#ZamachLIPOWY

Platforma Obywatelska próbuje narzucić narrację, która potencjalnie może być niebezpieczna w przyszłości. Prosty zabieg socjotechniczny. Odwołując się do historycznych analogii ("zamach majowy") próbuje umieścić obecny okres na historycznej mapie Polski. Używa w tym celu w mediach społecznościowych hashtagu #zamachLipcowy  Jeśli to by się im udało, mogłoby zostać w przyszłości wykorzystywane przeciw siłom patriotycznym. Podkreślmy "jeśli" bowiem zazwyczaj nic im nie wychodzi.

Warto jednak zabezpieczyć się przed tą sztuczką. Czemu nie wykorzystać swego rodzaju "socjotechnicznego Aikido" i przechwycić ich narrację całkowicie ją rozbrajając? Mechanizm jest prosty

  1. Stwórzmy hasło brzmiące podobnie, ale o odwrotnym znaczeniu. 
  2. Oryginalne hasło PO zostaje ośmieszone
  3. Dwa hasła funkcjonujące w ten sposób w przestrzeni publicznej "zerują" się. 

Mając w pamięci największe afery PO i ostatnie wypowiedzi syna Tuska, proponuję hasło  "#ZamachLIPOwy" ... od LIPY:

Zatem umieszczajmy na profilach społecznościowych hashtag #ZamachLipowy (zamiast Lipcowy)

Dobrej zabawy!

Ksawery Meta-Kowalski
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

14-07-2017 [16:34] - xena2012 | Link:

A może raczej zamach lipny?

Obrazek użytkownika ogrodnik

14-07-2017 [23:07] - ogrodnik | Link:

Nieaktualne jest już hasło Agnieszki Holland ("Żeby było, tak jak było").
Dzisiaj moim zdaniem lepiej brzmi : ŻEBY ZNOWU BYŁA LIPA.
Albo (dla nieco starszych): Pust' wsiegda budiet lipa.