Kilka pytań bardzo rasistowskich

Motto:
„Czym jest kultura?
Kultura jest wyrazem człowieka.  Jest potwierdzeniem człowieczeństwa.
Człowiek ją tworzy — i człowiek przez nią tworzy siebie.
Tworzy siebie wewnętrznym wysiłkiem ducha: myśli, woli, serca.
I równocześnie człowiek tworzy kulturę we wspólnocie z innymi.
Kultura jest wyrazem międzyludzkiej komunikacji, współmyślenia i współdziałania ludzi.
Powstaje ona na służbie wspólnego dobra — 
i staje się podstawowym dobrem ludzkich wspólnot...” 
Jan Paweł II do młodzieży, Gniezno 3 czerwca 1979
 

 
 1. Czy można być Polakiem, będąc wierzącym Żydem?
2. Czy można być Polakiem, będąc prawosławnym Rosjaninem?
3. Czy można być Polakiem, będąc greko-katolickim Ukraińcem?
4. Czy można być Polakiem, będąc śląskim ewangelikiem?
Nie pytam już nawet o Ślązaków czy Kaszubów katolików, że nie wspomnę o Tatarach, Ormianach itp. Nie pytam także o katolików konwertytów pochodzenia etnicznie nie polskiego.

Skupcie się i zastanówcie, drodzy PT Czytelnicy – może w końcu trzeba coś ustalić i czegoś się trzymać na przyszłość? Kto wg Was jest w końcu Polakiem?
 
 
PS. Notka zainspirowana dyskusją TUTAJ

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-03-2017 [15:48] - rolnik z mazur | Link:

A może ten, kto się nim czuje i chce być ? Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Gargangruel

04-03-2017 [15:59] - Gargangruel | Link:

Polakiem - nie tyle może, co wyłącznie - jest każdy, kto Polakiem chce być. Nawet Hotentot. Pozostali mówiący po polsku i mieszkający w Polsce to obywatele polscy.

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [16:37] - eska | Link:

To notka celowo dość prowokacyjna, dlatego swoje zdanie wyjawię na końcu :)

Obrazek użytkownika Wiśtawio

04-03-2017 [18:59] - Wiśtawio | Link:

POLSKĘ musi mieć w sercu.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-03-2017 [02:46] - paparazzi | Link:

Bingo.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [16:31] - zbieracz śmieci | Link:

Bycie Polakiem to tego nie dezterminuje wyznanie ani nawet bycie ateistą a co w takim razie...!?
Można być obywatelem Polski godnm tego zaszczytu niezaleznie od rasy ani wyznania.
Można byc ścierwem będąc Polakiem i takim samym ścierwem osobnik polskojęzyczny.
Dla pierwszych powinna być przywrócona kara banicji a dla drugich pozbawienie obywatelstwa.

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [17:14] - eska | Link:

Nie można pozbawić obywatelstwa kogoś, kto się tu urodził z obywateli polskich. Kara banicji oznaczałaby wyrzucenie ze wszystkich krajów strefy Schengen, co jest nie do przeprowadzenia. Niestety....

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [17:59] - zbieracz śmieci | Link:

Kara banicji była w Polsce stowana i skazany na banicje sam wybieał sobie kraj do dalszego zamieszkania .
Istnieje instytucja paszportu ONZ i posiadacze takiego dokumentu też mieszkają w krajach grupy Schengen ale za zgoda kraju przyjmującego .Tutaj skazani bez wątpienia zostali by przyjęci w krajach starej Europy jako ofiary prześladowań politycznych.
Gość co wyreżyserował "Klatwę" powimien zostać uznany za persona non grata i opuścić Polskę bo takiego prawa nam nie odebrano,nawet jak jest obywatelem kraju zrzeszonym w UE.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-03-2017 [18:41] - rolnik z mazur | Link:

To nie jest prawda. Pozbawienie obywatelstwa oznaczałoby otrzymanie statusu bezpaństwowca i tyle. Bezpaństwowcami byli ( są ? )np. cyganie i mogli sobie bez wiz jeździć po świecie.  Czasami może się przydać taki status.  Esko ! -  można pozbawić obywatelstwa  na wniosek zainteresowanego. Pozdrawiam ro z m. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [19:14] - zbieracz śmieci | Link:

Co niby nie jest prawda ,status bezpaństwowca pozwala mu poruszac się po świecie jesli otrzyma wizę wjazdową a jeśli nawet ją dostanie to jeszcze zgoda na pobyt.Cyganie mają obywatelstwo ,także ci pochodzacy z Polski.
Banita z paszportem czy bez może sobie hasać gdzie chce ale już nie tutaj

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [16:54] - fritz | Link:

Wszyscy z wymienionych pod warunkiem, ze

1. maja Polskie Obowiazki.

Wspolne Polskie Obowiazki to silna suwerenna Polska jest wartoscia nadrzedna i patriotyzm wyrazajacy sie lojalnoscia wobec panstwa.

2. Uwazaja siebie za Polakow.

3. Bycie Polakiem jest decyzja polityczna i jest niezalezne od etni i religii co ozanacza, ze ludzie nie majacy Polskich Obowiazkow wypisuja sie z Polskiej Wspolnoty Narodowej niezaleznie od etni i religii.

Polskosc moze byc im obojetna, sa np. kosmopolitami,  albo definiuja sie przez nienawisc do Polskosci. Wtedy staja sie janczarami.

PS. Roza Luksemburg jest klasycznym przykladem nienawisci do Polski.
Jezeli przyjzymy sie sytuacji  w Polsce, to widzimy ze oboz "wyznanajacy luksemburgizm" jest bardzo poteznym obozem janczarow nienawidzacych Polski i Polskosci jak zarazy.
Jan Pietrzak jasno i glosno zwraca uwage  na ten uklad.
Dlatego ma zakaz wystepowania w TVP od Jacka Kurskiego. Przy tym jego Kaberet bylby prawdziwa odrutka na antypolski rasizm w glownych mediach.

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [18:13] - zbieracz śmieci | Link:

Mylisz pojecia ,można być obywatelem jakiegoś kraju ale nie członkiem Narodu,nawet gdyby był lepszym w spełnianiu swoich obowiazków 
wbec państwa.Bycie obywatelem a nie członkiem Narodu nie spycha z automatu do getta.Getta powstawały od wieków i były tworzone przez tych co chcieli być razem we wspólnocie i są po dziś dzień,urzędowe getta stworzono za caratu dla wyznawców judaizmu.

Obrazek użytkownika fritz

04-03-2017 [22:10] - fritz | Link:

Nie myle pojec.
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisalem.
 

Obrazek użytkownika marsie

04-03-2017 [18:19] - marsie | Link:

"Kto wg. Was jest w końcu Polakiem?" Polakiem jest Polak, po prostu. Pozdrawiam!.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [18:25] - zbieracz śmieci | Link:

To nie były pytania rasistowskie o rasizm by oskarżono gdybys napisał ,że inne rasy maja mniej  genów niż rasa biała co jest zresztą prawdą dowiedziną przez naukę.
Nie wiem co dalej napiszesz ale najwyżej zostaniesz nacjonalistką czy szowinistką ,chociaz może i nazi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [19:39] - Imć Waszeć | Link:

Kilka podpowiedzi.

A. Cytaty zostały zaczerpnięte z artykułu dotyczącego naturalizacji, czyli zdobycia obywatelstwa amerykańskiego. Na uwagę zasługują fragmenty:
1. Dowód patriotyzmu. Stanie się obywatelem to sposób wykazania się przywiązaniem do swojego nowego kraju. - powiązanie obywatelstwa z gotowością do obrony i przywiązaniem do tradycji. POlszewiki nie chcą bronić Polski.
2. Są narodowości USA. - a więc istnieje ogólnie pojęta narodowość USA.
3. Dobry charakter moralny. Zły charakter moralny to: długotrwała/częsta nietrzeźwość, zamiłowanie do hazardu, prostytucja, niepłacenie alimentów, dokonywanie aktów terroru. - inne pomijam, bo nie odnoszą się do sytuacji w Polsce, a wręcz stoją w sprzeczności z polską racją stanu. Na przykład pewne grupy "etniczne", "religijne", albo "społeczne", jak najbardziej zasługują na tępienie (np. RAŚ, UPA, Sataniści, KOD i prozaborcze agentury oraz partie.
4. Umiejętność czytania, pisania i mówienia po angielsku - gdyby to wprowadzono uczciwie w II RP, to dziś mielibyśmy święty spokój z przedwojennymi gettami i cyganami.
5. Kandydat na obywatela musi być gotowy do popierania i obrony Stanów Zjednoczonych i ich Konstytucji. Swoje przywiązanie czy tez lojalność wobec Stanów Zjednoczonych i Konstytucji deklaruje się przysięga wierności (Oath of Allegiance). Obywatelem Stanów Zjednoczonych zostaje się składając przysięgę wierności. - Dzięki temu u nas już byłoby po problemie Palikotów, Kuców i Hollandów, wyrzekających się jawnie lojalności.
6. Przeciwwskazania do naturalizacji: pobicia, oszustwa (kamienice;), oszukiwanie państwa, handel narkotykami, recydywa, itd. - skończone męty nie muszą być Polakami, tylko dlatego, że się tu urodzili.
7. Z uwagi na polskie uwarunkowania (wygnania i rozproszenia), trzeba również inaczej potraktować przymus zamieszkiwania w Polsce.

B. Pojęcie "Żyd" nie równa się "żyd". My nie musimy przyjmować optyki Izraelskiej, ani wyjaśnień rabinicznych. Są Żydzi etniczni, którzy nie są wierzący, albo wierzą kompletnie w co innego. Są nieŻydzi, którzy są wierzący, a więc są traktowani jak żydzi przez diasporę. Są żydzi, których Izrael nie traktuje jak Żydów (Etiopia, ogólnie Afryka, czarni Żydzi). Są wreszcie Żydzi będący żydami, którzy nie chcą mieć nic wspólnego z Izraelem. Są tysiące możliwości. Podobnie "prawosławny" nie musi być Rosjaninem ani Ukraińcem np. Richard Swinburne. Zamiast "nie pytać już o Ślązaków czy Kaszubów" w Polsce, trzeba się zastanowić po prostu czym są Niemcy. Mamy tam Bawarów, Szkopów, Franków, Serbołużyczan, Sasów, Szwabów, Flamandów, Duńczyków, Fryzów, Ślązaków, Meklemburczyków itd. To jest właśnie doskonały przykład jak agresywna i ekspansywna narodowość polityczna, wchłania i przygniata narodowości etniczne. Niektórzy Polacy, którzy po 1980 wyjechali do Niemiec, są dziś bardziej niemieccy od samych Niemców. Atakują z furią Polskę i Polaków na forach dyskusyjnych (np. Onet).

Obrazek użytkownika twardek

04-03-2017 [19:39] - twardek | Link:

"... Pojęcie "Żyd" nie równa się "żyd"..."  - Eska pyta o wierzącego Żyda. 
Mnie osobiście ten akurat przypadek wyklucza spełnienie atrybutu polskości, czy jakiej innej -oskości, atrybutu wyrażającego się solidarnością wobec rodaków. Jest bowiem w Zakonie powiedziane: "bratu swemu (kontekstowo Żydowi, oczywiście wierzącemu) nie będziesz pożyczał na lichwiarski procent , obcemu możesz". Na gruncie takich wskazań przyucza się wiernych do bardzo negatywnego stosunku wobec innych, gojów. Wypowiedź któregoś z rabinów z Izraela, sprzed paru lat, tak a propos', budzi zgrozę.
Inna sprawa, że rabin swoje  a wierni swoje. Podobnie zresztą jak u nas, z naszymi pasterzami i ich owczarnią...
Jątrzy mnie też inny przypadek, w kontekście atrybutu lojalności wobec państwa. Otóż 2-państwowiec, polsko/niemiecki dajmy na to - jak ma być oceniany gdy wystąpi po jednej stronie w przypadku konfliktu? (przy założeniu, że atrybut lojalności jest także wmontowany w definicji niemieckiej).
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [21:47] - Imć Waszeć | Link:

Proszę przeczytać do końca warunki naturalizacji w USA. Jest tam wyjaśnione, że przyznane obywatelstwo można stracić, ale zawsze teoretycznie istnieje możliwość ubiegać się o nie powtórnie, o ile nie popełniło się przestępstwa:

"Wielu z imigrantów uważa, że posiadanie pobytu stałego jest zabezpieczeniem ich przyszłości w USA. Jest to nieprawda. Dopiero przyjęcie obywatelstwa, uczciwą drogą, bez kłamstw lub ukrywania prawdy jest zabezpieczeniem na przyszłość. Odebranie obywatelstwa w większości dotyczy tylko tych, którym to obywatelstwo się nie należało, i którzy wiedząc o tym, zataili prawdę lub skłamali. Osoby, które przyjęły obywatelstwo uczciwie nie muszą obawiać się problemów imigracyjnych w przyszłości. Dlatego tak ważnym jest składanie uczciwych podań i zeznań."

W ten sposób można rozwiązywać szybko problemy z wielopaństwowcami. Obywatelstwo polskie nie może być tylko tępym mechanizmem do nieskrępowanego robienia interesów w Polsce przez przypadkowych ludzi. Musi się wiązać z jakimiś obowiązkami, żeby później nie było, iż jakaś Holland lub Sztur straszy Polskę opuszczeniem jej z powodu głupich Polaków. Paranoja jakaś.

Obrazek użytkownika twardek

04-03-2017 [22:38] - twardek | Link:

Miałem na myśli przypadek, w którym jegomość posiada drugie obywatelstwo, uczciwie zdobyte, by ułatwić sobie egzystencję w nowym kraju, nie zapominając jednakże starej ojczyzny i wobec niej obowiązków. No i właśnie wkracza złośliwy los !?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [15:33] - Imć Waszeć | Link:

A jak Pan sobie wyobraża posiadanie podwójnego obywatelstwa USA i Rosji, żeby sobie ułatwić działalność handlową, które to obywatelstwo daje z defaulta możliwość pracy w służbach i administracji oraz bierne i czynne prawo wyborcze zarówno w USA jak i w Rosji? Wyobraża Pan sobie szeryfa Twin Peaks, który pracuje jako analityk FSB? Przecież to jest z oczywistych względów idiotyzm. Już nie mówię o podwójnym obywatelstwie polsko-niemieckim lub polsko-izraelskim. Podwójne obywatelstwo powinno, a wręcz musi eliminować pewne uprawnienia dostępne dla normalnych obywateli, żeby nie dochodziło do paradoksów natury nie tylko administracyjnej, politycznej, ale wręcz prawnej i zagrożenia bezpieczeństwa wewnętrznego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [18:39] - Imć Waszeć | Link:

Zapomniałem napisać o Chińczykach, Brazylijczykach, Argentyńczykach, Meksykanach, Hindusach i o Rosjanach. Brytyjczycy, Francuzi, Australijczycy, Południowoafrykańczycy też. Wszystko to są zbieraniny rozmaitych narodowości etnicznych, ale w państwie występują jako jedna narodowość polityczna. Wiara wyznawana nie gra tu żadnej istotnej roli.

Obrazek użytkownika eska

04-03-2017 [21:11] - eska | Link:

No i proszę - doszliśmy do bardzo ciekawej konkluzji, czyli do określenia "naród polityczny". Niewątpliwie takim narodem są Amerykanie, niewątpliwie takim narodem była polska szlachta za I RP, bo w tamtych czasach trudno uznać za naród/narody mieszaninę różnych regionalnych etni zamieszkujących Rzeczpospolitą. Budowanie nowoczesnego narodu politycznego zaczęło się w XIX w. i jak wiemy, były dwie koncepcje - nacjonalistyczna Dmowskiego i wieloetniczna Piłsudskiego, przy czym Piłsudski próbował oprzeć to na wojsku, czyli obrońcy Ojczyzny = nowa szlachta.
Czy dzisiaj możemy sobie wyobrazić powstanie narodu politycznego w Polsce? Co temu przeszkadza? Nie mówię tu o szumowinach, KOD itp., mówię o całej zróżnicowanej reszcie, która nie potrafi się dogadać. Co może w tym pomóc, a co zdecydowanie szkodzi?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-03-2017 [21:41] - zbieracz śmieci | Link:

Nic Ci nie zagraża a już szczegolnie zarzut o rasizm .Naród polityczny -wpaść można na to tylko zdręczącej  dręczącej nudy.
Pozdrowienia.
PS.U Szwejka młody redaktor pisemka z nudów wymyślił nieistniejacego ptaszka i dopiero wtedy na łamach zaczęła sie prawdziwa nawalanka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2017 [22:42] - Imć Waszeć | Link:

Tak, dziś mamy zadanie stworzyć narodowość ogólną, która stanie się atrakcyjna dla obywateli potencjalnego Międzymorza. Tylko w ten sposób uciszymy szowinizmy takich nacji jak Ukraińcy, Litwini, albo na terenie byłej Jugosławii. Nie sądzę, żeby oni chcieli zostać Polakami w obecnym rozumieniu albo pozbywać się swojej indywidualnej kultury.

Ale jak to zrobić? Puśćmy na chwilę wodze fantazji. Trzeba by stworzyć coś w rodzaju enklaw, które pokrywałyby się z zasiedleniem narodów etnicznych i których celem byłoby pilnowanie odrębności etnicznej i kulturowej oraz ziemi przodków. Tak jak stany w USA mogą mieć własne władze, ustawodawstwo, sądy, służby, cła itd. Duże ośrodki miejskie siłą rzeczy nie mogą być enklawami, bo to kłóci się z ich rolą integrowania, skupiania wokół celów innych niż etno-kulturowe (finanse, gospodarka, szkolnictwo, nauka, kultura szeroko rozumiana, wymiana kulturalna).

Ale tu też można wprowadzić podobny schemat jak dla tych pierwszych "obszarowych" lub "etnicznych" enklaw. Przykładem mogą być np. diaspory Mormonów, czy Amiszów w USA (dzierżawa farmy), lecz już nie rezerwaty Indian, bo to podpada pod układ "ziemia-język-kultura" :). Pomysłem na to jest określenie zbiorów wartości chronionych dla każdego typu enklawy. Gdy nie chronią jakiegoś obszaru, języka, krajobrazu (parki narodowe), mogą mieć mały kawałek na siedzibę, ale za to mocniej chronić swoją unikalność i suwerenność w innych sferach - związki wyznaniowe, klasztory, wyższe uczelnie z miasteczkami akademickimi, korporacje, nawet kluby sportowe można by tu podciągnąć i Berezy Kartuskie :). Tam właśnie zachodzi często potrzeba przestrzegania dodatkowych praw, zazwyczaj odmiennych, których nie respektuje się na zewnątrz enklawy. Nawet można pomyśleć o kibucach dla ultra liberałów, żeby pokazali, jak projektuje się w Karpatach nowe Singapury i Hong Kongi bez gnębienia zwykłych ludzi utopiami :P

Kiedyś już się nad tym pomysłem zastanawiałem, ale porzuciłem go na wiele lat, a przypomniał mi o tym bloger GPS Świderski. Najciekawsze jest to, że taki system można wymodelować komputerowo i eksperymentalnie policzyć wszystkie parametry oraz przewidzieć zagrożenia. Do rozstrzygania konfliktów można mieć takie własne FBI, którego celem będzie tylko pilnowanie przestrzegania protokołu enklaw (odpowiednik prawa ramowego, coś jak w USA federalnego), rozwiązywania konfliktów i zależności pomiędzy enklawami, zamiast wtrącania się we wszystko. To pozwala na praktyczną decentralizację i pozbycie się urzędów centralnych w obecnej formie (pozostałyby tylko sprawy ramowe).

Jeśli ktoś chciałby mieć nowoczesny konserwatyzm, to tak on by chyba wyglądał. To faktycznie byłby pomysł na skalę I Rzeczpospolitej. Sama kwintesencja jej swobód wraz z ochroną różnorodności, ale bez arystokracji i króla. Może być? ;)

Obrazek użytkownika eska

05-03-2017 [00:02] - eska | Link:

Mnie się bardzo podoba, bo nawiązuje wprost do tradycji I RP :)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [12:30] - zbieracz śmieci | Link:

Jesli program małych ojczyzn znajduje u Ciebie akceptację to znaczy ,że być moze wyprodukowany przez wrogów Polski jakiś wirus który atakuje podatne na atak ideologiczny mózgi.
Ponieważ u waści nie przewidziano istnienia armii to rozumiem ,że granic tych enklaw bronić będą pacyfy

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [12:51] - Imć Waszeć | Link:

W Niemczech i w USA jest armia i jakoś się nie skarzą na to, że diaspora Cyganów lub Amiszów nie chce dawać rekruta. Poza tym jest tu za mało miejsca na napisanie wszystkich aspektów pomysłu. Wystarczy jednak wyobrazić sobie co proponuje w to miejsce stara Unia i już wiadomo kto jest czego zwolennikiem.

W skrócie: Unia proponuje likwidacje wszelkich oznak inności i swobód w ramach federacji i poprawności politycznej, narodowość i tradycja zostaną uznane za faszyzm, szkolnictwo zostanie zunifikowane, na terenie Unii zostanie wprowadzana jedna armia, jedna policja, jedne sadownictwo, a potem z górki jeden język urzędowy i nie będzie to raczej angielski. Jeden wódz również będzie z odpowiedniego narodu. Wszystko będzie stale na podsłuchu, a do więzienia trafi się za patrzenie krzywo na islamistę lub kobietę z brodą.

Jesteś Pan kryptofederastą i "obcinaczem", czyli zwolennikiem Polski małej, słabej, skierowanej do wewnątrz, węszącej spiski, odrzucającej każdą inność, wiecznie skłóconej o "najmojszą mojszość" (parafraza z Dnia Świra), której prawdziwi oddani obywatele zmieszczą się na dyskotece w Wąchocku ;)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [15:49] - Imć Waszeć | Link:

Nasz Prezydent też tak to widzi. Całe szczęście, że jego ojciec jest specjalistą od informatyki i teorii systemów, więc chyba dobrze rozumie potrzebę wstępnego modelowania i testów modelu przed podjęciem jakichś konkretnych kroków politycznych (poniżej w pyskówkach podałem szczegóły). Oczywiście o ile to ma być coś jakościowo innego i nowocześniejszego, niż obecny projekt Unii Europejskiej, który jest po prostu ordynarną współczesną XXI-wieczną realizacją starego pomysłu zaborów niemiecko-austriackich. Oto link do poglądów Prezydenta na Międzymorze:

http://niezalezna.pl/94865-pre...

Jeszcze jedna wypowiedź Marka Chodakiewicza:

"W ocenie prof. Chodakiewicza celem krajów Międzymorza nie ma być jakiś modny w danym momencie, czy narzucany przemocą "-izm", lecz wolność, która wyraża się nie tylko na poziomie prawa czy gospodarki, ale również na poziomie akceptacji własnej tożsamości, własnej historii, które kiedyś były atakowane i niszczone przez imperializmy i totalitaryzmy, a teraz są gnębione przez lewacki, nihilistyczny postmodernizm.

Warunkiem tego by ta przyszłość mogła być wspólna i by kilkanaście peryferyjnych krajów stało się organizmem nawiązującym skalą do systemu I Rzeczpospolitej, jest przede wszystkim przepracowanie w uczciwy sposób własnej historii. Jeśli to zrobimy to zneutralizują się zarówno animozje, jak i pojawią się warunki zaistnienia prawdziwej wolności, bo kłamstwa czy to totalitaryzmu, czy socjalizmu czy etatyzmu zostaną zdemaskowane. Jeśli natomiast damy się zwieść rozmaitym szarlatanom i propagandystom w stylu przysłowiowego Jana Grossa czy Zygmunta Baumana oraz ich akolitom, to nigdy do wolności nie dojdziemy."

Obrazek użytkownika twardek

05-03-2017 [01:55] - twardek | Link:

Spryciarz z Waszmości. W koniu trojańskim z przypisaną mu nazwą  Międzymorze chcesz nas Pan "bezpaństwowo" dokleić do unioeuropejskiego multi-kulti !?  UE wprawdzie jeszcze się jakoś trzyma, wbrew Amerykanom i wbrew jej organom kierowniczym, natomiast z Międzymorzem jest Pan spóźniony.  Amerykanie je już zaaranżowali  i ono funkcjonuje - w trybie niejawnego ograniczenia niepodległości państw "składowych", oczywiście na rzecz amerykańskiego suzerena, oraz militarnej konsolidacji - wpiętej w krwioobieg państw Międzymorza sformalizowaną poprzez NATO deklaracją obrony a obecnie już jawnym organizowaniem instalacji i baz. Godzi się zauważyć, że poza zagrożeniem dla Rosji jako głównego przeciwnika USA, takie instalacje i bazy są dobrym powodem do dyscyplinowania politycznych zachowań autochtonów.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [13:18] - Imć Waszeć | Link:

Pan jesteś mało spostrzegawczy, skoro nie widzisz różnicy w marksistowskim pojęciu multi-kulti, które ma za cel tylko zniszczenie różnorodności starych kultur europejskich, a potem zacznie się zwijanie projektu, a normalnym poszanowaniem różnorodności etnicznej oraz kulturowej państw składowych tworu w rodzaju konfederacji. Amerykanie nic nie zapoczątkowali i nic nie zapoczątkują, bo nie mają w tym interesu. Dla nich zawsze najlepsze jest rozdrobnienie, korupcja, brak organizacji, czyli leniwy chaos, na terenie stacjonowania ich armii i ich wywiadu. Tak jak w Afganistanie, Iraku albo w Ameryce Środkowej. To, że USA będzie chciała przemodelować projekt dla swoich celów jest oczywistą oczywistością. Pytanie tylko, czy my mamy się zachowywać tak samo uniżenie i służalczo jak POlszewiki wobec Unii i Niemiec?

Rosja zawsze będzie zagrożeniem w tym regionie, bo panslawistyczne imperium to był ich własny pomysł na poszerzenie wpływów imperium rosyjskiego na Europę Środkową i Bałkany. To co my nazywamy Międzymorzem, to jest ich zmodyfikowany projekt w kierunku większej swobody kultywowania tradycji narodowych i kulturowych oraz większej podmiotowości członków. Wyłączenie wpływów Moskwy daje taką gwarancję, gdyż Dugin nawet nie ukrywa, iż w jego koncepcji politycznej, czyli doktrynie moskiewsko-panslawistycznej jest rusyfikacja i brak zgody na jakąkolwiek własną niezależność kulturową, co najmniej w stosunku do Polski, Ukrainy, państw Bałtyckich, czy Białorusi. Przerabiając ichni projekt siłą rzeczy jest się narażonym na zarzut podobieństwa lub wręcz inspiracji - imbecylizmem wręcz byłoby tego podobieństwa niedostrzeganie. Ono jest, bo musi być, gdyż taka jest specyfika tego regionu. Różnica zaczyna się na poziomie traktowania różnic etnicznych i kulturowych - Rosja chce federacji i superpaństwa tak samo jak Niemcy, a ja chciałbym zobaczyć koncepcję nowoczesnej konfederacji opartej na nowej koncepcji rozproszonego konserwatyzmu. Wbrew pozorom, USA nie popierają takich dążeń, bo np. nie pozwalają Teksasowi na wyjście z USA za pomocą referendum mieszkańców.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [12:22] - zbieracz śmieci | Link:

Za II RP Siemiatycze i pobliska Wólka nie miały nawet swojego cadyka co dziwi ale dlaczgo Wólka bo najdalej oddalone miejsce jakie odwoiedził waść [kilka kilometrów od Siemiatycz].
Przyroda nie znosi próżni i Siemiatycze doczekały sie razem z Wólką swojego mędrca "imć waść" który niby wymyślił bo i niejaki świderski wpadł na to samo a przecież razem nie mieszkają[pewności nie mam}.z
Co sie ulęgło w czerepach dwóch osobników ano nic innego jak likwidację państw narodowych i zastąpienia ich jakimiś bytami a poniewaz co prawda poza Siemiatyczami był tylko w Wólce to śmiało ten program zaproponował nie tylko dla Polski ale wszystkich krajów Między morza.
Niestety śmiałości wystarczyło tylko dla tego regionu bo nie odważył sie zaproponowac tego dla Rosji ani Europy Zachodniej.
Imć waść jestes nie myślicielem ale nędznym plagiatorem albo nieudacznym zadaniowcem bo to nic nowego i wymyśliło ten program lewactwo ojrojewropy tylko dla Polski a nazwano to 'małymi ojczyznami" a głównymi ideologami na nasz kraj byli kuc i buzek.
Rozdrapanie Polski bez rozlewu krwi o to tu chodzi.
Geniuszu,co grozi Siemiatyczą i Wólce twej ukochanej ano to ,że powstanie enklawa gdzie władza przejdzie w ręcę zdziczałych watah dzieci porzuconych przez rodziców którzy zostawili je samym sobie udając sie do Brukseli.a
PS.Przedstaw jakiś chociaż jeden wzór matematyczny na podstawie którego można bedzie rozwiazywać problemy miedzy enklawami,skoro piszesz to coś musisz mieć za pazuchą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [13:49] - Imć Waszeć | Link:

I dobrze żebyś w te swoje brednie wierzył, korwinowcu podległy mentalnie Mask'wie. Jeżeli już tak ci się nie podobają Siemiatycze i dzieci porzucone za sprawą pazernej polityki proniemieckiej zdrajców Polski liberałów, to może opisz jak tam u ciebie wygląda porządek na gumnie. Który jeszcze rejon Polski byłbyś skłonny odstąpić Ruskim lub Niemcom z powodu brudu, biedy i generowanej przez szkolnictwo głupoty Polaków. Śląsk, Pomorze, Poznań, Mazury, Rzeszowszczyznę? Tylko parszywość lewacko postubecka potrafi robić takie igły z wideł i czepiać się pochodzenia Polaków z różnych miejscowości oraz wymyślać im od cadyków. Już samo użycie pojęcia cadyk jest wskazaniem, że jesteś zaciekłym rabinicznym talmudystą. Nie jesteś w stanie rozwiązać równania różniczkowego pierwszego stopnia z prymitywną funkcją z prawej strony, które nawet kiedyś było w programie ogólniaka, a więc co chciałbyś wyczytać z mojego modelu? Pobrandzlować się odrobinę do znaków różniczek cząstkowych, które mój znajomy ze studiów był łaskaw czytać właśnie "fjut igrek po fjut ikx"? A może do symbolu "labli", jak uparcie powtarzał inny mieszkaniec wsi z radomskiego chyba przypadkiem zabłąkany na studia? Ok, przyznaję, jestem zbyt okrutny, bo na podstawie powyższego tekstu widać, że masz problemy nawet z pisaniem komunikatywnych tekstów w języku polskim. Ekspresywność godna polszewickiego trolla, którego głównym celem i zadaniem jest zalegendować się w grupie, by potem rozbijać wszelkie merytoryczne dyskusje sprowadzaniem ich do pyskówek, ale skuteczność zerowa. Postarajcie się bardziej towarzyszu. Czyżbym źle was ocenił na wstępie na tym forum, towarzysze liberały? Nioo raportujcie jak jest.

Przykład protokołu enklaw (może nie najlepszy i do tego Microsoftu): http://dixon.hh.se/urbi/SCADA/...
Przykład z telefonii - nomen omen - komórkowej: https://www.apple.com/business...
Enklawy VVoIP: https://www.stigviewer.com/sti...
Peer-to-Peer Enclaves for Improving Network Defence: https://timreview.ca/article/701

Poniał aluzju tawariszcz? Starczy tyle, czy dalej towarzyszu będziecie tkwić w buractwie i kompletnej nieumiejętności użycia googłe oraz rozumowania poprzez analogie (ogólna teoria systemów). Nadal się upieracie, że jesteście w stanie zrozumieć "jakieś" wzory i że enklaw nie da się zrealizować?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [15:07] - zbieracz śmieci | Link:

Bełkot przygłupa z aspiracjami ale pisz,pisz .

Obrazek użytkownika eska

05-03-2017 [17:41] - eska | Link:

Strasznie jesteś tępy, zbieraczu śmieci .... jak nie przestaniesz wyzywać ludzi, to zgłoszę adminowi i polecisz stąd, więc powściągnij język, ostatnie ostrzeżenie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [18:27] - Imć Waszeć | Link:

Proszę nie fatygować admina, gdyż wyciskanie wągrów to doskonała odskocznia od codziennej rutyny. Proszę jednak zwrócić uwagę na fragment:

"Geniuszu,co grozi Siemiatyczą i Wólce twej ukochanej ano to ,że powstanie enklawa gdzie władza przejdzie w ręcę zdziczałych watah dzieci porzuconych przez rodziców którzy zostawili je samym sobie udając sie do Brukseli.a"

I taki ktoś śmie innym zarzucać "rozdrapywanie Polski na części"? Nie powiem, że nie widziałem podobnej pogardy dla Polaków systematycznie pozbawianych podstaw egzystencji przez komunizm i polszewizm, bo widziałem w życiu wiele. Ponieważ rozmawiamy tu o żydach i definicjach, proszę popatrzeć, że ślepy antysemityzm - o dziwo - w tym przypadku jest też antypolonizmem. Jest, jak to określiłem, optowaniem za Polską małą, słabą i zwijającą się do wewnątrz. Dzieci wygnańców z Podlasia nie są już dla niego Polakami, bo są brudne i zdeprawowane. A kto do tego doprowadził? Pewnie krasnoludki hehe (kto poznał działania Pomarańczowej Alternatywy, ten wie o co chodzi), które są znów wśród nas od czasów skutecznego masowego zalegendowania since 1984 year. Już nie będę czepiać się interpunkcji, bo każdy może źle pisać mądre rzeczy. Ale to "komu czemu Siemiatyczą", "ręcę", to już mi mówi więcej niż tysiąc słów. Ja już chyba znam tego typa z innych miejsc (Kataryna: "Jestę hejterę").

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [19:48] - zbieracz śmieci | Link:

Twoja Katryna wzorzec cnót wszelakich w salonie 24 miała specjalne prawa=tekst na SG miał wisieć dobę ,nie wolno było dokonywać żadnych zmian w tekściae i kilka innych przywilejów.
Gdy odchodziłem z salonu przypomniałem jej o kilku niezbyt przyjemnych dla niej sprawach w tym jej stowarzyszenia.
Odchodziłem więc ban nie zrobił żadnego na mnie wrażenia ale ,że zdjęła notkę z wściekłości to już radość zapanowała w sercu mym.
Jestem nie tak wykształcony jak ty bo niepełny gimbus ale i tak lepszy bo mam prawo jazdy na traktor.
EOT.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:24] - Imć Waszeć | Link:

Powtórzę "Tępy jesteś" jak powiedziała eska. Mogłeś sam sprawdzić, ale się nie chciało. Ja nigdy nie byłem fanem Kataryny, raczej zainteresowałem się jej kontrowersyjnymi tezami, z którymi można było podyskutować, a nie tak jak z dziczą na S24. Zmiana Kataryny w POlszewika nastąpiła całkiem niedawno i fundacja nie miała z tym nic wspólnego - chodziło o stałą rubrykę na portalu GW. Masz co czytać na długie zimowe wieczory, bo byłem tam 8 lat. Jak skończysz szkołę to wtedy zacznij dyskutować z dorosłymi, bo naprawdę nie masz szans w te klocki bez jakichś fundamentów wiedzy.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [19:39] - zbieracz śmieci | Link:

Gdybyście oboje pisali sobie do pamietnika to nic mi do tego ale swoje przemyślenia prezentukjecie publicznie czekajac na ocenę to moja jest taka jaka jest i to jest moje prawo a jeśli coś jest chore to tym bardziej będę reagował  a szczególnie gdy ktoś proponuje podział Polski na jakieś "małe ojczyzny" czy "enklawy".
Na nosicieli takich propozycji i popieraczy to jest bat art.127 KK Zdrada Stanu!
PS.Straszyć donosem to może ktoś kto ma już za sobą doświadczenie ...parszywe zajęcie ale delatorów to nigdy nie zabraknie.

Obrazek użytkownika admin

05-03-2017 [19:44] - admin | Link:

Uprasza się o danie na wstrzymanie bo dyskurs wymyka się powoli z przyjętych tutaj ram.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2017 [20:16] - zbieracz śmieci | Link:

Masz Adminie straszną twarz ale i rozum co jest samo w sobie wartością dodaną na NB

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-03-2017 [21:14] - Imć Waszeć | Link:

Zakapujesz Prezydenta Polski? No tak, zew krwi się odezwał. Kończ waść jak admin proponuje, bo masz chyba nie po kolei w kodeksie, skoro u Korwina i innych liberałów nie widzisz tej swojej zdrady, tylko u innych. Ale jak chcesz koniecznie, to oficjalnie możemy przedyskutować zdradę dobrego imienia na drodze prywatnej. Masz podobno coś do Siemiatycz, a tak się pechowo składa, że ja znam tam takiego dobrze ustawionego biznesmena, który jest bardzo czuły na punkcie nazywania go zboczonym narkomanem i patologią i ci nie puści płazem takich oskarżeń, których się dopuściłeś. Masz pieniążki?

Obrazek użytkownika Lektor

05-03-2017 [00:13] - Lektor | Link:

Jeszcze jedno pytanie:  Czy można być polskim kandydatem na szefa Unii Europejskiej, będąc kandydatem niemieckim A. Merkel ?
Odp.: Nie !!! Tusk nie może być polskim kandydatem skoro jest niemieckim.

Obrazek użytkownika twardek

05-03-2017 [20:59] - twardek | Link:

@ Imć Waszeć
Odnoszę wrażenie, że Pan o Międzymorzu nie ma zielonego pojęcia.. Proszę zacząć od Halforda Mackindera. A później, są i polskie opracowania, stopniowo dojdzie Pan do tego że Międzymorze tj kontrola nad nim, czyli klinem między Niemcami a Rosją,  jest jednym z kanonów amerykańskiej szkoły polityki zagranicznej.
Już nie będę Panu odpowiadał.