Straszna afera z podawaniem ręki !!!!

Ponieważ stan upojenia wizytą Trumpa jeszcze trochę potrwa, poważne tematy odkładam na przyszły tydzień. Dzisiaj będzie leciutko :)
Najpierw link, bo przezabawny > https://opinie.wp.pl/zuzanna-ziemska-bunt-pierwszych-dam-6141566474078337a
Czytałam i czytałam i po prostu popadłam w zachwyt – że też można tyle głupot napisać z powodu jednego, prostego gestu.

A teraz będzie wyjaśnienie dla wszystkich, a dwujęzycznych poproszę o porządne przetłumaczenie i wysłanie w świat :)
Otóż, kochani moi PT Czytelnicy, tak szczycący się szacunkiem dla tradycji itp., posłuchajcie, jaki jest nasz polski obyczaj:
1. W Polsce facet  nie wyciąga pierwszy łapy do kobiety, chyba że jest jej przełożonym, księciem krwi albo cóś podobnego. A już na pewno nie wyciąga łapska gość do gospodyni domu.
2. W Polsce gospodyni najpierw wita/żegna kobietę, a potem mężczyznę, w każdej sytuacji.
3. W USA handshake jest zwykle zarezerwowany dla facetów, towarzyszące kobiety raczej się pomija, chyba że są traktowane jako ważni partnerzy w sytuacji oficjalnej. 
Czyli:
Trump najpierw uścisnął grabę Dudy, a potem wyciągnął łapę do jego żony, amerykańska norma, wg polskiego obyczaju – chamówa. Agata spokojnie go minęła i najpierw podała rękę Melanii, a potem Trumpowi. Ona jemu, a nie on jej!
Tym samym dała mu maleńką nauczkę pt.  - ”jak się tak chwali tradycje gospodarzy, to warto ją znać”. Czyli brawo Agata, to było ekstra, Polka górą i żadne tam przymilne przemówienia nie skasują naszych obyczajów, co wywodzą się gdzieś ze Średniowiecza jeszcze chyba! :)
Nota bene jestem absolutnie przekonana, że pani prezydentowa zachowała się całkowicie odruchowo (jako osoba bardzo dobrze wychowana wg starej polskiej szkoły savoir-vivru), przyznaję bowiem, że sama też nadal  mam odruch cofki, jak widzę wyciągniętą do mnie łapę  faceta, zwłaszcza gdy obok stoi kobieta.
A że wyszło jak wyszło? I dobrze, niech się dowiedzą na świecie (i w Polsce) o starych polskich obyczajach, pełnych szacunku dla kobiet i z obecnym, szalonym feminizmem nic nie mających wspólnego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

07-07-2017 [16:41] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Witaj Pani :-))
Masz rację w 100%,a nawet w 200%....ale dobre wychowanie w naszym "spoleczeństwie"...to SF i za samo powiedzenie ---sovoir vivre---rodzi od razu agresję: 
CO JEST? CHCESZ MNIE OBRAZIĆ? I TO W OBCYM JĘZYKU?
Tzw. "elyty w tymkraju " nie stały nawet obok cywilizacji i wychowania...nawet u mnie,gdzie kobieta jest traktowana....jak coś gorszego...panowie wstają go kobieta wchodzi lub wychodzi.Dziwne nie ? :-))
Faceci siedzący za stołem,pulpitem,biurkiem [telewizja] maja zapięta marynarkę...wygląda to jakby ją znalazł w śmieciach,ale nie rozepnie...tak mają i już.
Nie wierzę,żeby Trump wiedział o witaniu i żegnaniu...i chyba go to absolutnie nie obchodzi...Melania chyba wie...i może mu opowie?
Ciao---P

 

Obrazek użytkownika xena2012

07-07-2017 [16:51] - xena2012 | Link:

Rozumiem,że notka ma zadanie wychowawcze!

Obrazek użytkownika eska

07-07-2017 [17:22] - eska | Link:

A co zrobić, skoro nikt młodych nie uczy?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-07-2017 [17:51] - Imć Waszeć | Link:

Jak to nikt młodych nie uczy. Lewactwo uczy młodych każdego dnia i o każdej godzinie. Proszę porównać sceny:

Wideo "muzyczne" https://www.youtube.com/watch?...
Ulice Hamburga dziś: https://www.youtube.com/watch?...

Prawda jakie zadziwiające podobieństwo? Dodatkowo, jak Pani się dokładniej przyjrzy filmikom z zadymy w Hamburgu, wszędzie tam powiewają flagi anarchistyczne obok czerwonych z sierpem i młotem. To chyba wystarczy za dowód w sprawie. ;)

Obrazek użytkownika Secesh

07-07-2017 [23:52] - Secesh | Link:

Tym bardziej, że 54 sek wcześniej wszyscy podali sobie ręce a pani Agata po uściśnięciu dłoni Melanii za chwilę podała rękę Trumpowi.
"Przyjazne" naszemu rządowi telewizje raczyły ten fragment relacji wykasować. I wyszło jak miało wyjść. Nic nie mogli znaleźć, to uczepili się manipulacji.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [10:52] - rolnik z mazur | Link:

Pomimo letnich kanikul powiem tak.Nic nie jest mnie w stanie zafascynowac. W zadnych wydumanych sukcesach. Jesli Niemcy przyjada podcierac wiadomo co Polskim staruszkom to dopiero na nb mozecie odtrabic sukces. Na razie to POlska sie w szybkim tempie zwija. Pissze na handy wiec bledy. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Losek

08-07-2017 [13:00] - Losek | Link:

Pozwolę sobie na lekką krytykę. Nie w tym rzecz kto, tylko czy wogóle. Nie wymagajmy od Niemców, by przyjeżdżali podcierać nam "wiadomo co", bo Niemcy się kończą. Oni nie są witalni. Ich niedługo nie będzie. A muzułmanie, którzy ich zastąpią, nie są raczej zdolni do tworzenia dobrobytu. A do nas przecież przyjeżdżają do pracy Ukraińcy, czemu zresztą jestem przeciwny, ale o czymś to świadczy. Istotna jest siła nabywcza pieniądza. Sukcesy Polski nie są wcale wydumane. Czytał Pan artykuł w NYT - że przewidywane jest wejście Polski do G20? Że możemy się stać potęgą gospodarczą na miarę Korei PŁd? Hurraoptymizm nie jest dobry, ale niedoceniania ewidentnych przewag, też jest błędem. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [13:11] - rolnik z mazur | Link:

Obawiam się kolego ze niemcow znasz z lektur szkolnych. Prawda jest bardziej brutalna. Polacy nie znaja niemcow ale niemcy nas niestety tak.pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Losek

08-07-2017 [13:13] - Losek | Link:

Od czasów lektur trochę się świat zmienił. Ale nie mówię, żeby uważnie na nich nie patrzeć. Mówię, że to, że nie przyjeżdżają (na razie) do Polski u nas pracować, nie znaczy, że my nie mamy sukcesów. Gdyby nie nasze - nawet potencjalne - sukcesy, to nie było by takiego spięcia przeciw nam.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [13:24] - rolnik z mazur | Link:

Obawiam się kolego ze niemcow znasz z lektur szkolnych. Prawda jest bardziej brutalna. Polacy nie znaja niemcow ale niemcy nas niestety tak.pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika spike

08-07-2017 [15:51] - spike | Link:

"Polacy nie znaja niemcow ale niemcy nas niestety tak."

Masz rację, już sam Hitler miał powiedzieć, że jakby miał armię z Polaków, to dawno by wygrał wojnę, podobnie sam Goering, jak mu Dywizjon 303 i nie tylko, trzebili lotnictwo, dawał przykład Polaków, jak należy walczyć. Oczywiście zapomniał, jak Hitler, że Polacy mają motywację do walki o swoją Ojczyznę, z tego powodu walczyli na wszystkich frontach, a historia uczy, że także walczyli o wolność wielu krajów, możemy śmiało powiedzieć, że Europie niewiele zawdzięczamy, a Europa nam bardzo dużo, a szczególnie Niemcy mają niespłacony dług, nie tylko honorowy, tylko z tym honorem mają jak zwykle kłopot, chyba w ich słowniku podobne słowo nie istnieje, o czym też uczy historia.

Obrazek użytkownika spike

08-07-2017 [15:41] - spike | Link:

"Jesli Niemcy przyjada podcierac wiadomo co Polskim staruszkom to dopiero na nb mozecie odtrabic sukces."

Rolniku, znam kilka osób, które jadą Niemcom podcierać, wiesz co mówią? staruszkowie są z tego powodu szczęśliwi, zawsze uprzejmi i do bólu przyjacielscy, traktowani są jak członkowie rodziny, Niemcy, z tego co wiem bardzo sobie chwalą Polki, wręcz zabiegają o nie, często jest tak, że nawiązują się stosunki przyjacielskie, zapewne są wyjątki, o których zapewne napiszesz.
Zwrócę tylko uwagę, że w Polsce Polki w hospicjach, nie podcierają chorych, niedołężnych staruszków? wg ciebie to hańba i poniżenie? Tam i tu jest to opłacane.
Nie rozumiem, jak można to podawać za przykład czegoś gorszącego.
Módl się, by ciebie rodzina nie oddała do hospicjum, byś im nie wadził i pieprzył głupot.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [16:35] - rolnik z mazur | Link:

To nie jest nic gorszacego.To jest przyklad przepasci cywilozacyjnej.pozdrawiam ro z m
Ps nie masz kolego pojecia o czym piszesz

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [10:53] - rolnik z mazur | Link:

Pomimo letnich kanikul powiem tak.Nic nie jest mnie w stanie zafascynowac. W zadnych wydumanych sukcesach. Jesli Niemcy przyjada podcierac wiadomo co Polskim staruszkom to dopiero na nb mozecie odtrabic sukces. Na razie to POlska sie w szybkim tempie zwija. Pissze na handy wiec bledy. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika smieciu

08-07-2017 [12:16] - smieciu | Link:

A dla mnie podawanie ręki kobietom jest dziwne. Jakoś tak zawsze było że tak witali się tylko faceci. I generalnie tego się trzymam choć czasem robię wyjątki by się niektóre laski nie obraziły, choć to zwyczaj dla mnie jakiś obcy jest.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [13:06] - rolnik z mazur | Link:

Wg starego s.v. kobieta musi zrobic gest checi podania reki facetowi. W zadnym razie facet nie powinien podawac reki kobiecie.pozdrawiam ro z

Obrazek użytkownika spike

08-07-2017 [15:53] - spike | Link:

"W zadnym razie facet nie powinien podawac reki kobiecie"

nieprawda, doucz się może.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-07-2017 [16:39] - rolnik z mazur | Link:

Przeczytaj co napisalem. Po co facet podaje lape innemu. Kobiet to nie dotyczy. Pozdraawiam ro z m