacy, wie pan, mieli już olbrzymią szansę odsunięcia od władzy HGW w referendum. I wie pan co ? Tylko ok. 12% tych „wspaniałych” warszawiaków poszło do głosowania. Co to znaczy ? Ano to znaczy, że 88% warszawiaków to lenie śmierdzące bo Tusk, Komorowski i HGW nawoływali do pozostania w domach. I tak właśnie warszawiacy się zachowali !
Innymi słowy – ciemny warszawski lud to kupił, a HGW pozostała prezydentem Warszawy ! W tych wyborach Komorowski i HGW już nie nawołują mieszkańców stolycy do pozostania w domach, teraz złą robotę robią dla PiS nie tylko jego wrogowie, ale także jego zwolennicy, podróby polskie, różne pismaki (dla których najważniejszym jest gdzie kandydat płaci podatki i ile krzeseł jest na spotkaniu przedwyborczym), no i mentalnie uszkodzeni przez media mętnego szamba. A na koniec prosta dygresja: Jeśli się krytykuje jedną stronę (Sasina), to logicznym jest, że wywyższa się stronę drugą (HGW).
Polecam:
Małopolska Konwencja PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.
https://www.youtube.com/watch?...
Przemówienie Jacka Sasina, kandydata na Prezydenta Warszawy 04-10-2014
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

27-10-2014 [16:07] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Czytelnicy

proszę nie karmić trolla występującego na moim blogu pod nickiem "Lektor".

Dziękuję! :-)

Obrazek użytkownika Lektor

27-10-2014 [17:09] - Lektor | Link:

@Czytelnicy

Proszę lekceważyć notki tego autora-pismaka. Są nic nie warte. Jego upierdliwość i napastliwa krytyka nie znają granic.
Proszę sobie przeczytać te jego wypociny, następnie moje komentarze, i porównać. Sami ocenicie kto pisze prawdę !
Pozdrowienia, Troll.