5 pytań do premiera (technicznego) Glińskiego.

Ja swoją opinię na temat kuriozum pod nazwą „profesor Gliński – premier techniczny” wyraziłem jasno już dawno* i w pełni ją podtrzymuję:

to jest (kolejny) podrzutek z Unii Wolności.

A co to była i czym się dla Polski zasłużyła Unia Wolności, to na tym portalu chyba nikomu tłumaczyć nie muszę, choć może nie mam racji i stopnia oportunizmu tutejszej Publiczności nie doceniam.

Ale że dzień piękny i czasu na tłumaczenie, jadąc Prezesem, „oczywistych oczywistości” szkoda, mam tylko kilka pytań dotyczących konkretnej sprawy, a mianowicie ekologicznej pasji Glińskiego:

1. Czy jako ekolog uważa globalne ocieplenie za fakt czy też wręcz przeciwnie – za mega szwindel, mający na celu okradzenie całych państw, w tym Polski przez bandę międzynarodowych szulerów?

2. Czy jako ekolog uważa „pakiet klimatyczny” za sensowne i korzystne dla Polski rozwiązanie, czy wręcz przeciwnie za (kolejny) mega szwindel, mający na celu uniemożliwienie Polsce nadrobienia dystansu do światowych potęg gospodarczych, które tę swoją potęgę zbudowały bez oglądania się na wymysły ekoterrorystów?

3. Czy jako ekolog jest zwolennikiem dalszego zamykania kopalń węgla kamiennego w Polsce i zastępowania ich energią odnawialną (wiatraki, biomasa, solary itp)?

Tu się Państwu należy wyjaśnienie:

W Polsce pracuje 30 kopalń węgla kamiennego. Z surowca tego powstaje ponad 60% energii produkowanej w naszym kraju. W 2009 r. w Polsce wydobyto niemal 80 mln ton węgla kamiennego, czyli tyle, ile 60 lat temu. Import węgla w tym roku przekroczy 12 mln ton.
A rząd AWS-UW, który to rząd Gliński, jako członek UW czynnie popierał, zamknął m.in. 24 zakłady górnicze.

Pisałem o tym 4 lata temu – czas leci...**

4. Czy jako ekolog jest zwolennikiem zakazu otwierania nowych kopalń węgla brunatnego czy też przeciwnie – uważa węgiel brunatny za polski pełnoprawny nośnik energii?

5. I na koniec: czy jest za zakazem wydobycia gazu łupkowego – czy też przeciwnie, uważa go za filar energetycznego bezpieczeństwa Polski?

Pytania proste, premier Gliński chyba umie udzielić na nie odpowiedzi? W końcu profesorem jest.

--------------------
*http://naszeblogi.pl/40030-po-co-polakom-prof-glinski
**http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/150386,bruksela-zamknie-nam-kopalnie-czyli-smierc-frajerom

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-07-2014 [09:56] - NASZ_HENRY | Link:

Premier techniczny wygląda raczej na humanistyczny ;-)

Obrazek użytkownika mada

10-07-2014 [10:22] - mada | Link:

Premier techniczny nie będzie niczego zamykał ani otwierał. Dopilnuje uczciwości wyborów - to wszystko.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-07-2014 [11:12] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

ja pytam o POGLĄDY na podstawowe kwestie polityka, który się wg Prezesa najwyraźniej nadaje do wszystkiego.

A ponieważ mam swoje lata, w żadne pilnowanie uczciwości wyborów przez Glińskiego zwyczajnie nie wierzę. Dlaczego? Bo się dobrowolnie i nie podtapiany w 1998 do Unii Wolności zapisał.

Obrazek użytkownika xwro

10-07-2014 [10:01] - xwro | Link:

AD3. Czy autor jest za niezamykaniem nierentownych państwowych kopalni, do których państwo dopłaca miliony złotych, które są przejadane poprzez niegospodarność od wielu wielu lat?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-07-2014 [10:12] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@xwro

Autor ma prośbę aby xwro , cytując Klasyka "nie rżnął głupa": tzw. nierentowność kopalń jest tak samo sztuczna, jak nierentowność polskiego przemysłu wg Balcerowicza (bossa partyjnego Glińskiego).

"Zabić polskie górnictwo!" - cel mafii antywęglowej.

Obrazek użytkownika xwro

10-07-2014 [13:55] - xwro | Link:

xwro prosi autora aby czytał dokładniej. Nierentowność rozumiana jako niegospodarność. Co z kopalniami, które mają przerost zatrudnienia/płac, które są źle zarządzane? Co z ich długami?

Obrazek użytkownika gal

10-07-2014 [10:06] - gal | Link:

Te pytania to dalej nie jest jeszcze płodozmian.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-07-2014 [10:14] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

oczywiście, że nie jest: te pytania są KONKRETNE. I dlatego Gliński nie ma na nie odpowiedzi.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

10-07-2014 [14:18] - CzarnaLimuzyna | Link:

Profesor Gliński ma być technicznym premierem i takimi za przeproszeniem konkretami nie będzie się zajmować.
Na Naszych Blogach pojawił się wpis Wojciecha Jasińskiego pod zwodniczym tytułem: "Dlaczego prof. Gliński"
Dlatego powalam sobie sam odpowiedzieć na to pytanie:
Dlaczego prof. Gliński?
A dlaczego Kazimierz Marcinkiewicz, dlaczego Kluzik-Rostkowska, dlaczego Paweł Zalewski, dlaczego Michał Kamiński, dlaczego Paweł Kowal?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

12-07-2014 [19:01] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Czarna Limuzyna

Proszę wybaczyć, ale ja blogów tuzów  partyjnych (pisowskich też) nie czytam, toteż pozwolę sobie ustosunkować się do pytania Czarnej Limuzyny swoim starym (acz aktualnym do bólu) tekstem:

http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego