Biedny ten Schetyna....

Naprawdę biedny.
Szykował się chłop na przywództwo partii tyle lat, Tuska nie cierpi, a teraz musi robić z siebie głupka i nawet nie wie dlaczego. Dał się wkręcić w spiralę paranoi i nie łapie  kierunku, bo ciągle w nim resztki staroświeckiego rozumu się kołaczą. Nie nadąża...
Zresztą trudno się dziwić - jeśli ktoś ma w głowie choć odrobinę mózgu zamiast  reklamowego lateksu, to czuje, że cały przekaz PO został oparty na fałszywych założeniach wstępnych. Już tłumaczę:

Główna „reklama” PO jest oparta na złym rozpoznaniu targetu. Założono mianowicie, że Polacy zostali już dobrze urobieni i są na tyle pełni kompleksów, iż oparcie przekazu na chęci dopasowania się do „lepszego towarzystwa” zadziała bez zarzutu. To założenie nie było wcale całkiem bezpodstawne, dlatego przyjęto spokojnie program działania oparty na dwóch punktach > 1. - wykończyć Kaczyńskiego w oczach publisi, 2. - potem „dorżnąć watahę”. Najlepiej to pokazuje „Ucho Prezesa” – JK jako inteligentny, wszystkowiedzący gnom, a reszta to wsiowe głupki. Jak się owego „gnoma” obrzydzi, to będzie po sprawie.

Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, rzekome marionetki Prezesa odnoszą sukcesy  wielu dziedzinach, a PiS oparł swój przekaz na starym, dobrym rozpoznaniu targetu, które w Polsce sprowadza się do przysłów > musi to na Rusi, w Polsce jak kto chcenie będzie Niemiec pluł nam w twarz czy Polak na zagrodzie równy wojewodzie. Cóż, niełatwo jest zniszczyć przekaz wielu pokoleń, tzw. „cechy narodowe” jeszcze raz okazały się bardziej atrakcyjne od mieszczańskiej postawy dorobkiewicza na lokajskim wycugu u Niemca.

Szczęśliwie dla nas, a pechowo dla Grzecha główny trzon PO kompletnie nie pojmuje tego zjawiska. Oni są naprawdę szczęśliwi na tym wycugu, potwornie się boją skutków zmiany władzy i zupełnie nie są w stanie wyprodukować innego przekazu. Najlepiej to potwierdza reakcja Monisi, która wszak zna się na tym, jak ludziom wciskać temat w czerep. Niestety, żadne nawoływania sympatyków PO nic nie dadzą, bo został przekroczony poziom paranoi. Sami stworzyli czarnego luda, a teraz się tego czarnego luda przerazili i wrzeszczą. Sęk w tym, że nie ma żadnego czarnego luda – owszem, jest wiele spraw, do których można się przyczepić, ale w zupełnie innej kategorii. 

PO jako opozycja nie istnieje, o czym najlepiej świadczy sprawa spotkania z Trumpem. A najlepsze jest to, że oni już z tego nie wyjdą, ponieważ reprezentując interesy UE, czyli niemieckie będą coraz bardziej na marginesie. Cóż, Międzymorze jednak wygrało ma szachownicy świata (a nie mówiłam?). Szczęśliwie dla nas, kiedy wreszcie nadeszła ta fala, mieliśmy już swoich u steru. 
PiS nie jest idealny, a życie w ogóle jest skomplikowane – niemniej PO właśnie przechodzi do historii. Chcieli być w awangardzie - załapali się na końcówkę, tak to jest, kiedy władza odbiera rozum prostaczkom.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

01-07-2017 [17:15] - Goral Supreme | Link:

..."postawy dorobkiewicza na lokajskim wycugu u Niemca."...HEHEHE Kupuje i puszczam w obieg..Esencja Tuskizmu i calej tej PO-wskiej bandy..Prymitywne ,glupie i wciagle pijane lokaje na cudzym zoldzie..

Obrazek użytkownika eska

01-07-2017 [18:03] - eska | Link:

Ładne, co nie? Takie staropolskie...:))))

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-07-2017 [17:44] - Imć Waszeć | Link:

Prostaczkowie jeszcze nie raz spróbują się odbić. Proszę popatrzeć na takiego profesora Rzońcę. On ma jeszcze wiele dziesiątek lat straszenia na polskich uczelniach. Jeszcze wyprodukuje swoich własnych Petru. Ciekawe, czy znajdzie też czas na naukę procentów?

Obrazek użytkownika eska

01-07-2017 [18:04] - eska | Link:

Na normalnej uczelni to powinni mu zrobić komisję d/s etyki. Ale nie ma normalnych uczelni na razie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-07-2017 [18:44] - zbieracz śmieci | Link:

Niejedno juz moje błękitne oczeta widziały a uszy słyszały co potrafiła platforma ,pamietam te zloty jaczejek ,wielkie sale i cuda niewidy ,pamiętam ich zlot na Śląsku gdzie zamknęli sie w bunkrze otoczni wysokim murem i ochroną policji  i ten zlot w bunkrze oddawał istote rzeczy -to była władza kraju który okupowano.
Dzis zeszli do podziemia ,też do bunkra ale juz tylko nieliczne grono tam sie pokazało ,ci którzy pozbawieni sa kompletnie wstydu bo reszta z tych co wcześniej bywali na tych zlotach już  wie co to etap i nie chca byc kojarzeni z PO.
Kiedyś plany mieli na lat trzydzieści dzis plany na jutro i kolejny powołany został zespół programowy  to pytam gdzie gabinet cieni ...bo rad programowych to nie zliczę!
Schetyna spokojnym głosem bo tak mu spece od PR doradzili,snuł marzenia o powrocie do władzy oparte o kłamstwa i tak sobie gaworzyl długo ...i niech mu będzie bo to wolny kraj
Odlot całkowity w świat tylko dla niego znany i jego akolitów,normalni ludzie tam nie bywają.Jedno co jeszcze zapamiętałem to kidawe z garniturem nowego uzebienia i ustami tak wielkimi jakby tylko je wsadziła do ula dobierajac sie do miodu a kiedys pszczoly same przynosiły.
PS.Schetyna nie ma oparcia w rodzie i nikogo kto by mu powiedział ,że łże bo jego ród to raptem kilka osób-mniej niz dziesięc a więcj niż pięc ,tylko tylu nosi to samo nazwisko co gensek w Polsce,Kukizów niewielu więcej ,to oczywiście nie ma i nie powinno mieć znaczenia.

Obrazek użytkownika xena2012

01-07-2017 [20:11] - xena2012 | Link:

Mimo wszystko nie lekceważyłabym Schetyny i jego nerwowych i pełnych sprzeczności ruchów .Lata kłamstw i niewiarygodnego tupetu wspartego mediami zrobiło jednak w społeczeństwie swoje,pokazało bowiem jak ono jest bardzo bierne i podatne na manipulacje. Zadziwiające,że PO pomimo wykazanych afer,korupcji i nepotyzmu co widoczne jest jak na dłoni w komisjach ma nadal wysokie 25,26% w sondażach. To bardzo zły prognostyk. 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-07-2017 [22:28] - ExWroclawianin | Link:

Jestem za calkowita delegalizacja zdrajcow, zlodzieji i oszustow z PO, PSL i SLD tj. pasozytow na panstwie Polskim i Polakach
Szrek powinien siedziec w celi obok Tuska a ten obok Marcina Plichty ktory zgarnal 851 mln zl i nie ma nic do oddania Polakom. Zaznaczam ze powinny to byc cele nie monitorowane. Polska musi sobie poradzic z tym przestepcami jeszcze za ich zycia, a nie tak jak Jaruzelski zdrajca i jego kolega Kiszczak (zyd ukrainski) unikneli kary za zycia oplywajac w dostatki. Polsko przestan byc w koncu panstwem TEORETYCZNYM! 

Obrazek użytkownika Lektor

02-07-2017 [00:09] - Lektor | Link:

" Polsko przestan byc w koncu panstwem TEORETYCZNYM! "
Czas ci chyba stanął w miejscu od 2015 !!!

Obrazek użytkownika Lektor

02-07-2017 [00:00] - Lektor | Link:

No rzeczywiście, biedny ten sketyna. Ale wynika to ze znanego powiedzenia: Jesteś biedny boś głupi, a jesteś głupi boś biedny !

Obrazek użytkownika mmisiek

02-07-2017 [05:14] - mmisiek | Link:

Ja bym go jednak nie lekceważył, przynajmniej dopóki nie znajdzie się wreszcie za kratkami.
Takie typy są zdolne absolutnie do wszystkiego - zwłaszcza gdy czują, że grunt zaczyna im się osuwać spod nóg.
Tu nie ma żadnych moralnych hamulców, o tym po naszej stronie często niestety nie pamiętano zawierając z draniami różne "umowy" albo zakładając, że są jakieś granice, których jednak nie przekroczą. Otóż takich granic nie ma, przyzwoitym ludziom na ogół nie mieści się to w głowach.