Jak Jacek Sasin Ursynów podbił.

W mijającym tygodniu byłem mocno zajęty, wyjeżdżałem też trochę, a że priorytetem był kolejny odcinek „Apple story” na moim macierzystym, bo od 6 lat pisanym blogu na Wirtualnemedia.pl, poniedziałkowej, pisowskiej konwencji na Ursynowie nie zrelacjonowałem.

Poza tym sądziłem, że inni blogerzy tę konwencję opiszą i tu, przyznaję, pomyliłem się.

Elig, która sumiennie wszelkie wydarzenia relacjonuje, chyba nie było.
Owszem, zauważyłem Marcina Gugulskiego, ale on chyba był tam w charakterze obecnego radnego i kandydata na radnego następnej kadencji, toteż nie bardzo zręcznie było mu to wydarzenie na blogu komentować.

A było co:
miejsc na sali w Akademii Vistula było 276, a ponieważ ostatnie trzy rzędy za mną były prawie puste, a w tych przede mną na 23 krzesła, zajętych było przeciętnie 10-12, frekwencja wynosiła góra 130 osób.

Wkrótce się okazało, że oprócz Jacka Sasina, Mariusza Kamińskiego, Ewy Tomaszewskiej, Andrzeja Smirnowa było jeszcze ok 12 obecnych, pisowskich radnych i kandydatów do różnych szczebli samorządu + ich rodziny, znajomi, słowem – jak było tej  zwykłej Publiczności  100 osób, to wszystko.

Na spotkaniu, przypomnę, z kandydatem największej partii opozycyjnej w 2 milionowej stolicy 36 milionowego, europejskiego kraju, gdzie samych, zameldowanych mieszkańców dzielnicy jest 150 tysięcy!

A – zapomniałbym: średnia wieku 50+ z naciskiem na +.

Ale najciekawsze były przemówienia dwa:
Mariusza Kamińskiego (krótkie) i Jacka Sasina (długie). Bardzo długie przemówienie eksprzewodniczącego KRRiT, Dariusza Kołodziejskiego było dla równowagi nieciekawe zupełnie.

Ponieważ ja jestem reklamiarzem i nawijanie Publiczności makaronu ma uszy to jest moja specjalność, o żadnych obietnicach pisowskiego kandydata pisał nie będę, bo nie ma o czym:

ktoś, kto wie, że wybory ma przegrane na starcie może obiecywać co chce, ale to i tak nie ma żadnego, ale to żadnego znaczenia.

Kwestia szczegółowa, dla której wyjaśnienia na to spotkanie przyszedłem, to przytoczona przez Elig na wcześniejszym spotkaniu deklaracja Jacka Sasina, że jako prezydent, tabunu platformerskich urzędników nie pozwalnia, ale im pożyteczne zajęcie znajdzie.

W przedmiotowej kwestii Mariusz Kamiński się oburzył na miliony wydawane na te tysiące urzędników, zaś Jacek Sasin zauważył z kolei, że ich liczba wzrosła za HGW z ponad 5, do ponad 7 tysięcy, ale nie powiedział, że to za dużo, ani co z nimi jako prezydent zrobi.

Postanowiłem go zatem zapytać: czy wywali czy nie.
I jeśli tak, to ilu.
I czy swoich, pisowskich dołoży
(bo przecież by wypadało).

Odsiedziałem  2 godziny (bo punktualny byłem), a tu na koniec – siurpryza!
Jacek Sasin grzecznie wszystkim powiedział do widzenia i chodu!

Prowadząca spotkanie pani (sama kandydująca) w temacie pytań do Jacka Sasina odparła, że ich nie przewidziano.

I wtedy zrozumiałem, że to rozwiązanie rozsądne jest:

Jacek Sasin, który przecież na prezydenta Warszawy też „nie jest przewidziany”, przyszedł zachęcić tych 100 osób do głosowania na tamtych 12 czy 13 kandydatów i tyle.

A ponieważ na spotkania przychodzi po 100 osób, a konwencji będzie miał w sumie 14, to co się będzie dla 1400 osób, które i tak na PiS zagłosują odpowiedziami na różne podchwytliwe pytania męczył, tym bardziej, że jeszcze jakiś bloger (Elig mam na myśli) posłucha i potem wszystko opisze?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

19-10-2014 [22:16] - emilian58 | Link:

Czyli impreza z cyklu-Dwa zęby i sto jajek?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

19-10-2014 [22:37] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

prawie: bo ja ilość zębow zawyżam znacznie :-D

Obrazek użytkownika emilian58

20-10-2014 [01:15] - emilian58 | Link:

A ja stanowczo trzymam się swojej wersji!

Obrazek użytkownika Lektor

19-10-2014 [23:14] - Lektor | Link:

Mówisz pan 100 osób – jeśli tak, to mamy następny przykład na to, że warszawiacy są śmierdzącymi leniami, którym nie chce się iść ani na spotkania przedwyborcze, ani do głosowania. Wspominałen już o referendum o odwołanie HGW. Ludzie się narobili zbierając podpisy i organizując referendum, za fryko, dla warszawiaków, żeby mieli lepiej – a tym śmierdzącym leniom nie chciało się wrzucić kartki do urny. Teraz jest to samo. A zatem będą mieli takiego prezydenta stolycy na jakiego sobie zasłużą.
Jeśli Sasin przegra wybory to nie będzie to winą PiS-u, czy Sasina, lecz tylko i wyłącznie winą śmierdzących leni, mieszkańców Warszawy, w większości czerwonych pastuchów i lewackich degeneratów.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-10-2014 [06:41] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Widzę, że nie ma nadziei na  elementarną refleksję :-)

Korekta: nie "ludzie" (anonimowi) się narobili, tylko komuchy od Guziała - PiS się w ostatniej chwili podczepił.

A Sasin nie przegra - on JUŻ przegrał.

Obrazek użytkownika marsie

19-10-2014 [23:49] - marsie | Link:

Kochani Prawicowi Blogerzy na tym wspaniałym Portalu i Ty, Autorze - a może by tak wziąć przykład z naszej ulubionej Platformy? Oni nigdy by sobie nie pozwolili na to, by swojego kandydata ośmieszać, u nich zawsze ich kandydat jest jedyny i najlepszy - może tak trzeba? W końcu parę wyborów jednak wygrali! Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-10-2014 [06:38] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Mała poprawka:

Sasina nie trzeba ośmieszać kandydat, który ucieka przed pytaniami  (w tym przypadku Sasin) się sam ośmiesza.

Obrazek użytkownika wandaherbert

20-10-2014 [11:01] - wandaherbert | Link:

@marsie niestety na tym"wspaniałym portalu "są blogerzy ,ktorzy udaja zwolennikow PiS,ale nie przepuszcza żadnej okazji by dowalić PiS i naturalnie J.Kaczynskiemu takze.Jestem stałym czytelnikiem tego Portalu . Twoja propozycja jest wyjatkowo trafna.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Lektor

20-10-2014 [13:11] - Lektor | Link:

Pan jest zwykłym krytykantem, który uprawia krytykę dla krytyki, w przeciwieństwie do krytyki konstruktywnej. Jeśli uważasz, że coś jest złe, to napisz jakie powinno być lub daj przykład, jeśli uważasz, że nie ten kandydat, to podaj twojego, jeśli uważasz, że nie taki program, to podaj twoje pomysły ! (Przeczytaj sobie pan jeszcze raz wpis marsie 2014-10-19 [23:49]).
Dla pana ważniejszym jest kto konkretnie organizował referendum w Warszawie, a dla mnie ważniejszym jest kto poparł to referendum, a kto nie ! A więc nie poparli tego referendum warszawiacy, którzy są chorymi, śmierdzącymi leniami.
Jeśli jest tak jak pan piszesz, że Sasin już przegrał, to twierdzę, że nie Sasin jest temu winny, a właśnie ci „warszawiacy”, których przyszło 100 na spotkanie przedwyborcze, m.in. po to aby zadać pytania i usłyszeć odpowiedzi od kandydata. Jak pan widzi mam bardzo złą opinię o warszawiakach, a zatem życzę im HGW na następne 4 lata.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-10-2014 [20:21] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale odpowiadanie na niemądre (taka prawda – niemądre) komentarze zawsze odkładam na koniec listy moich zajęć.

Dwie kwestie:

1. Wanda Herbert, który jakoś nie może, mimo moich zachęt, opuścić mojego bloga był uprzejmy napisać, że – cytuję:
„niestety na tym"wspaniałym portalu "są blogerzy ,ktorzy udaja zwolennikow PiS,ale nie przepuszcza żadnej okazji by dowalić PiS i naturalnie J.Kaczynskiemu takze” (pisownia oryginalna).

Czy Pan Darski, który w tej konkretnej sprawie wypowiedział się dokładnie tak:

„Józef Darski2014-10-03 [19:43]
To proste
1. PiS nie miał kandydata, odbyła się łapanka, Sasin uciekał najwolniej
2. PiS wie, że przegra, więc po co ma inwestować w kandydata z Marsa skazanego na klęskę.
3. nie 90 tylko 99,99 nie wie. na koniec kampanii nadal nie będzie wiedziało 95 proc.”

też do nich wg Wandy Herberta należy?

Dziękuję :-)

2. Powyższe dotyczy też osoby przedstawiającej się jako „Lektor”, która była uprzejma napisać tak:

"Pan jest zwykłym krytykantem, który uprawia krytykę dla krytyki, w przeciwieństwie do krytyki konstruktywnej. Jeśli uważasz, że coś jest złe, to napisz jakie powinno być lub daj przykład, jeśli uważasz, że nie ten kandydat, to podaj twojego, jeśli uważasz, że nie taki program, to podaj twoje pomysły !"

Ja nie mam mam ani obowiązku ani ochoty doradzać PiSowi:

mają swój sztab, mają, jak się chwalą, profesorów najwięcej ze wszystkich klubów, mają ekspertów opłacanych z kasy podatników (tak – z kasy podatników) i niech sobie radzą.

Ale ponieważ ja mam słabość do takich, którzy (jak Pan Darski z właściwą sobie precyzją scharakteryzował), są z łapanki i do tego uciekali najwolniej, mam radę dla Jacka Sasina:
- przestać unikać pytań na kameralnym, 100 osobowym spotkaniu z Wyborcami :-)

I mam też radę dla „Lektora”:
ponieważ posługuje się Pan polszczyzną w sposób dość chropawy, może zmieni Pan pseudonim na bardziej stosowny?

Pozdrawiam!

EF

 

Obrazek użytkownika Lektor

20-10-2014 [21:23] - Lektor | Link:

Jak zwykle, to samo ! Pan nie odpowiadasz a odszczekujesz się – jak pies. Wymyśl coś do cholery sam a nie opieraj się ciągle na Darskim. Jeśli nie masz pan obowiązku doradzać, to nie krytykuj , nie atakuj, siedz na tyłku i przytakuj ! Dziękuję za radę, ale jak nie masz argumentów to przyczepisz się chropawej polszczyzny. Pan za to jesteś upierdliwy, a każda pana notka to jątrzenie – pfuj !

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

20-10-2014 [21:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Najuprzejmiej proszę o zaprzestanie używania porównań kynologicznych, bo są zwyczajnie niegrzeczne. Język polski  jest tak bogaty, że przy odrobinie wysiłku znajdzie Pan w nim porównania stosowne i grzeczne zarazem. Gdyby to jednak sprawiało Panu trudność - zrobię dla Pana wyjątek i służę konsultacją.

A jeśli już musi Pan trollować, to proszę się zachowywać kulturalnie, bo to jest przyzwoite blogowisko, a nie peerelowska budka z piwem.

Wszystkiego dobrego!

EF

Obrazek użytkownika gal

20-10-2014 [22:34] - gal | Link:

Taki jest urok tego osiedla. Jak przyjedzie Bufetowa, to ścisk będzie się zaczynał sto metrów przed budunkiem.

Obrazek użytkownika Lektor

21-10-2014 [14:38] - Lektor | Link:

Niestety i jak zwykle znowu nie zrozumiałeś pan nic ! Jeśli piszę komentarz do pańskiego textu to nie oczekuję pańskiej odpowiedzi, (która jest zwykłym odszczekiwaniem się). Dlaczego ? Pan nie odpowiada na temat treści komentarza, tylko czepia się pan, a to literki w wyrazie brakuje, a to chropawa polszczyzna, a nawet nazwa Lektor panu nie odpowiada. No panie – no ocknijże się pan wreszcie, albo kup pan widły i wracaj na wieś.
A teraz do meritum pańskiej notki: Zerżnąłeś pan jakąś głupią opinię Dębskiego o łapance, i tak zakochałeś się pan w niej, że kratykujesz i atakujesz pan Sasina w sposób nader upierdliwy i robisz pan z niego niedołęgę, który ucieka gdzieś przed pytaniami na jego przedwyborczym spotkaniu. Tłumaczymy panu (wraz z z marsie 2014-10-19 [23:49), że to warszawscy wyborcy są niedołęgami i leniuchami – a nie kandydat ! Jeśli wybiorą HGW a nie Sasina tzn., że taka jest wola tego społeczeństwa - kapito ?!
Pisz pan lepiej o SLD a nie o PiS.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-10-2014 [14:59] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Czytelnicy

Proszę nie karmić trolla występującego na moim blogu pod nickiem "Lektor",

Dziękuję :-)