PiS nie chce wcześniejszych wyborów.

PiS nie chce wcześniejszych wyborów.

To jest i śmieszne, i straszne, i co najgorsze – w najwyższym stopniu przewidywalne:

tydzień po odpaleniu przez bezpieki nie do końca wiadomej proweniencji, lontu do ładunku przymocowanego do tyłka Tuska, po środowym skróceniu tego lontu do rozmiarów nie pozostawiających wątpliwości, że to na serio, głos zabiera prezes Kaczyński i....

i.... psińco.

Żadnego miażdżącego ataku, zero - co ja mówię - mniej niż zero błyskotliwej refleksji, jakiejś olśniewającej swoją przenikliwością diagnozy.

Tylko ta odgrzewana, podśmierdująca wręcz od nieświeżości mantra o rządzie technicznym, który ma zagwarantować uczciwość wyborów.

Rządzie technicznym – a jakim? Może z tym podrzutkiem z Unii Wolności, profesorem Glińskim? Albo innym Kleiberem? A może z techniczną atrapą a la Marcinkiewicz?

Jarosław Kaczyński wygłaszając tę 3 minutową (no dobra: 200 sekundową – tak lepiej?) mówkę oczywiście udaje Greka (to nie jest komplement, ale nie chciałem się znęcać), udając, że nie wie, iż uczciwość wyborów gwarantuje jedynie masowy nadzór nad nimi ze strony społecznej, ale po kolejnej już kompromitacji rzekomego, alternatywnego systemu liczenia głosów przez PiS podczas głosowania do PE jest to niemożliwe, bo... PiS zwyczajnie nie potrafi tego zorganizować.

Tak! „największa partia opozycyjna” (to akurat fakt), „gotowa do przejęcia władzy” (to akurat kpina w żywe oczy), NIE POTRAFI.

Stąd też pewnie sensowny skądinąd, ale mający jeden, słaby punkt (wszelkie zmiany w kodeksie wyborczym muszą być wprowadzone przynajmniej na pół roku przed wyborami) postulat wprowadzenia do komisji obwodowych kamer, pozwalających na obserwowanie przebiegu glosowania on line.

Prawda, jak to prawda jest nieprzyjemna;

PiS szybkich wyborów nie chce, bo jest do nich kompletnie nieprzygotowany.

Kompletnie nieprzygotowany pod każdym względem:

– kadrowym, programowym (czytaliście ten nazywany programem PDF na stronie PiSu? To poczytajcie), organizacyjnym, mentalnym wreszcie.

Ta wygodna, miękka, opozycyjna, sponsorowana corocznie pieniędzmi podatników kanapa, nie jest przygotowana do wyborów, choć ślepy widział, że to coś, nazywane rządami PO musi się przesilić.

Najśmieszniejsze jest to, że ci, którzy to przesilenie właśnie realizują, są do tych wyborów przygotowani perfekcyjnie i to oni podyktują PiSowi warunki, na których się te wybory odbędą.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to oni powołali "rząd techniczny" z premierem technicznym Hausnerem na przykład, ale wtedy to miej Boże nas i nasze portfele w opiece.

Mój śp. Teść, przedwojenny warszawiak od przynajmniej 4 pokoleń, miał zwyczaj o takim, jak pisowskie,  towarzystwie mawiać – szpagatowa inteligencja.

Tyle, że teraz to już mało kto szpagat na oczy widział, to i niewielu rozumie, o co w tym powiedzeniu chodzi, toteż podpowiadam:

o taki PiS na przykład.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [17:00] - Ula Ujejska | Link:

I znów kicha :)

Zamiast się  wymądrzać, było uważnie posłuchać co Prezes kilka minut temu powiedział na konferencji.
Oczywiście że wcześniejsze wybory pod kierownictwem nowego rządu, bo Tusk by znów oszukał  i także zabezpieczył sitwę :)

No ale jest okazja by gryźć, więc nieudolnie chciałby Pan ugryźć - powodzenia heh.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [17:02] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

"Kicha" ? Pani po praktyce w masarni czy...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [17:10] - Ula Ujejska | Link:

Jestem po praktyce czytania podobnych jak Pan. Plankton tak już ma - Pan ino może już tylko popiskiwać z pokorną prośbą by go zauważono. A szkoda, bo raczej wspólne działanie jest teraz wskazane -  tylko jest pewien problem; z Dornami i z Miśkami nikt już nie chce gadać.
Mam nadzieję że Pan zrozumiał przenośnię ?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [17:33] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

1. proste rozwiązanie - nie czytać :-)

2. fanatyzm, nawet pisowski, to chyba coś nieuleczalnego? :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [17:41] - Ula Ujejska | Link:

Zacznij Pan od siebie, zwłaszcza z tą nieuleczalną fanatyczną nienawiścią wobec PiS. Bo ja na ten przykład, jestem fanatyczką normalności, przyzwoitości ... choć nie tylko tego. To prawda, jest to choroba nieuleczalna. Nie dasz Pan rady mnie z tego wyleczyć.

Obrazek użytkownika Jacusiek

21-06-2014 [20:14] - Jacusiek | Link:

Stara śpiewka, ktoś krytykuje PiS, ten wróg, agent, itp.

PiS boi się wyborów bo jeszcze je wygra i trzeba będzie realizować program którego nie ma z kadrami których też nie ma. Lepsze ciepłe ławy opozycji.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [21:09] - Ula Ujejska | Link:

Stara śpiewka to ta, że wszyscy są świniami - to idea tej notki, a to z krytyką PiS mało ma wspólnego, to panświnizm ... Pan także tak myśli?

Obrazek użytkownika wandaherbert

21-06-2014 [19:29] - wandaherbert | Link:

@Ula Ujejska-Mila Pani ,ja prosty czlowiek dawno juz przejrzałem tego Pana .Ma Pani rację, takich tu jest wiecej co probuja szczypać PiS i Jaroslawa Kaczynskiego Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [20:07] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

 wzroku gratuluję! :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [20:16] - Ula Ujejska | Link:

Szczypać może, ale akurat tutaj niewiele zyska :)

Obrazek użytkownika emilian58

21-06-2014 [21:28] - emilian58 | Link:

Pani Ulu warto nieco stonować.Ja wiem jeżeli mądrze się mówi to słowa się rozrastają.Ale warto zauważyć że czasem głoszone są pod ciasną kopułą z grubego szkła.Szkło nawet nie jest matowe,jest dość klarowne.Nie zawsze słychać to co widać.Czy stan taki odpowiada tylko jednej stronie czy prawie już wszystkim?No bo jakoś nie widać masowych,antymafijnych protestów.Powinny być czy nie?A jeżeli o nich mowa to ja pytam czy PiS (jestem zwolennikiem) nie powinien pomóc sobie a przede wszystkim NAM?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2014 [17:06] - NASZ_HENRY | Link:

PiS już raz chciał i jak to się kiepsko POtoczyło. Teraz też PO nie chce, PSL nie chce, SLD nie chce, plankton sejmowy nie chce. Ale @Ewaryst przyczepił się wybiórczo do PiSu jak rzep do psiego ogona ;-)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

21-06-2014 [18:00] - CzarnaLimuzyna | Link:

Nie wiem o którą wypowiedź Pana prezesa chodzi.
Podczas tej z 18.06 Jarosław Kaczyński wezwał " wszystkie siły demokratyczne" na pomoc "demokracji"
podkreślam :"WSZYSTKIE " - bo... aż mnie zimny dreszcz przeszedł.
Po takim apelu jestem ciut zawiedziony, ponieważ wydaje mi się, że większość sił (demokratycznych) w III RP,
jest Polsce raczej nieprzyjazna.
Trochę inaczej sprawa się ma z niektórymi siłami niedemokratycznymi, ale prezes tych nie wzywał no, i jest to temat na osobny wpis...
Przy tej przykrej okazji polecam:
Refleksję na temat zróżnicowania przez Mackiewicza negacji i opozycji.
Link.

Obrazek użytkownika marco.kon

21-06-2014 [18:31] - marco.kon | Link:

Jeżeli nagrań dokonały obce służby lub weszły w ich posiadanie to jedyną metodą unieszkodliwienia możliwości szantażowania dotychczasowych polityków i odzyskania przez Naród Polski suwerenności są przyspieszone wybory, ale w jednomandatowych okręgach wyborczych, bez list partyjnych które betonują scenę polityczną, wprowadzać do sejmu te same twarze które w większości odpowiadają za obecny stan państwa. To nikt inny tylko Naród jako suweren może dokonać zmiany rządu w drodze głosowania lub manifestacji ulicznych zmierzających do przyspieszonych wyborów. Jak dotąd to oprócz młodzieży z Ruchu Narodowego manifestującej na ulicach polskich miast , nie widać NIKOGO innego. Czyli jakakolwiek zmiana rządu drogą dogadania się dotychczasowych "elyt" ponad głowami Narodu jest niedopuszczalna. Co prawda przydałby się syndyk masy upadłościowej hipotetycznego państwa polskiego z którego pozostał "..., d... i kamieni kupa" ale ten syndyk nie może pochodzić z obecnego układu. Musi zostać wyłoniony przez polski majdan o ile tego będą się domagali Polacy.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [19:08] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@All

1. jakakolwiek zmiana kodeksu wyborczego może być wprowadzona najpóźniej 6 (SZEŚĆ) miesięcy przed wyborami.

2. PiS stawiając warunek umieszczenia kamer w lokalach (oczywiście, że sensowny, jak to napisałem) przesuwa te "wcześniejsze" wybory na PÓŁ ROKU po uchwaleniu wspomnianych zmian.

3. To ja się sympatyków PiS na tym portalu występujących w zdecydowanej przewadze pytam:

chcecie wyborów najwcześniej za 6, a tak naprawdę za 7-8  miesięcy ? I chcecie, żeby jakiś wybrany wspólnie głosami PiS, Palikota,SLD, PSL a nawet - PO "rząd techniczny" rządził przez ten czas? I nie odpowiadając przed nikim robił z Polską co zechce? Już nie pamiętacie "rządu technicznego" po aferze Rywina z... Markiem Belką jako premierem?

4. A teraz zastanówcie się, jaką rolę pełnią na tym portalu (i na moim blogu) ci niby-fanatyczni niby-pisowcy?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [19:27] - Ula Ujejska | Link:

Z góry zakłada Pan że wszyscy są świniami, więc rząd techniczny to będą wyłącznie świnie ? To sytuuje Pana gdzieś w okolicy Urbana i Tuska - rozumiemy więc jaką rolę Pan tu chce spełniać.
Sytuacja jest nadzwyczajna, więc i tryb zmian w kodeksie wyborczym musi być nadzwyczajny, by właśnie ŚWINIE miały jak najmniej do powiedzenia i nie oszukiwały w wyborach. Czy to takie trudne do zrozumienia co chciał przekazać Prezes ? Ja doskonale rozumiem Pański przekaz, ale zaręczam, panświnizmu i nienawiści do PiS czy Ukrainy, Pan tu nie zaszczepi. To portal inteligentnych ludzi. Ale próbuj Pan, zadaniowanie  widoczne jak na dłoni, a to wszak rzecz święta dla takich jak Pan.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [20:06] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

No to jednak NIE jest "portal inteligentnych ludzi": bo nikt inteligentny nie może napisać, że "Z góry zakłada Pan że wszyscy są świniami, więc rząd techniczny to będą wyłącznie świnie ?".

Świnie będą tam oczywiście niewyłącznie - bo będą tam też AGENCI :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [20:14] - Ula Ujejska | Link:

No to Urban jest z Pana dumny !
A za nienawiść do Ukrainy pewnie Putin.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [21:05] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie wiem, kim Pani/Pan jest (bo przecież nie kaczką) ale jedno wydaje się być pewne: przykrywać brak  argumentów  inwektywami Pani/Pan potrafi :-)

A o tej mojej "nienawiści do Ukrainy"  już  tu u kogoś czytałem... niech no sobie tyko przypomnę, u kogo... taaa.... :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-06-2014 [21:21] - Ula Ujejska | Link:

Pan jak typowo u Urbana, próbuje tu od początku obrażać ludzi przyzwoitych. Rozumiem, że jak ta świnia komusza, uznaje Pan pewne wartości, takie jak wolność, przyzwoitość etc. za pojęcia względne ?  natomiast sugerowanie inne niż w nicku mojej płci, to zwykłe chamstwo / buractwo...więc jak ta czerwona świnia próbuje mnie Pan obrazić ? Z czerwonymi świniami i z buractwem nie dyskutuję, bo jak to zwykle burak, każdą dyskusję sprowadza do chlewa kiedy traci grunt pod nogami.

EOT

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [22:12] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie, nie żaden "EOT" - to byłoby zbyt proste:

zachowuje się Pani/Pan na tym blogu niegrzecznie, nie odnosi się Pani/Pan merytorycznie do ŻADNEJ kwestii poruszonej przeze mnie w tym tekście (co mnie nie dziwi - bo nie ma Pani/Pan argumentów).

Posługuje się Pani/Pan inwektywami ze swobodą przywoływanej tu przez Panią/Pana wyjątkowo paskudnej postaci.

Wstyd! - a ja tylko robię sobie screeny z Pani/Pana komentarzy - są naprawdę warte zarchiwizowania.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

21-06-2014 [21:18] - Andrzej-emeryt | Link:

Pani A Urszulo. Nie widzę potrzeby niczego zmieniać z moich wcześniejszych komentarzy zamieszczanych na Blogu Pana @ EWARYSTA. Chodzi mi o relacje "dygotalne" na linii EWARYST-JAROSŁAW. A szkoda bo chciałbym aby było inaczej. Spam na spam Drogi @ EWARYŚCIE.

"A jak " wziąść " władzę w państwie: siłą czyli gwałteṃ ?. Czy demokratycznie ?. Nie zauważyłem aby leżała na trotuarze i wystarczyłoby się trochę schylić i podnieść.

Pan @ Ewaryst zapewne młody. Stąd porywczy. Stąd do wykorzystania i skory. Dzisiaj władzę okazyjnie bierze a co jutro zrobi. Jest interesujące: KIM ?.

Ze społeczeństwem jak z małżeństwem. Niezadowolonemu małżonkowi, żona często rzuca patrząc prosto w oczy:

" NIE WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY???!"
Często wielokrotnie przecieranie oczu nie usuwa katarakty. Czasem potrzeba zabiegu operacyjnego.
....................................................................................................................
Nasz Pą Prezydą obwieścił onegday, ze nie musi się zgodzić na to aby Donek został premierem. Ma takie uprawnienia. Czy musi się zgodzić na kandydaturę PREMIERA dr JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO ?.
Czy podpisze jakakolwiek ustawę ?. Czy rząd będzie musiał odrzucać cięgiem Veto Pą Prezydą?. To jaki naród to wytrzyma?. Trzeba wszelkie następstwa z sobą skorelować.

A Pan @ EWARYST jak Bolek z Pomorza: "JESTEM za a NAWET PRZECIW".

Też bym chciał aby już. Bo czym zarządzać jak skarbiec, okaże się pusty. Ten początek będzie najtrudniejszy.

Cierpliwości i dobrej nocy Panom życzę.

P.S. Ruch Narodowy już wyszedł na ulicę. Władza jednak nie "biła w tarabany". Czas iść Panie EWARYŚCIE ?. Co dwóch to podobno niejeden.

Serdecznie Pani Dziękuję i Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [22:17] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Pana można, jak widzę, nazwać "autorem jednego i ciągle tego samego komentarza" - to nawet zabawne :-)

Obrazek użytkownika andzia

21-06-2014 [21:53] - andzia | Link:

Ula,zastosuj w tym przypadku powiedzenie:"szkoda głową o mur tłuc,kto był ..."

Obrazek użytkownika cassiodorus

21-06-2014 [22:52] - cassiodorus | Link:

To prawda.Pan Ewaryst jest na tyle gęboko przeniknięty korwinizmem ,że muru tego nie przebijesz.
Różnice między korwinizmem[który,najogólniej mówiąc charakteryzuje sie fanatyczną miłością do Moskwy i wolnością w liberalnym rozumieniu]a urbanizmem są tyko pozorne.Obaj reprezentują nurty ideologiczne wrogie naszej cywilizacji i naszej religii.Kościół głosami wielu wybitnych przedstwawicieli nazywa obydwa systemy[liberalizm i komunizm]bliżniętami syjamskimi
Tu nie ma żadengo ubliżania autorze, pańska tzw korwinistyczno-konserwatywna wizja polityki realnej[faktycznie utopijej,nigdy w dziejach Polski i Moskwy się nie sprawdziła]oraz ukierunkowanie na liberalizm, są faktem

Obrazek użytkownika mada

21-06-2014 [21:48] - mada | Link:

Ciągle ktoś wymądrza się jak to Kaczyński źle działa. Bo tego nie powiedział, albo powiedział tamto . Przypominam, że były już próby pokazania jak trzeba działać - ci wszyscy odstępcy - Migalski, Ziobro, Kurski, Kluzik, ci spin-doktorzy też mówili, że trzeba po nowemu, nowocześnie, żeby pociągnąć za sobą. I co? Nic nie pomoże jeżeli media sieją nienawiść.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

21-06-2014 [22:15] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Przepraszam, ale  to nie ja wyniosłem na piedestał postaci takie, jak "Migalski, Ziobro, Kurski, Kluzik" (tak przy okazji Kluzikowa jako wiceminister i minister w rządzie Kaczyńskiego była klientką zarządzanej przeze mnie agencji - ciekawe doświadczenie, oj ciekawe) tylko Kaczyński.

Obrazek użytkownika angela

22-06-2014 [09:25] - angela | Link:

Niestety,pewnie ma pan zly dzien,a z calą notką i jej argumentami przeciw opozycji, PiSowi,po prostu sie nie zgadzam.
Przecież oni az piszcza do szybkich wyborow,a pan proponuje dzialac pod ich dyktando. Jeszcze nawet nie wiadomo co ich do tego skłoniło.
Jaki pasztet JKaczynski dostanie,
i pójdzie na dno razem z nim.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-06-2014 [10:36] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

1. Oczywiście, że piszczą, bo są, jak napisałem, PRZYGOTOWANI. I te wybory się odbędą, ale  na ICH WARUNKACH.

2. PiS jest do tych wyborów NIEPRZYGOTOWANY i dlatego ich nie chce.

Co do pasztetu dla JK i zatonięcia wraz z pasztetem - wielce prawdopodobne.

Obrazek użytkownika mada

22-06-2014 [10:37] - mada | Link:

Czy to nie chodzi właśnie o to, żeby Kaczyńskiego z tym całym bałaganem pogrążyć ostatecznie? Bo motłoch nie kojarzy, że to co jest dzisiaj jest wynikiem tego co było wczoraj.

Obrazek użytkownika angela

22-06-2014 [11:37] - angela | Link:

Nie zaprzeczy pan,ze pisze niezwykle barwnie i sugestywnie,a mowi pewnie jeszcze lepiej.
Wspomina pan ze Kluzikowa byla pana klientka,a nie wierzę zeby na tematy polityczne nie bylo rozmowy,i kobieta uwierzyla,jaka to ona medialna i operatywna,a Jaroslaw be.
Przyzna sie pan, ile w tym bałaganie z PJN bylo pana udzialu.
Jak skonczyla Kluzikowa wiemy,tylko nie wiemy co pan teraz chce doradzic PiSowi.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

22-06-2014 [12:54] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@ angela 

ja bardzo proszę nie przykładać do mnie swojej miary i swoich zachowań.

To, w co Pani wierzy czy nie, to Pani sprawa.

Dla tej minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego  zrobiliśmy 2 piękne kampanie społeczne: "Małe jest kruche" (przeciwko znęcaniu się nad dziećmi) i "Rodzina zastępcza - miłość prawdziwa" (przeciwko "domom dziecka").

I pewnie tego Pani nie zrozumie, ale zrobiliśmy je ZA DARMO, bo wg moich standardów, za kampanie społeczne pieniędzy się brać nie godzi, a rolę tej minister w kampanii Jarosława Kaczyńskiego opisałem 4 lata temu tu: 

http://ewarystfedorowicz.salon24.pl/203620,jak-sztab-przerznal-prezesowi-wygrane-wybory