Nieposkromione warcholstwo w Sejmie odwraca kota ogonem

       Niestety, wczoraj stało się to, czego można się było obawiać. „Pany”? (i chamy) – ależ skąd, tym nawet nie ma sensu się zajmować. Kaczyński powiedział, Kaczyński nie powiedział, Kaczyński to, Kaczyński tamto – jak powiedział, to zawsze coś znajdą, jak nie powiedział, to też coś znajdą albo odgrzeją jakiegoś nieświeżego kotleta. Pany to pany, chamy to chamy, każdy, kto patrzy na Sejm i tak widzi, kto jest kto. Ktoś, kto niczym w jakimś pijanym czy naćpanym widzie wskakuje na fotel Marszałka Sejmu, grzebie w rzeczach kolegów czy wyje niedorzeczne piosneczki do kamery to nie pan, to cham – tyle wiadomo na pewno i tyle starczy. Wałkowanie „panów” przez opozycję i media głównego nurtu świadczą jedynie o ich poziomie i braku kodów kulturowych.
       Wczoraj w Sejmie stało się coś dużo ważniejszego niż „pany”. Mianowicie warcholstwo z PO i Nowoczesnej, które w grudniu wywołało awanturę z blokowaniem mównicy, zajęciem miejsca Marszałka Sejmu a następnie prowadziło okupację Sejmu (wszystko niezgodne z regulaminem Sejmu ale także z Konstytucją i wszelkimi przepisami prawa) oraz próbowało doprowadzić do rozruchów i zamieszek pod Sejmem, wczoraj znów przebiło się do głosu. I – jak można się było spodziewać – był to jak zwykle głos wyjątkowo butny i oskarżycielski. Oskarżenia leciały jedno po drugim pod adresem większości parlamentarnej – że nie przestrzega konstytucji, demokracji w ogóle i czego tam jeszcze. Czyli dokładnie o to, co zaserwowała nam PO z Nowoczesną w grudniu i co cała Polska widziała na własne oczy na ekranach telewizyjnych.
       Jak taki bezmiar bezczelności jest w ogóle możliwy? Ano jest możliwy zawsze wtedy, gdy warcholskie zachowania nie zostaną odpowiednio potraktowane i ukarane. A właśnie nic takiego się nie stało. I nie chodzi tutaj o użycie siły w grudniu – w tej sprawie wszyscy ludzie rozumni i przewidujący są zgodni i wdzięczni legalnie wybranej władzy, że nie dała się sprowokować awanturnikom. Jak powszechnie wiadomo ranni o właściwych poglądach, medialne zwłoki i kamery mające to wszystko filmować były już przygotowane więc niebezpieczeństwo rozruchów należało rozbroić, co też – na szczęście – się stało. Nic nie słychać jednak, żeby w sprawie awantur w Sejmie toczyły się jakieś postępowania, wiadomo, że toczą się postępowania wobec najbardziej aktywnych awanturników z ulicy.
       W związku z tym mam pytanie: Czy wiadomo coś o postępowaniach dyscyplinarnych ew.o przygotowaniach do postępowań karnych (jak np.wnioski o pozbawienie immunitetu) wobec parlamentarzystów, którzy dopuścili się łamania prawa? Dlaczego my jako zwykli obywatele mamy przyglądać się i znosić żenadę, gdy osoby wybrane w celu stanowienia prawa bezczelnie i wręcz po bandycku je łamią i to bez żadnych konsekwencji? A po pewnym czasie, jakby nigdy nic w dodatku oskarżają bezczelnie innych o łamanie standardów. Czy ktoś jest w stanie sobie wyobrazić, co by się stało komukolwiek z nas, gdybyśmy  np.podczas zwiedzania Sejmu beztrosko i w sposób nieuprawniony wdarli się w miejsce, w którym nie mamy prawa przebywać i np.wskoczyli na mównicę czy na fotel Marszałka?
       I mogę tylko przestrzec przed tolerowaniem takiego stanu rzeczy. Wczoraj Przewodniczący PO Schetyna odwracał kota ogonem i oskarżał o łamanie prawa, konstytucji i demokracji stronę, która miała się stać ofiarą zamieszek i awantury (czyli legalnie wybrane władze). Co będzie dalej? Kompletna bezkarność? Powtórka z grudnia? A może otwarte ataki fizyczne, do których właśnie namawia jakaś pańcia na deskach warszawskiego teatru dotowanego przez władze PO? Nie wiadomo. Wiadomo tyle, że jeżeli wykroczenia nie zostaną odpowiednio ukarane, to nie będzie można się spodziewać niczego dobrego. Kłamliwe ataki na Panią Premier – zarówno te po wypadku jak i te dzisiejsze w Sejmie i przed prokuraturą w Krakowie oraz w „zaprzyjaźnionych mediach” to też jeden z efektów nieskończonego tolerowania agresji i łamania prawa w wykonaniu - niestety - również i parlamentarzystów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

23-02-2017 [18:44] - xena2012 | Link:

Czy doczekamy się w sejmie merytorycznej dyskusji odnosnie ustaw ,bo ja juz straciłam nadzieję.Cały dzień trwają połajanki(w najlepszym razie) opozycji,chyba tylko po to żeby właściwe obrady i głosowania musiały sie toczyć w nocy i byc powodem kolejnej krytyki rządu.I te opozycyjne gnidy intrygują z głupkowatym Timmermansem na temat demokracji? 

Obrazek użytkownika Leonarda

23-02-2017 [18:51] - Leonarda | Link:

Póki co wg mnie nic na to nie wskazuje. Normalnym i uczciwym Parlamentarzystom, tak samo jak i członkom Rządu RP po prostu współczuję takich warunków pracy, to musi być koszmar. Tyle że już trochę mam dosyć tych lamentów, czekam jednak powoli na jakieś rozwiązania - nie zgadzam się, żeby jakaś sejmowa żulia urządzała sobie na koszt podatnika happeningi i domagam się wyciągnięcia konsekwencji wobec zadymiarzy z grudnia. Oni się stają coraz bezczelniejsi i to jest właśnie wg mnie m.in.efekt tego, że im się na wszystko pozwala. Nie rozumiem, dlaczego ja miałabym płacić ciężkie kary za wdarcie się na miejsce Marszałka i pobuszowanie po jego rzeczach czy jeszcze pójść siedzieć a tej żulii sejmowej wszystko wolno. Chyba nie taki jest sens immunitetów poselskich, żeby im było wolno łamać prawo, bić i bluzgać ludzi, itp. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

23-02-2017 [19:36] - Jabe | Link:

„zawsze coś znajdą” – Nie znajdą, tylko dostaną podane na tacy, w ukłonach.

„warcholstwo [...] wczoraj znów przebiło się do głosu” – Prawie jak w parlamencie.

„Oskarżenia leciały jedno po drugim pod adresem większości parlamentarnej”. – Prawie jak opozycja.

„Kłamliwe ataki na Panią Premier [...] to też jeden z efektów nieskończonego tolerowania agresji i łamania prawa” – Prawie jak dyktatura.

Zalecam przed każdą notką kilka głębokich wdechów.

Obrazek użytkownika Leonarda

23-02-2017 [19:55] - Leonarda | Link:

Z wzajemnością zalecam to samo przed każdym komentarzem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2017 [21:05] - Imć Waszeć | Link:

Proszę się tak nie denerwować. Już wkrótce 40-lecie NZS. Wielu bohaterów walki z komuną znów wypnie piersi po ordery. Prezydent z uśmiechem znów kogoś udekoruje. Będą bale i wspomnienia, koncerty, znów wyciągną kogoś z grobu lub zza grobu. Żaby nastawią łapy tam, gdzie konie kują. Ćwiczymy to samo od ćwierćwiecza i tylko Bóg wie, jak długo jeszcze przyjdzie nam się poruszać w tej medialnej mgle. Ale show musi trwać.

Dawno dawno temu, przybyły do naszego kraju łagodne, troskliwe psy wojny i obiecały tu zrobić Raj na Ziemi. Kapitalistyczny, liberalny. Zrobiły gnój. Ktoś powiedział "Dajcie im trochę władzy, a zaczną się w niej tarzać jak psy w GWnie". Zadziałało. PO, a wcześniej KLD z UD, nawet patchwork zrodzony pod flagą AWS-u, to nie jest żadna alternatywa dla komuny. To nie wypadek przy pracy. To standard. Taplamy się radośnie w odchodach już 35 lat. Sami sobie niemal zlikwidowaliśmy nasze państwo, a takich przewin nigdy się nie dostrzega. Nigdy. Żaden alkoholik nigdy nie uzna, że jest alkoholikiem. Świr nigdy nie powie, że jest świrem. Zdrajca zawsze znajdzie wytłumaczenie dla swojej zdrady.

Zmierzch układu, upadek ikon, wzorców, wartości, początek końca złej epoki. Z naciskiem na epokę, bo całą resztę udałoby im się od biedy - jak zawsze - odbudować. Historia znów ruszyła. Wiatr przemian na świecie rozgania bezmyślne kamienie węgielne globalnego lewactwa, w tym ten z inskrypcją "III RP", po polu, a my się temu nie dziwujmy. Dostaliśmy od losu kolejną szansę. Wykorzystajmy ją dobrze. Oni jeszcze się bronią, próbują rżnąć swoją muzykę do końca. Zaczyna się więc koszmarną kakofonią zarzutów o wszystko, czyli o-bele-co, atonalnym bełkotem, a skończy symfonią paradoksów i absurdów, tęczowym mirażem wstającym na bulgoczącym bagnie w świetle Księżyca w pełni. Do mnie on nie przemawia.

A niech sobie rżną, oni już chyba wiedzą, że przerżnęli wszystko. Jak jeszcze nie, to my nie musimy ich aż z taką uwagą słuchać. Największym paradoksem, paradoksem historii, jest samo istnienie tej błazeńskiej formacji. Formacji wyrosłej na słusznym buncie narodu przeciwko sowieckiemu ciemiężcy, a przekierowanej sprytnie przez zachodnich suflerów na nienawiść przeciwko Polsce w ogóle. Już wspomniałem, że ta wolta od zarania była częścią czyjegoś planu. Wstyd mi tylko, że daliśmy się w te sidła tak łatwo złapać. Nie udało im się dorżnąć naszej watahy i już nie uda. Tak oto weszliśmy w nowy, 2017 rok, kolejny rok wielkich przemian komunizmu w raj, ale jakimś cudem przeskoczyliśmy zwrotnicę. Mam nadzieję, że już ostatnią. Nie chciałbym umrzeć w kraju z dykty.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika gorylisko

24-02-2017 [04:05] - gorylisko | Link:

może się panu something pojebałoś, ja się  nie taplałem i nie taplam... może by pan z łaski swojej nie używał słowa a raczej nie nadużywał słowa "my" ... nie wiem jak pan ale ja nie mam zwyczaju wyrażać się w czyimiś imieniu...nie nadużywam zwrotów typu "my, wy, nas etc."
uratował mnie Waldemar Łysiak...gdyby co...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-02-2017 [15:03] - Imć Waszeć | Link:

A czy pan wie, że tu istnieje historia wypowiedzi? Ponadto ja raczej analizuję, a nie reaguję z bysia na każdą czerwoną szmatę, którą ktoś mi przed oczami powiewa, więc raczej nie zadowolę pańskiego Ego w stopniu takim, w jakim zwykli to czynić wybitni trolle. Postawmy sprawę jasno, sięgnie pan do historii wypowiedzi z "my, wy, oni, naszym, nas", czy zamykamy temat?

Obrazek użytkownika ruisdael

24-02-2017 [07:37] - ruisdael | Link:

Cały czas powtarzam to co Pan napisał. Dlaczego nic się nie dzieję? Chyba, że jest coś o czym nie wiem.