Miała być rewolucja, a będzie jak zwykle..

PiS już zmiękcza pierwotny projekt zmiany SN, czyli zaczyna się cofać – bez sensu. Ustępuje przed zarzutem „zawłaszczania” władzy przez ministra. Za chwilę ustąpi dalej, bo opozycja wymyśliła, że nowy SN sfałszuje wybory. 
Oczywiście dobrze wiadomo, że każdy sądzi podług siebie, dlatego totalniacy przypisują PiS plany, które sami realizowali przez lata, czyli zależność sądów od władzy i fałszowanie wyborów. Jak widać, wg opozycji to normalka i należy tylko dopilnować, żeby „nasi” utrzymali się na stołkach. Żałosne to z sumie, a cofanie się PiS świadczy o tym, co napisałam wczoraj – nie ma porządnego planu zmiany obecnego bagna, bo nie można zmienić konstytucji > wniosek: 
Duda miał rację, próbując skupić się na zmianach w konstytucji, aprobowanych przez społeczeństwo w referendum. To nadal byłaby tylko opinia, ale mocna, bo wyrażona przez naród.

Sędziowie w sejmie to paranoja, od tego mają posłów, żeby wygłaszali ich opinie. Sytuacja, kiedy I Prezes SN coś tam wygaduje z mównicy sejmu, jest najlepszym dowodem na to, że ta pani ma w nosie apolityczność, jej głównym zadaniem jest obrona przywilejów swojej kasty.
Podsumowując > jesteśmy w sytuacji, kiedy kasta prawnicza wymówiła służbę państwu. Zmiana ustroju sądów powinna była pozwolić na to, żeby wypieprzyć z zawodu prowodyrów buntu. KRS, nawet wybrany od nowa, w życiu tego nie zrobi, sami się przekonacie - dłużej klasztora niż przeora, każdy to wie.

Smuteczek....
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika karlin

18-07-2017 [13:02] - karlin | Link:

Po oddaniu gospodarki banksterii, o czym się za jakiś czas, boleśnie, przekonamy na własnej skórze, zaczyna się grzebanie pomysłów na rzeczywiste zmiany także w innych sferach?


A mnie już, prawdę mówiąc, śmiertelnie nuży zastanawianie się czy Jondruś Kornhauser jest bardziej "nasz Jondruś", czy "ich Kornhauser", oraz debatowanie nad tym, jakie jeszcze, ciężkozbrojne i zabójcze nałogi personalne ma Jarosław.


"Dobranoc Ojczyzno, już czas na sen", jak śpiewali ongiś, plecący jenteligenckie wianki na grobie, do którego schowała Polskę komuna, tzw. Starsi Panowie? 

Obrazek użytkownika eska

18-07-2017 [13:31] - eska | Link:

Bez przesady, Jondruś jest góral i jest nasz, tylko ma więcej wyobraźni i unika niepotrzebnego machania szabelką. 

Obrazek użytkownika karlin

18-07-2017 [13:41] - karlin | Link:

Jesteś pewna, że to nie jego "prawnicza rąsia" tkwi i gmera w szczegółach ustaw prawniczych?


Ale najgorsze, że to się zaczyna układać w jeden, nabierający tempa (PO)ciąg. Hołd lenny wobec "białej kasty" (Radziwiłł z jego planami odpłatności za szpitale), samobójcze i wspierane przez Szydło plany opodatkowania paliwa przez jednego z najbardziej koszmarnych - i nie do usunięcia, mimo afer z jego i CBA udziałem - ministrów w jej rządzie (Adamczyk). A wcześniej ponowny (po raz pierwszy wybrało go PO w 2009 r.) wybór Jagiełły na szefa PKO BP, który to bank jest nadal najgorszy dla klientów, jeśli chodzi o oprocentowanie wkładów, kredytów i opłaty.   

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-07-2017 [20:56] - Goral Supreme | Link:

cd...Ustawa pisana pod Korporacje Aptekarskie  Ustawa o telefonicznej Iwigilacji,.."Podatek" Drogowy...Kornhauser rowniez "uwalil" ustawe o kredytach Frankowych..Niezle pogrywaja ...

Obrazek użytkownika szara_komórka

18-07-2017 [22:21] - szara_komórka | Link:

Właśnie zamachał. Jak małe dziecko.
Po co ma się PIS wysilać i jakieś nieistotne poprawki dodawać jak Jondruś potrafi jednym zamachnięciem uwalić całą ustawę.
Zamachnął się i ciupaska wypadła mu z dłoni. Taki to nasz Jondruś mundry.

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2017 [13:13] - xena2012 | Link:

Oglądając dzisiejszy sejm ,,położyłam lagę'' przestając wierzyć w jakiekolwiek zmiany. Sam projekt reformy nie był ani rewolucyjny,ani  radykalny ani nawet kontrowersyjny.To nie było nawet zadne uderzenie w kastę tylko nieśmiałe pogrożenie palcem.I tak tez zostało odebrane.Widząc na mównicy panią Gersdorf toczącą wokół srogim okiem wściekłego byka pomyślałam,ze kopytami krzesze iskry pod mównicą a u pasa ma zawieszony pistolet.  teraz kolejnymi goścmi i mówcami w sejmie pewnie będą i inne kasty np.celebrytów na razie zadowalajace się wrzaskami na ulicy..Zreszta co to za sejm.Robienie zdjęć ,łażenie po sali a w chwili przerwy przerwy Sczerba pewno by grzebał w cudzych torebkach i pod pulpitami.Żle się stało że PiS naraz usiłować procedować aż dwie ustawy,żle że ustąpił.

Obrazek użytkownika eska

18-07-2017 [13:32] - eska | Link:

"Sam projekt reformy nie był ani rewolucyjny,ani  radykalny ani nawet kontrowersyjny"
Dokładnie, pisałam o tym wczoraj. Cofanie się przed bandą to oznaka słabości, a nie żadne tam demokracja.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [14:08] - Jabe | Link:

W tej ustawie, jak słyszę, są rozsądne zapisy, choćby losowanie sędziów do spraw. Jednak o takich sprawach się nie rozmawia, bo obu stronom opłaca się doprowadzanie zwolenników do wrzenia.

totalniacy przypisują PiS plany, które sami realizowali przez lata, czyli zależność sądów od władzy i fałszowanie wyborów. – Z tego co pamiętam, sądy były zależne od władzy w takim samym stopniu jak teraz. Co do fałszowania wyborów, niedługo dwa lata miną od kiedy do władzy doszli ludzie, którym, wydawałoby się, powinno zależeć, i nic – temat wyparował. Wygląda więc na to, że to jendak tylko element pisowskiej mitologii.

Prezydent rzucił temat zmiany konstytucji, ale, o ile pamiętam, jedyną konkretną rzeczą, którą zaproponował była data. Bez sensu.

Obrazek użytkownika xena2012

18-07-2017 [15:04] - xena2012 | Link:

Miałam okazję przeczytac wywiad z prof.Grabowską.Pozytywnie wypowiada się o reformie sądownictwa wskazując na rozsądne zapisy we wszystkich punktach.Zresztą nie tylko ona,wielu prawników ma to samo zdanie.Jak to więc się dzieje że opozycja nie zwraca żadnej uwagi na tę reformę,nie chce debatowac nad projektem,woli protestować nawet na ulicy.Podejrzewam,że większość posłów opozycji nawet się nie zapoznała z trescią. I najważniejsze -na tyle skarg na prace sędziów,tyle spraw o korupcję w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie ,przeciaganie procesów w nieskończoność pani Gersdorf bezczelnie zachowuje się w sejmie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [16:05] - Jabe | Link:

Proszę się lepiej zastanowić, jak to się dzieje, że większość blogerów i dziennikarzy po Pani stronie zamiast zajmować się reformami, zajmuje się opozycją. Przyznam się, że o tej pani prof to ja nie słyszałem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [20:49] - Marek1taki | Link:

Nie ma żadnej opozycji. Nie jesteśmy suwerenni, bo marksistowska (z natury antypolska) agentura okupuje stołki. Pozory legalizmu są ich wymówką. Prawo działa tak jak im wygodnie. Tego się nie da z nimi reformować. Łeb trzeba odciąć.
Dzisiejszy dzień jest czarnym dniem w historii Polski.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-07-2017 [20:59] - Goral Supreme | Link:

"Dzisiejszy dzien jest czarnym dniem w historii Polski"..
Pierwszy raz sie z toba zgadzam...

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [22:14] - Marek1taki | Link:

A ja nie po raz pierwszy.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [22:31] - Jabe | Link:

Odetnie się łeb i co potem? Doraźność.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [23:04] - Marek1taki | Link:

Tak: doraźność na czas reformy i drogi do niepodległości. Alternatywą jest reformowanie prawa, niestosowanego niezależnie od jego brzmienia, bo obowiązującym jest prawo marksistowskiej agentury.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [23:30] - Jabe | Link:

Naturalnie ta droga będzie ciągnęła się w nieskończoność, bo nie ma to jak doraźność. Uważam, że daleko można się posunąć, jeśli cel jest tego wart (tak, to zalatuje, ale jednak). Tylko że tym szczytnym celem nie powinny być wyślizgane frazesy.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

19-07-2017 [04:58] - ExWroclawianin | Link:

0/100

"Przyznam się, że o tej pani prof to ja nie słyszałem."....i po co robisz z siebie kretyna????
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2017 [13:19] - Jabe | Link:

To jest ktoś ważny?

Obrazek użytkownika szara_komórka

18-07-2017 [15:13] - szara_komórka | Link:

Widzę, że eska też w "gorącej wodzie kąpana".
Radzę dać sobie na wstrzymanie.
Pisze Pani tak jakby nie rozumiała zasad strategii i taktyki.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-07-2017 [17:35] - zbieracz śmieci | Link:

Rozumie ,rozumie i wie doskonale ,że los złogów w SN jest przesądzonyi to tak jak chce opozycja przez KRS.Każdej damie zdarzy sie zepsuć powietrze w salonie ale Eska to robi specjalnie,złgośliwie nie bacząc na konsekwecje jakie takie psucie powietrza przekłada sie na los jej dzieci i wnuków w przyszłości.
To taki złośliwy gnom w spóodnicy co nasika nawet do swojego mleka.

Obrazek użytkownika szara_komórka

18-07-2017 [22:24] - szara_komórka | Link:

Jondruś nasikał już za nią. Ręce opadają.
Tak chce być "na siłę" Prezydentem wszystkich Polaków, że uwalił całą ustawę. Taki mundry.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-07-2017 [17:58] - zbieracz śmieci | Link:

No i po Twoim zmartwieniu ,dał głos prezydent i to taki az mi kopara opadła ,gdybym nie słyszał to bym nie uwierzyl .Dał marszałkowi swój projekt ustawy o wyborze członków do KRS a według niego to każdy kandydat ma uzyskać 3/5 głosów czyli nigdy i tak gersdorf dotrwa na stanowisku jeszcze 15 lat.
Jeszcze nie wiem czy już mi ktoś napluł w twarz ale takie mam wrażenie.Dziś się chyba nie obudzil prezydent z letargu czy rżnie głupa  udajac ,że nic nie wie co PIS zamierza.Nie chce wyciagać zbyt daleko idacych wniosków ale wyskoczenie z czymś takim i to dziś gdy miało byc głosowanie o KRS i losach SN.Co najmniej dziwne i zastanawiające i nie ukrywał ,że to jest ultimatum,albo po mojemu albo nie będzie mojego podpisu.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-07-2017 [21:03] - Goral Supreme | Link:

Pieprzysz koles.3/5 GLOSOW (dokladnie 378) to PIS potrzebuje aby przepchnac sprawy w SN..

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-07-2017 [22:00] - zbieracz śmieci | Link:

Gościu projekcie jest 3/5 głosów za ,PIS z koalicjantami ,kukizowcami ,planktonem sejmowym nie ma 3/5 brakuje jednego głosu matole..Zostaje zsl a wtedy kukizowcy z zsl zrobia co będą chcieli jak PIS pójdzie na taki układ.Nie tylko żażądaja swoich sędziów w KRS ale i polityków.Pieprzysz gościu od rzeczy bo nie SN idzie ale o KRS.

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [22:45] - Jabe | Link:

234 + 32 + 3 + 3 + 5 = 277

Obrazek użytkownika Skrzetuski

18-07-2017 [22:07] - Skrzetuski | Link:

naucz sie liczyć pajacu, 3/5 tj 0,6x460=276

Obrazek użytkownika OLI

18-07-2017 [18:10] - OLI | Link:

 Przebocom, pewnie się nie znam na polityce. Albo nasz prezydent jest politycznym geniuszem, w skali której nie ogarniam moją wyobraźnią, albo wybija się na niepodległość metodami, które wyglądają tak samo jak on. Ślicznie i naiwnie.  

Obrazek użytkownika karlin

18-07-2017 [18:11] - karlin | Link:

Ktoś ma jakieś wątpliwości? Po tej deklaracji Kornhausera?


To jest koniec zabawy w "dobrą zmianę".

Obrazek użytkownika mmisiek

18-07-2017 [20:22] - mmisiek | Link:

Teoretycznie to jeszcze można z tego wybrnąć - np. 3/5 w pierwszych trzech głosowaniach, a w razie bezskuteczności decyduje już zwykła większość.
Ale to wszystko tylko pod warunkiem, że czynnik "Kornhauser" nie odgrywa tu decydującej roli i rzeczywistym celem Prezydenta nie jest zablokowanie zmian.
 

Obrazek użytkownika szara_komórka

18-07-2017 [22:31] - szara_komórka | Link:

Naszczał do swojego mleka. /?
A czy to jego mleko?
8 lat czekał Kaczyński, żeby zrobić to co próbował w latach 2005-2007, a ten mu nasikał do mleka.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [20:41] - Marek1taki | Link:

Miała być kontrrewolucja a Prezydent wyszedł z pozornie kompromisową propozycją byle nie ruszyć komuny. Chciałbym mieć nadzieję, że Prezydent zrobił to bezwiednie, ale stawia to go tam gdzie stanął Wałęsa 4 VI 1992r. Mamy kontynuację pluralizmu poprzez wspieranie lewej nogi. Lewa noga ma się dobrze . Ją trzeba pierdolnąć polanem.
Słusznie pisze dzisiaj Tarantoga, że są sprawy, w których warto się ugiąć by zwyciężyć i są sprawy pryncypialne, w których nie można się cofnąć. Taką pryncypialną sprawą jest odzyskanie niepodległości. Nie zrobimy tego z kontynuacją struktur IIIRP, które opanowane są przez marksistów postsowieckich przeflancowanych na marksizm tzw. Zachodu, czyli marksizm kulturowy. To nie jest sprawą dyskusyjną, a Prezydent otworzył drogę do dyskutowania z antypolską agenturą czy powinna zostać odwołana.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-07-2017 [20:47] - Goral Supreme | Link:

A nie mowilem !!
Nastepny co jest ZA a nawet PRZECIW..
Glos Suwerena dalej nie jest slyszany i brany pod uwage. A w tym przypadku 70 % ludzi DOMAGA sie daleko idacych zmian w Wymiarze "sprawiedliwosci"
3/5 glosow przeklada sie na 378 glosow w Sejmie..PIS ma 234...No i po Reformie..Zdrada pachnie w powietrzu..
Dudzie blizewj do Kornhauserow niz do wlasnych wyborcow..Policzek od kogos komu sie zaufalo boli szczegolnie.Wnioski na przyszlosc zostaly wyciagniete.
Jak sadzisz ,Kaczynski sie ugnie ?
Dostala sie w moje rece twoja ksiazka o Cystersach.Swietny i interesujacy szkic Historyczny.Serdecznie Gratuluje !

Obrazek użytkownika OLI

18-07-2017 [21:27] - OLI | Link:

Kornhauserowie to raz, otoczenie polityczne prezydenta, które dobrał sobie sam - to dwa. Szczerski, Soloch, Łapiński - oni wszyscy podkręcają jego ambicje, mając na myśli własne. Te wszystkie dygi w stronę różnych Bugajów.
Te odznaczenia dla emerytów z szeregów UW, których nawet nie chcieli odbierać, ale za wszelką cenę chciał im coś dać... 
Po wizycie Trumpa ambicje mogły poszybować jeszcze wyżej.
Słyszeliśmy też o systemie prezydenckim, o konieczności wzmocnienia jego roli...
Mieliśmy nagonkę na Macierewicza, w którą aktywnie włączone było zaplecze polityczne prezydenta. Było włączone, ale wyglądało to tak w porywach, jakby to ono za tą zadymą stało.
Dla ludu gesty, miny i przyklęki, a polityka swoją drogą...
Gorzej- bo nie ma pewności, czy prezydent posiada choć połowę tego politycznego zmysłu, jaki ma Kaczyński.
Dowód: gra na Chiny i na Stany Zjednoczone. Jeśli to jest objaw geniuszu, to gdzieś te kroki powinny się zatrzymać. Może to jeszcze nie jest ten moment.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-07-2017 [22:07] - Imć Waszeć | Link:

Czyli Marcinkiewicz 2?

Obrazek użytkownika OLI

18-07-2017 [22:20] - OLI | Link:

Coś w tym rodzaju, tylko w innej kategorii wagowej. Jak surfer poczekał na falę ( udane kroki w polityce zagranicznej) i usiłuje popłynąć na tej fali.
Według mnie szkody wypływające z tej sytuacji są trudne do przewidzenia. "Totalna" odczytała sytuację jako wygraną bitwę i złapała wiatr w żagle.
Daleko tak nie zajedziemy. Chyba, że dzisiejszy, czy też wczorajszy telefon od Merkel miał głębsze znaczenie, niż to ujawniono.

Obrazek użytkownika Skrzetuski

18-07-2017 [22:08] - Skrzetuski | Link:

naucz się liczyć kolego, ułamki szkoła podstawowa

Obrazek użytkownika Dorota M

18-07-2017 [21:29] - Dorota M | Link:

Prezydent zbiera głosy do wyborów, co moze świadczyć o braku pewności czy PIS wygra wybory parlamentarne. Ta przepaść będzie się pogłębiała w miarę upływu czasu. Myślę, że nie zrobił dobrze dla nas zwykłych obywateli.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-07-2017 [21:30] - Imć Waszeć | Link:

Hahahaha już kiedyś pisałem, że w PIS i w okolicach jest zbyt dużo prawników z wykształcenia (czytaj z kasty), żeby jakiekolwiek realne zmiany w tej materii były w Polsce możliwe. Idealnym rozwiązaniem dla prawników PIS jest pozostawienie wszystkiego w sądownictwie bez żadnych zmian, a jedynie podmiana magnaterii polszewickiej na pisowską, żeby rządziła do końca świata i jeden dzień dłużej. O to właśnie trwa obecny spór, co słychać w wypowiedziach i na banerach ("Sądy są NASZE"). Tymczasem blatowanie z czerwonymi układami w terenie trwa. Ciekawe kto teraz sfałszuje wybory, żeby wyglądało naturalnie, żeby było tak jak było oraz w terenie rządzili zawsze "nasi" (Tak czy owak zawsze Nowak!)? Komedia ;)

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [22:12] - Marek1taki | Link:

Podobno z Kukizem jest 60%. Nie zmienia to faktu wkładania kija w szprychy gdy następuje skręt w stronę suwerenności. Kukizowcy mogli głosować również przy 50% większości. Prowadzenie gierek w sprawach kardynalnych jest karygodne. Przy skręcaniu w lewo nie było wahań wajchy, była cała naprzód.
"Tymczasem blatowanie z czerwonymi układami w terenie trwa." Współpraca lokalnych działaczy PiS z komuchami zawsze była, to zwykłą prywata i brak charakteru. Znam to. Może uwikłanie nie raz też.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-07-2017 [22:31] - zbieracz śmieci | Link:

Gdzie było to blatowanie ,kiedy i nazwiska bo inaczej uznam ,że trollujesz co ci sie już zdarzało.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [23:11] - Marek1taki | Link:

Uznawaj co chcesz, albo pytaj Imć Waszeci - ja potwierdzam jego słowa wg swojego doświadczenia.
Co do trolowania sam podaj przykład i co przez to rozumiesz.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-07-2017 [09:16] - zbieracz śmieci | Link:

Waszeć moze byc dla ciebie wzorcem a dla mnie jest głuptaskiem z Siematycz delikanie i tak określnie  a co oznacza trollowanie to wykładnie znajdziesz w wiki i ja się z wykładnią zgadzam..
.Ty piszesz ,gdzies ,ktos i ja mam w to uwierzyc...!? Jak ja pisze o Układzie Wrocławskimponad podziałami ale w ich wspólnym interesie który jest to wymieniam nazwiska w tym i ludzi co są w PIS .

Obrazek użytkownika Jabe

18-07-2017 [23:06] - Jabe | Link:

Kukizowcy mogli głosować przy 50% większości, tylko po co?

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [23:23] - Marek1taki | Link:

Żeby Polska była Polską, a nie dla politycznego zysku. W sprawach kardynalnych się nie handluje. Tu sprawa personalna jest kardynalną, ponieważ skutkuje nadużywaniem prawa przez układ antypaństwowy.
Kukizowcy mogli się układać z Prezydentem w sprawach ustaw o innej wadze dla przełamania dominacji PiSu, który unika kompromisu tam, gdzie Polska mogłaby zyskać na poszerzeniu koalicji.

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2017 [13:27] - Jabe | Link:

Jak już kiedyś pisałem, nie akceptuję przenoszenia ośrodka samowoli w inne miejsce. To nie żeby Polska była Polską, tylko więcej władzy dla władzy. A więcej władzy dla władzy nie jest propaństwowe, chyba że w społeczeństwach stepowych.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-07-2017 [23:13] - Imć Waszeć | Link:

U mnie taki był starostą, mój ojciec znał jego ojca. Ale PZPR to przy sitwach lokalnych małe pikuś. Spaja je zarówno rodzina jak układy biznesowe i mniej formalne typu "mój wuj załatwił twojej ciotce miejsce w klinice we Warsiawie, a teraz ja kcem...". Tu chodzi głównie o klany plus resort, w tym WKU (za tym idzie wszystko - ubezpieczenia, bank, policja, sąd, szkoła, szpital, nawet dom kultury). Już od kilkunastu lat rządzi "rozjemca" czyli PSL. Też znam gościa. Słowo harcerza, że oni są tu od kilkunastu lat dogadani i obstawieni - PIS nie PIS jeden pies.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-07-2017 [23:34] - Marek1taki | Link:

Tak. Działa wspólnota rozdawnicza. Uzależnienie od przepływu dotacji - znane mi ze służby zdrowia - jednoczy ponad podziałami.
Np. środki własne 10%, dotacja miasta 20%, środki unijne 70%. Środki własne z NFZ, czyli ZUS, dotacja miasta z podatków, środki unijne z podatków via Bruksela. Zysk dostawcy prywatny. Decyzje z urzędu. Urząd z takiej czy innej nominacji. Powszechne.

Obrazek użytkownika MOCART

19-07-2017 [13:38] - MOCART | Link:

Jak wiadomo władza jest tylko jedna w Polsce, a tylko jej przedstawiciele są wymieniani w zależności od potrzeb w tzw wyborach, których wyniki są odpowiednio preparowane. Rewolucji żadnej nie będzie bo system jest sprawny i działa od ponad 70 lat. Faktem jest, że państwowego koryta nie da się powiększać bez końca i ekonomicznych strat.