Rosja przygotowuje sie na utratę obwodu Królewieckiego?

Rosja wstrzymała budowę elektrowni atomowej w obwodzie Królewieckim, a planując i budując gazociąg północny, nie zbudowała przy tej okazji odnogi do Królewca. Czyżby mieszkańcy tej enklawy mieliby obywać się bez energii i ciepła?

Takie alarmistyczne wieści przynosi autor artykułu: http://www.cire.pl/pokaz-pdf-%252Fpliki%252F2%252Frosjaodklada.pdf (otwiera się w formacie pdf, a więc należy mieć stosowną przeglądarkę). Pogląd autora jest konsekwentny, ale czy prawdziwy? Jeśli przygotowywać się na utratę Królewca, to czy nie lepiej byłoby go sprzedać Niemcom? A czy w transakcji wiązanej nie byłyby niektóre tereny Polski? Czy w takim kontekście propozycja podziału Ukrainy miałaby drugie dno? Ciekawe pytania, ale autor aż tak daleko nie zabrnął, aby po takim spostrzeżeniu pomyśleć o jego skutkach. Uważam, że należy być konsekwentnym, czego autorowi zabrakło.

Ja mam natomiast inną opinię, która jest spójna z polityką Putina. Po co budować kosztowną elektrownię atomową i morskie gazociągi, kiedy taniej można zbudować armię i zająć Litwę, Łotwę oraz Estonię (tzw. Kraje Bałtyckie)? Niedługo Litwini zbudują swoja elektrownie atomową, więc z tego względu należałoby nieco poczekać. Na Krymie są potężne złoża ropy i gazu, a wiec Ruscy go zajęli. Na wschodzie Ukrainy także są potężne złoża ropy i gazu, stąd ruska interwencja, a w zasadzie wojna w stylu XXI wieku. Za pomącą ropy i gazu Ruscy systematycznie anektują Europę, w tym koncern Pirelli (w artykule: http://naszeblogi.pl/45845-rosja-anektuje-ue-krym-jest-tylko-narzedziem). Można wysłać regularną armię na Krym, ale na Ukrainę już jest trudniej. W przypadku Europy jeszcze trudniejsze (Ukraina leży w Europie, ale to już inny temat).

Nie jest to klasyczny artykuł, raczej zaanonsowanie tematu. Wspominam o tym, bo takich artykułów trudno szukać w mediach reżymowych.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Boguslaw

10-06-2014 [06:44] - Boguslaw | Link:

Panie Piotrze
A tu niby sa takie art. analizujace tą "ustawkę" na Krymie - Ukrainie.
Pan juz tu był raz skutecznie "połajany" co wolno a co nie na tym portalu o Ukrainie.
Więc niby jakim "cudem" miałyby sie wziąść tu takie analizy ?!.
Zaanonsowanie tematu - jak najbardziej . Tylko stawiam dollary przeciwko orzechom że nie znajdzie sie "odwaznik".
Jedyny co podejmuje ten temat jest Z.Korus - ale on tu ma inne prawa , wiec może ? - choć uważam ze czyni to bardzo skromnie.
Tumanienie trwa w najlepsze i z tej lewej jak i prawej strony ...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-06-2014 [07:57] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby nie te złoża ropy i gazu to amerykanskim senatorom nie chciałoby się latać na Ukrainę ;-)