Tak Trump zniweczy sukces Putina w Syrii

Spektakularnego sukcesu Ruskich w Syrii nikt poważny nie neguje. Ten sukces ma jednakże swoistą piętę achillesową - rządzącego Syrią satrapę Bashar al-Assad'a. Wystarczy "odstrzelić" zbrodniarza, a sukces Ruskich rozsypie się, jak domek z kart. Czy może ktoś zauważył, że atak chemiczny na cywilów jest arcy-doskonałym pretekstem do "odwetu"? Co wtedy? We władzach reżymu rozgorzeje walka o władzę i nastąpi podział na wojujące ze sobą frakcje. Ruscy nie mogą poprzeć wszystkich zwalczających się frakcji, ani też zachować neutralności. Jedynym wyjściem, w takiej sytuacji, byłoby albo opuszczenie Syrii, albo oficjalna jej okupacja i walka ze wszystkimi. Pamięć Afganistanu jest zbyt wielka wśród Ruskich i decyzja o okupacji mogłaby być trudna, jeśli w ogóle możliwa.

Poczekajmy jeszcze kilka godzin, a zobaczymy, czy Trump zagra tak "wysoko"?

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mmisiek

11-04-2018 [21:42] - mmisiek | Link:

Najbardziej to się pewnie ucieszy resztka tamtejszych chrześcijan...
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

12-04-2018 [06:19] - piastolsztyn | Link:

To prawda w każdym milimetrze. W totalnej wojnie wszystkich ze wszystkimi nie przeżyje nikt, a w każdym bądź razie, niewielu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-04-2018 [07:58] - Marek1taki | Link:

Nasi jawni wrogowie Izrael (świeżo zadeklarowany jako jawny) i Rosja oraz fałszywi przyjaciele USA i UE niech się biorą za łby. Współczuć należy Syryjczykom. Polska już to przeszła w II wojnie światowej. Pozostaje stać z bronią u nogi, jak zarzucała (niestety niesłusznie) sowiecka propaganda. "Nasi" zrobią na pewno odwrotnie.

Obrazek użytkownika xena2012

12-04-2018 [10:57] - xena2012 | Link:

No cóż przyjdzie nam iśc na te wojnę jako przyjacielowi Izraela. W Syrii przebywaja różne polskie organizacje pomocowe dla udręczonej ludności która nie uciekła,chce tam byc i pracować,uruchomiono szpitale,szkoły punkty pomocy -to wszystko teraz zostanie zniszczone.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-04-2018 [14:55] - Marek1taki | Link:

Trzeba mieć nadzieję, że oszczędzone będą dalsze cierpienia Syryjczykom. Jakoś zniosą "reżim" Assada. Nadzieja nikła. Izraelczycy zostali rozgrzani nie bez powodu.

Sytuacja międzynarodowa była znana w styczniu. Dlatego postawa wobec Izraela osób reprezentujących nas jako rząd jest zaskakująca. Jest zaskakująco szczera. Przestaje dziwić konieczność podmiany rządu. Poprzednia zmiana, mimo ugodowości, mogłaby nie zaakceptować zasady lepszy Polak bity niż proszony.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-04-2018 [11:24] - zbieracz śmieci | Link:

Chciałbym skromnie wspomnieć ,ze jedynym państwem które zgodnie z legalizmem ma swoje wojska na terytorium Syrii jest rosja która dotrzymuje umowy zawartej pomiędzy Syrią a rosją czy nam się podoba czy nie,czy nam się podoba czy nie umowę zawarły legalnie wybrane rządy..Ci wszyscy na czele z USA,Izraelem ,Turcją prowadzą niewypowiedziana wojnę z Syria nie posiadając nawet zgody ONZ jako listka figowego To ,że być ,może został użyty gaz to spokojnie mogli to zrobić i ci z ISIS jak i tacy sami zbrodniarze jak z Wolnej Armii Syrii rzekomo powstałej w Syrii bo chcieli obalić rząd Asada jako wewnętrzna demokratyczna opozycja ale jak się spojrzy kto ich stworzył ,kto finansuje to pomiędzy bajki włożyć pozostaje.
Zbrodniami wojennymi były ataki na Libię z tych samych gówno wartymi motywami ,doprowadzono do zamordowania kadafiego ,członków rodziny i co w zamian ,jest coś co nazywa się Libia ale nie ma już państwa a jest zbrodnia i podział kraju na zwalczające się plemiona o ropę.
W USA każdy prezydent ma swoją wojnę ale ta pozostawiona została Trumpowi w spadku po obamie który rozpoczął od ruchawki w Egipcie a przelało się na Libię i Syrię.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-04-2018 [15:02] - Marek1taki | Link:

W ogóle w to nie wierzę. Już był gaz puszczany w Syrii a konto Assada. Okazało się, że to była prowokacja z udziałem agentury tzw. Zachodu. Tej co "wyzwala".

Obrazek użytkownika mmisiek

12-04-2018 [17:29] - mmisiek | Link:

Jeśli ma być pretekst to będzie. A że wiarygodność na poziomie "dla idiotów"... cóż... jakoś nikogo to chyba specjalnie nie martwi.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

12-04-2018 [19:46] - Jan1797 | Link:

Panowie.
[11:24] - zbieracz śmieci, „W USA każdy prezydent ma swoją wojnę, ale ta pozostawiona
została Trampowi w spadku po obamie” tylko po to by do władzy wrócili najdemokratyczniejsi
w światłości. [07:58] Marek1taki,,,Pozostaje stać z bronią u nogi"w co wierzę, szczerze.
W ten sposób macie Państwo w swoich opiniach pełną informację, powiedzmy prawie pełną.
Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

12-04-2018 [22:13] - Guildenstern | Link:

Ciekaw jestem czy za mojego życia ktoś nakręci uczciwy film o Kadafim, nietuzinkowej postaci, mającej tak wielki wpływ na losy regionu. Jeśli ktoś może polecić jakąś książkę na jego temat, to byłbym zobowiązany. Zapewnił swoim ludziom bezpieczeństwo i dobrobyt za cenę wolności. Liczyli się z nim wszyscy, liczni korzystali z jego wsparcia. Ci, którzy zawdzięczali mu najwięcej ostatecznie zdradzili go. W mediach zachodnich przedstawiany jako wariat (a jak przedstawiano Kaczynskiego, Macierewicza?). Czy rzeczywiście popadł w jakąś chorobę u schyłku życia? Europa ma na koncie kilka takich autodestrukcyjnych ciosów. Bombardowanie Belgradu. Zamordowanie Kadafiego. Serdeczne zaproszenia ze strony Angeli. Jeśli kasa Muamara mogła wynosić na stanowiska prezydentów Francji (ciekawe czy tylko tego Judasza o imieniu Nikolai?) to kogo u steru Europy mogą postawić pieniądze Saudów? Tzn. Wydaje nam się, że to my mieszamy bo widzimy myśliwce bombardujące i okręty: amerykańskie, francuskie, brytyjskie czy rosyjskie a to nami mieszają przystojniaki w turbanach.