Niedziela Miłosierdzia Bożego

Wczoraj mogłem cieszyć się z kanonizacji Jana Pawła II w niezwykłym miejscu. Msza dziękczynna odbyła się w kościele Matki Bożej Różańcowej w Baltimore, kościele polskiej parafii założonej w 1887 roku. Kanonizacja przypadła w drugą niedzielę Wielkiejnocy, Niedzielę Miłosierdzia Bożego. 

Pierwsze zabiegi o ustanowienie kultu Miłosierdzia Bożego w Kościele Katolickim podjął ks.Michał Sopoćko, spowiednik i powiernik św. Faustyny Kowalskiej, a święto ustanowił Jan Pawł II. W tym kościele znajdują się relikwie i sanktuarium św. Faustyny i bł. Michała Sopoćko, a w ubiegłym roku doczekali się Oni sprowadzenia relikwii błogosławionego a teraz świętego, Jana Pawła II. Tak szczególne wyróżnienie zawdzięcza ten kościół swojemu proboszczowi Ronaldowi P. Pytlowi, którego cudowne uzdrowienie stało się podstawą kanonizacji św. Faustyny.
 
Msza była prowadzona w dwóch, a nawet trzech, językach, oprócz Polonii licznie przybyli Amerykanie, którzy w tym miejscu chcieli się podzielić swoją radością z kanonizacji. Msza koncelebrowana przez biskupa pomocniczego Archidiecezji Baltimore Michaela T. Rozanskiego, była bardzo uroczysta i radosna. Niech zilustruje to krótkie nagranie z mszy, ze zdjęciami Andrzeja Trzeciaka z uroczystości powitania relikwii bł. Jana Pawła II w kwietniu 2013 r.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika waga

28-04-2014 [09:53] - waga | Link:

Papież Jan Paweł II nauczył wielu Polaków (w kraju oraz rozproszonych po świecie)
jak praktycznie realizować miłosierdzie.
Widzimy dużo budujących przykładów Ich działań.