Putin uderzył w mocarstwo co na jabłku stoi

Jeśli tak rzeczywiście było, to Putin nie zawiódł kremlowskich "kingmakerów". W wyborach w 2000 r. został wybrany na urząd prezydenta, uzyskując już w I turze 53,4 proc. głosów. W kolejnych wyborach - w 2004 r.- powtórzył ten sukces, zdobywając 71,2 proc. głosów. W 2008 r. musiał opuścić Kreml, gdyż konstytucja Rosji nie pozwalała mu na ubieganie się o trzecią kadencję z rzędu. Na swojego następcę wskazał wówczas Dmitrija Miedwiediewa, a sam stanął na czele rządu. W 2012 roku Miedwiediew zrezygnował z ubiegania się o reelekcję i zaproponował, aby na najwyższy urząd w państwie wrócił Putin. I Putin wrócił, wygrywając wybory w I turze z poparciem 63,3 proc. wyborców. W ciągu 15 lat Putin niezmiennie pozostawał najpopularniejszym politykiem w Rosji. Poparcie dla niego nigdy nie spadło poniżej 60 proc. Z najnowszego (przeprowadzonego w dniach 1-4 sierpnia) sondażu Centrum Jurija Lewady, niezależnej pracowni badania opinii publicznej, wynika, że dzisiaj pozytywnie jego rządy ocenia aż 87 proc. Rosjan. Zdaniem 66 proc. obywateli Rosji sytuacja w ich kraju rozwija się we właściwym kierunku.
Większość Rosjan ceni Putina przede wszystkim za to, że odzyskał Krym utracony przez Rosję w wyniku rozpadu ZSRR; że ocalił przed rozpadem samą Rosję, tłumiąc secesję Czeczenii i że przywrócił Rosji status światowego mocarstwa. Obywatele Rosji są mu też wdzięczni za podniesienie płac, emerytur, stypendiów i zasiłków, a także za pomyślne przeprowadzenie kraju przez globalny kryzys finansowy 2008 r. „...”Nade wszystko jednak oponenci wytykają Putinowi gigantyczną korupcję; że pod jego rządami przestała ona być problemem, a stała się systemem. Zdaniem opozycjonistów takiego złodziejstwa i łapówkarstwa, jak przy Putinie, Rosja nie znała w całej swojej historii - obrót korupcyjny osiągnął 300 mld dolarów, tj. niemal 15 proc. PKB. "Rządy Putina kojarzą się z dwoma skrajnie negatywnymi zjawiskami - niebywałym wzrostem korupcji i przemocy" - ocenił jeden z liderów opozycji Borys Niemcow. Wszelako wiele wskazuje na to, że era Putina może potrwać jeszcze długo. Już w rok po powrocie na Kreml, we wrześniu 2013 r., dał on do zrozumienia, że w 2018 r. ponownie będzie się ubiegał o najwyższy urząd w państwie. „...(źródło )

Spełniły się groźby rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. W środę podpisał dekret o zakazie importu rolnego z państw, które nałożyły sankcje na Rosję. Jest to zapowiadana odpowiedź na działania Zachodu wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie. „...”Rosja zakaże importu wszelkich produktów rolnych z USA, głównie kurczaków, a także w całości wstrzyma import owoców i warzyw z UE - poinformowała agencja RIA-Nowosti, „...(źródło )

„Rosja wprowadziła na rok zakaz importu mięsa, przetworów z mleka, ryb oraz warzyw i owoców z Unii, USA, Kanady, Australii i Norwegii. Te produkty już zniknęły z półek rosyjskich sklepów „...”Jak wynika z ostrożnych szacunków analityków Sbierbanku na zakazany towary przypada około 10 mld dolarów rosyjskiego importu. Łącznie w 2013 roku Rosja sprowadziła żywność za 43 mld. dol., co dało 12 proc. całej sprzedaży detalicznej na tamtejszym rynku. „...(źródło )

„Victor Orban podczas przemówienia w Siedmiogrodzie ogłosił, że jego rząd "robi sobie przerwę od liberalnej demokracji". Słowa węgierskiego premiera wywołały falę krytyki na Zachodzie. Jego obrońcy tłumaczą, że to jedynie odwołanie tego, co nazywano "liberalnym rozumieniem społeczeństwa", a co w istocie doprowadziło do "bezwzględnego kapitalizmu" i "egoistycznego indywidualizmu".....” W napiętej sytuacji geopolitycznej - konfliktu Rosji z Zachodem - Victor Orban popiera putinowski model populistycznego lidera i przekonuje do "asertywnego nacjonalizmu nieograniczonej władzy"...”Od 2010 roku, gdy jego partia "Fidesz" zwyciężyła w wyborach, skutecznie ogranicza wolność mediów, systematycznie pozbawiając je kontroli nad sytuacją w państwie.Orban, pełniąc funkcję premiera Węgier, większość węgierskiej gospodarki podporządkował zaprzyjaźnionym oligarchom ze swojej partii "Fidesz".Według portalu foregainaffairs.com węgierski rząd planuje teraz realizować politykę "nieliberalnej demokracji". Określenie to, wprowadzone przez dziennikarza Fareeda Zakariego w słynnym eseju z 1997 roku, sugeruje, że choć wybieranie władz będzie się odbywało zgodnie z zasadami demokracji, to jednak swobody obywatelskie i polityczne mogą być ograniczane.”..(źródło )

Mariusz Agnosiewicz „ Autarkia jako koło zamachowe III Rzeszy [1] „....”Po I wojnie światowej Niemcy zostały ukarane w przeciwskuteczny sposób: przez poniżenie i postawienie do kąta. Postawienie do kąta okazało się nieopatrzną nagroda, odpowiedzią była autarkia, która zrodziła potęgę. Sądzę zresztą, że to polski przykład niezwykłej samoorganizacji i mobilizacji w trudnej sytuacji (zabory) mógł wpłynąć na wykrystalizowanie się tej koncepcji w III Rzeszy. „...”Czym jest autarkia? To samowystarczalność gospodarcza. Jej głównym warunkiem, jej osią centralną, jest polityka surowcowa: nie ma bowiem prawdziwej autarkii, jeśli zależy się od jakiegokolwiek surowca zewnętrznego. Dlatego kluczowe jest maksymalne skupienie się na badaniu rodzimych zasobów, wychodząc ze słusznego założenia, niebazowania na danych geologicznych pochodzących z gospodarek nieautarkicznych (dezinformacja jest jednym z tradycyjnych sposobów ochrony zasobów). Dzięki temu w III Rzeszy od pierwszych już lat ruszają różne nowe kopalnie i takie, które pozamykano jako rzekomo wyeksploatowane. Zakładając jednak, że nie wszystkie potrzebne zasoby będą zawierać rodzime tereny — ewentualne braki rekompensować ma chemia — umiejętność przemiany jednych substancji i materiałów w inne. Efektem ubocznym autarkii jest duża innowacyjność. „...”W efekcie autarkia dała dodatkowy potencjał „skazanym" na nią. Naziści w 1933 gniewnie bądź lekceważąco wypowiadali się o teorii względności Einsteina. Niemcy stały się ojczyzną mechaniki kwantowej. Boom zaczął się już w Republice Weimarskiej. Stali się wówczas największym na świecie producentem potasu (Deutsches Kalisyndikat), co pozwoliło na uzyskanie większej wydajności z rolnictwa. Niemcy objęte były wówczas międzynarodowym bojkotem, któremu ton nadawała Francja, dotyczyło to także współpracy naukowej.
Pierwsza fabryka syntetycznej benzyny powstała już w 1927, lecz dopiero naziści wdrożyli projekt uniezależnienia się od importowanych paliw. Utworzono wówczas Stowarzyszenie na rzecz wydobycia ropy naftowej i gazu (REV), Stowarzyszenie hydrogenizacji, syntezy i niskotemperaturowego odgazowywania (ARSYN), Stowarzyszenie niemieckich producentów benzolu (ARBO), Stowarzyszenie ds. alokacji produktów niemieckiego węgla kamiennego i smoły (AVS). W 1939 funkcjonowało 7 fabryk opartych na hydrogenizacji węgla i 7 opartych na syntezie F-T, produkujące łącznie 1,28 mln ton paliwa. Paliwa z ropy wydobywanej przez Niemców sięgały wówczas 1,25 mln ton, zaś importowane (głównie z Rumunii: rafinerie wokół Ploeszti) — 1,08 mln ton.Jednym z projektów była Operacja Pustynia, mająca na celu wydobycie ropy z łupków liasowych (wczesna jura) znajdujących się na płaskowyżu w Badenii-Wirtembergii (ok. 150 km tzw. Jury Szwabskiej, Łupkowa Posidonia). Badania rozpoczęły się wiosną 1943 i zajmowały się tym: Niemieckie Towarzystwo Badawcze Ropy Łupkowej (Deutsche Ölschieferforschungs-Gesellschaft, DÖLF) oraz Niemiecka Ropa Łupkowa (Deutsche Schieferölgesellschaft mbH). Technologię pozyskania ropy z łupków opracowano na Uniwersytecie w Stuttgarcie (tzw. piec szwajcarski, Schweizer-Ofen). Budową zakładów zajmowała sie Organizacja Todt. „....”Ciekawe wyniki dało zablokowanie rozwoju lotnictwa wojskowego. Piloci Luftwaffe zrzeszali się wówczas w klubach szybowcowych i startowali w zawodach szybowniczych. Korzystając z tych doświadczeń bracia Horten zbudowali pierwszy samolot o konstrukcji „latające skrzydło" o napędzie odrzutowym: Horten Ho 229, który pozwalał rozwijać prędkość 977 km/h — poza zasięgiem jakiejkolwiek maszyny alianckiej. Produkcja rozpoczęła się jednak dopiero w 1945, więc nie wpłynęła na wynik wojny. W marcu 1945 zakończono próby samolotu Heinkel Lerche — turbośmigłowy myśliwiec pionowego startu.III Rzesza jako pierwsza wyprodukowała samolot myśliwski o napędzie odrzutowym: Messerschmidt Me 262 (a później Heinkel He 162). Prace nad nim rozpoczęły się w 1938 i zostały ukończone w lipcu 1942. Ze względu na braki wolframu i chromu weszły do seryjnej produkcji dopiero w 1944 i nie odegrały istotnej roli w wojnie, choć nawet te kilkaset sztuk pokazało, że są o wiele skuteczniejsze niż to, czym dysponowali alianci (których maszyny były niemal dwukrotnie wolniejsze). Jako pierwsi wyprodukowali także samolot z napędem rakietowym na paliwo ciekłe: Heinkel He 176.”...”Wszak to w Berlinie w grudniu 1938 dokonano pierwszego rozszczepienia jądra atomowego. Na czele niemieckiego programu atomowego stanął sam twórca mechaniki kwantowej, Heisenberg. W 1941 niemieccy fizycy składają wniosek o patent na opracowaną bombę plutonową. Pracowano nad energią atomową opartą nie tylko o uran i pluton, ale i tor (Projekt Thor). Ten ostatni uważany dziś jest za paliwo atomowe przyszłości. „...(źródło )

INFO: Chińskie przedsiębiorstwo wydobywcze Sinopec rozpoczęło eksploatację liczących 73mln m3 złóż gazu łupkowego w powiecie Fuling.Zaangażowane moce wydobywcze pozwalają na pozyskanie 150 tys. m3 surowca na dobę.Chiny w ostatnich latach zintensyfikowały działania mające na celu wydobycie gazu łupkowego. Zgodnie z przyjętymi planami do 2015 r. ma zostać pozyskanych 6,5 mld m3 surowca.”..(źródło )

Tomasz Deptuła „ Sondaż Fed: 40 proc. Amerykanów wciąż żyje od wypłaty do wypłaty”...”Tylko 40 proc. badanych ma dysponuje funduszem na czarną godzinę, który pozwoliłby na pokrycie wszystkich wydatków domowych przez okres co najmniej trzech miesięcy. „....”Według Fed co ósma amerykańska rodzina nie dopina domowego budżetu. Kłopoty finansowe gospodarstw domowych to najczęściej problemy z otrzymaniem kredytu, długami zaciągniętymi na edukację lub z przejściem na emeryturę. Co trzeci badany przyznaje, że w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie spotkał się z odmową przyznania kredytu lub suma udzielonej mu pożyczki była niższa od oczekiwanej. Aż 24 proc. gospodarstw domowych obciążonych jest długiem zaciągniętym na edukację. Jego średnia wysokość wynosi 27,8 tys. dolarów, co jest dla domowych budżetów poważnym obciążeniem. Nic więc dziwnego, że co piąta rodzina spłacająca pożyczki studenckie nie reguluje wszystkich spłat w terminie. „....”Aż 31 procent osób w wieku przedemerytalnym przyznaje, że nie ma żadnych oszczędności na starość i nie uczestniczy w żadnym planie emerytalnym poza państwowym systemem Social Security, gwarantującym bardzo skromne świadczenia. W grupie 55-64 latków odsetek ten wynosi 19 proc., co oznacza, że osoby te będą musiały się liczyć z poważnym obniżeniem stopy życiowej po przejściu na emeryturę. „...(źródło )

„Władze w Berlinie wezwały inne kraje do ujawnienia nazwisk agentów działających na terenie Niemiec. Niemiecki MSZ skierował notę w tej sprawie do wszystkich placówek dyplomatycznych obcych państw - napisał wczoraj "Der Spiegel".”...”Niemiecki rząd oczekuje, że "na notę odpowiedzą wszystkie placówki, do których została skierowana" - cytuje "Der Spiegel" fragment dokumentu. Autorzy noty wymieniają nie tylko ambasady, lecz także konsulaty i instytuty kultury.”..”Der Spiegel" nazywa rządową inicjatywę "niecodzienną". "Prowokacyjna prośba" jest - zdaniem redakcji tygodnika - wyrazem frustracji z powodu panoszenia się w kraju zagranicznych wywiadów. Rząd Angeli Merkel jest oburzony przede wszystkim odmową ze strony USA w sprawie ujawnienia listy osób pracujących w Niemczech dla CIA, NSA i wywiadu wojskowego – czytamy.”..(źródło )

'Bank Rosji i Ludowy Bank ChRL przyjęły projekt umowy o rezygnacji we wzajemnych rozliczeniach z amerykańskiego dolara. Zastąpią go juan i rubel. „...”Bank Rosji i Ludowy Bank ChRL przyjęły projekt umowy o zastąpieniu we wzajemnych rozliczeniach amerykańskiego dolara (USD) własnymi walutami. Umowa da nieograniczony dostęp do chińskiej waluty rosyjskim przedsiębiorstwom. Rozliczenia będą też mogły być dokonywane w rublach (RUB). Umowa ma ustabilizować i wzmocnić obie waluty „...”Obecnie w strukturze wzajemnych rozliczeń ChRL i FR ponad 75% należy do dolarów USA. Takie operacje przechodzą przez amerykańskie banki, co daje znaczne korzyści gospodarce USA. Proces wypierania dolara przez juana (RMB) nabiera jednak przyspieszenia. Amerykańska waluta od lat traci pozycję jako waluta rozliczeniowa i rezerwowa świata. W latach 2000-2013 całkowity udział dolara w rezerwach światowych spadł z 70 do 60%. „...”Coraz więcej banków centralnych decyduje się na juana, jako walutę rezerwową. Dotyczy to już ponad 40 państw. Kolejnych kilkanaście zainwestuje w juana w najbliższej przyszłości. Pekin, by zwiększyć atrakcyjność swej waluty, od lat podnosi rezerwy złota (podobnie czyni Moskwa), zapowiadając nawet nieoficjalnie wprowadzenie wymienialności juana na ten kruszec (USD rozstał się ostatecznie z parytetem złota w 1971). „...”Podobne, jak ChRL i FR, kroki podejmuje wiele państw Azji, Afryki, Ameryki Południowej, a nawet Europa. We własnych walutach i juanach rozliczają się z Chińczykami m.in. Indie, Wielka Brytania, Singapur i Brazylia. W lokalnych walutach będzie też rozliczana umowa pomiędzy Gazpromem a China National Petroleum Corporation o dostawach gazu ziemnego na kolejne 30 lat, podpisana podczas majowej wizyty prezydenta Władimira Putina w Szanghaju. „...”W 2010 tylko 3% transakcji w chińskim handlu zagranicznym było realizowanych za pośrednictwem juana. W 2013 było to już 13%. Według analityków HSBC, w 2015 udział ten sięgnie 30%. Gdy RMB stanie się walutą międzynarodową, będzie wykorzystywany także w transakcjach, w których ChRL nie jest stroną, „...(źródło )

Wikipedia „ Włodzimierz I Wielki, norm. Valdemar; ukr. Володимир Великий (Володимир Святославич), ros. Владимир Великий (Владимир Святославич), zm. 15 lipca 1015) – wielki książę kijowski (Gardarki) od ok. 980 z dynastii Rurykowiczów, święty Kościoła prawosławnego i Kościoła katolickiego. „...”Był najmłodszym synem księcia Światosława I i jego konkubiny Maluszy, którą sagi norweskie opisują jako wróżkę przepowiadającą przyszłość i żyjącą do wieku 100 lat. Według najnowszych badań, książę Włodzimierz urodził się na Wołyniu, we wsi Budziatycze (ukr. Будятичі) obecnie w obwodzie wołyńskim, w pobliżu monasteru w Zimnem[1][2]. W podziale ojcowizny otrzymał najpierw Nowogród Wielki (Holmgård), musiał stamtąd uciekać przed przyrodnimi braćmi Jaropełkiem i Olegiem, ale powrócił w 978[3] roku na czele sprzymierzonych oddziałów wikingów, odbił Nowogród, po drodze do Kijowa zajął Połock i Smoleńsk i porwał połocką księżniczkę Rognedę, którą zmusił do zamążpójścia. Po zajęciu Kijowa kazał zamordować Jaropełka (Oleg już wówczas nie żył). W następnych latach podbił i przyłączył do Rusi tereny polskich Grodów Czerwieńskich (981), przymuszał do uległości Wiatyczów (981,982), pokonał Jaćwingów (983), podporządkował sobie Radymiczów (984).
Chcąc wytworzyć jedność plemion ruskich chciał wykorzystać kulty plemienne tworząc w Kijowie centralny ośrodek kultowy dla całego państwa z utworzonym panteonem bóstw[4].Do tej pory okrutny, wojowniczy i rozpustny (miał kilkanaście żon i podobno 800 konkubin), zmienił się całkowicie po przyjęciu chrztu w Chersonezie i ślubie z Anną, siostrą cesarza Bizancjum Bazylego II w 988 r. Główne elementy fabuły legendy "Korsuńskiej" o wydarzeniach chrztu Włodzimierza, do dziś obecne w wierzeniach, związanych ze źródłem i cudownym obrazem Matki Boskiej we wsi Budziatycze na Wołyniu (miejscu narodzin księcia Włodzimierza)[5][2].Po powrocie do Kijowa zniszczył pogańskie chramy, wrzucił własnoręcznie posąg Peruna do Dniepru i po przybyciu duchownych z Bizancjum kazał przeprowadzić masowy chrzest ludności w Dnieprze. Założył miasto Włodzimierz Wołyński. Zwycięzca Waregów i zjednoczyciel państwa stał się teraz pokojowym i miłosiernym władcą, choć ustanowił surowe kary za pozostawanie w błędach bałwochwalstwa. W Kijowie wzniósł cerkiew Dziesięcinną oraz założył pierwszą na Rusi szkołę.Ostatnie lata życia księcia były wypełnione stałymi konfliktami z jego dwunastoma kłótliwymi, na wpół pogańskimi synami: Burisleif, Jarisleif i Wartilaf. Zmarł 15 lipca 1015 r. w drodze do Nowogrodu, dokąd wyruszył na wojnę z synem Jarosławem (Jarisleif).”...(źródło )

Po raz pierwszy w historii w tym roku udział małych, niezależnych sklepów w sprzedaży spadnie poniżej 50 proc. - wynika z badań firmy PMR. Wykańczają je dyskonty i supermarkety. „...”Powolny upadek niezależnych sklepików.Teraz trwa powolna agonia tego segmentu rynku. "Od kilku lat trwa transformacja rynku z małych sklepów ogólnospożywczych w stronę nowoczesnych formatów typu supermarket czy dyskont. Skutkiem tych zmian oraz ekspansji sieci (zwłaszcza dyskontów, w tym lidera rynku - Biedronki) jest postępujący od kilku lat trend spadku liczby sklepów ogólnospożywczych w Polsce. Znikają przede wszystkim małe niezależne sklepy, nieradzące sobie z rosnącą konkurencją ze strony sieci wielkoformatowych, a zwłaszcza pojawiających się w ich sąsiedztwie dyskontów i supermarketów" - pisze w swojej opinii PMR.
Według PMR w tym roku kanały wielkopowierzchniowe będą miały 50,9 proc. rynku, w przyszłym - już 52,2 proc., a w 2016 - 53,3 proc.To dużo czy mało? Zależy, jak na to spoglądać. Porównując do innych krajów? W Czechach, Niemczech czy we Francji dominują wielkopowierzchniowe placówki i mają 80-proc. udział w rynku.”..”Dane PMR to raczej symboliczny koniec pewnej epoki niż jakiś wielki przełom. Ten dokonał się kilka lat wcześniej, gdy handel tradycyjny utracił większościowe udziały w najbardziej lukratywnym segmencie rynku tzw. dóbr szybkozbywalnych (FMCG), czyli artykułów spożywczych, proszków, kosmetyków (przy czym w sprzedaży chemii domowej małe sklepiki od dawna się nie liczą).Rynek FMCG wart jest obecnie ok. 200 mld zł. O ile jeszcze w 2012 r. małe sklepy miały w nim 45-proc. udziały, to w 2018 r. według prognoz analityków firmy Roland Berger ma on spaść do 28 proc. Dla porównania, udział dyskontów w tym samym czasie ma wzrosnąć z 22 do 31 proc., a supermarketów - z 20 do 28 proc.”..”Kaczyński szykuje bat.Trend do wypierania małych sklepów z rynku jest właściwie nie do odparcia. Rozwój sieci wielkopowierzchniowych może nieco przyhamować polityka i zwycięstwo w najbliższych wyborach partii Jarosława Kaczyńskiego. W swoim programie ogłoszonym w lutym tego roku PiS mówi bardzo wyraźnie o wprowadzeniu ekstra podatku "od sklepów wielkopowierzchniowych", który miałby przynosić ok. 2 mld zł rocznie do budżetu. „...”Niezależnie od okoliczności politycznych jest bardzo duża szansa, że przed końcem tej dekady w kraju będzie pięć dużych sieci handlowych, w tym dwie dyskontowe. A kiedy proces konsolidacji się zakończy i zostanie tylko kilku wielkich operatorów, nie będą już oni mieli powodu, by utrzymywać niskie ceny. Nadejdzie czas żniw. (źródło )

The Economist „ W 1980 roku Milton Friedman , laureat nagrody Nobla z ekonomi i apostoł wolnego rynku odbył swoją pierwsza podróż do Chin „.....” Friedman argumentował ,że ekonomiczna wolność jest podstawowym warunkiem dla wolności politycznej. Ale w swojej książce z 1962 roku „ Kapitalizm i Wolność „ skapitulował i stwierdził , że wolność ekonomiczna jest istotniejsza , może istnieć bez wolności politycznej ..(więcej)
-------
Ważne

Polska „Po raz pierwszy w historii w tym roku udział małych, niezależnych sklepów w sprzedaży spadnie poniżej 50 proc. - wynika z badań firmy PMR. Wykańczają je dyskonty i supermarkety. „...””Niezależnie od okoliczności politycznych jest bardzo duża szansa, że przed końcem tej dekady w kraju będzie pięć dużych sieci handlowych, w tym dwie dyskontowe. A kiedy proces konsolidacji się zakończy i zostanie tylko kilku wielkich operatorów, nie będą już oni mieli powodu, by utrzymywać niskie ceny. Nadejdzie czas żniw”
----------------
Mój komentarz

Embargo na import żywności to chyba pierwszy rozsądny ruch Putina od kilku lat . Putin to zwykły złodziej okradający do spółki ze swoimi kumplami przekształconymi w oligarchów całą Rosję. Ale w końcu ruski Włodzimierz I Wielki , który był zwykłym bandytą i handlarzem niewolników w końcu zmienił ustrój gospodarczy .polityczny i społeczny Rusi , bo do tego sprowadzało się przyjęcie chrześcijaństwa .O tym że był łowca i handlarzem niewolników najlepiej świadczy posiadanie przez niego prywatnego burdelu w którym urzędowało cały czas 800 jego niewolnic zwanych konkubinami . To nie jest moja koncepcja tylko Petera Heathera ( http://merlin.pl/Imperia-i-barbarzyncy-Migracje-i-narodziny-Europy_Peter-Heather/browse/product/1,813879.html )

Być może Putin jest w stanie zmienić ustrój gospodarczy Rosji i przywrócić Rosjanom swobody gospodarcze i ekonomiczne Kraj , który powinien eksportować żywność ja importuje tylko dlatego że ustrojem Rosji jest prymitywny Konsensu Waszyngtoński w którym oligarchowie i korporacje zmonopolizowały i scentralizowały produkcje, przetwarzanie żywności i sprzedaż żywności . Oligarchowie . Do czego doprowadza istnienie monopoli i oligopoli oligarchów najlepiej pokazują dane z Polski . Wyborcza aż pieje z zachwytu że za kilka lat oligopol 6 firm praktycznie zmonopolizuje handel detaliczny żywnością w  Polsce .

Jeśli Putin zlikwiduje dla zwykłych Rosjan podatek dochodowy, zusk i vat , a przy tym weźmie za pysk oligarchów to za kilak lat Rosja będzie dużym eksporterem żywności . W Chinach po reformach Deng Siao Pinga w 1978 roku produkcja rolna w ciągu czterech lat podwoiła się .

Polska zaś jabłkiem stoi ,co najlepiej pokazuje nędze rządu i systemu gospodarczego kraju .

video Grzegorz Braun Rząd warszawski nie kontroluje swojego terytorium
video 2014 08 08 GOTOWI NA WOJNĘ?

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Link do Różne takie

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
ozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „ 6 „Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „

Rozpocząłem pisanie VIII rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

YouTube: