Czy PiS ignoruje prezydenta?

W życiu każdego przedszkolaka zdarza się dzień, gdy przychodzi do domu z płaczem, wołając: Krzysiu mnie uderzył! Maluch, a często również jego rodzice, nie interesuje się powodem, dla którego Krzyś przywalił mu w nos. Krzyś po prostu jest niewychowanym bachorem i dlatego walnął w twarz, a teraz powinien ponieść dotkliwą karę.

Dokładnie taką narrację, po kolejnym wypadku premier Szydło, buduje większość prawicowych mediów i, w pewnym stopniu, co gorsze, niektórzy politycy PiS. W histerii, jedni zarzucają histerię drugim. Paradne!

Po drugiej już z kolei kraksie premier Beaty Szydło, narracja PiS-u powinna być zbudowana na fundamencie, jaki położył prezydent Duda, mówiąc po swoim wypadku na A4, że takie sytuacje nie powinny się zdarzać.

Jeżeli PiS-owi zależy na utrzymaniu kontaktu z Kowalskimi i Nowakami, w ostatnich tygodniach, politycy partii rządzącej powinni byli wysyłać społeczeństwu jasny sygnał, że sprawdzą, dlaczego "Krzyś dał im w nos", już po raz czwarty zresztą, i dołożą wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła.

Ostatecznie tego winni są swoim wyborcom. To suweren, jak często podkreśla prezydent, oddał Polskę w ręce PiS-u. Obowiązkiem wybranych przedstawicieli narodu jest zapewnienie bezpieczeństwa wybranej przez suwerena władzy. Co z tego, że Polacy zagłosują na partię, jakiej zaufali, jeżeli politycy tej partii nie będą potrafili zapewnić bezpieczeństwa wybranym przez naród?

Jeżeli służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo VIP-ów nie wykazują ochoty wykonywania poleceń prezydenta ("taka sytuacja nie powinna się zdarzyć"), to należy jak najszybciej tych ludzi wymienić (nie mam tu na myśli indywidualnych funkcjonariuszy narażających swoje życie, ale ich szefów), a służby przeorganizować tak, aby były sprawne.

Jednym słowem, trzeba umieć zrobić to, co ze swoim doradcą Flynnem zrobił prezydent Trump. Podejmując decyzje o jego zwolnieniu wysłał jasny przekaz swoim wyborcom, że wszelkie nieprawidłowości będą natychmiast eliminowane.

Zamiast dokonać rachunku sumienia i mocnego postanowienia poprawy (wybaczcie państwo szczyptę humoru), oraz pokazać, że ma się pomysł na dobra zmianę niekorzystnego stanu rzeczy, PiS czmychnął w ślepy zaułek, jakim jest pisanie listów do podejrzanego o spowodowanie wypadku.

To wątpliwy pomysł nie tylko ze względów politycznych (list koncentruje się na atakowaniu opozycji i mobilizuję ją jeszcze bardziej), ale również prawniczych. Co by nie było, sprawę podejrzanego będzie rozpatrywał sąd, i list pani premier, stanie się jednym z argumentów, jakich użyją prawnicy.

A w tym samym czasie w sieci zaczynają się pojawiać memy pokazujące komiczność sytuacji, w jaką wplątał się PiS. Narażenie się na śmieszność to najgorszy scenariusz dla polityka. Histeryczne zaklęcia prawicowych mediów tego nie zmienią. 

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Boruta

17-02-2017 [06:08] - Boruta | Link:

Histerii drogi Panie (co trwa nieprzerwanie od 2015 roku) to dostała (tylko) jedna strona a ci z pośród gawiedzi którym się ona udzieliła (bo siedząc w matrixie nie widzą poza nim świata) i są podani na manipulację twierdzą, że jest jakaś druga strona równie rozhisteryzowana tak jak oni (?!) ...

Dla takich jak Pan, co by nie zrobił PiS i tak będzie "złe", bo tak akurat pisze szczujnia i "ałutorytety" w necie. Może więc najwyższy czas wyjść z tej dziupli i rozejrzeć się wokół czym tak naprawdę żyją ludzie (?)

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2017 [09:48] - Jabe | Link:

Proszę nie histeryzować.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

17-02-2017 [21:20] - Piotr Węcław | Link:

Do: Boruta: Dziekuje za komentarz. Jezeli komus sie dobrze zyczy, to zwraca mu sie uwage na popelniane bledy, z nadzieja, ze zostana one unikniete w przyszlosci.  Wystarczylo powiedziec, ze usprawni sie system ochrony ViP-ow, i przedsiewziac kroki ku temu, a nie bylo by tego zamieszania i robienia z kierowcy seicento meczennika.  Mleko sie jednak rozlalo i teraz PiS bedzie musial uniesc ten niepotrzebny bagaz w czasie kampanii wyborczej. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-02-2017 [15:19] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Żadne mleko się nie rozlalo. Ortodoksyjni fanatyczni opozycjoniści przy wsparciu mediów rzucili się na swoja szanse załatwienia PiS-u, bo kazda okazja i metoda jest dobra. Nie wiem, dlaczego niektórym tak ciężko to pojac. Widac ze dla niektórych Ciamajdan to było jednak za mało i wciąż maja jakies wątpliwości, na czym polegają działania totalnej opozycji. Swoja droga byłem za tym, żeby Ciamajdan trwal jak najdłużej, wlasnie po to, żeby jak najwięcej ludzi zobaczylo jakich poslow mamy z PO i .N

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2017 [07:57] - zbieracz śmieci | Link:

Podpinanie się pod zatroskanego Stańczyka-odlot całkowity i takimi nie warto zawracać sobie głowę.

Obrazek użytkownika admin

17-02-2017 [08:21] - admin | Link:

Można wiedzieć kiedy była pierwsza "kraksa PBS", skoro autor dwukrotnie pisze o dwóch? Domyślam się, ze chodzi o kolizję w Izraelu. Czy więc z kolizji w kolumnie prowadzonej wyłącznie przez izraelskich kierowców służb specjalnych też PiS ma się tłumaczyć?

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

17-02-2017 [21:17] - Piotr Węcław | Link:

Dziekuje za komentarz. Rozumiem, ze toczy sie postepowanie w sprawie niewystarczajacego zabezpieczenia przez polskie wladze wizyty prezydenta Kaczynskiego w Smolensku, na terenie Federacji Rosyjskiej.  Co zatem z zabezpieczaniem wizyt najwyzszych przedstawicieli panstwa w innych krajach? Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Poliszynel

17-02-2017 [09:28] - Poliszynel | Link:

Ostatni wpis part 1

Miałem już nie pisać, ale widząc kolejny „głos wołającego samotnie w puszczy” dodam jeszcze coś od siebie. Na wstępie zaznaczam, w chwili obecnej nie wiem po czyjej stronie jest wina w wypadku PBS i nie będę tego tu rozsądzał, zwrócę tylko uwagę na parę niuansów.
Po paru dniach „kopaniny po łydkach” obydwu obozów totalnych (jeden totalnie rządzący, drugi w totalnej opozycji – choć nad głosowaniem względem ustawy K’15 dot. zmniejszenia funduszy na biura poselskiej – to okazało się, że KOALICJA) widać, że ten biedny chłopak nie tylko wpadł pomiędzy samochody kolumny PBS, ale zupełnie nieświadomie również pomiędzy „ściski” w/w „totalniaków” Kto go wciągnął pierwszy? Niestety, choć mimo-chodem i nieudolnie, ale „totalniacy” rządzący i już uzasadniam dlaczego.
Aby „wejść w skórę” tego chłopaka, trzeba mieć przynajmniej jakiekolwiek doświadczenie z polskim systemem sądowniczym i wiedzieć jak on działa. Tuż po wypadku zmuszono (no dobra, nieświadomego nakłoniono) tego chłopaka do złożenia zeznań – a teraz nie tylko konkluzja, ale rada dla wszystkich – nigdy w podobnych przypadkach, nie składajcie zeznań bez obecności i konsultacji zaufanego adwokata, na każde pytanie odpowiadać jak mantra - „Odmawiam składania zeznań bez uprzedniej konsultacji z moim adwokatem” Jeżeli tego się nie zrobi, przyjdzie taka „przepoczwara w todze” i udając dobrego wujka, albo ciotkę, „flirtkę” etc., zacznie wciągać zupełnie nieświadomego człowieka w rozgrywkę, której efektem będzie punkt startu do głównego „pola bitwy”, której efektem będzie „USTALENIE PRAWDY”. Pamiętacie słynny mem Pochanke, która w sprawie „smoleńskiej” powiedziała, że „Prawda już została ustalona i żadne nowe fakty jej nie zmienią”? Tym co jest do śmiechu od razu mówię – ŚMIEJECIE SIĘ TERAZ SAMI Z SIEBIE”, bo w polskich sądowniach, które działają „na poszanowaniu Prawa”- które samo tworzy, bez odniesień chrześcijańskich, „prawdę się USTALA”, a nie weryfikuje wszystkie fakty, czy dąży do jak najbliższego jej wykrycia. Więc spotkanie takiej „przepoczwary” w todze tuż po wypadku z nieświadomym delikwentem można porównać do początku rozgrywki szachowej pomiędzy mistrzem i dyletantem, który nawet nie zna zasad poruszania się figur, I ta „przepoczwara” ciągle mu mówi - no rusz tym „pionkiem”, bo takie są zasady, abym i ja mogła czymś ruszyć, będzie dobrze, no rusz następnym pionkiem. O co to, nie chcesz ruszyć pioneczkiem - to zaraz brzydki wujek cię w celi zamknie no i po co masz w niej siedzieć sam w nocy”. Po co to robi? - Aby „tą prawdę - rozgrywkę” od razu, na wstępie w punkcie wyjścia -USTALIĆ, zgodnie z wytycznymi przełożonych lub innych „sił nacisku”. Zanim chłopaczyna się zorientował, miał już …. akt oskarżenia – czyli na starcie sprawy, to on już musi się bronić, czyli jest na pozycji defensywnej. Aby oskarżyć teraz BORwika – PIERWSZE MUSI SIĘ SAM PRZED NIM OBRONIĆ, czyli jeżeli jest niewinny, czeka go procedowanie w polskich warunkach c&a 5-6 lat.

Obrazek użytkownika Poliszynel

17-02-2017 [09:29] - Poliszynel | Link:

Part 2

Więc „prawda została już ustalona”, dowody zostały dostosowane do „prawdy” w TV-PIS i wskazaną wstępną „prawdę” widać, że „tatalniacy” pis-owscy z wielkim zadowoleniem przyjęli i walczą teraz o nią (jak) zażarcie. Z drugiej strony, BOR-wik może teraz spać spokojnie, bo 5 lat i … najprawdopodobniej, sprawa się przedawni:-) i chłopak będzie mógł się „odwołać przez okno”. I tu właśnie „żer” wyczuli „totalniacy z opozycji” aby ta sprawę upolitycznić, bo mają, niestety, mocny punkt zaczepienia. Niestety drodzy „totalniacy” pis-owscy – tą brudną grę zaczął PIS. Względem zapewnień PBS, o obiektywności procedowania, to litości … ale chyba PBS nie wie co deklaruje (o hipokryzję ją nie posądzam). A dlaczego ja się w to zaangażowałem – dlatego, że właśnie nie cierpię hipokryzji – każdej, tej poprzedniej jak i obecnej, a niestety strona PIS wykorzystała w tej sprawie pewną patologię polskiego wymiaru sprawiedliwości, z którą deklarował od paru lat i nadal deklaruje, że będzie walczyć:-)

Pozdrawiam Autora

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2017 [17:11] - zbieracz śmieci | Link:

Nic ci już poliszynel nie pomoże ,umrzesz z zaczadziałym nienawiścią mózgiem.
Chocbys tysiąc razy Napaiasał Słowo "PRAWDA" to i tak pozostaną czystej wody urojeniami które chcesz skryć za tym słowem.

Obrazek użytkownika Poliszynel

17-02-2017 [19:58] - Poliszynel | Link:

jak kiedyś będziesz miał pecha, czego z jednej strony nie życzę, ale będziesz musiał wkroczyć na całość do tej sądownej "Zony" i jeżeli będziesz miał szczęście w niej przetrwać spotykając dobrego Stalkera, a nie samego adwokata będącego częścią "zony", to dopiero zrozumiesz pojęcia "prawda" i "urojenia".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2017 [19:01] - zbieracz śmieci | Link:

Wymuszanie pierwszeństwa ,zmiana pasa ruchu bez sprawdenia czy ten który chcemy zająć  jest wolny i nikomu nie zajedziemy drogi to taskich wypadków w Polsce sa miesiecznie tysiące.Bywa ,ze potrzebne sa karetki ale i bywa ,że wystarczy protokół policyjny ,ustalenie sprwacy wypadku po ogledzinach i mozliwosc wyboru dana sprawcy -przyznaje sie do winy przyjmujac mandat czy sprawa idzie do sądu.Gdy sa ofiary to nikt nie proponuje sprawcy mandatu aby s[prawę zamknąć ale idzie dalej śledztwo i sprawa kończy się w sądzie. bo zagrozenie kara jest większe.